Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - amsterdream

Strony: [1]
1
Komiksy japońskie / Kapitan Tsubasa
« dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 18:23:47 »


Bałem się trochę lektury tej mangi, ale weszła jak dobre stare wino. Przed premierą na forach mangowych naczytałem się jak bardzo się zestarzała i jak słabe ma rysunki i okazało się to nieprawdą. Fabularnie jest naprawdę dobrze, wszystko jest tu dużo bardziej skondensowane niż w anime, nie ma żadnych dłużyzn w stylu, że ktoś biegnie przez pół rozdziału przez boisko, aż byłem w szoku jak szybko tutaj akcja się dzieje w porównaniu do animacji. Rysunki też mocno mnie zaskoczyły na plus.2
Dział ogólny / Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 10:54:28 »
Czy w związku z szalejącą inflacją i rosnącymi cenami komiksów zamierzacie w jakiś sposób ograniczyć komiksowe hobby? Ceny komiksów w ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrosły mocno, nawet relatywnie tanie dotychczas u nas mangi u niektórych wydawców stały się już droższe o około 30% a podejrzewam, że to i tak nie koniec podwyżek. O poziomie inflacji większość ludzi nawet nie zdaje sobie jeszcze sprawy - prowadzę dość spory sklep i w ciągu ostatnich kilku dni coraz więcej firm przysyła mi nowe cenniki - u niemal wszystkich ceny hurtowe netto są już wyższe niż u mnie ceny końcowe brutto dla klienta. Największe podwyżki są na rynku stali, nawozów i mieszanek paszowych (dla kur i innego drobiu). Dzieje się naprawdę źle a to podobno nie koniec podwyżek.
Jestem ciekaw jakie nastroje panują wśród komiksiarzy - czy ten kryzys ominie nas bokiem czy ponownie czekają nas lata komiksowej smuty, jak w okresie 2007-2012?

3
Komiksy japońskie / Devilman - Go Nagai
« dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 22:43:24 »
Go Nagai to do tej pory prawdopodobnie jeden z największych nieobecnych na naszym rynku twórców mangi. Autor takich hitów jak Cutey Honey, Devilman, Violence Jack, Kekkou Kamen czy Hanappe Bazooka. Dzięki Kotori w końcu dostajemy polską edycję Devilmana. 650 stron gore, cycków, krwi, demonów, tortur i gęstej, mrocznej atmosfery - czyli wszystkiego tego, z czego jest najbardziej znany Go Nagai. Kreska miażdży a fabularnie jest lepiej niż się spodziewałem. Ten komiks to naprawdę gruba cegła a pochłonąłem go w dwa wieczory. Absolutna mangowa topka.

Spoiler: PokażUkryj4
1. Głosujemy podając listę maksymalnie 10 komiksów. Jeśli na liście będzie więcej pozycji, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

2. Lista tomów: https://filmozercy.com/superbohaterowie-marvela-spis

3. Punktacja:

Miejsce 1 - 10 pkt
Miejsce 2 - 9 pkt
Miejsce 3 - 8 pkt
Miejsce 4 - 7 pkt
Miejsce 5 - 6 pkt
Miejsce 6 - 5 pkt
Miejsce 7 - 4 pkt
Miejsce 8 - 3 pkt
Miejsce 9 - 2 pkt
Miejsce 10 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 31 grudnia 2021 roku do godz. 23:59

5
Komiksy japońskie / OPUS - Satoshi Kon
« dnia: Wt, 14 Wrzesień 2021, 22:08:40 »
Ostatnio miałem przyjemność przeczytać Opus i jestem zaskoczony, że tak cicho przeszła u nas premiera tej mangi. Fabuła w wielkim skrócie - autor zostaje wciągnięty do własnego dzieła i poznaje postaci które sam stworzył. To jak ta manga bawi się z czytelnikiem jest na swój sposób urzekające. Jednak to co stanowi największą siłę oddziaływania tego dzieła to fakt, że manga nie ma zakończenia. Rozdział który znaleziono w szufladzie Kona po jego śmierci, wbrew niektórym opisom tak naprawdę nic nie zamyka a jest tylko wewnętrznym dialogiem autora. Po lekturze zostaje wielki niedosyt i żal ponieważ chcielibyśmy poznać zakończenie a wiemy, że nigdy to nie nastąpi. Kreska klasyczna, przypomina trochę Otomo. Niesamowicie metafizyczna lektura.

6
Komiksy japońskie / Eden, It's an Endless World!
« dnia: Pt, 14 Maj 2021, 01:39:57 »
Porównanie wydań.

Okładka na żywo sprawia wrażenie mocno wyblakłej:
Grzbiet jest wypukły:


Kolorowe strony:Wydanie od Kotori - na plus powiększony format, kolorowe strony. Jednak na kremowym papierze o wiele bardziej podoba mi się ten komiks. Być może zdjęcia tego dobrze nie oddają, ale wydanie Egmontu ma też intensywniejszą czerń dzięki czemu kontrast jest większy i rysunki wyglądają po prostu lepiej. Tłumaczeń nie porównywałem bo jeszcze nie czytałem.

7
Komiksy europejskie / Buddy Longway - Derib
« dnia: Pn, 05 Kwiecień 2021, 16:23:32 »
Sięgając po Buddyego spodziewałem się jakiejś ramotki przeładowanej ścianami tekstu jak chociażby miało to miejsce w Blueberry albo Ringo a w rzeczywistości otrzymałem coś całkowicie przeciwnego i aż trudno mi było uwierzyć, że ten komiks powstał w połowie lat 70-tych. Autor opowiada historie głównie za pomocą rysunków, tekst jest tylko dopełnieniem, bardzo często eksperymentuje z wielkością i kształtem kadrów. Narracja jest bardzo nietypowa jak na komiks z tamtego okresu, powiedziałbym wręcz, że mocno współczesna. Fabularnie to jeden z najoryginalniejszych westernów jaki miałem przyjemność czytać. To bardziej komiks obyczajowo-przygodowy w realiach dzikiego zachodu niż typowy western. Na chwilę obecną moje największe pozytywne zaskoczenie w tym roku.

8
Dział ogólny / Twój Komiks
« dnia: Pn, 16 Listopad 2020, 13:00:16 »
Wydawnictwo działające w latach 2001-2005. Mające w ofercie komiksy frankofońskie. Dzisiaj na dnie szuflady odnalazłem ich katalog:9
Dział ogólny / Marvel
« dnia: Pt, 23 Październik 2020, 12:42:35 »
To dodam że Marvel na styczeń planuje to:

https://www.gamesradar.com/aliens-vs-marvel-universe-crossover-revealed-for-2021-across-variant-covers/

I już zaczyna się rozmienianie na drobne. Oni ubiją te marki na amen :(

10
Nasze komiksowe kolekcje / amsterdream - kolekcja
« dnia: So, 02 Maj 2020, 19:55:18 »
TPB, HC, tomiki:


11
Dział ogólny / Rachunek sumienia 2019
« dnia: Nd, 05 Styczeń 2020, 13:29:48 »
Żeby tradycji stało się zadość, temat zaadaptowany z forum gildii.

1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?
2. Jak Wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiłem więcej/mniej?
3. Najlepsze komiksy przeczytane w 2019 roku.
4. Najgorsze komiksy przeczytane w 2019 roku.
5. Największe komiksowe zaskoczenie na plus.
6. Największe komiksowe rozczarowanie.
7. Jak oceniacie polski rynek komiksowy?
8. Noworoczne postanowienia na rok następny.
9. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w 2020 roku (maksymalnie trzy tytuły).

Nie trzeba się ograniczać do komiksów wydanych w 2019. Nie trzeba też oczywiście odpowiadać na wszystkie pytania, to tylko zabawa.

Na koniec zachęcam do głosowania w Top Liście.

12
Komiksy japońskie / Kotori
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:50:34 »
Dość młode, ale mające coraz ciekawszą ofertę wydawnictwo.

Strona

Plan wydawniczy na luty 2019:

13
Komiksy japońskie / Waneko
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:47:58 »
Drugie w kolejności powstania wydawnictwo specjalizujące się w komiksach z gatunku manga.

Strona

Lutowe premiery:

14
Komiksy japońskie / JPF
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 23:43:19 »
Najstarsze mangowe wydawnictwo w Polsce.

Strona

Lutowe premiery:

Strony: [1]