Autor Wątek: Kolekcja Superbohaterowie Marvela  (Przeczytany 336502 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1980 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 19:01:34 »
Jak kupiłeś sam to wszystko, to czy ty sam nie jesteś tym "frajerem"? :)
To nie lepiej siąść na tą godzinę w Empiku i przeczytać sobie ten tom, niż kupić tylko po to żeby zaraz sprzedać?

SBM może jest nieco gorsza niż WKKM, ale jak już pisałem - jest sporo dobrych historii, dużo rzeczy dla miłośników mutantów i tym razem straciliśmy tylko 3 tomy względem edycji zachodnich. Nie urwano jej w połowie, za co Hachette niech będzie dzięki.

Trzymam kciuki za kolejną, nową komiksową Kolekcję w przyszłym roku, z jak największą liczbą tomów premierowych.

Offline Kadet

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1981 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 20:28:44 »
Jak kupiłeś sam to wszystko, to czy ty sam nie jesteś tym "frajerem"? :)
To nie lepiej siąść na tą godzinę w Empiku i przeczytać sobie ten tom, niż kupić tylko po to żeby zaraz sprzedać?

Nie, bo to byłoby moralnie wątpliwe, czyż nie?
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Rodrigues

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1982 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 20:40:22 »
'Comic book flipper' z prawdziwego zdarzenia. Tylko po co było tyle czekać ze sprzedażą WKKM i WKKDC jakimś "frajerom" skoro one już się dawno skończyły  :o 8) ;D przegapiłeś peak'a ziomek lol  :D

Offline Maragast

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1983 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 21:39:24 »
Trzymam kciuki za kolejną, nową komiksową Kolekcję w przyszłym roku, z jak największą liczbą tomów premierowych.

Ja trzymam kciuki za jak największą ilość kompletnych runów albo zamkniętych historii.
I zamiast kolejnej kolekcji wolałbym by powiedzmy Egmont wydawał 2 tomy Klasyki Marvela na miesiąc, a nie jak do tej pory 3 tomy na dwa miesiące (czyli półtora tomu na miesiąc).

Offline Castiglione

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1984 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 22:44:44 »
No tylko, że to nie jest tak, że jak nie będzie kolekcji, to Egmont zacznie wydawać więcej.

Online xanar

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1985 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 22:49:17 »
Nie, mniej. Jak kolekcji nie było to więcej wydawał ? ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Piterrini

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1986 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 13:02:00 »
Bogu dzięki, że to już koniec. 170 numerów WKKM, 80 tomów WKDC, 128 numerów SBM - gdzie to mieścić. Teraz zostaje kupić ostatni numer i myśleć nad wcisnięciem tej makulatury jakiemuś frajerowi.
Nie sprzedawaj tomów Hachette, dobrze sprawdzają się jako zamiennik drewna w kominku, pamiętać tylko żeby po kilka naraz dorzucać. Szczególnie polecam grubsze tomy w stylu Elektry, Tajnej inwazji czy Przedwiecznych, niestety WKKDC do palenia się nie nadaje, zbyt niska gramatura użytego papieru, polecam na wycinanki do przedszkola itp.. Pamiętaj żeby uzupełnić inne kolekcje jak Conan, Transformers i Star Wars, wszystkie dają ładny płomień, jeszcze nie wiem jak z nową kolekcją DC od Hachette, z tego co czytam wygląda że bardzo dobrze pod tym względem. Także ja się cieszę że mamy tyle kolekcji 8)

Najlepsze tomy Superbohaterów Marvela... Nie odważyłem się wielu z nich zakupić, a co dopiero przeczytać po tym jak już w pierwszym roku chyba Walkiria była kompletnie nie do czytania, a później np. Runaways odrzucili pod względem graficznym. Ale z tego co znam, to w kolejności wydawania z krótkim powodem "dlaczego":
12. X-Men - za God Loves, Man Kills, spójna fabuła która następnie była istotną bazą pod film X2, solidna rzecz;
24. Daredevil - może sentyment, bo dawniej uwielbiałem ten komiks, w nowym wydaniu nie miał już tego "impaktu" co przy pierwszym czytaniu, ale wciąż czołówka komiksów superhero (wg mnie);
40. Elektra - reprezentacyjna część runu Millera w Daredevilu, przełomowa dawniej, obecnie wciąż solidna (ogólnie lubię Millera, nawet jego inne, mniej "dobre" prace...);
49. She-Hulk - paradoksalnie jeden z najciekawszych komiksów Byrne'a, dużo jest komiksów bazujących na podobnych założeniach (w skrócie: odbicie od gatunku), ale niewiele całościowo "działa" jak She-Hulk właśnie, ciężko mi sprecyzować dlaczego, chyba muszę sobie przypomnieć komiks ;)

Mało tego, wyżej wypisałem te najlepsze wg mnie, takie co działały jako całość (grafika z fabułą), zdecydowanie ponadprzeciętne rzeczy. Tak jak pisaliście łatwiej jest tutaj wyłuskać kilka najlepszych tomów niż w takiej WKKM (Niebieski, Odrodzony, Origin i Marvels to tylko z pamięci i już jest odpowiednik powyższej czwórki, a było tego sporo więcej). Dopiszę jednak do pełnej dziesiątki te, które są ciekawe, głównie pod względem graficznym, ale fabuła też "przeszkadzać" w odbiorze nie powinna ;)
47. Spider-Woman - Bendis i Maleev, świetny duet twórców;
55. Sentry - wielu ilustratorów, m.in. Sienkiewicz i Texeira, względem całości kolekcji tom nietypowy;
72. New Mutants - reprezentacyjne prace Sienkiewicza przy komiksach superhero, względnie mało eksperymentowania formą, co wcale nie jest wadą :) Przy okazji - w wydaniu fizycznym filmu New Mutants jest ścieżka dźwiękowa z komentarzem m.in. Sienkiewicza, dyskutowany jest oczywiście storyline z tego tomiku SBM. Gdyby ktoś był zainteresowany, to słuchałem też komentarzy na pewno Millera (Sin City), McFarlane'a (Spawn film i serial) i Mignoli (pierwszy Hellboy i animacja), jakbyście wiedzieli o innych artystach komiksowych udzielających się w ten sposób to dajcie znać ;)
87. Loki - ilustracje Ribica, różny poziom prezentują jego prace, ale tutaj jest bardzo dobrze;
111. Kingpin - Sienkiewicz, jeden z najlepiej zilustrowanych przez niego komiksów (wg mnie);
113. Infamous Iron Man - Bendis i Maleev jak na początku ;)

Offline Nawimar III

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1987 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 13:51:24 »
Thanosa odpuściłem z racji posiadania już większej części zawartości tego tomu w innych wydaniach, ale Apocalypse nabyty obowiązkowo. Choćby już z racji przyjrzenia się fragmentowi wczesnych przygód pierwszego składu X-Factor. Choć oczywiście główną atrakcją jest tu retrospektywne przybliżenie początków tytułowej postaci na tle wczesnodynastycznego Egiptu. Do tego swoje robi także umieszczenie w tej opowieści jednego z najbardziej problematycznych dla superbohaterów Marvela podróżników w czasie. Choć gwoli ścisłości wypada wspomnieć, że jeśli komuś nie bardzo widzi się jedna z odmian stylistycznych stosowanych w tego typu produkcjach w toku drugiej połowy lat 90. to może się nieco rozczarować.

Offline Deathect3D

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1988 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 15:08:47 »
Jak kupiłeś sam to wszystko, to czy ty sam nie jesteś tym "frajerem"? :)

On jest pewnie jedną z tych osób które wystawiają tomy wkkm po 60-90 zł pomimo tego, że na aukcjach obok jest za połowę ceny ...  ::)


Nie odważyłem się wielu z nich zakupić, a co dopiero przeczytać po tym jak już w pierwszym roku chyba Walkiria była kompletnie nie do czytania(...)

Co osoba to opinia :D. Może to kwestia mojego zamiłowania do nordyckiej mitologii, ale z kolei mi Walkiria bardzo przypadła do gustu. Doczytałem całość w necie, szkoda, że anulowali tą serię.

Jeśli chodzi o słabe tomy ( nie mam wszystkich, brałem pojedyncze tomy jak mi brakowało do darmowej przesyłki allegro podczas kompletowania WKKM, a i tak zebrałem ponad 20 tomów), to ja nie mogłem
 z kolei przebrnąć przez Mockingbirda... ledwo to doczytałem, miałem ochotę odłożyć na półkę i nigdy do tego nie wracać. Po Bladzie spodziewałem się więcej, a z kolei Pet Avengers jest mocno nijakie.

Do moich ulubionych, które posiadam na pewno należy Angela i Agent Coulson.

Do przeczytania został mi jeszcze Power Man, Nick Fury, Avengers, Wolverine i Wojów Trzech :D.

Jeśli chodzi natomiast o złoczyńców, to cała mini seria trzyma niezły poziom, natomiast najnowszy numer według mnie jest najsłabszy. Najbardziej podobał mi się Thanos i Dr Doom :).

Offline Dragomirus

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1989 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 17:03:51 »
Zapomnieliście jeszcze wspomnieć o tomie z Sentrym, który nie dojść, że jest świetny to jeszcze stanowi zamkniętą całość.
Sentrego się fajnie czyta tylko i wyłącznie za pierwszym razem pod warunkiem, że nie znasz spilerów. Za drugim już niestety cała aura tego komiksu znika, ale i tak jeden z najlepszych komiksów wydanych w Polsce moim zdaniem :).

Offline stab

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1990 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 18:57:26 »
Pytanie z innej beczki.
Poza kioskami i innymi empikami, można gdzieś kupić tą mini kolekcje? Poza sklepem hatchette? Tam nawet płatności internetowej nie ma :(

Offline Crono

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1991 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 19:31:40 »
Poszukaj na Allegro. Niestety, sprzedaży nie prowadzi żadna księgarnia typu gildia.

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1992 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 19:42:35 »
Jeszcze w samym wydawnictwie możesz zadzwonić i do nich napisać, to ci wyślą. Przesyłka za 10 zł. Niestety tam płatność też tylko analogowa.

Tylko ja apeluję by się albo zdecydować, albo potem nie narzekać, że nie da się już kupić. W przyszłości się nie da, bo licencja wydawnictwu wygaśnie - to chyba normalne.

Offline stab

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1993 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 21:07:41 »
To trzeba się zebrać i zamówić pierwsze 4 numery i dzięki Bazyl że tak się o nasz troszczysz, abyśmy mieli wszystkie komiksy które chcemy ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« Odpowiedź #1994 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 21:21:19 »
Ktoś musi...