Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 452938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Buc

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1620 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 09:52:15 »
Ach te żony... :) A weź ją zapytaj ile ona ma podobnych butów, ciuchów, kosmetyków itp. Dlaczego to zawsze pasja męża ma zostać brutalnie przerwana, ale żona może znosić do domu wszystko co sobie zechce? Nie mówię, że tak jest u ciebie @Buc, tylko że tak często słyszę o takich przypadkach, że mam już dość tego stereotypu, że tylko męskie hobby to bzdury i topienie pieniędzy.

Hahahaha na szczęście nie jest aż tak źle u mnie ale w przypadku gdy kupuję dubel bo będzie ładniej na półce, to wiesz, niezbyt to mądre co uczciwie mogę przyznać :)

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1621 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 10:10:14 »
Mam podobnie. Kupiłem np. to sklejone wydanie Egmontu Strażników Galaktyki Abbnetta, ale nie sprzedałem kolekcyjnego, bo by to źle na półce wyglądało. :) Ale kurde za Imperatyw Thanosa nie przepłacę, skończyło się. :)

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1622 dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 10:23:08 »
A ja tam kupię tego Batmana, co z tego, że dubel, jeśli w Kolekcji wychodzi taniej, niż najtańszy egzemplarz na Allegro?

Offline Buc

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1623 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:40:54 »
A ja tam kupię tego Batmana, co z tego, że dubel, jeśli w Kolekcji wychodzi taniej, niż najtańszy egzemplarz na Allegro?

Dokładnie tak, po co przepłacać jak jest dobra opcja.

Offline Maragast

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1624 dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 13:59:10 »
A o jakiego Batmana chodzi?
Bo jeśli chodzi o "Rozbite miasto" to wydanie Egmontu ma większą zawartość niż to z kolekcji więc nie warto brać kolekcyjnego w tym wypadku.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1625 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 13:55:31 »
s

Prezentacja najnowszego tomu kupionego w kiosku.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

sum41

  • Gość
Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1626 dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 15:38:48 »
Kurde chyba se wymienie wydanie egmonta na to THX :)

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1627 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 11:05:39 »

Prezentacja najnowszego tomu kupionego w kiosku.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1628 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 14:36:00 »
Swoją prezenrtacją @Darth Simon uzmysłowił mi, że pomyliłem się kiedy pisałem coś takiego:
32. Untold Legend of Batman
Rozbudowane początki Batmana z całym mnóstwem najprzeróżniejszych super-bat-złoli z rysunkami niezrównanego Johna Byrne'a (zdecydowanie bardziej cenię go za rysunki niż scenariusze). Dostajem tutaj również początki innych postaci ważnych w bat-mitologii: Alfreda, Robina, Jokera czy Two-Face'a. Dodatkowo dostajemy parę historyjek z różnych wydań Detective Comics, które opisują genezę Batmana, w tym ikoniczną pierwszą opowieść o Batmanie z Detective Comics #27. Prawie całość to debiut na naszym rynku. Wyjątek stanowi wspomniana opowieść z DC #27, która była w WKKDC t. 1. Problemem może być fakt, że po KnNZ wszystko zostało zresetowane i opowiedziane na nowo (m.in. w Batman: Rok pierwszy, Robin: Rok pierwszy czy Człowiek, który się śmieje). Niemniej jednak tom warty zakupu i dla fanów Batmana to bezwzględny must have. A poza tym ... to Batman.
Zawarta w tym tomie opowieść ‘THE CASE OF THE CHEMICAL SYNDICATE' pochodzi z Detective Comics vol. 2 #27, a więc z 2014 r., a nie ten historyczny komiks z 1939 r. No i teraz pytanie do ekspertów: czy ta historia była zawarta w Egmontowym wydaniu Batman – Detective Comics. Tom 5: Gothtopia w ramach Nowego DC (ja skończyłem zbieranie Detective Comics na tomie 4. dlatego nie mam możliwości sprawdzenia)? Jeśli nie to by znaczyło, że ten tom to w całości premiera na naszym rynku.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1629 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 15:43:48 »
@UP
Ja dawno temu sprzedałem swoją Gothtopię i też nie pamiętam.

W każdym razie zaskakująco dobrze się czytało ten tom. Te pierwsze originy były jeszcze miejscami naiwne, trochę nieociosane ale przyjemne w odbiorze. Dla fana Batmana musthave.

Offline Piterrini

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1630 dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:03:17 »
Detective Comics Vol. 2 #27 był w całości przedrukowany na naszym rynku, ten zeszyt to kilka historii i w polskim Batman: Detective Comics tom 5 Gothtopia historia główna jest umieszczona pomiędzy zeszytami #26 a #28, a historie "backupowe"/dodatkowe są na końcu całego tomu. Jakby co, to:
Cytuj
‘THE CASE OF THE CHEMICAL SYNDICATE' FROM DETECTIVE COMICS #27
objętościowo wynosi 15 stron.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1631 dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 23:38:08 »
Kolejne 3 tomy w UK to objętościowe "grubasy"

40. Flash: Terminal Velocity (256 str.)
41. Justice League of America: Endings & Beginnings (288 str.)
42. Deathstroke: City of Assassins (248 str.)

Offline Abin siur

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1632 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 19:45:43 »
Tomy  28 i 29

Offline SawiK

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1633 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 22:10:42 »
W końcu Legendy 😍😍😍

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1634 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 23:33:33 »
Co ciekawe tomy pokrywają się z listą brytyjską.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker