Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 453523 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Abin siur

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1635 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 09:24:37 »
Mnie smuci brak latarni, nawet patrząc na angielską listę, gdzie tylko Sinestro War się ukazało. W Hiszpanii ukazał się Emerald Twilight, więc jakaś nadzieja jest. Ale ciągle Latarnie są traktowane po macoszemu czy to w kolekcjach czy poza nimi (patrz urwana seria z Odrodzenia)

Offline laf

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1636 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 09:25:47 »
Kolejne 3 tomy w UK to objętościowe "grubasy"

40. Flash: Terminal Velocity (256 str.)
41. Justice League of America: Endings & Beginnings (288 str.)
42. Deathstroke: City of Assassins (248 str.)
Standardowo przy kolejnych oryginalnych zapowiedziach przedstawiam subiektywny ich przegląd

40. Flash: Terminal Velocity (COLLECTS THE FLASH #92–100, #0)
No w końcu!!! Czekałem na ten tom w WKKDC i d... Mam nadzieję, że w tej kolekcji moje oczekiwania zostaną spełnione! Kolejny bardzo istotny wycinek z długaśnego runu Marka Waida. W WKKDC mieliśmy Urodzonego Sprintera (t. 25, Flash vol. 2 #62-65) i Powrót Barry'ego Allena (t. 47, Flash #74-79). Teraz dostajemy kolejny story arc, a właściwie to dwa, a także zeszyt #0, będący częścią eventu "Zero Hour" (również zapowiedzianego w ramach kolekcji). W zeszycie #92 mamy debiut Barta Allena, wnuka Barry'ego Allena z przyszłości, późniejszego Kid Flasha i Impulse'a; jest to jednocześnie jedyny zeszyt, który był już wydany na naszym rynku (WKKDC, t. 36). Pozostałe stanowią premierę. Dla fanów Flasha obowiązkowo. Ja bierę, bo raczej nie liczę na to, żeby Egmont ogarnął kiedykolwiek wydanie całego runu Waida.

41. Justice League of America: Endings & Beginnings (COLLECTS JUSTICE LEAGUE OF AMERICA #258–261; JUSTICE LEAGUE #1–6; JUSTICE LEAGUE INTERNATIONAL #7)
JLA złożona z Marsjańskiego Łowcy, Elongated Mana, Cyganki (!), Steela (nie tego od Supermana, tylko Komandora Steela), Vibe'a i Vixen  ??? Tak, był taki skład w historii DC i o końcówce tego okresu opowiada ten tom. Stanowi on jednocześnie tie-in oraz aftermath do zapowiedzianego już w polskiej wersji wydarzenia "Legendy". Dostajemy tu początki końca Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości i początki początków Ligi Sprawiedliwości. Niestety nie jest to zbyt kuszący tom dla posiadaczy WKKDC, ponieważ w pełni dubluje on t. 71 (czyli zeszyty Justice League vol.1 #1-6 i Justice League International vol. 1 #7), choć z drugiej strony premierowo dostajemy wydarzenia sprzed uformowania się nowej Ligi (czyli zeszyty Justice League of America #258–261). Z kolei w WKKDC t. 78 dostaliśmy kontynuację tych wydarzeń (czyli zeszyty Justice League International vol. 1 #8-12). Dla osób mających w pompce estetykę panoramy najlepiej byłoby pozbyć się WKKDC t. 71 i zakupić tom BiZ, jednocześnie zostawiając WKKDC t. 78. Ja biję się z myślami czy brać (nie mam tych wydań z WKKDC)  :-\

42. Deathstroke: City of Assassins (COLLECTS NEW TITANS #70; DEATHSTROKE, THE TERMINATOR #1–9)
Dla fanów postaci Deathstroke'a to niewątpliwie wielka gratka. Z ważniejszych komiksowych występów Slade'a Wilsona dostaliśmy do tej pory: świetny Kontrakt Judasza (WKKDC t. 53), kapitalną walkę w Kryzysie Tożsamości (Egmont, DC Deluxe i WKKDC Wydanie specjalne) oraz wycinek solowej serii w ramach Uniwersum DC - Batman kontra Deathstroke (Egmont). Tym razem dostajemy początki jego własnej serii (dwa story arki) oraz zeszyt wprowadzający. Wszystko stanowi absolutną premierę na naszym rynku. Ja raczej sobie odpuszczę, choć muszę przyznać, że dotychczasowe występy Wilsona, z którymi miałem styczność, stanowiły bardzo przyjemną rozrywkę.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1637 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 23:47:37 »
Mnie smuci brak latarni, nawet patrząc na angielską listę, gdzie tylko Sinestro War się ukazało. W Hiszpanii ukazał się Emerald Twilight, więc jakaś nadzieja jest. Ale ciągle Latarnie są traktowane po macoszemu czy to w kolekcjach czy poza nimi (patrz urwana seria z Odrodzenia)

Urwanie serii Odrodzeniowej jest akurat wynikiem zainteresowania Latarniami u nas + zbyt dużej ilości serii przyjętej przez Egmont w tamtym czasie. Egmont szybko uciął gorzej sprzedające się serie. Stratni nie jesteśmy, tamte latarnie odstawały jakościowo. Dobre to, że zamiast tego dostaniemy Deluxe z niezłymi historiami z opóźnieniem dostając Sinestro War

Offline Abin siur

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1638 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 00:54:14 »
Urwanie serii Odrodzeniowej jest akurat wynikiem zainteresowania Latarniami u nas + zbyt dużej ilości serii przyjętej przez Egmont w tamtym czasie. Egmont szybko uciął gorzej sprzedające się serie. Stratni nie jesteśmy, tamte latarnie odstawały jakościowo. Dobre to, że zamiast tego dostaniemy Deluxe z niezłymi historiami z opóźnieniem dostając Sinestro War

Wiadomo, że poszło o pieniądze, ale w deluxie będą tylko dwa wycinki runu Johnsa, z czego Blackest Night to tylko główny event, do którego scenarzysta od od początku dążył, nie wiem czy to aż taki powód do radości. A seria z rebirth nie jest taka zła, jest przyjemną kontynuacją runu Johnsa, a poza tym mamy jednak dziurę między tomem 4 a Morissonem.

Offline Odyn

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1639 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 08:09:20 »
Urwanie serii Odrodzeniowej jest akurat wynikiem zainteresowania Latarniami u nas + zbyt dużej ilości serii przyjętej przez Egmont w tamtym czasie. Egmont szybko uciął gorzej sprzedające się serie. Stratni nie jesteśmy, tamte latarnie odstawały jakościowo. Dobre to, że zamiast tego dostaniemy Deluxe z niezłymi historiami z opóźnieniem dostając Sinestro War
Pozwolę się nie zgodzić. Seria Vendittiego z Odrodzenia była bardzo dobrą serią - jedną z lepszych w tamtym czasie, a obok Supermanów najlepszą wydaną w Polsce. Dużo straciliśmy nie dostając 3 ostatnich tomów. W tym runie w końcu dostaliśmy porządnie napisanego Johna Stewarta, bo niestety we wcześniejszych seriach raczej nie da się go lubić bardziej od Hala, Kyle'a, czy Guya.

p.s. w przypadku GL nie ma co liczyć i czekać na Egmont, bo zdążymy się zestarzeć. Ja olałem polskie wydania, niemal wszystko z Latarni mam po angielsku. Telefon z tłumaczem do ręki i połączenie przyjemnego z pożytecznym (szlifowanie ang. z czytaniem historii najlepszej "drużynówki" z DC).
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Czerwiec 2022, 08:12:36 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1640 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 10:45:51 »
Inaczej, gorzej zapamiętałem Latarnie z tego okresu. Niezależnie od opinii, musimy spojrzeć na fakty. Seria nie sprzedawała się najlepiej u nas, dlatego poszła pod nóż Egmonta. Żałuję, mimo wszystko, bo przez to dostaliśmy niepełną serię, a chyba kolejny tom był zapowiedziany?

Offline Odyn

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1641 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 10:48:58 »
Tak, zapowiedzieli kolejny tom, lecz nie wydali. Ja się wtedy niesamowicie wkurzyłem i sprzedałem te 4 tomy, ale w tym roku zakupiłem je ponownie i dokończyłem run anglojęzycznymi albumami.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1642 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 15:08:40 »
Ja mam 4 tomy tej Zielonej Latarni i też się zastanawiałem czy brać dalszy ciąg po angielsku.

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1643 dnia: So, 02 Lipiec 2022, 21:08:46 »
Ja mam 4 tomy tej Zielonej Latarni i też się zastanawiałem czy brać dalszy ciąg po angielsku.

Ja kupiłem kiedyś na promocji tom 5 po angielsku za 27 zł.

Teraz poluje na okazję na tom 6 i 7.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Warpath

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1644 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 00:08:43 »
Podobna akcja z mojej strony. Dokupiłem resztę w oryginale. Podobnie nie czekałem na Johnsa i luki pomiędzy albumami wydanymi w kolekcji DC Hachette uzupełniłem amerykańskimi TPB i HC. Jedynie Blackest Night wziąłem od Egmontu, jako że już było zapowiedziane w tamtym czasie.

Offline adiwax

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1645 dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 18:30:49 »
O to Spis treści do Batman - ZŁAMANE MIASTO gdyby ktoś był ciekawy

Offline erol

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1646 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 19:59:32 »
O to Spis treści do Batman - ZŁAMANE MIASTO gdyby ktoś był ciekawy
kto to tłumaczy?

Offline xanar

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1647 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 21:02:04 »
He he, to już Google tłumacz lepiej tłumaczy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Darth_Simon

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1648 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 21:36:43 »
kto to tłumaczy?

Mam podejrzenie (bez żadnych dowodów), że jest to celowe działanie, by niektórzy potencjalni kupujący nie zorientowali się, że komiks już był w Polsce wydany (np. tom 1, 3, 4, 5 itp, itd.)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Kamiloss

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #1649 dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 10:31:00 »
Było już pisane ze jest inny tłumacz i nie mają licencji by użyć tych samych nazw tomów.