Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - amsterdream

Strony: [1] 2 3 ... 56
1
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: amsterdream - kolekcja
« dnia: Pn, 18 Październik 2021, 22:58:10 »
To Billy plus drzwiczki Morliden i dodatkowa półka. Dolne półki na pewno będą się giąć, ale mam jeden ten węższy i mało w niego wchodzi. Świadomie kupiłem ten szerszy bo głównie mangi będą w nim trzymane.

2
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: amsterdream - kolekcja
« dnia: Pn, 18 Październik 2021, 21:49:42 »
Trochę nowości:

Świetny jest ten Resident Alien.

Kupiłem też w końcu nowy regał, będzie spokój na jakiś czas.

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Pn, 18 Październik 2021, 21:34:00 »
Jakość wydania może być, ale te luźne grzbiety u Muchy to rzecz, która wymaga poprawy. Komiks po przeczytaniu w moim wypadku daleko jest od rozpadu, ale grzbiet lata jak chce. Za prawie ćwierć tysiaka okładkowej, jakość powinna bez zarzutu nawet po paru krotnym przeczytaniu. Trochę taki zgrzyt.

Niestety tak się dzieje w każdym grubasku drukowanym w BZG. W "Życie - powieść graficzna" od Tatsumi, po jednokrotnym przeczytaniu, grzbiet mi lata na 2cm w jedną i drugą stronę.

4
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« dnia: Nd, 17 Październik 2021, 08:07:02 »
To co zrobili z Supermanem jest tak głupie, że aż przestałem czytać z nim komiksy.

5
Dział ogólny / Odp: Wady fabryczne komiksów
« dnia: Pt, 15 Październik 2021, 23:30:10 »
W Punisher Marvel knights od Egmontu ta sama okładka jest dwa razy powtórzona.

6
Dział ogólny / Odp: Kupki wstydu
« dnia: Pt, 15 Październik 2021, 12:02:11 »
@Pan M
Myślałem że to raczej temat kto jak bardzo rozstał się z rozumem, że tyle kupuje, a nie o zarobkach. :D Normalnie aż policzyłem, bo bardzo lubię królową nauk, już wspominałem, że zdawałem rozszerzoną. :D Na Tantis wydałem w ciągu dwóch miesięcy 1718,37, na Gildii 1252,17 oraz 521,84 w innych miejscach (od kogoś, olx, empik, czytam, antykwariat i inne) co daje 3492,38 zl. U nas w firmie fajnie płacili za nadgodziny w lipcu i sierpniu, byłem 6 sobót z rzędu i dostałem za nie 2350 zł. A te 6 dni i tak sobie mogłem wybrać, więc musiałbym być głupi, żeby nie chodzić. Specjalnie chodziłem z myślą, że wszystko rozwalę na komiksy. Czyli z regularnych wypłat musiałem dopłacić 1142,38 zł. Nie kupowałem komiksów przez 3 miesiące + 2 kupowałem, więc dzielimy przez 5 i wychodzi, że w ciągu ostatnich pięciu miesięcy wydawałem ze swojej wypłaty średnio 228,476 zł miesięcznie. To nawet nie jest połowa kwoty, o której wspomniałeś. Kto wydaje tylko 228,50 zł miesięcznie na komiksy? Nawet się nie załapuję na darmową wysyłkę na Tantis lub Gildii. :D

Fajnie się oszukujesz. 3492,38÷5=698,476

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Superman
« dnia: Cz, 14 Październik 2021, 15:59:37 »
Mam wrażenie, że jednak wydawnictwa komiksowe są daleko w tyle za zmianami społecznymi i aktualnymi trendami. Geje, lesbijki - to już nie ten stopień kontrowersji co kiedyś. Bohaterowie powinni być niebinarni. Batman identyfikujący się jako kobieta, Lobo sprzeciwiający się definiowaniu go poprzez płeć

Z Lobo to ostatnio coś takiego wypuścili:

8
Zakupy / Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« dnia: Śr, 13 Październik 2021, 23:32:38 »
Przecież ComiCare od zawsze są lekko matowe. Odkąd je kupuję, to właśnie tak wyglądają, czyli od jakiś 6 lat. Ja z ComiCare zrezygnowałem właśnie przez tę matowość i skierowałem swoje kroki do BCW, jak Gazza.
Kupuje te folie już od wielu lat i ta "matowość" występowała już wcześniej, raz bardziej a raz mniej, w zależności od partii. Problem w tym, że te są jakieś lekko tłuste i nierównomiernie przezroczyste. Ewidentnie coś jest z nimi nie tak. Nawet mój brat który kompletnie nie ogarnia komiksowo-foliowych tematów już na pierwszy rzut oka stwierdził, że te nowe są dużo gorsze.

Swoją drogą, to dziwnie wygląda ta okładka folii. Niby Internet pokazuje takie folie, ale nie mogę znaleźć, że to jest to samo ComiCare co te po lewej stronie na zdjęciu. Dziwna sprawa :/

I dlatego ją na forum poruszyłem bo wiem, że sporo osób zaopatruje się w te folie w Atomie. Ja bym się skłaniał ku temu, że są to jednak jakieś podróbki, tylko jakim cudem pojawiły się w Atomie? Czyżby jakiś dostawca zrobił ich w jajo? Czy świadomie je sprzedają? :-\

9
Zakupy / Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« dnia: Śr, 13 Październik 2021, 15:16:59 »
Kupowałem te folie rok temu i to była zupełnie inna jakość. Jak już wspominałem tym obecnym bliżej do tego taniego dziadostwa z allegro niż temu co było wcześniej. Nie rozumiem skąd taki spadek jakości. Dla mnie to wygląda jakby te folie nie były już free acid. Nie wiem czy teraz jest sens trzymać w tym komiksy bo jak zachodzi tu jakaś reakcja chemiczna to mogą bardziej szkodzić niż chronić.

Mylitesów chyba nie ma w formacie Magazine.

10
Zakupy / Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« dnia: Śr, 13 Październik 2021, 15:02:00 »
Ostatnio zamówiłem trochę folii ochronnych w Atomie i zastanawiam się czy jakiś podróbek mi nie sprzedali.

Okładka jest zupełnie inna:


Folie są krótsze niż dawniej przez co cały komiks się nie mieści:


Nie są tak przezroczyste jak wcześniej, komiks po włożeniu do folii wygląda jak za lekką mgłą:


Folie są jakby tłuste, jak się przejedzie po nich palcem (w rękawiczce lateksowej żeby nie było, że to c palców) to powstaje smuga:


Widać ewidentnie, że zaczęła tu zachodzić jakaś reakcja chemiczna a przecież folie z Comic Care są podobno free acid.


Te folie jakościowo bardziej przypominają mi to badziewie z czerwonymi paskami co jest sprzedawane na allegro. I tak się zastanawiam co oni mi za gówno sprzedali?

11
Komiksy amerykańskie / Odp: Superman
« dnia: Śr, 13 Październik 2021, 10:35:14 »
A za kilka miesięcy - dlaczego nasze komiksy się nie sprzedają i manga wypiera nas z rynku?

12
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Wt, 12 Październik 2021, 11:14:35 »
I nie ważne, że jest grupa osób której się to podoba (bo jest to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza historia x lat 90, w świecie superbohatwrskim)

Z tym to akurat bym polemizował bo według mnie to jedna z najsłabszych historii z lat 90-tych. Ja mam z nią taki problem, że nie jest to komiks o mutantach których znam i lubię i których losy chce śledzić, tylko o ich wersjach z alternatywnego świata, które mało mnie obchodzą. W sumie kupuje ten komiks tylko dla rysunków.

13
Dział ogólny / Odp: Kupki wstydu
« dnia: Pn, 11 Październik 2021, 22:35:08 »
Moja kupka wstydu to jakieś 50 pozycji, ale są to archiwalia, komiksy kupione dawno temu, nawet 15 lat wstecz, które powoli sobie nadrabiam. Nowości jak przychodzą czytam wszystkie od razu, w tydzień, maksymalnie w dwa tygodnie od zakupu. I nie kupuję kolejnych komiksów póki nie przeczytam tych z najnowszego zamówienia. Kiedyś kupowałem na zapas, ale odszedłem od tej praktyki bo za często kończyło się to tym, że miałem np. 10 czy nawet 20 tomów jakiejś serii, czytałem pierwsze 3 i już wiedziałem, że całość idzie na sprzedaż a pochłaniając na siłę resztę, męczyłem się podczas lektury.

14
Zakupy / Odp: Gildia.pl
« dnia: Pn, 11 Październik 2021, 09:03:22 »
A dlaczego musisz zrobić te zakupy akurat w gildii? Są sklepy które mają wyższe rabaty i nie trzeba na nic czekać.

15
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: So, 09 Październik 2021, 21:22:37 »
Ale Mucha faktycznie wydaje w ślimaczym tempie. Tu akurat Bazyl ma rację.

Strony: [1] 2 3 ... 56