Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - amsterdream

Strony: [1] 2 3 ... 54
1
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Dzisiaj o 08:24:02 »
Wiem że już ktoś narzekał na poprzedni tom i nie dziwię się ale okładka trzeciego tomu ery apocalypsea jest jeszcze bardziej szkaradna, nie przypomina kreski charakterystycznej dla tamtych lat, do której mam duży sentyment a bardziej przypomina współczesne komputerowe pseudo rysunki wyglądające jak jakaś kreskówka z carton netwoork. Paskudztwo, rysownik tej okładki to jakiś wizioner wiedział że w przyszłości superbohaterów będzie rysować się tak żeby przypominali pokemony albo atomówki 😂

Bo to okładka Madureiry - to jeden z pierwszych rysowników z lat 90-tych który zaczął rysować właśnie w takim stylu cartoon network, jak większość współczesnych beztalenci. Generalnie Mucha na główną okładkę zawsze wybiera jedną z najsłabszych z danego tomu.

Czekam jeszcze na czwarty tom i dopiero wtedy zamierzam przeczytać całość seriami bo tak jak teraz jest ułożone to jest to jeden wielki chaos.

2
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: roble - kolekcja
« dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 10:26:32 »
Mam nadzieję, że trzymasz te komiksy na parterze ;)

3
Komiksy europejskie / Odp: Dufaux
« dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 22:54:18 »
Jessice Blandy mógłby ktoś wydać. Ostatnio przeczytałem trzy tomy u nas wydane i był to zdecydowanie najlepszy komiks Dufauxa jaki czytałem.

4
Komiksy europejskie / Odp: Zbigniew Kasprzak
« dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 22:51:37 »
Mi się czytało dobrze do samego końca.

5
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 22:45:25 »
Dla mnie to najlepszy Spider jaki czytałem od lat, albo i dziesięcioleci. Fakt, że nie czytałem wszystkiego co wyszło z pająkiem przez ostatnie 20 lat, ale umownie można ten okres nazwać - cofamy Petera w rozwoju, przynajmniej mentalnie i próbujemy znowu z niego zrobić bożyszcza nastolatków.

Life Story robi coś zupełnie odwrotnego, jest poważnie, dramatycznie, momentami smutno (oczywiście w ramach konwencji SH, to nie Raport Rodecka). Do tego Bagley który dalej jest najlepszym ilustratorem pająka w historii.

Trzeba tylko się liczyć z tym, że jest to alternatywna historia, przynajmniej jeśli chodzi o część zdarzeń. Ja byłem w trakcie lektury nieco zaskoczony, ale i tak ostatecznie uważam, że to świetna rzecz. Jeśli ktoś się wychował na TM-Semic i nie znosi tego co obecnie wychodzi, może ten komiks potraktować prawie jak zamknięcie tamtej ery :).
Twoja opinia mocno zachęciła mnie do sięgnięcia po ten komiks, ale przejrzałem przykładowe plansze  i tylko przewijają się motywy sto razy już używane - goblin, Gwen, ślub, kraven itd. A jak zobaczyłem w szóstym zeszycie Moralesa to już wiem, że będę ten komiks omijał szerokim łukiem.

6
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 21:46:36 »
Sampler spełnił swoją rolę bo zachęcił mnie do sięgnięcia po Rssident Alien. Generalnie fajna idea i liczę na więcej takich projektów.

7
Komiksy japońskie / Odp: JPF
« dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 15:29:46 »
Obstawiam, że to te 21 tomów:

https://www.goodreads.com/series/141909-captain-tsubasa-bunko-edition

Okładki trochę lipne. Na pewno kupię kilka tomów i zobaczę jak to wchodzi.

8
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: MaLeKrSkr - kolekcja
« dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 08:53:22 »
Fajne pozycje! Ten Reaktor to spora kobyła, warto się zainteresować?

Pierwszy rozdział mangi (po angielsku):
https://kodansha.us/series/ichi-f

9
Dział ogólny / Odp: Jak powinno się wydawać komiksy ?
« dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 08:51:48 »
Ostatnio coś odżyły dyskusje na temat jednolitej ceny książki i zastanawiam się czy są ku temu jakieś przesłanki? Z tego co pamiętam, jak jeszcze śledziłem temat, to projekt wylądował w koszu.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 08:49:48 »
To się obrońcy polskiego komiksu obruszą.

Jak kiedyś lubiłem rysunki Kowalskiego tak w Batmanie się nie popisał. Kolory też strasznie słabe.

11
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Śr, 15 Wrzesień 2021, 21:14:29 »
Jest też zła wiadomość - Loeb przez ostatnie 15 lat nie napisał dobrego komiksu.

12
Komiksy japońskie / OPUS - Satoshi Kon
« dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:08:40 »
Ostatnio miałem przyjemność przeczytać Opus i jestem zaskoczony, że tak cicho przeszła u nas premiera tej mangi. Fabuła w wielkim skrócie - autor zostaje wciągnięty do własnego dzieła i poznaje postaci które sam stworzył. To jak ta manga bawi się z czytelnikiem jest na swój sposób urzekające. Jednak to co stanowi największą siłę oddziaływania tego dzieła to fakt, że manga nie ma zakończenia. Rozdział który znaleziono w szufladzie Kona po jego śmierci, wbrew niektórym opisom tak naprawdę nic nie zamyka a jest tylko wewnętrznym dialogiem autora. Po lekturze zostaje wielki niedosyt i żal ponieważ chcielibyśmy poznać zakończenie a wiemy, że nigdy to nie nastąpi. Kreska klasyczna, przypomina trochę Otomo. Niesamowicie metafizyczna lektura.

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:40:37 »
Tom z Magneto naprawdę niezły. Jest tutaj wszystko to za co uwielbiałem komiksy z mutantami w latach 90-tych. Nicieza to solidna marka a po jego odejściu (i Lobdella) X-Men zaczęli już tylko podupadać. Po przeczytaniu tego komiksu mam jeszcze większy żal do Morisona za tak szybkie zaoranie wątku Genoshy, bo z tego statusu quo można było jeszcze dużo wyciągnąć. Bendis też zrobił dużą krzywdę tej marce hasłem "no more mutants" i zmniejszeniem liczebności populacji mutantów do 200. W latach 90-tych uwielbiałem włąśnie to, że nowi (i co ważne dorośli) mutanci, pojawiali się jak grzyby po deszczu.

14
Komiksy japońskie / Odp: Dragon Ball
« dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 21:33:39 »Mnie wydanie full color totalnie zawiodło. Brakuje galerii okładek, brakuje tytułowych stron rozdziałów, kolory są zbyt nasycone i ciemne - te oryginalne Toriyamy czy nawet te z anime były bardziej pastelowe. Może kiedyś doczekamy się definitywnego wydania Kanzenban, tutaj po dwóch tomach mówię basta.

15
Komiksy japońskie / Odp: Dragon Ball
« dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 09:45:27 »
U mnie trochę paradoksalnie... Ogólnie to jestem zachwycony tym wydaniem DB i jego jakością. Właściwie to nie mogę przestać przeglądać tomiku ale mimo głodu na ponowne czytanie historii po kilku stronach mnie odrzuciło i miałem ochotę sięgnąć po stary tom na półce... I bynajmniej nie chodzi o treść czy tłumaczenie... Chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do czarno-białej standardowej edycji. Miał ktoś z was tak samo?

U mnie to samo. Zacząłem czytać to nowe wydanie, po pierwszym rozdziale zdjąłem z półki edycje czarno białą i waśnie tak doczytałem pierwszy tom. Coś mi w tej kolorowej edycji zgrzyta i sam nie wiem co.

Strony: [1] 2 3 ... 54