Autor Wątek: Batman Noir - ankieta  (Przeczytany 112423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline celtic

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #270 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 10:02:08 »
Artbooka Thorgala wydali 800 egzemplarzy cos mi swita, a byl duzo tanszy niz taki pakiet, tylko nie pamietam czy tez byl reklamowany jako limitowany...
Był reklamowany jako limitowany i było mówione że dodruku nie będzie.
W niskim nakładzie był wydany dodatek do Hugo
Swoją drogą mogliby wydać BLACK & WHITE 1,2,3 w jednym wielkim wydaniu NOIR
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #271 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 15:34:12 »
Pakiety Batmana Noir na gildii wyprzedane.
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Lipiec 2019, 15:36:20 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Cringer

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #272 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 15:35:41 »
Ciekawe ile to było procent nakładu.

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #273 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 15:45:42 »
Nie wiem, ale jak na gildii poszlo w jeden dzien, to w okolicach premiery bedzie na pewno ciekawie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #274 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 16:22:16 »
Pakiety Batmana Noir na gildii wyprzedane.

Niezle jajca. Najpierw zamówiłem w Egmoncie, później w Taniej książce, ale muszę podbić legitymację HDK, żeby uzyskać zniżkę, a nie wiem jak z pakowaniem u nich i czy rzeczywiście te zamówienia zrealizuja. Teraz zamówiłem w Gildii zestaw czterech tytułów bez tomu Kinga... naprawdę super akcja z tą limitowaną seria Egmontu...

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #275 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 17:01:30 »
Jak tania książka anuluje mi to zamówienie to olewam ciepłą cieczą ten pakiet. Chyba że jeszcze pojawi się taniej na allegro. I na koniec dodam niech Egmont więcej nie wydaje nic specjalnego czy limitowanego jak ma to robić na odwal się. Ich podejście do klienta przypomina XX wiek, a nie 2019 rok.

Offline Gazza

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #276 dnia: Cz, 25 Lipiec 2019, 22:55:36 »
Czekam cierpliwie na wydanie. Korci mnie żeby zapytać w taniej książce jak będzie z realizacją zamówień (nie otrzymałem info o jakimkolwiek anulowaniu zamówienia), ale identycznie jak @Itachi - jeśli nie dojdzie do dealu z tanią książką to nie będę płakał.
Cóż - popyt/klient jest ale to wydawca amatorstwem zalatuje.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #277 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 21:26:25 »
Jeśli na poprzednich stronach już padło to info to usunę posta.

Na Gildii pojawiły się pojedyncze tomy z rabatem -20%:

https://www.gildia.pl/komiksy/404997-batman-noir-hush
https://www.gildia.pl/komiksy/405030-batman-noir-dlugie-halloween
https://www.gildia.pl/komiksy/404998-batman-noir-zabojczy-zart
https://www.gildia.pl/komiksy/404999-batman-noir-powrot-mrocznego-rycerza

Info numer dwa. Na Fantastycznych Światach Batman Noir zniknął nawet z zapowiedzi, gdzie przez cały tydzień był widoczny za około 480 zł. Czyli być może FŚ nie dostaną, co moim zdaniem prawdopodobnie wpływa na anulację zamówień z Taniej Książki. Te dwa sklepy są w jakimś stopniu powiązane. Istnieje jeszcze możliwość numer trzy (chyba najmniej prawdopodobna) że to FŚ miały otrzymać część nakładu, ale że TK ich uprzedziła to oni dostaną te kilkanaście lub kilkadziesiąt pakietów.

sum41

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #278 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 21:41:53 »
Ale jazda z tym - brawo egmont...

Offline Arion Flux

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #279 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 00:00:22 »
Przyznam się, że b. podoba mi się powyższy post Ramireza, bo to są rzeczywiście jajca jak berety:-D Sam obstawiłem Sklep Egmontu, a potem dodatkowo Gildię.

Jednak jak się zastanowić, to nie za bardzo widzę w tych jajcach dużego przyczynku samego Egmontu i wydaje mi się, że te jajca nakręciliśmy przede wszystkim sami (no może z niewielką inspiracją Gluty rzucającą pół żartem, pół serio info o "wyprzedaniu nakładu w poniedziałek").

No bo przecież ad Egmontu mówi, że nakład jest limitowany, a Gluta poinformowała, że Noir będzie dostępny głownie w Sklepie Egmontu i być może też gdzie indziej, ale jesli już, to raczej w niewielkich ilościach.

I wszystko na to wskazuje, że mówiła prawdę.

To, że Noir pojawił się i znikł z dyskontów, to przecież nie jest wina Egmontu. To my ubzduraliśmy sobie (tym razem z pomocą "ofert" tych innych sklepów nie związanych z Egmontem), że każdy, kto będzie chciał, będzie mógło kupić sobie Noir o wiele taniej w dyskoncie.     

Offline mack3

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #280 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 01:11:35 »
Jednak jak się zastanowić, to nie za bardzo widzę w tych jajcach dużego przyczynku samego Egmontu i wydaje mi się, że te jajca nakręciliśmy przede wszystkim sami (no może z niewielką inspiracją Gluty rzucającą pół żartem, pół serio info o "wyprzedaniu nakładu w poniedziałek").   

To jest trochę tak, że forum przeprojektowało formę wydania Szninkla i Thorgala na tego Batka. Thorgal i Szninkiel były wydane w małej liczbie, dość szybko się skończyły, były dostępne bez zniżek. Wygląda na to że Batman jest wydany w sporo większej liczbie i dostępny ze zniżkami od podanej pierwotnie ceny.
Z jednej strony można powiedzieć, że nigdy nie było mówione, że tak nie będzie, z drugiej - że forma komunikatu wskazywało na wydanie dużo bardziej ekskluzywne, identyczne jak przy Thorgalu i Szninklu. I wydaje się, że taka forma komunikatu nie została dobrana przypadkowo.

Inną sprawą jest na kim spoczywa odpowiedzialność za to, że część zamówień była hurtowo anulowana. Czy to Egmont nie dopilnował by system komputerowy nie pozwalał na sprzedaż większej liczby do niektórych sklepów czy to jakieś matołki z tych sklepów zawiniły. W każdym razie, nawet jeśli ta druga możliwość jest bliższa prawdy to trudno mi wyobrazi sobie sytuację, w której nie dało się zrobić więcej by księgarnie nie zamawiały większej liczby niż jest oferowana. Tym bardziej, że sporo wskazuje na to, że taka sama sytuacja miała miejsce wcześniej - z Artbookiem.
Co innego, gdy anuluje się z powodu błędu w zamowieniu zwykły, standardowy komiks, a co innego gdy dopuszcza się do takiej sytuacji przy sprzedaży komiksu, który tak szumnie jest przedstawiany jako ekskluzywny, delux i w ogóle. Przedstawiany nie jako po prostu specjalna edycja na 80-lecie Batmana w powiększonym formacie, ale jako wielki ekskluzyw. Jak się w taki sposób coś wydaje, reklamuje i podbija bębenek (co swoją drogą można zrozumieć), to należy doskoczyć do wysoko zwieszonej poprzeczki również jeśli chodzi o dystrybucję i sprzedaż i nie dopuszczać do takich sytuacji (nawet jeśli - jak pisałem wczesniej - większa część winy leży po stronie pracowników tych księgarń i ich nieumiejętnego zamawiania). Albo liczyć się z tym, że zostaną wytknięte takie błędy.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Lipiec 2019, 01:36:10 wysłana przez mack3 »

Offline szczaff

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #281 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 07:09:48 »
Teraz do zamówienia torbę dodają.

Offline Szekak

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #282 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 07:17:40 »
Wygląda na porządną, zamykaną torbę. Ciekawe, czy ci co złożyli zamówienia wcześniej też dostaną.
Piękno jest w oczach patrzącego.

sum41

  • Gość
Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #283 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 08:07:05 »
No ale że są jaca z tym że to "niby" limitowane jednak nakładu nie podadzą bo tajemnica handlowa to chyba 100% jajca bez dwóch zdań?

Online misiokles

Odp: Batman Noir - ankieta
« Odpowiedź #284 dnia: Pn, 29 Lipiec 2019, 08:38:48 »
Tja. Od tygodni to przerabiamy. My sie wkurzamy, Egmont dalej tego nie podaje, a pakiety się sprzedają dla tych, którym ilość nakładu zwisa.