Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 4
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Komiksy IPN No i to jest konkret. Mnie znany, ale pewnie dla niektórych osób nowy.
Cz, 14 Luty 2019, 22:46:02
1
Odp: Wydawnictwo 23 Cześć!

Bardzo dziękuję za założenie tematu i wszystkie miłe słowa.
Gwoli wyjaśnienia:

1. Wstępny nakład "Broma" to 1000 egzemplarzy.
2. Selekcja tytułów będzie mordercza.
3. "Broma" można już zamawiać na Gildii: https://www.gildia.pl/komiksy/392051-brom-1 (wysyłka na początku kwietnia).

Jeśli macie jakieś pytania, pytajcie śmiało - postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Śr, 13 Marzec 2019, 18:44:28
1
Odp: Magazyn "Komiks i My" Dyskusja odbiegła „trochę” od tematu, więc znajdziecie ją w odpowiedniejszym miejscu. Jeśli ktoś ma ochotę, to tam też może ją kontynuować: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/shout-box/msg16600/#new

Śr, 17 Kwiecień 2019, 21:31:36
1
Odp: Sytuacja polskiego komiksu Niestety na poważnie.

Zdaję sobie sprawę, że Biblioteka stara się promować komiks w życiu kulturalnym. Idźmy dalej, na ostatnie cztery edycje "Esencji" trzykrotnie uczestniczyłem w spotkaniach, między innymi z Krzysztofem Gawronkiewiczem, Rafałem Szłapą czy Marcinem Podolcem. I boli mnie to jak widzę na sali zaledwie kilka osób, dlaczego tak się dzieje? Promocja na fb plus kilka plakatów w okolicach Biblioteki informują o warsztatach bądź spotkaniu. Zadajmy sobie pytanie czy na takiej bazie można zbudować publikę? Niekoniecznie.

Czy pojawiają się jakieś informacje w szkołach? Czy ktoś prowadzi zapisy na zajęciach chociażby plastyki? W każdej klasie jest % uczniów interesujący się sztuką. A warsztaty prowadzone przez zawodowym twórców mogłyby zainteresować młodzież. Jakby mnie w szkole poinformowano swego czasu że są takie i takie zajęcia być może wsiąkłbym w komiks znacznie prędzej niż od 2012 roku.

Biblioteczka z komiksami natomiast stoi na najwyższym piętrze w tzw. Mediatece, jak ktoś wie że tam znajdzie albumy to je odszuka, swego czasu ja znalazłem je przypadkiem wypożyczając film :) Skąd ma o tym wiedzieć dziecko albo rodzic? To się może wydawać naiwne co piszę, ale metrażowo to nie jest malutki budynek, także bez odpowiednich odznaczeń ciężko ludziom postronnym trafić w odpowiednie miejsce.

Miesiąc temu w Opolu odbywał się Festiwal Książki, również przed imprezą kontaktowałem się z Organizatorami i pytałem czy planują jakieś panele, spotkania...cokolwiek... Po jakimś czasie dowiedziałem się od Kasi ze Słowobrazu, a także od Pana Bartka z Mandioci że stoiska UK w tym roku nie będzie. Byli rok temu, ale brak reklamy przeniósł się na nikłe zainteresowanie. Ze stoisk kilka pozycji przywiozła Sonia Draga (NSC). Także jak widzisz wesoło nie jest. Kilkudziesięciu Wydawców, uczestnictwo komiksu na poziomie 0,001%...

Cz, 01 Sierpień 2019, 21:13:30
1
Odp: Wydział 7 Spoko, u mnie blank Martwej Wody już się "tworzy", jak otrzymam to się pochwalę. :D
Pn, 11 Listopad 2019, 20:14:41
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con Byłem na spotkaniu Śląskiej Akademii Komiksu w dniu 22.01.2020. Bardzo fajne spotkanie. Na luzie, a rzeczowe - parafrazując klasyka.
Polecam wszystkim, kto może przybyć.

I rozdawali komiksy!!!! Mały konkurs był i nie załapałem się, ale 3 osoby wyszły z nowym komiksem 😎👍

Cz, 23 Styczeń 2020, 09:15:22
1
Odp: Wydział 7 W końcu, półtora roku po premierze, zakupiłem wszystkie do tej pory wydane zeszyty "Wydziału 7" i się pytam sam siebie... dlaczego dopiero teraz? Nie spodziewałem się, że seria aż tak mi się spodoba.
Na razie przeczytałem 4 pierwsze zeszyty i jeżeli 1. i 3. mogę określić słowami porządne, dobre, to 2. i 4. nie powstydziłaby się żadna pierwszorzędna amerykańska seria. Co mnie szczególnie urzekło? Rysunki Krzysztofa Budziejewskiego z "Larinae", które są pełne ciekawych zabiegów graficznych, a także niesamowicie napisany scenariusz "Martwej wody" pełen doskonałych scen akcji.
Więc jeżeli ktoś nadal nie jest przekonany do "Wydziału 7", a lubi komiksy o tajnych organizacjach, wydarzeniach paranormalnych czy mitologicznych stworach, to powinien jak najszybciej zainwestować w serię. Lata czekałem na dobrą polską zeszytówkę i w końcu się doczekałem. A pewnie już dziś wieczorem usiądę do 5. zeszytu, a następnie zacznę odliczać dni do kolejnego wydania.

So, 29 Luty 2020, 21:44:56
1
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
Ale Twój przykład ma o wiele więcej sensu niż turucorpa, który sugerował, że Empik ma uśrednione 20 zł na egzemplarzu przy 50% marży. Czyli weźmy przykładowo komiks za 100 zł okładkowe w Empiku. Empik ma 20 zł na egzemplarzu, kupuje po 80 zł hmmm trudne pytanie, ile wynosi marża. 50%? :) Jakoś mi to nie wychodzi. A nie przypadkiem 20%? Ale nie co ja tam wiem.  ::)

Pójdźmy dalej. "Kajko i Kokosz" kosztuje w Empiku 19,90 zł, więc żeby Empik mógł skasować swoje uśrednione 20 zł, Egmont musiałby mu do każdego egzemplarza dopłacić 10 gr. Antari, wymyśliłeś właśnie biznes stulecia :D

Wt, 03 Marzec 2020, 17:30:24
1
Odp: Wydział 7 A no to sorki, turu. Miałem cichą nadzieję, że seria przynosi już godziwy zysk (czego życzę autorom!). Nakładu nie wykupię, ale swój przydział (czyli po sztuce) uczciwie nabywam.  :)
Śr, 04 Marzec 2020, 00:33:26
1
Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd. Tak.

Ale sprostuj, że ograniczyli wszystkim sprzedaż do najpotrzebniejszych produktów. M.in właściciele księgarni oburzyli się, że oni nie mogą sprzedawać książek, a markety mogą je sprzedawać.

Pt, 06 Listopad 2020, 19:55:59
1