Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - nori

Strony: [1] 2 3 ... 68
1
Filmy i seriale / Odp: Star Trek - filmy i seriale
« dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 06:00:02 »
Z nowych seriali ze Świata Star Treka otrzymaliśmy Star Trek: Discovery - jak dla mnie mocno przeciętny, aczkolwiek widziałem póki co dwa sezony, Star Trek: Strange New Worlds - naprawdę przyzwoity, utrzymany w klasycznym stylu oraz Star Trek: Picard - w sumie już 3 sezony, pierwsze dwa są w porządku.

Natomiast trzeci sezon Star Trek: Picard to po prostu czyste złoto! Dawno tak świetnie nie bawiłem się przy jakimś filmie/serialu. Owszem, bazuje strasznie na nostalgii, wręcz ten sezon to jeden wielki fanserwis, ale jak to jest zrealizowane! Cud, miód i orzeszki! Sporo postaci z TNG, ogrom nawiązań do starych filmów i seriali, głównie TNG, ale jest też miejsce na DS9, Voyagera czy serię klasyczną. Co najlepsze, twórcy oprócz postaci i nawiązań nie zapomnieli także o naprawdę przyzwoitym scenariuszu, prowadzeniu akcji (jak to Star Trek, są motywy bardziej dynamiczne, jest czas na pogadanie), efekty specjalne, a jest ich sporo, nie straszą, cała otoczka wypada rewelacyjnie. Perełka!

2
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Wt, 26 Wrzesień 2023, 11:08:35 »
Ech, dwa tytuły i już można załapać się na darmową wysyłkę.... Ale akurat dla mnie obie pozycje to zakup obowiązkowy, mimo, że ostatnio coś superhero mi nie leży. Ale Ghostraidera miło wspominam z MM, chętnie przekonam się, jaki będzie odbiór obecnie.

3
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 19:46:22 »
Ja tylko dodam, że parę osób nad tym pracowało chyba nawet ponad rok, bo zaczęli jeszcze w poprzednim...

4
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 16:54:43 »
W sumie racja, ale z drugiej strony, co z polskiego komiksu może równać się takiej inicjatywie jak Tytusopedia? Kajko i Kokosza już dostaliśmy, Kajtek i Koko wychodzi w miarę regularnie, Baranowskiego jest zatrzęsienie albumów (choć tutaj nadal, brakuje wydań paru krótszych historii), Kleks nie jest darzony taką estymą, Wróblewski jest wydawany, Binio Bill wyszedł w przepięknym wydaniu...

Nie ma co ukrywać, to wydanie bazuje na nostalgii. I mimo że czytałem wszystkie te historie z Tytusem, to się skusiłem, bo po prostu to coś wyjątkowego.

5
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 16:29:41 »
Tajna jest nawet dokładna liczba stron.

Nie jest tajna. Wstępną liczba stron jest określona na ponad 1000, a ostatecznej jeszcze nie ma, twórcy Tytusopedi cały czas jeszcze dopieszczają materiały, i cały czas coś dodają, więc albumy po prostu puchną.

6
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 12:42:46 »
Księgi Zero i 80 lecia zawierały tylko fragmenty ze Świata Młodych, do tego w marnej formie i z dużymi brakami i błędami. To wydanie jest pełne, czyli zawiera wszystkie komiksy, w oryginalnym układzie, do tego rysunki, zapowiedzi i inne. Czyli tak, wszystko co było w tamtych księgach, plus wiele więcej.

7
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 11:09:11 »
To nie fotki, to wizualizacje...

8
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 10:51:23 »
Skusiłem się na Extra+, w sumie jak dla mnie najciekawszy, w tekstyliach nie gustuję. ;)

9
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Pn, 25 Wrzesień 2023, 07:04:26 »
Nie tak dawno, Egmont puścił do Biedronki pierwsze numery serii dla dzieci. Były to jednak specjalne Biedronkowe wydania (według naocznych świadków wydanie było trochę mniejsze od zwykłych tomów).

Nie były mniejsze, tylko cieńsze, zawierały tylko wycinek pierwszych tomów normalnie dostępnych, czasem coś było dorzucone z innych tomów. Takie potworki Frankensteina.

10
Komiksy polskie / Odp: Ixbunieta
« dnia: Pt, 22 Wrzesień 2023, 13:59:15 »
Oj, napaliłem się trochę na ten album, i wiem, że nie powinno się przeliczać ceny na stronę, i oczywiście wszystko drożeje, i drożeć będzie jeszcze bardziej, ale w tym przypadku pass. Szanuję prace twórców, ale przepraszam, cena dla mnie zaporowa...

11
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy czytaliście jako dzieci?
« dnia: Cz, 21 Wrzesień 2023, 07:43:34 »
Ojej, ja stary jestem, i wtedy wyboru nie było... Tytus, Baranowski, Kajki i Kokosz i jeszcze Ekspedycja, oczywiście jak udawało się zdobyć dany album, czyli choćby Ekspedycję zacząłem od 3 tomu, zresztą do dzisiaj to jeden z moich ulubionych komiksów.

12
Dział ogólny / Odp: Egmont 2023
« dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 10:54:33 »
Kurde, no i namówiliście. ;)

13
Dział ogólny / Odp: Sposoby czytania komiksów.
« dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 09:37:22 »
Dokładnie, mam na coś ochotę, po to sięgam, a i tak często się okazuje, że w międzyczasie moja zachcianka się zmieni. Przy łóżku mam już stertę komiksów, które chcę przeczytać od razu, a i tak ta sterta non stop jest uzupełniana i modyfikowana. I obecnie strasznie skaczę, tutaj klasyka polska, w międzyczasie jakieś kaczki czy superhero, nawet manga się załapie.
Staram się także dłuższe historie / cykle łykać na raz, by mieć ciągłość i nie zastanawiać się, co tam wcześniej się wydarzyło, ale zdarza się, że jednak coś się wtryni między jednym a drugim tomem.

14
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Śr, 13 Wrzesień 2023, 15:03:29 »
Hm, płatność poszła, a w historii zamówień mam "Oczekiwanie na płatność Przelewy24". Mam nadzieje, że to tylko błąd ich strony, muli strasznie...

EDIT:

W statusie płatności jest:
"Do wykorzystania
Otrzymaliśmy Twoją płatność. Oczekujemy na zaakceptowanie płatności przez Sprzedawcę."

15
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: Śr, 13 Wrzesień 2023, 15:01:38 »
Szkoda, że w Polsce biorą się za komiksy przypadkowi ludzie.

Akurat nie przypadkowi, stąd właśnie duże zaskoczenie, że zostało to wydane w takiej formie jak piszesz. Ewidentna fuszerka i jak dla mnie wpadka wydawcy.

Strony: [1] 2 3 ... 68