Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - nori

Strony: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 72
796
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Wt, 14 Kwiecień 2020, 12:39:50 »
Nie zmienia to jednak faktu, że każdy Fan Thorgala powinien mieć albumy francuskiej wersji czarno-białej.

Z ciekawości: dlaczego? Jestem fanem Thorgala, przynajmniej za takowego się uważam, ale nie mam potrzeby posiadania francuskiej czarno białej wersji...

797
Gry wideo / Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 23:53:28 »


Time Commando to gra z 1996 roku, za której stworzeniem odpowiada Frédérick Raynal, znany z takich hitów jak Alone in the Dark czy Little Big Adventure. Co ciekawe, akcja gry toczy się w 2020 roku, który to rok przedstawiono w dość futurystycznej otoczce, przypominającej nieco klimat z Łowcy Androidów.



Sam scenariusz jest dość prosty, mamy instytucję, zajmującą się czymś w stylu tworzenia wirtualnych światów. Oczywiście pojawia się zły charakter, który infekuje system wirusem, a my, jako agent specjalny Stanley Opar, musimy zaradzić kryzysowej sytuacji. Dostajemy się do systemu, i wędrujemy poprzez najróżniejsze epoki historyczne, m.in zbierając niebieskie czipy, które spowalniają rozprzestrzenianie się wirusa.







Jednak clou gry jest pokonywanie kolejnych fal przeciwników, i tu trzeba przyznać, twórcy gry naprawdę pod tym względem zaserwowali nam niesamowitą różnorodność. Zwiedzimy szereg epok, odwiedzimy choćby starożytny Rzym, czasy średniowieczne, dziki zachód, przyjdzie nam uczestniczyć w niejednej Wojnie, a na koniec powalczymy z robotami, obcymi i zombiakami w bazach kosmicznych. Oczywiście każda epoka dostarcza nam szereg charakterystycznej broni, a także odpowiednio zróżnicowanych przeciwników. Na nudę nie będziemy narzekać.







Ciekawy patent zastosowano by przedstawić rozgrywkę. Postacie są w pełni trójwymiarowe, natomiast tła zostały wyrenderowane wcześniej, co ciekawe, nie są statyczne, ale wraz z naszymi postępami, płynnie się przemieszczają. Upraszając, wygląda to tak, jakby na gotowy film nałożono wirtualnych aktorów. Efekt jest całkiem przyzwoity, i mimo niskiej rozdzielczości, nawet dzisiaj, gra się niezwykle przyjemnie.







Spora zasługa tutaj bardzo przyjemnego systemu walki, wszystkie postacie poruszają się bardzo płynnie i naturalnie, do tego zadawanie ciosów i używanie broni zarówno białej jak i miotanej jest prawdziwą przyjemnością. Niestety, za wadę można potraktować to, że film cały czas przesuwa się tylko do przodu, więc jak coś pominiemy i przejdziemy kawałek dalej, to nie ma już możliwości cofnięcia się.





Gra nie jest długa, obecnie skończyłem ją w zaledwie jeden wieczór. I całkiem nieźle się bawiłem. Dla miłośników staroci, pozycja obowiązkowa, tym bardziej, że Time Commando można zdobyć obecnie choćby na GOGu, a w promocji kosztuje przysłowiowe grosze. A teraz czas przypomnieć sobie Little Big Adventure, w moim prywatnym rankingu, jedną z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek grałem!

798
Komiksy europejskie / Odp: Asteriks i Obeliks
« dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 12:00:29 »
Kapralu, a mnie by interesowały te pozycje z Twojego zdjęcia, które jednak wyszły u nas. Możesz je dodatkowo obfotografować / opisać co to jest?

799
Dział ogólny / Odp: Non Stop Comics
« dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 11:01:24 »
Dzięki za polecanki, z tego wydawnictwa takie pozycje jak Monstressa, Head Lopper, Fear Agent, Paper Girls, The Goon, Nienawidzę Baśniowa, Deadly Class, Oblivion Song, Rat Queens, Ghost Money, Zabij albo zgiń, Mort Cinder, Black Monday Murders, Torpedo, Jezioro Ognia, Chrononauci, Duch Gaudiego, Tank Girl już mam, więc relatywnie niewiele zostało do uzupełnienia. :)

800
Dział ogólny / Odp: Non Stop Comics
« dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 08:02:59 »
Ech, te promocje. Co moglibyście polecić z katalogu tego wydawcy? Sporo tytułów mam zastanawiam się nad Giant Days, Snow Blind, Grass Kings, Porcelana.

801
Komiksy amerykańskie / Odp: Conan
« dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 07:10:54 »
Conan 60 jest w Ruchu.

802
Komiksy amerykańskie / Odp: Conan
« dnia: Śr, 01 Kwiecień 2020, 10:12:52 »
Na stronie Ruchu ostatnim tomem jest 58. Czy 59 w ogóle się tam pojawił?

W Ruchu kupiłem właśnie tom 59, dotarł ekspresowo, zamówiłem w środę wieczorem, w piątek rano był do odbioru.

803
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 07:21:59 »
Tak przy okazji opracowań, kiedyś istniała strona Kapitan Żbik – kultowy komiks PRL https://kapitanzbikszkice.wordpress.com/ Niestety, obecnie wyparowała. Było tam sporo naprawdę ciekawych i dogłębnych analiz poszczególnych zeszytów, z wprost mnóstwem ciekawostek. Nie wie ktoś z Was może, czy te teksty są gdzieś upublicznione?

804
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Pn, 30 Marzec 2020, 07:42:23 »
Ja już wyrażałem, mało popularną opinię, na temat opracowania: Teczka personalna. O komiksie Kapitan Żbik. Dla mnie to pomyłka, zbiór streszczeń, które dla kogoś, kto ma te komiksy, jest raczej mało wartościowy - lepiej przeczytać albumy z serii. Kupiłem, poczytałem chwile, zwróciłem. Natomiast Portret Pamięciowy uwielbiam, pozycja o wiele lepiej napisana, z mnóstwem ciekawostek, napisana z prawdziwa pasją. Tak więc prywatnie, Teczkę odradzam, a Portret polecam.

805
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: nori - kolekcja
« dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 09:43:56 »
WKKM czyli Wielka Kolekcja Komiksów Marvela. To ona dała start wszystkim kolekcjom komiksowym, a jednocześnie bezsprzecznie wpłynęła na rynek. Gdy startowała, superbohaterów mieliśmy jak na lekarstwo.

Fotki całości, z małymi wyjątkami. Tam, gdzie były dubelki z Marvel NOW, są wydania od Egmontu, już nie kupowałem analogicznych tytułów z kolekcji. No i jeden tom podmieniony na podobny z kolekcji Superbohaterowie Marvela.

Miałem sklecić jakąś dłuższa notkę na temat kolekcji, ale wciąż wiele, naprawdę wiele tomów zalega na przysłowiowej "kupce wstydu"...




































806
Komiksy europejskie / Odp: Asteriks i Obeliks
« dnia: So, 28 Marzec 2020, 19:20:37 »
Wspominam...

René Goscinny (1926-1977) i Albert Uderzo (1927-2020) to duet wyjątkowy. Serdeczni przyjaciele i utalentowani artyści. Goscinny miał niezwykły dar do opowiadania historii przepełnionych humorem, pełnych zabaw słownych, przy których nawet największy ponurak się uśmiechnie. Współpracował przy takich seriach jak Lucky Luke, Przygody Mikołajek czy Iznogoud. Uderzo był niezwykłym rysownikiem, potrafiącym wyczarować niesamowite postacie. Duet razem stworzył takie serie jak Janko Pistolet, Umpa-pa Czerwonoskóry oraz swoje najsłynniejsze dzieło: Przygody dwóch Galów: Asteriksa i Obeliksa, które podbiło dosłownie cały świat.

Asteriks narodził się po burzy mózgów, która miała miejsce w sierpniu 1959 roku. W tym samym roku, 29 października, komiks zadebiutował na łamach magazynu Pilote, natomiast pierwszy album ukazał się w roku 1961. Do dzisiaj seria ukazała się w ponad stu wersjach językowych, a łączny nakład przekracza 350 milionów egzemplarzy. Panowie razem tworzyli przygody dzielnych galów przez kolejne 24 albumy, po śmierci Goscinnego, warstwą scenariuszową zajął się Uderzo. I mimo, że kolejne albumy są momentami nieco słabsze pod względem humoru, to nadal zapewniają świetną rozrywkę. Od albumu 35 seria przeszła w ręce nowych twórców: Jeana-Yves’a Ferriego (scenariusz) i Didiera Conrada (rysunki). Te albumy niestety nieco odstają od wcześniejszych, o ile graficznie nic im nie można zarzucić, to scenariuszowo jest już o wiele gorzej. Choć, przynajmniej jak w moim przypadku, po kolejnym czytaniu, można się do nich przekonać.

W Polsce seria zadebiutowała w 1990 roku nakładem wydawnictwa Egmont. Przez lata ukazywały się kolejne albumy komiksowe a także wydania specjalne. Pierwsze wydanie zostało zaprezentowane w dominującej białej szacie graficznej okładki i w miękkiej oprawie. Wydawca wznowił także serię w twardej oprawie, uzupełnionej o niezwykle ciekawy leksykon. Obecnie większość albumu doczekała się kolejnego wydania, także w miękkiej oprawie. Pojawiły się także zmiany w tłumaczeniu, niektóre niestety dość niefortunne.



Kolejność tomów wg pierwszego polskiego wydania, w nawiasach kolejność oryginalna:

1 Przygody Galla Asteriksa
2 Złoty sierp
3 Asteriks gladiator (4)
4 Wyprawa dookoła Gallii (5)
5 Asteriks i Kleopatra (6)
6 Walka wodzów (7)
7 Asteriks i Goci (3)
8 Asteriks u Brytów
9 Asteriks i Normanowie
10 Asteriks legionista



11 Tarcza Arwernów
12 Asteriks i kociołek (13)
13 Asteriks na igrzyskach olimpijskich (12)
14 Niezgoda (15)
15 Asteriks w Hiszpanii (14)
16 Asteriks u Helwetów
17 Osiedle bogów
18 Laury Cezara
19 Wróżbita
20 Asteriks na Korsyce



21 Podarunek Cezara
22 Wielka przeprawa
23 Asteriks u Belgów (24)
24 Obeliks i spółka (23)

Rysunki i scenariusz: Albert Uderzo.

25 Wielki rów
26 Odyseja Asteriksa
27 Syn Asteriksa
28 Asteriks u Reszehezady
29 Róża i miecz
30 Galera Obeliksa



31 Asteriks i Latraviata
32 Galijskie początki
33 Kiedy niebo spada na głowę
34 Rocznica urodzin Asteriksa i Obeliksa – Złota księga

Scenariusz: Jeana-Yves Ferri, rysunki: Didier Conrad

35 Asteriks u Piktów
36 Papirus Cezara
37 Asteriks w Italii
38 Córka Wercyngetoryksa



Albumy specjalne:

- Dwanaście prac Asteriksa (adaptacja filmu animowanego)
- Dwanaście prac Asteriksa (kolejna, inna w formie, adaptacja filmu animowanego)
- Tajemnica magicznego wywaru (adaptacja filmu animowanego)
- Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały (opowieść z dzieciństwa naszych bohaterów)
- Przygody Galla Asteriksa (pierwszy album uzupełniony o dodatek na temat powstania serii)
- W hołdzie Albertowi Uderzo: Asteriks i przyjaciele (album stworzony przez różnych rysowników, wydany z okazji 80 urodzin Uderzo)







Pierwszy tom w różnych wydaniach, różniących się kolorowaniem oraz tłumaczeniem.





Inne albumy Goscinnego i Uderzo:

Umpa-pa Czerwonoskóry
Polskie wydanie zbiorcze zawiera albumy: (w nawiasach data wydania oryginalnego)
- Czerwonoskóry (1961)
- Na wojennej ścieżce (1961)
- I piraci (1962)
- I tajna misja (1962)
- Kontra Chora Wątroba (1967)

Janko Pistolet
Polskie wydanie zbiorcze zawiera albumy: (w nawiasach data wydania oryginalnego)
- Korsarz niezwykły (1989)
- Kaper królewski (1991)
- I szpieg (1999)
- W Ameryce (1999)
- I szalony naukowiec (2013)





Seria Asteriks doczekała się także wiele adaptacji filmowych:

Filmy animowane:

- Asterix Gall (1967)
- Asterix i Kleopatra (1968)
- Dwanaście prac Asteriksa (1976)
- Asterix kontra Cezar (1985)
- Asterix w Brytanii (1986)
- Wielka bitwa Asteriksa (1989)
- Asterix podbija Amerykę (1994)
- Asterix i wikingowie (2006)
- Asterix i Obelix: Osiedle Bogów (2014)
- Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru (2019)

Filmy aktorskie:

- Asterix i Obelix kontra Cezar (1999)
- Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (2002)
- Asterix na olimpiadzie (2008)
- Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości (2012)

Albert Uderzo zmarł 24 marca 2020. Wraz z René Goscinnym mieli ogromy wpływ na rynek komiksowy, a ich działa zapewne będą cieszyć jeszcze wiele pokoleń. U mnie to jedna z tych serii, gdzie bardzo często wracam do poszczególnych albumów. I mimo wielokrotnego czytania, cały czas zapewniają doskonałą zabawę.

807
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 08:59:22 »
Okleiny boczne są różnej grubości, nie ma problemu złączyć np.: dwie płyty 18 mm i okleić boki jedną, szerszą okleiną.

808
Dział ogólny / Odp: KBOOM
« dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 07:40:05 »
Paczka z KBOOM dotarła, muszę pochwalić wydawcę: pakowanie wprost perfekcyjne, nawet poszczególne tomy złożone "na przemian", tj grzbiety raz w jedną, raz w drugą stronę. Do tego owinięte partiami w folie bąbelkową, a w kartonie tona wypełniacza. Czysta perfekcja! Osobno wysłali plakat, w kartonowej kopercie, niestety kurier musiał przygiąć delikatnie opakowanie i plakatowi nieco się oberwało. Ale akurat na czymś takim mi nie zależy, i tak go pewnie złoże i wrzucę do któregoś tomu, więc nie ma problemu.

809
Dział ogólny / Odp: KBOOM
« dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 09:44:55 »
Dzięki wszystkim, wczoraj wieczorem poszło zamówienie. :)

810
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 09:43:42 »
To chyba nie mam innego wyboru jak upolować i skompletować serię!!! :)

Zajrzyj do giełdy, sprzedaje właśnie prawie komplet w świetnym stanie.

Strony: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 72