Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 95
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Dyskusje światopoglądowe
Spoiler: PokażUkryj

Cz, 14 Marzec 2019, 18:20:02
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela BEHOLD!

OSTATNIE 4 TOMY WKKM PL


Szanowny Panie,

Przesyłam tytuły tomów 167-170

167

Captain America

168

Galactic Storm Part 2

169

Deadpool Vs Gambit

170

Galactic Storm Part 3

 
Pozdrawiam / Best wishes

Redaktor prowadzący / Leading Editor

 

Kolekcja Hachette

Będzie Kapitan Hydra - Hurra!

Cz, 14 Marzec 2019, 19:40:10
1
Odp: Shout Box Wioskę Smerfów chyba Egmont blokuje...
So, 16 Marzec 2019, 19:10:18
1
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi Już 19 marca?! Ależ spóźniony raport...
Podsumowanie lutego nie będzie się zbytnio różnić od styczniowego, jeśli chodzi o proporcje komiksów przeczytanych i zakupionych.  Kupiłem 59 komiksów, przeczytałem 21  [za wyjątkiem 4 tytułów spolszczone lub polskie] :(  .
Wstyd, silna wolna u mnie nie istnieje, no ale to już wiecie ...

1-  Najlepszy komiks zakupiony
Wreszcie kupiłem komplet polskich tomów Swamp-T, a także komplet Superior Spider-Mana - kiedyś  świadomie zrezygnowałem z zakupu kolejnych tomów, żeby ograniczyć ilość z zakupów. Nie wiedziałem wtedy, że SSM jest lepszy od większości komiksów Marvela, które nabyłem... A skoro wypożyczyłem cały cykl z biblioteki już dwa razy, stwierdziłem, że zakup całości jest po prostu koniecznością dziejową :)

2-  Najlepszy komiks przeczytany
"Bug! The Adventures of Forager" klanu Allredów. No, taki nepotyzm to ja rozumiem :)  Wyszło toto w YoungAnimal, nie wiem, czy sięgnąłem wcześniej po inne rzeczy z imprintu. Otóż Allredowie wzięli się za przypomnienie oraz  odświeżenie zapomnianego i dziwacznego  bohatera, stworzonego przez - jakżeby inaczej - Jacka Kirby'ego. Wychowany przez owadopodobne stwory bóg-człowiek wędruje przez czas i przestrzeń, absurd goni absurd, pomysł goni pomysł. Mamy wszystko, czego w uczciwem komiksie szukamy :D - przemoc sensowną i nie, duchy, gadające misie, NewGods i ich średnio dla mnie zrozumiały świat,  paradoksy międzywymiarowe i  czasowe, portale, jest też obowiązkowy szalony naukowiec...tak, zgadliście, mniemiec. Polecam wszystkim ludziom szukającym czegoś świeżego, chodź brzmi to dziwnie, zważywszy, że "Bug!" wyszedł dobrych parę lat temu.



Muszę też napisać o jeszcze większym starociu- "Batman/Houdini- The Devil's Workshop". Cenię sobie elsewordy , zwłąszcza te z Batmanem- dzięki poluzowanemu nieco kagańcowi ograniczeń związanych z postacią  umożliwiają twórcom prezentację ich kunsztu,  popisanie się  czymś zaskakującym. Tomik jest niestety dość mizerny objętościowo, ale warto go kupić...Chaykin tym razem niespecjalnie drażni , natomiast jeśli chodzi o stronę plastyczną, Chiarello daje z siebie wszystko co najlepsze. Bardzo lubię ,,akwarelowy" styl tego artysty, tutaj miałem ucztę co się zowie. Piękny graficznie komiks.



3-  Najgorszy komiks zakupiony
Soeken - ,,Przyjaciele".
Zaraz do tego tytułu wrócimy....

4-  Najgorszy komiks przeczytany
Zgodnie z zapowiedzią wracamy do komiksu ,,Przyjaciele". Nie wiem, po co ukazał się on w Polsce. Ogólnie rzecz biorąc, mniemce nie są uważani przez Polaków za nację wyjątkowo lotną...a i o samych policjantach zdanie mamy nienajlepsze.  I to, co być może szokowało  -choć wątpię- niemieckiego czytelnika  [,,Gott im Himmel, cóż to za porządki , patrz, Truda, pan policjant z kameradem  idzie na spotkanie nielegalnej organizacji! "], u nas budzi politowanie, bo glina to glina i do wszystkiego jest zdolny...nie takie rzeczy widzieliśmy.  Na dodatek nie dziwi nas także, że niemiecki policjant może się zachować podle w stosunku do innej istoty żywej. Nic a nic.  Ech.
Kolejny zakup bez sensu. I tak, rysunki Dema  bardziej mi się podobają.

5- Największe zaskoczenie - tak na plus, jak na minus.
Na plus- ,,Nokturno" Otóż kupiłem tom1 [wydanie Taurusa] i już po kilkunastu stronach zacząłem szukać w sieci wydania całości w jakiejś przyjaznej cenie. Rzadko mi się to ostatnio zdarza, co więcej- dotąd nie do końca przemawiał do mnie Sandoval, dlatego to tak wyjątkowe wydarzenie :)

Rozczarowaniem była "Złota kolekcja" mgr J. Kozy. Rzecz ładnie  i stylowo wydana, cóż jednak z tego, gdy część żartów budzi wręcz politowanie. Przedstawienie polityków jako świń przy korycie to była może nowość w zinach przełomu lat 80/90 ubiegłego stulecia. Stać magistra na więcej.


I to by było na tyle. Marzec chyli się ku końcowi i muszę przyznać , że także był interesujący , obym tym razem nie czekał tyle z podsumowaniem.

Wt, 19 Marzec 2019, 12:54:14
1
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce
Ja bym tylko chciał, aby nieco odważniej wszedł w starsze superhero.

Myślę, że to nie jest takie proste jak na pozór się wydaje. Owszem, tu na forum duża część użytkowników, zwłaszcza z pokolenia TM-Semic oczekuje wydania starszych klasycznych historii, ale forum to nie cały rynek, nie dziwię się więc, że TK w temacie klasyki podejmuje decyzje dość ostrożnie. Zauważ, że nawet kiedy ogłoszono wydanie Spider-Mana McFarlene'a, o którym dużo osób marzyło, zaczęło się sarkanie "a dlaczego to nie Micheline" oraz stwierdzenie, że to ramotka itp. Dochodzi do tego konieczność doboru odpowiedniego wydania - w przypadku Spider-Mana wszystko było jasne, w przypadku DD był to jak widać po recenzjach i opiniach na sklepach błąd. Obawiam się, że takie błędy mogą drogo kosztować - nawet jeśli ktoś kupi tytuł i w kasie wszystko będzie się zgadzać, zrażony czytelnik nie weźmie do ręki tomu następnego a starsze historie zaszufladkuje jako niedające się czytać ramotki,  nie będzie zainteresowany tego typu komiksami.
Ciągle uważam, że te problemy z dostępnością pewnych tytułów, przerywanie serii, brak informacji co dalej a także brak wydawania komiksów w oczekiwanych przez czytelników formach np. w postaci omnibusów wynika ze słabości polskiego rynku. Przydałby się jakiś mocny kop w postaci drugiego tak dużego wydawnictwa jak Egmont i niech się biją o klienta licencjami, formą i jakością wydań, konkretniejszym dzieleniem się planami wydawniczymi.
Również nie nazwałbym TK zachowawczym, choć niektóre decyzje wydawnictwa wydają mi się dziwne, bo z jednej strony jest ostrożność jeśli idzie o wydawanie np. starszych tytułów, ale z drugiej wydaje się jakiś komiks, bo...podoba się on Kamilowi Śmiałkowskiemu. Ot urok polskiego rynku :)

Śr, 20 Marzec 2019, 19:21:05
1
Odp: Ceny i nakłady komiksów wydawanych w Polsce Te dzieciaki to argument z krzaków wzięty. Grupą docelową dla omniaków nie jest poziom gimbazy czy liceum w 90% nie ta liga finansowa (zostawiam sobie 10% marginesu bo zawsze są jakieś wyjątki). Co do studentów... cóż z nimi różnie bywa ale studia to studia mają swoje priorytety finansowe (sam pamiętam że kiedy studiowałem komiksy to czytałem...na szybko w "czytelni" empiku :P )
 W przypadku cegieł grupą docelową są pasjonaci po studiach którzy mają nie tylko kasę na realizację swojego hobby ale i doświadczenie w temacie i to w nich powinny celować wydawnictwa myśląc o takich inwestycjach. Jak już ktoś zauważył rynek komiksowy w Polsce rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie i wcale nie zdziwię się jeśli w ciągu następnych trzech lat któryś z graczy pokusi się o wydanie omni/cegły o ile podejdzie do tego z głową i puści coś na co jest zapotrzebowanie to jest szansa że temat chwyci...zobaczymy...
A skoro już się tak tu martwimy o "dzieciaki" i "młode pokolenie" to w przypadku tego typu klienta proponował bym skierować tor rozmowy na zeszytówki/większe broszury typu "Star Wars - komks"/"ogólno"polskie kolekcje oraz zadać pytanie na temat kanałów dystrybucji tychże komiksów bo zobaczyć je w mniejszych miastach od czasu masowego pomoru księgarń i kłopotów Ruchu też graniczy z cudem. I choć mamy ogólnodostępny internet oraz sklepy branżowe z dobrymi cenami ale ważne jest też pierwsze wrażenie, no bo tak uczciwie, ile z tu obecnych pierwszy kontakt z komisem zaliczyło stojąc przy kioskowej półce z przysłowiowym Semicem lub WKKM wyciągniętym gdzieś w saloniku prasowym lub na stacji benzynowej ;)

Cz, 21 Marzec 2019, 14:33:53
1
Odp: Bo chodzi o to, żeby plusy nie przesłaniały nam minusów - sezon drugi
2-  Najlepszy komiks przeczytany
"Bug! The Adventures of Forager" (...) Polecam wszystkim ludziom szukającym czegoś świeżego, chodź brzmi to dziwnie, zważywszy, że "Bug!" wyszedł dobrych parę lat temu.
No to leci na przód listy do czytania :)

"Batman/Houdini- The Devil's Workshop". (...) Piękny graficznie komiks.
Dla mnie jedynie grafika, bo fabuła jest baardzo słaba. Głupiutka, przewidywalna i ogólnie nie pasowała mi do Batmana i jego świata.

A co spóźnionego raportu to masz racje, zaraz kwiecień :O

NAJLEPSZY KOMIKS
Will Eisner The Spirit: Who Killed the Spirit?
Matt Wagner, autor, którego znałem z 2 historii o Batmanie oraz Trójcy i... podchodziłem jak do jeża, bo tyłka mi nie urwały. Spirita czytałem 2 tomy z New52 i też były mocno średnie. Ot taka mini geneza plus standardowe historię.

Ten tomik wystarczyło przekartkować, żeby zdecydować się na zakup. Rysunki są cudowne, tak dobre, że miałem w głowie, nawet jak fabuła będzie do dupy to będę sobie go tylko oglądał, a rzadko tak robię :) Kreska w stylu Cooke czy Francavilli, taka cartoonowa, idealnie pasujące do klimatu przedstawionego w komiksie. A niesamowite okładki Powella są wisienką na torcie.

Na szczęście fabuła okazała się również dobra. Jest to taki hołd dla 75. rocznicy zamaskowanego bohatera pulpy Willa Eisnera. Tajemnicza zbrodnia pełna zwrotów akcji, w której pojawiają się ikoniczne postaci ze świata Spirita (przyjaciele, wrogowie i  femme-fatale) oraz nazistowskim (a jakże!) złoczyńcą ciągnącym za sznurki.

Kilka kadrów na zachętę:
   

I parę okładek:
   

W innym wątku ktoś pisał o Black Beetlu, więc jeżeli chcecie czegoś w tym stylu to zachęcam. 12 zeszytów - sporo czytania za nie dużą kasę ;)

NAJGORSZY KOMIKS
The Goon tom 1
Kompletnie nie chwycił, sam pomysł mafia, zombi, jeden osiłek ze śmiesznym pomocnikiem kontra świat wydawał się idealny, ale humor mi nie siadł (przypomina mi głupkowatego Deadpoola z NOW), akcja jakaś taka porwana, rysunki jak na kolanie (pewnie tak miały wyglądać). Ogólnie męczyłem się strasznie to czytając. Chyba wezmę tom 2, bo w wątku Goona piszą, żeby dać szanse.

ZASKOCZENIE NA PLUS
Batman - The Dark Knight Detective Vol. 1
Pierwsze zeszyty Detective Comics po kryzysie. Kilka zestarzało się dość mocno, ale tego się spodziewałem. Zaskoczył mnie jednak fakt, że czyta się to całkiem płynnie. Nie ma jakiegoś przynudzania, a postawiono na akcję. Większość to historyjki jedno-zeszytowe, jakaś intryga, krótkie śledztwo, walka z łotrem (Joker, Two-Face, Pingwin, a nawet Catwoman, więc fajny zestaw. Taki schemat, który się sprawdza. Tom drugi w kolejce, więc zobaczymy, czy na dłuższą metę nie będzie to meczące.

Koshchei the Deathless
Spodziewałem się kolejnego słabe spinoffu, a dostałem świetną i klimatyczną historię. Parę zdań więcej w wątku o Hellboyu.

ZASKOCZENIE NA MINUS
Batman - The Dark Prince Charming
Piękne filmowe kadry Mariniego pokazują jak Batman wygląda po europejsku. I wygląda świetnie. Ma się chęć wyrywać strony z komiksu i wieszać na ścianę, ale... niestety Marini scenarzystą już tak dobry nie jest. Albo inaczej, mi jego scenariusze nie do końca podchodzą (Skorpion i Orły Rzymu też). Wydają mi się trochę naiwne. Pisane jak z jakiejś instrukcji. Coś w stylu X stron na wstęp, Y rozwinięcie i gwałtowne zakończenie na paru stronach z cliffhangerem albo jakimś twistem na końcu. I podobny schemat jest tutaj. Może tak ma być? Mnie nie do końca odpowiada. Nie jest to zły komiks, ale oczekiwałem czegoś więcej.

Cz, 21 Marzec 2019, 18:01:49
1
Odp: Sugestie na temat forum Widać dotarliśmy do niszowej chińsko-polskiej sceny komiksowej !
So, 23 Marzec 2019, 09:31:11
1
Odp: Sugestie na temat forum To Gildia wynajęła chińskich siepaczy, aby zniszczyć konkurencję. Pewne info.
So, 23 Marzec 2019, 09:35:04
1
Odp: Egmont 2019 Promka dobra, ale czy obnizki w okolicach 40% (czasami nawet wiecej) to nie  standard w różnych mestro czy innych dobrych ksiazkach
So, 23 Marzec 2019, 16:13:40
1