Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 ... 50 51 [52]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
Sara – najbardziej bezpłciowa realizacja w dorobku Gartha Ennisa z którą miałem styczność. Przede wszystkim za sprawą do „bulu” bezbarwnej, przezroczystej wręcz osobowościowo tytułowej bohaterki. Całości nie ratują nawet jak zawsze skrupulatne rysunki w wykonaniu Steve’a Eptinga. 
Dziękuję , że skutecznie odwiodłeś mnie od zakupu tego komiksu. Ciągle miałem go w schowku, ale po Twojej opinii odpuszczam go sobie definitywnie.
Z oferty Muchy ciągle zastanawiam nad Na wschód od zachodu, ale odstrasza mnie wchodzenie w kolejne długaśne serie. Tym bardziej, że ciągle mam niedokończonych mutantów.

Pn, 27 Czerwiec 2022, 14:32:55
1
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
Kolejne 3 tomy w UK to objętościowe "grubasy"

40. Flash: Terminal Velocity (256 str.)
41. Justice League of America: Endings & Beginnings (288 str.)
42. Deathstroke: City of Assassins (248 str.)
Standardowo przy kolejnych oryginalnych zapowiedziach przedstawiam subiektywny ich przegląd

40. Flash: Terminal Velocity (COLLECTS THE FLASH #92–100, #0)
No w końcu!!! Czekałem na ten tom w WKKDC i d... Mam nadzieję, że w tej kolekcji moje oczekiwania zostaną spełnione! Kolejny bardzo istotny wycinek z długaśnego runu Marka Waida. W WKKDC mieliśmy Urodzonego Sprintera (t. 25, Flash vol. 2 #62-65) i Powrót Barry'ego Allena (t. 47, Flash #74-79). Teraz dostajemy kolejny story arc, a właściwie to dwa, a także zeszyt #0, będący częścią eventu "Zero Hour" (również zapowiedzianego w ramach kolekcji). W zeszycie #92 mamy debiut Barta Allena, wnuka Barry'ego Allena z przyszłości, późniejszego Kid Flasha i Impulse'a; jest to jednocześnie jedyny zeszyt, który był już wydany na naszym rynku (WKKDC, t. 36). Pozostałe stanowią premierę. Dla fanów Flasha obowiązkowo. Ja bierę, bo raczej nie liczę na to, żeby Egmont ogarnął kiedykolwiek wydanie całego runu Waida.

41. Justice League of America: Endings & Beginnings (COLLECTS JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #258–261; JUSTICE LEAGUE #1–6; JUSTICE LEAGUE INTERNATIONAL #7)
JLA złożona z Marsjańskiego Łowcy, Elongated Mana, Cyganki (!), Steela (nie tego od Supermana, tylko Komandora Steela), Vibe'a i Vixen  ??? Tak, był taki skład w historii DC i o końcówce tego okresu opowiada ten tom. Stanowi on jednocześnie tie-in oraz aftermath do zapowiedzianego już w polskiej wersji wydarzenia "Legendy". Dostajemy tu początki końca Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości i początki początków Ligi Sprawiedliwości. Niestety nie jest to zbyt kuszący tom dla posiadaczy WKKDC, ponieważ w pełni dubluje on t. 71 (czyli zeszyty Justice League vol.1 #1-6 i Justice League International vol. 1 #7), choć z drugiej strony premierowo dostajemy wydarzenia sprzed uformowania się nowej Ligi (czyli zeszyty Justice League of America #258–261). Z kolei w WKKDC t. 78 dostaliśmy kontynuację tych wydarzeń (czyli zeszyty Justice League International vol. 1 #8-12). Dla osób mających w pompce estetykę panoramy najlepiej byłoby pozbyć się WKKDC t. 71 i zakupić tom BiZ, jednocześnie zostawiając WKKDC t. 78. Ja biję się z myślami czy brać (nie mam tych wydań z WKKDC)  :-\

42. Deathstroke: City of Assassins (COLLECTS NEW TITANS #70; DEATHSTROKE, THE TERMINATOR #1–9)
Dla fanów postaci Deathstroke'a to niewątpliwie wielka gratka. Z ważniejszych komiksowych występów Slade'a Wilsona dostaliśmy do tej pory: świetny Kontrakt Judasza (WKKDC t. 53), kapitalną walkę w Kryzysie Tożsamości (Egmont, DC Deluxe i WKKDC Wydanie specjalne) oraz wycinek solowej serii w ramach Uniwersum DC - Batman kontra Deathstroke (Egmont). Tym razem dostajemy początki jego własnej serii (dwa story arki) oraz zeszyt wprowadzający. Wszystko stanowi absolutną premierę na naszym rynku. Ja raczej sobie odpuszczę, choć muszę przyznać, że dotychczasowe występy Wilsona, z którymi miałem styczność, stanowiły bardzo przyjemną rozrywkę.

Wt, 28 Czerwiec 2022, 09:25:47
5
Odp: Non Stop Comics
Trochę mnie dziwi, że polscy tak rzadko sięgają po to narzędzie.
Od momentu kiedy utopiłem ponad 100 zł w komiksowym projekcie, którego nazwy postanowiłem już nigdy nie wymawiać (wszyscy wiemy o co chodzi  >:() przyjąłem zasadę, że płacę wyłącznie za komiksy, które zostały fizycznie wydane.

Wt, 28 Czerwiec 2022, 09:39:28
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
Fajne jest to forum, takie nie za nudne  ;)

Wt, 28 Czerwiec 2022, 13:52:38
1
Odp: Egmont 2022
Raczej nie ma co na to liczyć


Dziwne, że jak na osobę o tak ograniczonym zainteresowaniu w komiksowym światku nastukałeś aż tyle postów i stworzyłeś tyle wątków  :o ::)

Śr, 29 Czerwiec 2022, 12:57:29
2
Odp: Kolekcja Pojedynki Superbohaterów
Z drugiej strony - dlatego te komiksy są o połowę tańsze niż Egmonty.
Tak właściwie to nie tylko dlatego, bo na niższą cenę złożyło się jeszcze kilka innych elementów, o czym bardzo dobrze wiesz  ;)

@Kamiloss, niestety klejenie puściło u Ciebie dosyć szybko. Może zbyt mocna odginałeś strony? Może akurat miałeś egzemplarz ze słabszym klejeniem? Prawda jest taka, że w trakcie czytania z klejonymi komiksami należy obchodzić się ostrożniej niż z szytymi. Ja również podczas przeglądania tomów, które ostatnio wpadły w moje łapki, nie zauważyłem jakiś oznak słabego klejenia.

Pt, 22 Lipiec 2022, 11:35:53
1
Odp: Sergio Toppi To i ja dorzucę swoje parę groszy do tych wszystkich zachwytów nad albumem mistrza Toppi'ego. I chyba nikogo nie zdziwi, że mnie również oczarował Zaczarowany świat.Nie ukrywam, że po lekturze wcześniejszych postów (w szczególności kolegów @Horyzont Snu i @Eguaroc) trudno jest mi dodać cokolwiek nowego. Jednak coś tam skrobnę
Tom składa się z 11 nowel komiksowych i muszę przyznać, że biorąc ten komiks na (zasłużony, a jakże!) wyjazd na wczasy trafiłem w przysłowiową dychę. Bardzo mi pasowało kiedy wieczorem po harcach na plaży z synami, różnych wycieczkach i zupełnie niezrozumiałym przepuszczaniem kasy na niepotrzebne rzeczy mogłem w spokoju przysiąść i zagłębić się w niezgłębioną fantazję włoskiego autora. Jedna nowela na jeden wieczór i każdy dzień mogłem uznać za całkowicie spełniony  :). Cudowne kadry, niesamowite i niejednoznaczne opowieści - czegóż innego potrzeba na leniwe, letnie wieczory  :)
Wspomnę jeszcze tylko o jednej noweli, która osobiście podobała mi się najbardziej. Chodzi mianowicie o "Ulicę Lalkarza", historię, gdzie jedynym majątkiem tytułowego rzemieślnika jest zabawkowa laleczka, którą musi sprzedać pewnej miejskiej matronie. Nie robi jednak tego z żalem, a pozbycie się zabawki ma swoje drugie dno. Tylko że to dno, ma kolejne dno i można pomyśleć, że wpadliśmy do studni bez dna  :). Świetna przewrotna opowieść o tym, że należy być miłym nie tylko w stosunku do ludzi  ;)

Moja ocena: 10/10.

Zakup kolejnego tomu stanowi kategorię "przyjemny obowiązek"  ;)

Pn, 25 Lipiec 2022, 10:16:11
12
Odp: Batman A ja, korzystając z usług HBO Max, biorę się za odświeżenie filmów z Batmanem, zaczynając od kultowego obrazu z Keatonem. Lecę chronologicznie, tak więc "BiR" również mnie nie ominie  :D, a zwieńczę to wszystko Kobietą Kot z Halle Berry  ;D
Pt, 29 Lipiec 2022, 07:47:04
2
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Zatem proszę nie rzucać się na Hachette, że tylko oni same eventy wydają, bo Egmont robi to samo jak np. Latarnie Johnsa.
Drogi kolego, masz bardzo wybiórczą pamięć i totalnie brak Ci obiektywizmu. Z samego Marvela Egmont pociągnął całe mnóstwo serii (piszę z pamięci, a więc coś mogło mi umknąć):
- Daredevil - Miller (z tego H, wydało tylko Naznaczonego śmiercią i Odrodzonego), Bendis, Brubaker, Diggle (z tego H wydało tylko Shadowland), tom 0 (z tego H wydało tylko Diabła Stróża), Waid (z tego H wydało tylko Wściekłość i wrzask).
- Punisher - Epic Collection (zapowiedź, z tego H wydało tylko Krąg Krwi, i to podwójnie  ::)), Marvel Knights (z tego H wydało tylko Witaj ponownie, Frank), Max.
- Kosmos - stary: Thanos Quest + Rękawica Nieskończoności, Wojna Nieskończoności, Krucjata Nieskończoności oraz współczesny: Anihilacja (z tego H wydało tylko Anihilacja: Nova), Anihilacja Podbój (z tego H wydało tylko Anihilacja: Podbój - Star Lord), Wojna Królów, Domena Królów, Imperatyw Thanosa (z tego H wydało tylko główny event + Ignition i Anihilatorów) + Strażnicy Galaktyki (z tego H wydało tylko Spuściznę) + X-Men w kosmosie.
- Spider-Man - Epic Collection (nie kojarzę żeby H coś tutaj wydało, możliwe, że jakieś pojedyncze zeszyty), Todd McFarlane
- Runaways - vol. 1 i 2 (z tego H wydało tylko Dumę i radość)
- Wolverine - Jason Aaron Complete Collection (z tego H wydało tylko Dorwać Mistique).
- Kapitan Ameryka - Brubaker (z tego H wydało tylko Zimowego Żołnierza i Śmierć Kapitana Ameryki) .
- Marvel Now i Marvel Now 2.0 - wiele serii (z serii wydawanych przez Egmont, H wydał zaledwie kilka pierwszych TPB, m.in. Spider-Man, Avengers i New Avengers, Thor i Thorzyca, Strażnicy Galaktyki, Moon Knight, Kapitan Ameryka).

Tak więc zanim napiszesz kolejny post z sekcji "ETZ", proszę zastanów się czy ma on swoje uzasadnienie w rzeczywistości.

I żeby nie było: nie hejtuję Hachette. Mam świadomość jak kolekcje WKKM i SBM oraz aktualnie wydawana BiZ wpłynęły na komiksowy boom w Polsce (czego sam jestem idealnym przykładem, bo mój powrót do komiksowa zaczął się od WKKM 6, czyli Sagi Mrocznej Phoenix). Świetnie ogarnęli marvelowe eventy wydając je w pełni i chronologicznie (chociaż kto wie czy tego samego i w pełniejszej skali nie zrobiłaby Mucha, która musiała porzucić swoje plany po starcie WKKM). Czasem udało im się nawet zrobić to lepiej niż Egmont, jak w przypadku Nieskończoności czy Grzechu Pierworodnego. Aktualna kolekcja BiZ to w ogóle sztos - wychodzą tam świetne serie i miniserie, o których moglibyśmy tylko pomarzyć.

Prawda jest taka, że każdy z tych wydawców ma swoje za uszami i Twoje ciągłe jojczenie na ten temat tego nie zmieni. A ja tak bardzo bym chciał, drogi Bazyliszku, przeczytać jakiś Twój post, w którym w kompleksowy sposób opisałbyś swoje wrażenia z lektury komiksu. Jesteś w stanie to zrobić, czy w nieskończoność będziesz nas uraczał swoimi wyobrażeniami na temat tego co powinno być wydane i ile razy jakiś komiks został zdublowany?

Pt, 29 Lipiec 2022, 11:16:57
4
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
Większość osób woli by to było klejone z Siege - i to nawet osoby mające już Siege z kolekcji.
Potwierdzam! Siege leży na mojej półce, ale z miłą chęcią wymienię wydanie WKKM na pełniejsze wydanie Egmontu (jeśli takowe się pojawi).

Pt, 29 Lipiec 2022, 12:52:18
1