Autor Wątek: Batman Noir - ankieta  (Przeczytany 112418 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #285 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 09:03:45 »
Mi wielkosc nakladu nie zwisa, a i tak kupilem i tak pewnie ma wiekszosc. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline radioblackmetal

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #286 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 10:48:57 »
Ciekawe ile osób nie zrezygnowało ze swojego zamówienia  w sklepie Egmontu pomimo tańszej ale, jak się okazuje niepewnej, oferty w innych sklepach? A ile zostanie z "niczym"?  ;) pewnie to kwestia tego enimgatycznego "limitowanego" wydania. Pożyjemy, zobaczymy.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #287 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 11:28:14 »
Jest jeszcze coś takiego jak entuzjazm. Na początku przez kilka dni forum żyło wątkiem Batmana Noir. Nie wiem czy też odczuwacie ale u mnie spada to zainteresowanie z każdym tygodniem widząc co się dzieje, a może bardziej powinienem napisać co się nie dzieje. W pierwszym momencie pojawia się chęć posiadania, z czasem głowa ochładza wiele zamiarów i nie raz i nie dwa wychodzi to człowiekowi na dobre.

Sprawdzam z ciekawości czy nie ma gdzieś tego pakietu taniej, bo nie jestem osobą dla której 200 czy 300 zł to drobniaki, ale aktualnie bardziej wyczekuję zapowiedzi gości na Łódzki Festiwal Komiksu niż czegokolwiek o Batmanie Noir.

Na pewno moje zainteresowanie zwiększy się w okolicach premiery, kiedy pojawiają się jakieś filmiki, opinie recenzentów i forumowiczów o jakości tego ekskluzywnego? wydania.


Midar

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #288 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 11:52:34 »
Dostałem takiego maila w sprawie zamówienia na Egmont:

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością odnotowaliśmy zamówienie pozycji  „Batman Noir – pakiet”, wydanej z okazji 80. urodzin Człowieka Nietoperza.  W ramach podziękowania dla pierwszych, najbardziej lojalnych Klientów, którzy obdarzyli naszą firmę zaufaniem i dokonali zakupu w przedsprzedaży, dokonujemy obniżenia ceny zestawu o 20%. Kwota pobrania zostanie pomniejszona o taką wartość.

Mamy nadzieję, że zakupiona pozycja dostarczy Państwu wielu miłych wrażeń. Dodatkowo informujemy, że wysyłka zamówienia jest planowana na 14 sierpnia.

Z poważaniem,

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #289 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:00:51 »
Reakcja na masowy odpływ zamówień albo falę rezygnacji?

Dobrze, że do poniedziałku starczyło, hi hi  ;)

Offline Koora

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #290 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:04:53 »
Już wyobrażam sobie wkurzenie osób, które anulowały zamówienia, bo zamówiły ze zniżką na Taniej Książce, a oni potem nie zrealizują zamówień...

Offline isteklistek

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #291 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:11:04 »
Pewnie ich ładnie muszą ludzie atakować na meil, że poszła obniżka. Zobaczymy, co będzie po wydaniu, czy ludzie będą nim zachwyceni, czy nie. Wątpię w masowe zwroty, ale może się dziać sporo.


Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #292 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:16:45 »
Zobaczyli, że dużo osób rezygnuje i dali obniżkę. Niepotrzebnie tak długo zwlekali bo tylko zamieszania narobili.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koalar

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #293 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:18:24 »
"Najbardziej lojalnych klientów" - egmontowski PR-owy majstersztyk. Może koszulki albo kubki z tym hasłem? "Najbardziej lojalny klient". Plus mem z Robinem i Batmanem sprzedającym mu liścia:
R: Było taniej, więc zrezygno...
B: Lojalność!
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Mane

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #294 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:21:04 »
 Z tą obniżką to troche cios poniżej pasa. Prawidłowo powinno byc tak ze pierwsze np 100 zamowien dostaje 20% i wtedy jest licznik na stronie i kazdy wie czy sie zalapie. Naprawde amatorszczyzna na maksa z ich strony.

Offline Arion Flux

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #295 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:27:43 »
No ale że są jaca z tym że to "niby" limitowane jednak nakładu nie podadzą bo tajemnica handlowa to chyba 100% jajca bez dwóch zdań?
Ja tylko pozwolę sobie zauważyć, że opisie Egmontu jest mowa o "limitowanym wydaniu", a nie "limitowanym nakładzie", a wiec owa "ograniczoność" odnosi się w nazwie bezpośrednio do "wydania" (a nie "nakładu"), co literalnie rzecz tłumacząc odczytuję jako "brak ponownych wydań".

Natomiast to, że "limitowane wydanie" ma limitowany i zwykle niewielki naklad jest dopiero logicznym nastepstwem podanej literalnej wykładni "limitowanego wydania" (bo jakby nakład nie był ograniczony, tj. byłby dodruki, to nie byłoby sensu mówić o "ograniczonym/limitowanym wydaniu", bo ponowne wydania po prostu nie byłyby potrzebne).

Z punktu widzenia podanej wyzej jezykowej wykładni "limitowanego wydania" nie wydaje mi się, że warunkiem koniecznym do jego "publicznego" zaistnienia i akceptacji było podanie wysokości nakładu przez wydawcę.

Co wiecej, wydaje mi się, że na świecie jest tak, że przy tzw. "limited edition" produktu (niekoniecznie komiksu) nierzadko wysokość nakładu nie jest podawana, poniewaz to "edition" w kontekscie "limited" rozumiane jest wlasnie jako "wydanie", a nie "nakład".

Sprawy jednak nie ulatwia fakt, że "edition" rozumiane moze być tez jako "nakład". Jednak Egmont explicite napisał tutaj o "wydaniu", odróżniając tym samym "ograniczość wydania" od "ograniczoności nakładu", a zatem wydaje mi się, że w tym przypadku Egmont rozumie przez "limitowane wydanie" to, co napisalem na początku, czyli brak dodruków.     

Offline MiLes

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #296 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:28:55 »
Gartuluję lojalności, takiego majla nie przysłali wszystkim, widać są równi i równiejsi.

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #297 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:30:03 »
Może jak opłaciłeś z góry to mniejsza szansa na to, że anulujesz i nie muszą ci obniżać. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Cypher

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #298 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:44:22 »
Limited czy nie limited.
Zapominamy chyba o jednej rzeczy w tych dyskusjach, to miało być huczne świętowanie 80 latek Batmana. Wg. mnie słabe to świętowanie i słabo to im troche wyszło.
Jak tak dalej pójdzie to te komiksy Batman Noir będą dodawać do zamówień, jak katalog Vertigo. A i tak niewiele to zmieni, bo ten katalog Vertigo robił większą robotę, niż ta cała kolekcja Batman Noir. 😒

Bender

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #299 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:45:53 »
Kuki chyba jednak trochę naciągasz. Limitowane "wydanie" ? Od kiedy to w ogóle jest jakiś osobny twór?

Za granicą jeszcze się nie spotkałem z edition tak rozumiane jak mówisz (w sensie nie ograniczone ilościowo). Zwłaszcza, że edition jest trochę tożsame z nakład. Np zwroty typu Edition of 1000
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 12:48:08 wysłana przez Bender »