Autor Wątek: Egmont 2022  (Przeczytany 496757 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1965 dnia: Wt, 28 Czerwiec 2022, 20:41:41 »
Napiszesz kiedyś o czymś innym niż Epic Spider-Mana? Najpierw było w kółko jak to nie podrożeją, teraz jak to podrożały...

Offline Hobgoblin

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1966 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 12:43:29 »
Napiszesz kiedyś o czymś innym niż Epic Spider-Mana? Najpierw było w kółko jak to nie podrożeją, teraz jak to podrożały...

Raczej nie ma co na to liczyć bo Epic Spider-many to praktycznie jedyne co mnie w komiksach interesuje. No powiedzmy ogólnie Marvel/DC z lat 80tych czasem przeczytam losowy zeszyt ale tu nie mam aspektu zbierania.

Offline laf

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1967 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 12:57:29 »
Raczej nie ma co na to liczyć


Dziwne, że jak na osobę o tak ograniczonym zainteresowaniu w komiksowym światku nastukałeś aż tyle postów i stworzyłeś tyle wątków  :o ::)

Online PabloWu

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1968 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 13:04:59 »
Człowieku o co Ty walczysz tutaj ? Chcesz to kupuj po polsku,nie pasuje to kupuj po angielsku albo wcale i tyle ,jest drogo a będzie jeszcze drożej a narzekanie jeszcze nikogo nie uzdrowiło ani nikomu nie pomogło. Lepiej pójść na długi spacer albo pobiegać i głęboko pooddychać, serio to pomaga. Te Twoje problemy z dupy wzięte serio nikogo nie obchodzą.

Offline Midar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1969 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 15:46:58 »
Raczej nie ma co na to liczyć bo Epic Spider-many to praktycznie jedyne co mnie w komiksach interesuje. No powiedzmy ogólnie Marvel/DC z lat 80tych czasem przeczytam losowy zeszyt ale tu nie mam aspektu zbierania.
Biorąc pod uwagę z jaką częstotliwością Epic Spider-man wychodzi, śmiało można powiedzieć, że podwyżki cię nie dotyczą. Przestań więc histeryzować, bo w twoim przypadku podwyżka nawet o 74% w ciągu roku jest pomijalna.

Offline Hobgoblin

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1970 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 16:08:55 »
Biorąc pod uwagę z jaką częstotliwością Epic Spider-man wychodzi, śmiało można powiedzieć, że podwyżki cię nie dotyczą. Przestań więc histeryzować, bo w twoim przypadku podwyżka nawet o 74% w ciągu roku jest pomijalna.

W sensie nominalnym nie będzie miało to dla mnie jakiegoś dużego znaczenia, to będzie łącznie kilkaset zł. Z racji zbierania kilku czy nawet kilkunastu serii będziecie mieli gorzej to fakt, a, że przyjmujecie to z pokora i zrozumieniem to w 2023 jeszcze gorzej. Ale to nie zmienia sytuacji, że jako klient czuje się dojony z racji wysokości procentowej (pamiętacie ile?) jak i nierównomiernej podwyżki wobec innych serii na Epicu. Ludzie o mniejsze rzeczy reagują negatywnie wobec firm (np. czy firma działa w Federacji Rosyjskiej).


Online donT

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1971 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 16:27:41 »
że jako klient czuje się dojony z racji wysokości procentowej (pamiętacie ile?) jak i nierównomiernej podwyżki

Nie placz tylko kup oryginal.
Zobaczysz wtedy jak Cie Marvel wydoji ze woim miekkim, przeswitujacym szojtem za 45-50$ okladkowej.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Hobgoblin

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1972 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 16:37:54 »
Nie placz tylko kup oryginal.
Zobaczysz wtedy jak Cie Marvel wydoji ze woim miekkim, przeswitujacym szojtem za 45-50$ okladkowej.

Juz Xanax o tym pisał jak bardzo się pogorszyła jakość wydania oryginalnych Epiców (od 2020 zdaje się ale trzeba by znaleźć jego posta). No i najgorsze, że ja już zacząłem kupować je w HC a to byłyby SC. Na razie mam niby tylko 4 w HC ale tego już nie da się kupić za normalne pieniądze oryginalnego.

Odnośnie "płaczu" to siedzcie cicho to będziecie miec gorzej w przyszłym roku. Jak na razie wysyłacie jasny sygnał, że podwyżki w tej skali są dla was OK.

Offline HugoL3

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1973 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 17:54:43 »
Odnośnie "płaczu" to siedzcie cicho to będziecie miec gorzej w przyszłym roku. Jak na razie wysyłacie jasny sygnał, że podwyżki w tej skali są dla was OK.

Nie kupią - TK zacznie gadać, że zamykają serię.
Kupią - źle, bo "godzą " się na podwyżki.
Wybierz jedno.

Offline Cringer

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1974 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 18:28:04 »
Odnośnie "płaczu" to siedzcie cicho to będziecie miec gorzej w przyszłym roku. Jak na razie wysyłacie jasny sygnał, że podwyżki w tej skali są dla was OK.
Jakoś mam wrażenie że słupki sprzedaży będą miały większe znaczenie niż w kółko powtarzanie tego samego.
I aby TK wiedział, że na nową cenę Epica się nie godzę, to go nie kupię. Tobie proponuję to samo. Nie kup i pokaż że się nie dajesz doić Egmontowi.

Offline Hobgoblin

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1975 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 18:48:11 »
Nie kupią - TK zacznie gadać, że zamykają serię.
Kupią - źle, bo "godzą " się na podwyżki.
Wybierz jedno.

Oczywiście, że wybieram "TK zacznie gadać, że zamykają serię." Egmont to wydawca - MUSZĄ COŚ WYDAWAĆ  choćby i komiksy słabo się sprzedawały. A odnośnie hipotetycznego ryzyka zamknięcia serii Epic  (które raczej nieprędko by nastapiło) nawet niewiadomo czy zabiorą się za Spider-many z lat 80tych jak już wyjdą w USA (Epic 12-16), które są mi Absolutnie niezbędne.

Jakoś mam wrażenie że słupki sprzedaży będą miały większe znaczenie niż w kółko powtarzanie tego samego.
I aby TK wiedział, że na nową cenę Epica się nie godzę, to go nie kupię. Tobie proponuję to samo. Nie kup i pokaż że się nie dajesz doić Egmontowi.

Też chciałbym tego nie kupić. Ale potem co będę się bujał żeby to dostać z drugiej reki i zapłacić tyle samo co za nówkę? Osobom, które bardziej podchodzą do tego jako do czytania a mniej do zbierania jest łatwiej nie kupić. Ale bardzo szanuje taką postawę jak Twoja, oby więcej było takich osób.
« Ostatnia zmiana: Śr, 29 Czerwiec 2022, 19:08:07 wysłana przez Hobgoblin »

Offline OokamiG

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1976 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 19:05:55 »
Nikogo nie obchodzi, ze są ci potrzebne. Naprawdę załóż wlasne forum o epicach, bo to robi się już monotonne i żałosne.

Online misiokles

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1977 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 20:22:03 »
Oczywiście, że wybieram "TK zacznie gadać, że zamykają serię." Egmont to wydawca - MUSZĄ COŚ WYDAWAĆ  choćby i komiksy słabo się sprzedawały.

Pamiętaj, że Egmont przetrwał okres komiksowej smuty, ma więc doświadczenie na przeżycie w trudnych czasach. Np. idzie wyraźnie z komiksy dla najmłodszego czytelnika i pieniądze ze sprzedaży mogą mu wystarczyć by przeżyć recesje. Mogą w każdej chwili przestać wydawać superhero i wznowić za 5 lat. Wiedzą dobrze, że każde inne wydawnictwo jest mniejsze i ma większe prawdopodobieństwo wykrawienia się na śmierć.

Offline xanar

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1978 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 20:49:12 »
Juz Xanax o tym pisał jak bardzo się pogorszyła jakość wydania oryginalnych Epiców (od 2020 zdaje się ale trzeba by znaleźć jego posta). No i najgorsze, że ja już zacząłem kupować je w HC a to byłyby SC. Na razie mam niby tylko 4 w HC ale tego już nie da się kupić za normalne pieniądze oryginalnego.

Odnośnie "płaczu" to siedzcie cicho to będziecie miec gorzej w przyszłym roku. Jak na razie wysyłacie jasny sygnał, że podwyżki w tej skali są dla was OK.
Xanax to by się przydał niektórym na uspokojenie.

Jakość to się regularnie zmieniała od 2013 r.

Hobgoblin nie zniechęcaj się negatywnymi komentarzami, jak nawalisz takich samych ze 4k to ludzie zaczną cię bronić, sprawdzona metoda, tylko musisz więcej pasać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online misiokles

Odp: Egmont 2022
« Odpowiedź #1979 dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 21:28:06 »
Jakość to się regularnie zmieniała od 2013 r.

Ale epiców czy omnibusów? Gdyż chyba epiki były dość budżetowymi wydawnictwami.