Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573290 razy)

LukCook i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2655 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 14:54:01 »
Ale bez obaw tomy 3,4,5 beda duzo slabsze niz nr 1 co masz :D
Knl, tylko weź pod uwagę, że on nie pisze tego, bo to czytał, tylko dlatego, że tak napisano na good reads.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2656 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 14:56:00 »
Cytuj
Drugi tom będzie porównywalny. W trzecim też kilka świetnych historii się przewinie (głównie zeszyty Alana Granta z Shadow of the Bat). Dopiero w czwartym będzie wyraźny spadek formy a materiału z piątki nigdy nie czytałem więc się nie wypowiadam.

  Bez Miecza Azraela i Venomu to tak średnio to będzie porównywalne. W trzecim tomie się przewiną świetne historie? Które to będą?

DÓŁ

A Komornik to nie w drugim? Ogólnie drugi tom będzie dobry, ale nie tak jak pierwszy w/g mnie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Maj 2022, 15:04:43 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2657 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 14:58:49 »
Historia z Komornikiem, wakacje 96 byla niezla.

Ale generalnie to co bedzie w tomach 3,4,5 jest znacznie slabiej oceniane niz w 1 i 2.

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2658 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 15:31:33 »
  Bez Miecza Azraela i Venomu to tak średnio to będzie porównywalne. W trzecim tomie się przewiną świetne historie? Które to będą?

DÓŁ

A Komornik to nie w drugim? Ogólnie drugi tom będzie dobry, ale nie tak jak pierwszy w/g mnie.

Shadow of the Bat 19+20 - nawet Knighquest ma napisane na okładce juz a nie Knightfall.
A wiec tom 3. A Komornik 8/96 to tez nie jest jakis Potwór z Bagien, po prostu przyzwoity komiks - mozna przeczytac czy chociaz przejrzeć. Bo ja np. te watki o quasi templariuszach pomijam. Tzn. pomijałem ale teraz tym bardziej nie będę się w to wczytywał. O ile w ogóle będę miał kiedyś tom 3 na co się nie zapowiada.

W ogole nie wiem czemu Egmont na okładce pisze, ze Knightfall to "ambitna seria". Chyba, ze zgadzaja sie z tym co jest w wielu opiniach na goodreads, że wyzwaniem było to przeczytac do końca :D w stylu od deski do deski ufff, zrobione mozna odstawic na półkę.
Ja się z tym nie zgadzam, ze komiksy trzeba koniecznie czytac od deski do deski kazda strone ale to osobna historia.

« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Maj 2022, 15:38:19 wysłana przez Hobgoblin »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2659 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 15:40:51 »
Ja się z tym nie zgadzam, ze komiksy trzeba koniecznie czytac od deski do deski kazda strone ale to osobna historia.

Pewnie, że nie trzeba. Książek też nie trzeba, polecam czytać co trzecią stronę, szybciej pójdzie.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2660 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 15:49:29 »
  Pewnie dlatego, że DC miało ambitny plan napisania czegoś o objętości Komedii Ludzkiej, ale i tak Marvel ich pokonał tworząc Sagę Klonów.

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2661 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 16:02:24 »
Pewnie, że nie trzeba. Książek też nie trzeba, polecam czytać co trzecią stronę, szybciej pójdzie.

W książkach tak to nie działa. Nie ma artów więc nie możesz się upewnić czy np. tą stronę chcesz/możesz pominąć czy nie. Dodatkowo brak artów powoduje, że pominięcie strony czy dużego fragmentu tekstu powoduje całkowity brak informacji co się działo.

A więc nie czytając danej planszy komiksu i choćby tylko szybko oglądając arty mamy pewne zrozumienie co się działo, w książce trzeba patrzeć przynajmniej na powiedzmy co 4te zdanie żeby mieć jakiś zarys sytuacji.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2662 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 16:44:11 »
Bez Miecza Azraela i Venomu to tak średnio to będzie porównywalne.

Dla mnie akurat te dwie historie to najsłabsze rzeczy w pierwszym tomie.

Online LukCook

Odp: Batman
« Odpowiedź #2663 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 16:53:26 »
Dla mnie akurat te dwie historie to najsłabsze rzeczy w pierwszym tomie.

Ciekawe i jak widać kwestia gustu. Dla mnie Venom i Miecz to najlepsze historie ze wszystkich 5 zapowiedzianych tomów. Kompletnie się nie zestarzały i miałem więcej przyjemności z obcowania z nimi teraz niż kiedyś.

Offline PabloWu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2664 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 17:35:40 »
Venom akurat jest fajną historią z wątkiem edukacyjnym ,moja córka od razu chciała zobaczyć  Batmana , który żeby być jeszcze bardziej NAJ sięga po uzależniające ścierwo....A Miecz Azraela to faktycznie najsłabsza cześć tego zbioru , co nie znaczy że beznadziejna , po prostu znajduje się w towarzystwie dużo lepszych historii.

Offline Tymon Nadany

Odp: Batman
« Odpowiedź #2665 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 20:21:53 »
Bardzo lubię Venom ale Miecz azraela jest dla mnie strasznie przereklamowany czytałem 7 lat temu i nawet nie pamiętam o czym to było tak samo mam z Sądem nad Gotham.  Już bardziej pamiętam fabuły wielu przeciętnych zeszytów niż tych pozycji.

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #2666 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 11:39:01 »
Miecz Azraela jest tu jak dla mnie najlepszy (zarówno scenariusz jak i rysunki), Venom na drugiej pozycji - kiedyś bardziej lubiłem Venom ale teraz podobał mi się mniej, z kolei Azrael tym razem podszedł mi zdecydowanie bardziej niż w czasach, gdy go czytałem po raz pierwszy.

Z całej reszty historia o narodzinach Bane'a jest jeszcze dobra, no i może jeszcze ta z Gordonem i Essen w roli głównej, cała reszta jest średnia lub słaba, przy czym wszystko to, co semic pominął to były prawie same niepotrzebne bzdety i zapychacze. Przy tym "Nieważnym/rozszyfrowanym" się konkretnie wymęczyłem, a finałowa historia (która akurat w Semicu była), biorąc pod uwagę co się w niej dzieje, strasznie nijako wypada.

Niestety Aparo w Knightfallu bardzo słabo i niestarannie rysował w porównaniu z jego wcześniejszą twórczością (którą lubiłem, a bazgroły z Knightfalla mnie drażniły już kiedy czytałem po raz pierwszy) i pod względem rysunków ogólnie jest dość marnie (pomijając trzy wymienione wcześniej historie).

Semica skończyłem czytać w momencie, gdy Bane połamał Batmana, potem po latach doczytałem trochę dalej, ale to już nie było to. W sumie nie wiem, na ile tomów się skuszę, ale dwójka wpadnie na pewno.

Ogólnie Epiki Spider-Mana, (szczególnie Venom i Inferno) czytało się lepiej.

Co do jakości skanów - marnie wygląda np strona 666.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2667 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 12:17:55 »
No to dobry ten Miecz Azraela, czy niedobry :P
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2668 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 12:20:11 »
No to dobry ten Miecz Azraela, czy niedobry :P
Jednym się podoba, innym nie. Ot, jak z każdym komiksem :D Najlepiej samemu sprawdzić
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #2669 dnia: Pn, 09 Maj 2022, 12:57:15 »
No to dobry ten Miecz Azraela, czy niedobry :P

Podzielę się swoją recenzją:
https://moviesroom.pl/recenzje/recenzje-komiksow/batman-knightfall-tom-1-prolog-recenzja-komiksu/

Dla mnie najlepszym elementem pierwszego tomu jest Venom - ta historia siedzi mi w głowie od 1994 roku i nie puszcza, dziś ma podobną siłę oddziaływania, może nawet większą, bo jako dorosły człowiek bardziej zdaję sobie sprawę z zagrożenia, jakim są narkotyki i o wiele bardziej jestem w stanie wczuć się w postać owładniętego obsesją herosa, na oczach którego ginie niewinna ofiara, bo ten był po prostu za słaby fizycznie.
Kolejny genialny punkt tego tomu to Vengeance of Bane - znakomity zeszyt, krwawy, zimny, brutalny, przesiąknięty złem.
A Miecz Azraela - faktycznie - fabularnie najsłabsza część tego tomu, ale za to broniąca się rysunkami Quesady.