Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573349 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Archie

Odp: Batman
« Odpowiedź #2265 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 17:18:42 »
Sprawa oficjalnie klepnięta w Batman: Urban Legends #6. Czy to coś wniosło do historii? Nie, była przeciętna. Do postaci to zapewne też nic nie wniesie i będzie jak w przypadku Icemana w X-Men. A dopiero co niedawno Bendis fajnie prowadził związek Tima i Spoiler w Young Justice.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Sierpień 2021, 17:20:53 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2266 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 21:01:44 »
Pieknie Cie mama nauczyla, nie ma to tamto.
Jak Twoje dziecko okaze sie gejem, tez bedziesz do niego mowil per "lubiacy przyjac w dupala"?

Przykro mi że moja wypowiedź Cię uraziła. Mamy się nie czepiaj;), przecież napisałem, że cytuję "Małą Brytanię", prawda?
Tak więc specjalnie dla Ciebie (jako długoletniego fana Punishera) zmieniam:

"Była Ariana, była Stephanie Brown, były też inne panny, ale nagle biedny Tim zorientował się że chciałby penetracji odbytu".

Myślę, że jest mniej kontrowersyjnie, a w pełni oddaje istotę rzeczy.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2267 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 21:19:00 »
Lubicie komiksy Batmana pisane przez Tom'a King'a? Mnie one odrzuciły, jakbym czytał fanfiction.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Sierpień 2021, 21:25:22 wysłana przez Pan F. »
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2268 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 22:27:29 »
Cross z Falshem był spoko, ale to podobno dlatego, że Geoff Johns przepisał zeszyty Kinga, gdyż nie nadawały się do niczego, przynajmniej takie ploty są.
Mogliby zrobić jakąś serię z tym Batmanem z Flashpointu - najlepszy Batman ever.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2269 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 22:33:40 »
Mogliby zrobić jakąś serię z tym Batmanem z Flashpointu - najlepszy Batman ever.
Wiele osób zraziło się do tego Batmana, po tym, co Tom King z nim zrobił 😢
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2270 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 10:45:18 »
Ten koncept jest ogólnie słaby i sam motyw Jokera też grubymi nićmi szyty. Po zapowiedziach myślałem, że Johns wymyślił coś świeżego i przemyślanego, coś co sprawnie wpisze się w kanon. Po lekturze natomiast ta koncepcja 3 Jokerów wydaje mi się rzuczonym na szybko rozwnięciem motywu z Wojny Darkside'a.
Nie odniosłem takiego wrażenia. Generalnie istnieje jakiś oryginalny Joker, ten z "Zabójczego żartu", który cały czas, jak się okazuje, poszukuje swoich naśladowców. Dwóch z nich jest bardziej udanych niż reszta i pełnią ważniejszą rolę akurat w tej historii (zresztą jeden z nich niezbyt długo).

Czepianie się Red Hooda, że zbrodnia uszła mu płazem też wydaje mi się przesadzone. Oddanie go pod sąd oznacza koniec Bat-rodziny, co jest całkowicie zrozumiałe. Nie pierwszy raz - ten sam problem był poruszony w "Batman i syn" z Damienem. Zresztą to komiks o bliznach, nie tylko fizycznych, ale i psychicznych, co wydaje mi się zostało wyraźnie podkreślone. Fizycznie Batman okazuje się mieć ich najwięcej, ale psychicznie potrafi sobie z tym radzić. Barbara radzi sobie z traumą z trudem, ale znalazła sposób. Natomiast Jason nie radzi sobie w ogóle... I jego czyn jest tego konsekwencją.

Natomiast to, co mnie wyprowadza z równowagi to scena na miejscu zbrodni. Batman, Gordon i policjanci stoją nad trzema ciałami i sobie potakują. Na pewno nie żyją. Na pewno nie da się ich zidentyfikować. Na pewno mają całkowicie zniszczone DNA (jakim, k..., cudem?!). Wszystko to stwierdzają na rzut oka. I nagle jeden z tych trupów całkowicie pozbawionych DNA okazuje się żyć i czekać na jakąkolwiek pomoc i ratunek. Normalnie parodia Batmana i policjantów.
Batman returns
his books to the library

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2271 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 11:45:22 »
Wiele osób zraziło się do tego Batmana, po tym, co Tom King z nim zrobił 😢
A to gdzie to zrobił, bo ja odpadłem gdzieś w połowie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sneider

Odp: Batman
« Odpowiedź #2272 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 11:56:12 »
Mnie osobiście śmieszy ten hejt na Kinga. Nie będę się kłócił że run jest równy, ale przy tym całym narzekaniu "wyjadaczy" trochę zabawne jest to że King dostał za Batmana Eisnera. Jak dla mnie King fajnie balansuje między trochę campowymi klimatami a budowaniem zwyczajnie fajnej postaci. Dialogi są świetnie napisane i nieprzegadane a sam komiks jest kierowany raczej do dojrzalszego czytelnika. Nacisk jest na eksplorowanie relacji między bohaterami a nie po prostu stworzenie akcyjniaka. Nie jestem osobiście wielkim fanem czy znawcą superhero, ale ten Batman mnie nie odpycha w odróżnieniu od większości tytułów na rynku.

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2273 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 12:13:13 »
Dialogi są świetnie napisane i nieprzegadane
Mam negatywny stosunek do jego dialogów, jakby rozmawiały roboty którym zacieła się płyta i powtarzali to samo.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2274 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 12:14:35 »
Mnie osobiście śmieszy ten hejt na Kinga. Nie będę się kłócił że run jest równy, ale przy tym całym narzekaniu "wyjadaczy" trochę zabawne jest to że King dostał za Batmana Eisnera. Jak dla mnie King fajnie balansuje między trochę campowymi klimatami a budowaniem zwyczajnie fajnej postaci. Dialogi są świetnie napisane i nieprzegadane a sam komiks jest kierowany raczej do dojrzalszego czytelnika. Nacisk jest na eksplorowanie relacji między bohaterami a nie po prostu stworzenie akcyjniaka. Nie jestem osobiście wielkim fanem czy znawcą superhero, ale ten Batman mnie nie odpycha w odróżnieniu od większości tytułów na rynku.

Taki dobry był ten Batman, że chyba nie dokończył bo miał dłużej pisać. Pod koniec sprzedawał się prawie dwa razy gorzej niż Snydera.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pan F.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2275 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 12:18:47 »
A to gdzie to zrobił, bo ja odpadłem gdzieś w połowie.
To było w ostatnich rozdziałach Kinga.
6 rozdział już jest !
Aż 22 strony!!! Link poniżej :)

https://webkomiksy.pl/komiks/pomocny?v=vvgnXoSBG6-f

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2276 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 12:39:31 »
I jeszcze tak ciekawostka sprzedaż jedynek (tak ja wiem, że te jedynki są oderwane od rzeczywistości) :
Nr 1 Snydera - 188.420 pod koniec było 102.197
Nr 1 Kinga - 280.360 pod koniec było 60.318
Nr 1 Tyniona ok. 61.000 - 2 - ok. 56.000, 3 - 74.000 później było ok. 88.000, przy Joker War było jeszcze więcej

Średnio DC ma drop sprzedażowy ok. 30% Batman Kinga miał 50%, także ludziom raczej się nie podobało, ja ktoś lubi to zazdroszczę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline sneider

Odp: Batman
« Odpowiedź #2277 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 12:44:47 »
Taki dobry był ten Batman, że chyba nie dokończył bo miał dłużej pisać. Pod koniec sprzedawał się prawie dwa razy gorzej niż Snydera.
a Bayer Full sprzedaje się w Polsce lepiej niż Możdżer, co to ma do jakości?

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2278 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 13:04:05 »
No ale co ty mi wypisujesz, to porównaj sobie inne zespoły Disco polo ze sobą i napisz, który jest najlepszy.
To samo z np. Jazzem może Możdżer się najlepiej sprzedaje w tym gatunku.

Tu mamy do czynienia z komiksem i to komiksem z Batmanem, jakościowo encyklopedia jest lepsza niż Batman Kinga to książka i to książka.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2279 dnia: Pt, 13 Sierpień 2021, 13:41:51 »
Dialog u Kinga:
- Gacku...
-Kotko...
-Gacku...
-Kotko...
Dalszej części się domyślcie.