Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - nori

Strony: [1] 2 3 ... 46
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 09:24:46 »
Tak, rozpiskę doskonale znam, zresztą dobrze wiesz, ale zdziwiło mnie, że w polskim wydaniu zastosowano taki od czapy patent...

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« dnia: Pt, 28 Styczeń 2022, 07:35:32 »
Czytam sobie Anihilacja: Podbój, i w drugim tomie nagle opowieść z Novą zostaje chamsko urwana i otrzymujemy jakiś tekstowy skrót kolejnych wydarzeń. Czemu taki głupi patent? Wydarzenia które pominięto gdzie można znaleźć, wie ktoś może, które to były zeszyty w oryginale, zakładam, że u nas to nie wyszło?

3
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 11:42:34 »
Chyba kwestia gustu, bo fakt, falcon był strasznie słaby, ale Loki nieźle wypadął, a Hawkeye też jest nad wyraz przyzwoity.

4
Filmy i seriale / Odp: The Matrix Resurrections
« dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 18:51:30 »
jotkwadrat

Spoiler: PokażUkryj
Ale wg trzeciego matrixa, także w realnym świecie posiadał moce

5
Filmy i seriale / Odp: The Matrix Resurrections
« dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 12:25:07 »
Obejrzałem. I jako film  no niech będzie, choć słabe to strasznie słabe. Ale najbardziej wkurzały mnie idiotyzmy scenariusza, czy ja coś źle zrozumiałem, czy:

Spoiler: PokażUkryj

- Jak prowadzą Neo do wieży, by go "uwięzić". gostek go pyta czy naprawdę umie latać. Neo niby potwierdza. I co, zostaje zamknięty w pokoju z wielkim balkonem... idioci?
- By dostać się do Trinity w kokonie, wyraźnie jest wspomniane wcześniej, że roboty pupilki nie mogą już tam się udać, miały tylko jedna szansę i wykorzystały go by uwolnić Neo. Więc wysyłają Pana Kulkowego, ten się dostaje, i nagle całe zebranie, są i inne postacie i roboty. I wszyscy do tego bez problemu się ulatniają, jak?
- jak Neo i Trinity gonią na dachu dwa helikoptery. Jeden zostaje zniszczony, ale nasi bohaterowie przez chwilę leza plackiem. Gdzie podział się drugi helikopter, przecież mógł ich spokojnie wtedy wykończyć? Znikł na chwilę, by pojawić się dopiero w odpowiednim momencie...

6
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Wt, 11 Styczeń 2022, 11:58:54 »
I dobrze. Miły powrót do lat 90, gdzie każdy następny zeszyt był niespodzianką.

W Tm-Semicach Arek zawsze pisał o planach wydawniczych na cały rok.

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« dnia: Wt, 04 Styczeń 2022, 13:04:22 »
Kutanoid, co do zakończonych kolekcji, możesz obserwować oferty na Allegro czy OLXie, zdarza się, że ktoś pozbywa się całego, lub prawie całego kompletu. Znajomy dwa miesiące temu sprzedawał pierwsza połowę kolekcji, i poszło za całkiem przyzwoitą kwotę, choć oczywiście jest to sporo tomów, więc musisz nastawić się na większy wydatek, ale w przeliczeniu na jeden tom, powinno to najbardziej się kalkulować.

W między czasie możesz zainteresować się innymi liniami u nas wydawanymi:

- pojedyncze tomy z Muchy czy Egmontu, jest całkiem tego sporo, np,: choćby ostatni Pajączek - piękne tomiszcze, DC Deluxe itp

- pojedyncze serie: masz piękne tomy zbierające perypetie takich postaci jak Daredevil, Punisher, Kapitan Ameryka, X-men, Deadpool, Wolverine, Amazing Spider-man itp. I są to zazwyczaj pełne runy, więc w odróżnieniu do kolekcji, otrzymujesz ciągłość przygód danego bohatera. Całkiem grube tomiszcza w twardych oprawach.

- Marvel NOW, Marvel NOW, Marvel Fresh - sporo różnych serii z jednego okresu wydawniczego. Bardzo fajne wydania, tomiki w miękkiej oprawie.

- DC NEW52, Odrodzenie, Uniwersum - podobnie jak wyżej, NEW wydawane było w twardych oprawach, kolejne już w miękkich.

Co do dwóch ostatnich punktów, to dodatkowo do poradników Maragasta możesz posiłkować się rozpiskami:
https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/chronologia-marvel-i-dc-comics/

8
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: sTab - początki kolekcji
« dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 11:20:40 »
I na deser piękny batmobil! Składałeś już?

9
Komiksy amerykańskie / Odp: Conan
« dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 10:33:29 »
a i tak słabo się sprzedała, to po cholerę było wydawać Belit, żeby

Bazyliszek, zupełnie na poważnie, skąd masz dane, że te pozycje słabo się sprzedały? Opierasz sie na jakimś źródle, czy to tylko twoje domysły? Jeżeli domysły, to zaczynasz ogólnie przesadzać, podchodzi to już pod oszczerstwa....

10
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: PawelC - kolekcja
« dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 10:26:55 »
Sprzedałem parę lat temu Toma i Jerrego, Barbie, Królika Bugsa. Do dzisiaj pluje sobie w brodę. Reszty obiecałem sobie, że nie ruszam, to jednak potężna dawka sentymentu i lubię co jakiś czas wrócić do wybranych historii z tamtego okresu wydawniczego. Z szczerego serca: przemyśl jeszcze czy na pewno chcesz się tego pozbywać. Szczerze, odradzam!

11
Gry wideo / Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 11:05:48 »
Kena: Bridge of Spirits bardzo, ale to bardzo przyjemny tytuł, z podkreśleniem słowa przyjemny. Wygląda jak film animowany, i to taki z najwyższej półki, co zresztą nie dziwi, gdyż zespół odpowiedzialny za grę ma na tym polu doświadczenie. Odniosłem wręcz wrażenie, że pierwotnie chyba planowali to jako film, ale że wiadomo jaką mamy sytuację, stwierdzili że gra się lepiej sprzeda. Co ważne, sam gameplay nie jest sklecony na szybko. Świat wygląda przepięknie, mechaniki walki czy eksploatacji także wypadły bardzo dobrze. Jedynie momentami przeszkadzają niewidzialne ściany, ale nie jest to jakaś poważna wada. Sama rozgrywka to taka klasyczna Zelda, sporo podobieństw jest np.: z pierwszym Darksiders: zwiedzamy różne miejscówki, zbieramy znajdźki, pozyskujemy nowe umiejętności, które także pozwalają dostać się do wcześniej niedostępnych rejonów. Sam świat nie jest bardzo duży, ale za to bardzo ładnie skrojony, jest co robić, ale niestety nie wciąga i zaskakuje tak jak Breath of the Wild. Sporo jest walki, i ta potrafi być wymagająca, tak więc włączenie najniższego poziomu trudności jest warte rozważenia, nawet na nim czasem trzeba się trochę namęczyć. Ogólnie, naprawdę polecam, spore zaskoczenie i tytuł jak najbardziej wart poznania. Mnie przejście gry zajęło około 15 godzin.

12
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 10:34:04 »
No przecież parenaście minut wcześniej Kingpin
Spoiler: PokażUkryj
'wytrzymał' serię strzał na klatę. Kulkę też może wytrzymać.


Ale ewidentnie
Spoiler: PokażUkryj
broń skierowana jest na jego głowę. Więc ten fakt dopilnowali.

13
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 07:12:51 »
Hawkeye cierpi na syndrom "epickiej" końcówki, wcześniej akcja była prowadzona dość spokojnie, w ostatnim odcinku natomiast dzieje się, oj dzieje. Całość wypada bardzo przyjemnie, dość luźna formuła mi podeszła, postacie dają się lubić, nie ma tutaj bezsensownego i wymuszonego patosu jak w Falconie i Winterze. I chemia miedzy postaciami jest tutaj lepsza.

Oczywiście jest trochę większych i mniejszych idiotyzmów:
Spoiler: PokażUkryj

- magiczne rozmnożenie dresiarzy
- niekompetentny snajper
- był Kingpin, nie ma Kingpina
- wszyscy (no dobrze, większość) nagle czują świąteczną atmosferę i miękną im serduszka


14
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Pt, 17 Grudzień 2021, 17:26:17 »
Właśnie wróciłem z pajączka, i te ponad 2 godzinki minęły bardzo szybko i w sumie przyjemnie, aczkolwiek film żadnym objawieniem czy ogromną rewelacją nie jest. Natomiast sporo porządkuje w tym świecie.

Pisałem w spojlerze, ale jako że dzisiaj premiera, a szkoda by było nawet przez przypadek coś zespojleporwać, to może za chwil parę więcej, co się podobało a co nie.

A, są dwie sceny po napisach.

15
Komiksy amerykańskie / Odp: Superman
« dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 21:20:40 »
Niedawno także przeczytałem Supermana Morrisona, wszystkie 3 tomy za jednym zamachem, i zdziwiłem się, że całkiem to przyzwoite. Ale ja ogólnie lubię harcerzyka.

Strony: [1] 2 3 ... 46