Autor Wątek: Mucha Comics  (Przeczytany 1042675 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline eridraven

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3255 dnia: Nd, 21 Listopad 2021, 11:56:15 »
Zebrane zapowiedzi na 2022 rok w jednym miejscu: https://comixxy.com/2021/11/20/zapowiedzi-mucha-comics-na-2022/
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Amer

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3256 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 12:15:07 »
Przejrzałem zapowiedzi na 2022. Nie widzę kontynuacji Kick-Assa, a przecież wypuścili jeden tom. Czyżby zrezygnowali z wydania reszty?
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline michał81

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3257 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 12:24:55 »
Wydali tylko tom stworzony przez Millara, kontynuacji już nie tworzył on sam. Już wtedy pojawiły się pytania czy będzie wydany ciąg dalszy, bo nie było oznaczenia nawet że to tom 1. Z tego co pamiętam bo sam pytałem o nią na facebooku, padła odpowiedź, że będą przyglądać się sprzedaży. Finalnie na obecną chwilę nie pojawiła się też żadna inna zapowiedźj komiksów z Millarworld.

Offline eyesore

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3258 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 12:53:58 »
Patrzę na te zapowiedzi i wzdycham i myślę "szkoda że nie NSC to wydaje bo Mucha znów na twardo i za miliony monet to wyda bez większej promki"... No cóż, nie można mieć wszystkiego. Chociaż to że Monsters wyjdzie wydany przez Muche cieszy mnie bardzo :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Listopad 2021, 12:56:21 wysłana przez eyesore »

Offline Jaxx

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3259 dnia: Pn, 22 Listopad 2021, 13:24:05 »
Patrzę na te zapowiedzi i wzdycham i myślę "szkoda że nie NSC to wydaje bo Mucha znów na twardo i za miliony monet to wyda bez większej promki"... No cóż, nie można mieć wszystkiego. Chociaż to że Monsters wyjdzie wydany przez Muche cieszy mnie bardzo :)

E tam, na Taniej Książce Muszki chodzą z 32-34% rabatu, czasem nieco więcej. Dodatkowo rabat stałego klienta oraz jakiś kodzik i wychodzi całkiem spoko cena. Ale ten bazowy rabat trzeba ustrzelić, to fakt. I chyba pojawia się tylko w okolicach premiery, potem już o to ciężko.

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3260 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 10:45:55 »
E tam, na Taniej Książce Muszki chodzą z 32-34% rabatu, czasem nieco więcej. Dodatkowo rabat stałego klienta oraz jakiś kodzik i wychodzi całkiem spoko cena. Ale ten bazowy rabat trzeba ustrzelić, to fakt. I chyba pojawia się tylko w okolicach premiery, potem już o to ciężko.
A jeśli to komiksy nie byłyby niepotrzebnie powiększane i przez to droższe, to już tego rabatu nie udałoby się ustrzelić?

Offline Jaxx

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3261 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 11:00:56 »
A jeśli to komiksy nie byłyby niepotrzebnie powiększane i przez to droższe, to już tego rabatu nie udałoby się ustrzelić?

Była mowa o rabacie, cena bazowa to inna para kaloszy. Tu już wchodzimy w specyfikę wydawania i co komu pasuje oraz jak próbuje wyróżnić się na rynku.

Offline andy13

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3262 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 13:50:19 »
Była mowa o rabacie, cena bazowa to inna para kaloszy. Tu już wchodzimy w specyfikę wydawania i co komu pasuje oraz jak próbuje wyróżnić się na rynku.
No właśnie nie. Post, który napisał eyesore, był o specyfice wydawania. To Ty - z niewiadomych powodów - zacząłeś pisać o rabatach.

Offline eyesore

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3263 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 14:49:54 »
No właśnie nie. Post, który napisał eyesore, był o specyfice wydawania. To Ty - z niewiadomych powodów - zacząłeś pisać o rabatach.
Nie, był i o tym jak Muszka wydaje i o promkach.
Uważam że większość tych pozycji NSC wydało by taniej (oraz z znacznie lepszymi rabatami) i praktycznie tak samo (nie chcę znów zaczynać wojenki twarda/miękka itd. wiec proszę nie zaczynajcie). 
Duża część tych pozycji to takie fajne średniaki które nie potrzebują jakiś niesamowitych wydań, przynajmniej według mnie.

Offline Gazza

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3264 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 15:02:52 »
To ja przyłączam się do #muchateam i przyznaję, że wolę te ich propozycje wydawnicze (OHC) niż miękiszony z NSC.
Ponadto uważam, że MC dość starannie wybiera tytuły więc jak najbardziej zasługują one na solidną oprawę i powiększony format. NSC z swoimi ekonomicznymi wydaniami jest w miarę ok, ale mogliby wysilić się i wzorem Egmontu chociaż dodawać "skrzydełka", które wzmacniają miękkie okładki i chronią w jakimś stopniu ich narożniki, które niestety w przypadku NSC po jednym przeczytaniu potrafią nosić znamiona zużycia.

Edit: wjechała muchowa promka na Gildię - pojedyncze albumy (nie piszę o grubaskach typu X-men) są za naprawdę przyzwoite kwoty. Taniej=gorzej, a przy dobrej promocji i Mucha wypada niedrogo, a jakość ich publikacji jest o kilka klas wyższa.
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Listopad 2021, 15:05:33 wysłana przez Gazza »

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3265 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 16:17:45 »
Zeby tylko Muchowe grzbiety nie byly takie koslawe...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online Castiglione

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3266 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 18:12:16 »
Zeby tylko Muchowe grzbiety nie byly takie koslawe...
Kiedyś z ciekawości poszukałem, jak wyglądają ich portugalskie wersje i jest taki sam misz-masz, jak u nas (czyli w obrębie jednej serii różne wielkości czcionek, inne wyrównanie napisów, inne loga), więc to chyba rodzinne...

Offline donT

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3267 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 21:03:02 »
Bardziej niz o czcionki logosy, ich kolory i wielkosc, chodzilo mi o to, ze Muszkowe grzbiety sa zwyczajnie krzywe.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Toranga

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3268 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 21:30:07 »
Edit: wjechała muchowa promka na Gildię - pojedyncze albumy (nie piszę o grubaskach typu X-men) są za naprawdę przyzwoite kwoty. Taniej=gorzej, a przy dobrej promocji i Mucha wypada niedrogo, a jakość ich publikacji jest o kilka klas wyższa.

Jakoś nie kojarzę żadnego komiksu od NSC tej "jakości" co Spectacular.

A fakt, że 2-3 razy do roku mają promki 40-45% powoduje, że cenowo Mucha nie ma do nich startu.
Oczywiście jak ktoś musi mieć wszystko w twardzielu to NSC może się nie podobać, ale jak dla mnie zdecydowanie NSC rulez  ;D
No i wydają więcej rzeczy, których nie mam w oryginale. 🤷‍♂️

Ale niezależnie od powyższego zapowiedzi od Muchy fajne i parę rzeczy na pewno będzie brane.

Offline LukCook

Odp: Mucha Comics
« Odpowiedź #3269 dnia: Wt, 23 Listopad 2021, 22:31:34 »
NSC wielki plus za wydawanie w miękkiej lub twardej oprawie w zależności od tytuły. Dbają o miejsce na moich regałach.

Mucha fajne zapowiedzi ale mogliby niektóre ‚hity’ wydać w miękkiej. BRZKR chętnie kupiłbym w miękkiej oprawie i dlatego po cichu liczyłem, że jednak NSC to wypuści.

Co do cen to akurat nie ma dramatu, tytuły Muchy też są sprzedawane z rabatami 30% i więcej.

Jeżeli chodzi o jakość to NSC prezentuje się lepiej. Tłumaczenia i okładki są bez zarzutu.