Autor Wątek: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają  (Przeczytany 18909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #255 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 13:46:18 »
Swoją drogą, temu wydawnictwu należy się medal. Wydawali H.P.Lovecrafta, wydawali M.R.Jamesa - porządni ludzie znaczy. I widać w doborze tytułów i opracowaniu tomików prawdziwą pasję, z dużą przyjemnością sięga się po ich książki...

I Chandlera dużo wydali :)

Niepotrzebnie wszedłem w ten wątek, bo już sobie te 3 książki Machena dodałem do schowka ;)

Offline Jaxx

Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Odpowiedź #256 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 14:05:29 »
Cała ta seria "Biblioteka Grozy" jest fenomenalna - są tam nie tylko Machen i M.R.James, ale też Algernon Blackwood, William Hope Hodgson, Le Fanu, Chambers, Arthur Conan Doyle, Stefan Grabiński, nawet Dickens. Oczywiście pozycje te obejmują to, co każdy z nich napisał z gatunku literackiej grozy. Świetny kawał historii gatunku, widać, że robiony z pasją, przez fascynatów i dla fascynatów. Mam u siebie komplet (*) i jestem z niego niezwykle zadowolony.

*... no prawie. Brakuje mi jednej pozycji - "Złych ludzi" Connely'ego. Niestety nie ma już tego w sprzedaży, nie ma szans na wznowienie, a jak już gdzieś wyskoczy na rynku wtórnym, to cena jest, że ho ho...