Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 ... 93 94 [95]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - plebiscyt na najlepsze tomy Jak zwykle w takich przypadkach mam nielichą zagwozdkę, bo oczywiście chciałby się wskazać więcej niż dziesięć tytułów; niemniej spróbuję.
 
Miejsce 1: "Kingpin" - paradoksalnie tego akurat tomu nie nabyłem, bo jego zawartość mam w innych wydaniach. Niemniej "Miłość i wojnę" niezmiennie i od lat uważam za jedno ze szczytowych osiągnięć superbohaterskiej konwencji; stąd inaczej być po prostu nie mogło.
 
Miejsce 2: "Sentry" - schizofreniczna i pełna napięcia opowieść, która z mojej perspektywy ma tylko jedną wadę: jej fabularny twist był mi znany jeszcze przed lekturą zbierającego ją tomu. 

Miejsce 3: "Daredevil" - zdaję sobie sprawę, że mało oryginalnie, ale nic na to nie poradzę.
 
Miejsce 4: "Niewidzialna Kobieta" - aż żal, że to jedynie część stażu Johna Byrne'a w miesięczniku "Fantastic Four vol.1", wciąż nie zaistniałego w polskiej edycji.
 
Miejsce 5: "Hulk" - trafne ujęcie złożoności tej postaci i jej zawikłanej historii.
 
Miejsce 6: "Killraven" - ciąg dalszy klasycznej "Wojny Światów" w wykonaniu Alana Davisa przekonał mnie od pierwszego przejrzenia. Aż chciałoby się tego typu autorskich przedsięwzięć więcej.
 
Miejsce 7: "Avengers" - Ultron w swojej najbardziej zajadłej/udanej formie. No i na "pokładzie" George Perez.
 
Miejsce 8: "Scarlet Witch" - jeszcze jedna świetnie poprowadzona przez Johna Byrne'a inicjatywa twórcza bez której nie wyobrażam sobie tej listy.

Miejsce 9: "Elektra" - pewnie dałbym wyższą lokatę gdyby nie okoliczność, że realizacje Franka Millera i tak mają się w tym zestawieniu dobrze.

Miejsce 10: "Magneto" - zbiór, który przekonał mnie, że przed Morrisonem w tytułach z udziałem mutantów jednak też działo się całkiem nieźle. 

Natomiast na tzw. ławce rezerwowych znalazł się m.in. "Namor", "Banshee", "Moon Knight" i "Silver Surfer". Ogólna uwaga do tej kolekcji jest taka, że cieszy ujęcie w niej istotnych tytułów z drugiej połowy lat 80., których zabrakło mi w "Wielkiej Kolekcji...".

Cz, 18 Listopad 2021, 14:45:03
1
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - plebiscyt na najlepsze tomy Trochę inaczej lista będzie się układać niż ta którą ostatnio wypisałem tutaj (z uzasadnieniami):
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/kolekcja-superbohaterowie-marvela/msg157658/#msg157658
Najciężej z kolejnością, pod tym kątem i dla mnie mój własny wybór jest dyskusyjny, no ale...

1. Daredevil - czy trzeba uzasadniać? ;) Jasne że "mało oryginalnie", dla mnie zdecydowana czołówka obu kolekcji Marvela, a na pewno nr 1 SBM;

2. Elektra - nie chciałem aby DD zdominował podium, z tym że "obiektywnie" ciężko byłoby mi dać Elektrę dalej na liście;

3. New Mutants - z podobnie "obiektywnych" powodów ten tom umiejscowiłem ponad dwoma poniższymi, tutaj pod kątem przystępności. Niby i tu i w poniższych Sienkiewicz jest istotnym autorem, wiem jednak że jego styl graficzny może być odbierany różnie, stąd New Mutants, graficznie plansze są w tym tomie najbardziej konwencjonalnie wykonane.

4. Sentry - tak, jeden z najlepszych tomów tej kolekcji, z tym że różni ilustratorzy i różne style, może być to bariera (jw. przystępność), dlatego nie uważam tomu za jeden z trzech najlepszych;

5. Kingpin - kolejny tom z zakątka Daredevila, DD (i postaci go otaczające) nie są moimi ulubionymi bohaterami Marvela, po prostu DD jest w tej kolekcji nieporównywalnie lepiej reprezentowany niż Spider czy taki niżej wymieniony Punisher ;) ;

6. Punisher - nie jest to bezpośrednia konkurencja dla tomów powyższych (także z kolejną pozycją ciężko mu "walczyć"), ale jak już wspomniałem - Punishera lubię, a tom mu poświęcony jest jednym z tych "dobrych", może nie jest więc jednym z najlepszych (jw. "obiektywnie"), ale z subiektywną sympatią do postaci stanowi solidną pozycję w tej kolekcji (aczkolwiek szkoda że tu czy w WKKM nie ukazał się Rok Pierwszy [czy jakkolwiek zatytułowano by tą historię w kolekcji]);

7. X-Men - nie jest to moja ulubiona grupa (ogólnie preferuję komiksy "solowe"), ale sama historia "Bóg kocha, człowiek zabija" jest na tyle znacząca, że tom umieszczam w czołówce tej kolekcji;

8. Scarlet Spider (Ben Reilly) - mój sentyment do "starej szkoły" ma znaczenie przy umieszczeniu tego tomu na top liście, gdyby pół kolekcji było kolejnymi odcinkami Clone Sagi to patrzyłbym inaczej, jednak tu pojedynczy tom, do tego całkiem zgrabnie złożony, Spider, Goblin, Romita... Czysto subiektywny wybór, nie będę się tłumaczył z sentymentu :P ;

9. She-Hulk - z racji że już wyżej sentyment miał wpływ na decyzję, to "im dalej w las..." tym ciężej wybrać "godnych" kandydatów do top 10, She-Hulk zdecydowanie zasługuje na punkty, aczkolwiek wyżej jej nie umieszczę ;) ;

10. Loki - duży dylemat miałem z tą ostatnią pozycją, myślałem też nad dwoma górnymi wymienionymi niżej, ale ostatecznie przeważyła warstwa graficzna. Maleev ma charakterystyczny styl, który bardzo mi się podoba (szczególnie w DD, gdzie ściśle współtworzy run Bendisa [poza kolekcją oczywiście]), ale to Ribic w tomie o Lokim stworzył jedne z najbardziej malarskich plansz w tej kolekcji.

A w formie ciekawostki jakie jeszcze tomy bym polecił:
Spider-Woman - duet twórców Bendis i Maleev, nie uważam że komiks jest ponadprzeciętny, ale to właśnie Spider-Woman znalazłaby się na miejscu 10 gdyby nie Loki ;) ;
Infamous Iron Man - raczej "dla zasady" polecam i ten tom tego samego duetu co Spider-Woman. Solidna pozycja, przypuszczam nawet "obiektywnie" lepsza od większości tomów SBM;
Silver Surfer - znów sentyment, może historia nie wyróżnia się względem podobnych tematycznie wątków w innych komiksach (czy nawet w innych mediach), ale jest wciągająca i stanowi po prostu "dobry" tom;
Moon Knight - zawartość tego tomu to jedna z tych "nowszych", przy tym spójna i "silna" (na tle współczesnej konkurencji);
Czarna Wdowa - ciekaw jestem odbioru w środowisku gdyby ten tom nie był dublem, bo przeszedł dawniej (tj. jako tom tej kolekcji) bez echa, a w zasadzie jest to pozycja całkiem spójna, "powyżej średniej" (i znów udział Sienkiewicza);
Warlock - u nas działa jako uzupełnienie klasycznego kosmosu Marvela, sam komiks nie jest rewolucyjny itp., po prostu dobra pozycja.
Ostatecznie wybór historii w poszczególnych tomach nie był zły, w moje gusta trafiło ok. 40 tomów (łącznie z już wymienionymi wyżej) i mógłbym je wszystkie w mniejszym lub większym stopniu polecić, a z opinii m.in. na forum widzę pewnie drugie tyle co generalnie są w stanie się spodobać (niezależnie od tego kto jakie postaci preferuje).
Jeśli w kraju ruszy kiedyś kolejna kolekcja Marvela i nie będzie to Ultimate ani Origins, to jej skład z tego co czytałem pobieżnie będzie znacznie lepszy (takie połączenie WKKM i SBM), na razie myślę nie ma szans przy problemach jakie są wskazywane w innych tematach odnośnie kolekcji Hachette poza Polską, także... Zostają dwie całkiem udane kolekcje już wydane, kwestia czysto subiektywna czy taka formuła wydawnicza się nam podoba czy nie 8)

Pt, 19 Listopad 2021, 00:00:30
1
Odp: Mark Bagley i jego prace Sorry, ale nie widze w tych pracach niczego nadzwyczajnego. Jest OK, ale nic wiecej.
Pt, 19 Listopad 2021, 16:50:05
1
Odp: Mark Bagley i jego prace bagley wyrobnik, starsze prace jeszcze można z nim kojarzyć. to co robi teraz to sztampa do bólu.
Pt, 19 Listopad 2021, 17:26:49
1
Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela - plebiscyt na najlepsze tomy 1. Sentry - jeden z najlepszych Marveli jaki czytałem. Dodatkowo cała plejada genialnych artystów.
2. Scarlet Spider (Ben Reilly) - uwielbiam komiksy DeMatteisa bo zawsze bardziej skupiają się na psychice postaci niż na akcji i tutaj też dostajemy historie w tym klimacie.
3. Daredevil - klasyk Millera.
4. Jean Grey - origin ma genialne rysunki Mayhewa, potem słynny zeszyt ze ślubem Jean Grey i Cyclopsa a na dokładkę mini seria która jest świetnym uzupełnieniem TM-Semicowych X-Men.
5. Profesor X - Saga o wyspie Muir to zawsze był jeden z moich ulubionych komiksów o mutantach i po latach dalej uważam, że jest świetna.
6. Banshee - komiks zaczyna się chwilę po tym jak mutantów przestał wydawać TM-Semic i stanowi ciekawe uzupełnienie tamtych zeszytów. Rewelacyjne rysunki Andy Kuberta.
7. Magneto - zaskakująco dobra historia z końcówki laty 90-tych. Kiedyś lore mutantów było niesamowicie rozbudowane a ilość pobocznych postaci mogla niedzielnych czytelników przyprawiać o ból głowy. Niestety potem komiksy z X-Men mocno uproszczono. To jedna z ostatnich historii tej "starej szkoły" pisania, w stylu Claremonta, Niciezy i Lobdella.
8. Namor - Byrne nie robi słabych komiksów i nawet z tak niszowej postaci potrafił wykrzesać niesamowicie ciekawy komiks.
9. She Hulk - kolejna perełka od Byrne.
10. West Coast Avengers - 4 pierwsze zeszyty z formowania się grupy a na deser trzyczęściowa historia z lat 90-tych. Bardzo ciekawy skład grupy i fajne tarcia między członkami ekipy. Tak powinno się pisać komiksy grupowe.

Wyróżnienie dla całej reszty komiksów Byrne (Scarlet Witch, Kapitan Ameryka, Alpha Flight i Fantastyczna Czwórka).

Pn, 22 Listopad 2021, 16:45:27
1
Odp: Mucha Comics
Edit: wjechała muchowa promka na Gildię - pojedyncze albumy (nie piszę o grubaskach typu X-men) są za naprawdę przyzwoite kwoty. Taniej=gorzej, a przy dobrej promocji i Mucha wypada niedrogo, a jakość ich publikacji jest o kilka klas wyższa.

Jakoś nie kojarzę żadnego komiksu od NSC tej "jakości" co Spectacular.

A fakt, że 2-3 razy do roku mają promki 40-45% powoduje, że cenowo Mucha nie ma do nich startu.
Oczywiście jak ktoś musi mieć wszystko w twardzielu to NSC może się nie podobać, ale jak dla mnie zdecydowanie NSC rulez  ;D
No i wydają więcej rzeczy, których nie mam w oryginale. 🤷‍♂️

Ale niezależnie od powyższego zapowiedzi od Muchy fajne i parę rzeczy na pewno będzie brane.

Wt, 23 Listopad 2021, 21:30:07
1
Odp: Mucha Comics NSC wielki plus za wydawanie w miękkiej lub twardej oprawie w zależności od tytuły. Dbają o miejsce na moich regałach.

Mucha fajne zapowiedzi ale mogliby niektóre ‚hity’ wydać w miękkiej. BRZKR chętnie kupiłbym w miękkiej oprawie i dlatego po cichu liczyłem, że jednak NSC to wypuści.

Co do cen to akurat nie ma dramatu, tytuły Muchy też są sprzedawane z rabatami 30% i więcej.

Jeżeli chodzi o jakość to NSC prezentuje się lepiej. Tłumaczenia i okładki są bez zarzutu.

Wt, 23 Listopad 2021, 22:31:34
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Kolekcje rozgrzebały masę serii I nie ma co liczyć na ciąg dalszy.
My już wiemy, że to nie jest prawda, ale swoje trzeba przeczekać i pewnie też przypłacić dublem na półce.

Śr, 24 Listopad 2021, 15:32:43
1
Odp: Mucha Comics
Może pora żeby dodarło, że taniej nie będzie. Co widać przy ogłoszeniach kolejnych wydawców.
To dobra metoda jest z takimi tekstami, na które nie można od razu podać argumentu, bo „zobaczycie kiedyś”.
Jak zapowiedziano tego Spectaculara, to było „spokojnie, duży format nie podnosi ceny”. Potem jak podano cenę: „wszystko drożeje, zobaczycie 3. Epic ile będzie kosztował” (Amazing taniej okładkowo niż Spectacular w najlepszych promocjach). Teraz znowu mamy czekać na gorsze jutro. Oczywiście ciężko dać odpowiedź na coś takiego…

Cz, 25 Listopad 2021, 21:20:56
1
Odp: Mucha Comics
W przypadku tego co napisałem wątku NSC to jest ironicznie o przesunięciu premiery Maski. Przy takiej ilości emot jakie tam umieściłem myślałem że to jest wystarczające do wyłapania. I to nie ja zacząłem tutaj dyskusję o jakość NSC. Proponuje czytać z uwagą, a nie się przywalać.
Spoiler: PokażUkryj
@Toranga sam zacząłeś tą dyskusje to nie zwalaj winy na kogoś innego, żeby się wybielić.


Ja rozumiem, że tak naprawdę boli was cena tego wydania, a nie jakość, więc się do niej przywalacie. Chcielibyście to za grosze, na zasadzie bo Egmont wydaje taniej. Przy Przedwiecznych też było jojczenie na cenę, a nie radość z wydania komiksu Kirbiego. Dr Strange #nikogo to cisza. Jakby to było za 100 zł + 30% rabatu to byście się spuszczali jakie to świetne pomimo tych wad. Widzę, że mało kto docenia pracę jaka została włożona w to wydanie. Może pora żeby dodarło, że taniej nie będzie. Co widać przy ogłoszeniach kolejnych wydawców.

Faktycznie to Gazza porównał Muchę do NSC. Sorki mój błąd.

Co do reszty, to ja nie mam żadnej potrzeby się wybielać.
A Ty naprawdę powinieneś wrzucić na luz.

A to co Ci się wydaje, że ktoś myśli albo co go boli to już taka abstrakcja, że nie będę się odnosić.

Dobranoc.

Cz, 25 Listopad 2021, 22:13:43
1