Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - turucorp

Strony: [1] 2 3 ... 115
1
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 19:50:50 »
ach, ja Ty lubisz ugryźć w dupala. miło. przypomina mi to o moim ulubionym psie: zawsze gdy ktoś głośniej szczeknie jest gotowy przegryźć gardło, by nauczyć drania zasad!

Doceń to, że "gryzę" nie ukrywając tożsamości, co, jak się okazuje, nie jest powszechną normą w środowisku twórców, działaczy i wydawców ;)
Najgorsze, że robię to naprawdę walcząc z samym sobą, bo, zupełnie szczerze, to najchętniej wszystkich bym przytulał i chronił, no ale nie da się :(

2
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 17:22:33 »
Ech ten odwieczny konflikt między świadomymi odbiorcami a biernymi konsumentami :)

3
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 14:54:09 »
Pytanie do osób posiadających konto na FB - czy Wam też ten otwór wyskoczył z postem oznaczonym jako  sponsorowany?
Oczywiście, przecież po to zapłacili, żeby wyskakiwał.
Jeśli do tego dołożymy zasięgi samego PCA, na którym podlinkowano „otwór” z radosną rekomendacją, to mamy conajmniej 10K osób, do których dotarli.
Tak skromnie i po cichu.
I niby to jego „wrogowie” rozkręcili inbę  :o

4
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 11:34:15 »
Sprawny może więcej, nie? I dobrze, bo przynajmniej karawana jedzie dalej, twórcy może dostaną zastrzyk kasy za licencje, a leniwce (jak ja) będą mogły sobie pisać na forum, a nie zajmować się czymś pożytecznym.

Wiesz, ja się, wbrew pozorom, bardzo cieszę, że tak wielu czytelników komiksów jest zainteresowanych niuansami związanymi z próbami przebicia się rodzimych autorów na europejskich rynkach. I że tak wnikliwie analizujecie sytuację.
Dlatego pozwolę sobie dopowiedzieć kilka kolejnych szczegółów, które, mam wrażenie, umykają.
Pretensje marszanda i jego tajemniczego „przyjaciela” były o katalog wystawy, a nie o katalog ofertowy.
Co jest o tyle zabawne, że katalog wystawy nie został wydany, a katalog ofertowy nie był dostępny dla szerokiej publiczności (namiot praw jest strefą zamkniętą, można do niego wejść tylko z identyfikatorem wydawcy lub autora).
Nie wiem jakie plany wydawnicze ma PCA, ale nie przypominam sobie, żeby mieli w ofercie cokolwiek pasującego do tego katalogu ofertowego (Rosiński nie potrzebuje raczej takich działań, a krótkie komiksy z Relaxu też raczej nie są żadną atrakcją dla zagranicznych wydawców zainteresowanych gotowymi albumami. No chyba, że chodziło mu o sam Relax? Ale on jest na chwilę obecną obarczony taką wadą prawną, że na jego miejscu bym z tym nie wyskakiwał na szerokie wody).
Ja naprawdę nie mam zielonego pojęcia, czy Timofowi będzie się jeszcze chciało bawić w wydawanie takiego katalogu, szczególnie po tej całej gównoburzy. Równie dobrze może sam sobie wydać swój, wydawniczy katalog i mieć wywalone na resztę.
Stracą na tym przede wszystkim krajowi autorzy, ale dopuszczam możliwość, że o taką kłodę pod nogi autorom mogło komuś chodzić.

5
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 23:33:25 »
@starcek, zgubiłeś rym w końcówce :(

A wracając do „merytorycznej dyskusji”. Napisałem ci BARDZO WYRAŹNIE, że nie należę do PSK i nie łączą mnie (podobnie jak wielu innych twórców) żadne finansowe biznesy czy układy, więc ponownie, o co drzesz szaty?
Dla osób, których interesuje jak wygląda takie „sprzedawanie praw”, a nie tylko szukanie zaczepki na forum:
-nie ma większego znaczenia, czy na stoliku dysponujesz katalogiem, stosem komiksów czy tylko jednym tytułem, potencjał trafienia na wydawcę jest tam minimalny i właściwie zależy tylko i wyłącznie od czystego przypadku. Mówimy o tysiącach tytułów, które są tam oferowane.
-znacznie większe prawdopodobieństwo ma autor, siedzący w zupełnie innym namiocie i podpisujący swoje albumy (rozumiem, że tych autorów niektórzy też chcieliby tak rozliczać?)
-niektórzy skutecznie chodzą po wszystkich namiotach i pokazują swoje portfolio lub albumy wydawcom.
-najskuteczniej jest po prostu mieć swojego agenta.

Oczywiście, że mogą.

Kilka osób nawet tak chyba zrobiło (chociaż akurat nie „ze stajni” KG)?

6
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 22:23:15 »
Tak trochę za ostro się unosisz. Idziesz w stronę obrażania adwersarzy, co nawet uznając Twoje racje zaczyna razić.

Moi „adwersarze” sami tutaj przyszli ze swoimi „pretensjami”.
Przedstawiłem jasno, wyraźnie i w prostych słowach, jak wyglądała obecność polskiej reprezentacji w Angouleme.
Kto zaczął doszywać do tego teksty o „tragarzach”, „układach” itd. i po co?
Jeśli komuś przeszkadza, że grupa ludzi sama się ogarnia, organizuje za swoje wyjazd itp. to zapraszam do pomocy, bo takie wściekłe szarpanie, jeśli samemu nie zrobiło się kompletnie nic, jest po prostu słabe i nie wiem co ma na celu. Dowalanie dla czystej przyjemności z dowalania?

Właśnie tak to sobie wyobrażam i wiem o czym piszę , wolno mi ??
Przecież właśnie o to powinno chodzić,żeby każdy chętny  (na przykład mający już jakieś publikacje na koncie, a nie każdy kto rysuje w zeszycie) mógł podesłać swoje CV plus prace i członkowie Stowarzyszenia wybierają co warto pokazać zagranicznym wydawcom . Według mnie brzmi to lepiej i uczciwie bo przynajmniej twórcy mieliby informację i przynajmniej cień szansy by zaistnieć w świadomości zagranicznego odbiorcy .
A w  nie powszechnym naborze bo katalogu też była jakaś weryfikacja i kontrola jakości ? Także nie wiem jaki byłby problem jakby przejście przez tą weryfikację mieli inni chcący się pokazać twórcy . Pozdrawiam.

No to zapraszam do kontaktu z PSK, czas przekuć swoje wyobrażenia w czyny, serio, śmiało, każdy się tam może zapisać i wykazać. To niewątpliwie znacznie bardziej konstruktywne niż pisanie na forum. Trzymam kciuki, żeby udało ci się doprowadzić do realizacji takiego projektu, osobiście będę cię wspierał mentalnie na każdym kroku. Zupełnie poważnie.

7
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 21:51:21 »
Dajcie sobie na wstrzymanie bo to i tak do niczego nie prowadzi. Życie tak wygląda, że w pierwszej kolejności promuje się ludzi których się zna, lubi i z którymi się współpracuje .

Czekaj, moment, jak ty to sobie wyobrażasz?
Że PSK ogłasza jakiś powszechny nabór do katalogu, bez żadnej weryfikacji i kontroli jakości, tak żeby każdy, kto cokolwiek rysuje, wrzucił tam swoje prace jako ofertę dla zagranicznych wydawców?
Bo przecież, jeśli ktokolwiek z chętnych zostanie pominięty, to z automatu mamy kolejną aferę o dyskryminację i wykluczanie?
Co to za pomysł?
Wiesz w ogóle o czym mówisz?  :o
BTW to była pierwsza edycja tego katalogu, kto powiedział, że nie będzie kolejnych, z innymi komiksami?
Co roku polscy wydawcy jeżdżą tam z walizkami pełnymi wydanych przez siebie komiksów, czy ktokolwiek zabrania to robić jakiemukolwiek twórcy czy wydawcy?
Szymon WYRAŹNIE napisał, że np. KG uznała, że obecność w takim katalogu ich nie interesuje, siedział razem z Timofem, przy tym samym stoliku, komiksy były do wglądu na półkach. Czy robi aferę, że go PSK dyskryminuje?
O czym właściwie tutaj rozmawiamy?
O tym milionowych kontraktach, na setki tytułów, które podpisano na podst. tego katalogu?

Proszę:
"O czym chcesz tutaj „dyskutować”? Że każdy, kto ogarnia jakąś wystawę czy katalog ma się tobie przedstawić i pokazać faktury?"
oraz przeczytaj swój wierszyk o harpagonie z forum, co krzyczy o fakturach.

Wow, odebrałeś personalnie mój swawolny wierszyk? Rozumiesz znaczenie licentia poetica, o którym wspomniałeś? Wiem, nie odpowiadaj. Trzeba było nie spać w szkole na lekcjach polskiego, miałbyś mniej stresów.  ;D
Pan „przypadkowy forumowicz bez tragarzy” się znalazł.

8
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:23:24 »
Wskaż, proszę, gdzie prosiłem o faktury - konfabulujesz, zmyślasz, dopisujesz interpretacje i  ślesz inwektywy.

Wskaż mi, proszę, gdzie napisałem personalnie, że to ty się domagasz faktur?
Chłopie, nie strugaj tutaj idioty, wjechałeś na pełnej, próbowałeś zrobić zadymę pod płaszczykiem „postronnego niezainteresowanego”, a teraz świrujesz, próbując rozmyć temat. Żenujące i prymitywne, anonimku.

9
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 13:33:09 »
Ogarnij się chłopie - tradycyjnie myslisz wątki, pytania i swoje fobie.

O nie koleżko, to nie ja wbiłem tutaj z kiepskimi tekstami o przypadkowym przechodzeniu z katalogiem i tragarzami obok wystawy. Chcesz się bawić w kolejnego prostackiego anonimka, to załóż sobie fikcyjny profil na FB, a nie tutaj rozgrywasz sobie jakieś szachy 5D.
Wystarczy, że pewien Krzysztof z pewnym Mateuszem, zrobili sobie ze mnie naklejkę na olej, w ramach ich prymitywnej zagrywki z Timofem.

10
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:53:27 »
Teraz zaczynamy podpisywać się z imienia i nazwiska pod postami? :D
Tylko wtedy, kiedy domagamy się jakiś faktur, rozliczeń, sposobu doboru czy innych dyrdymałów tego typu. Przy okazji warto też ujawnić, czy jest się z urzędu skarbowego, policji, albo przynajmniej z ministerstwa kultury.

A w ramach informacji z drugiej ręki (proszę się na mnie nie powoływać), podobno niektóre wydawnictwa nie były zainteresowane partycypacją w tym katalogu, ale tak jak wspomniałem, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.

11
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 22:19:27 »
No to w końcu jesteś rzecznikiem wydawcy katalogu ofertowego o którego kulisach powstania tak się stanowczo wypowiadałeś, a który jak już wiemy od Ciebie powstał bez ŻADNEGO  związku z wystawą (tragarze przypadkowo przynieśli, a Timof logiem PSK opatrzył równie przypadkowo, bo przecież to w żaden sposób nie wpływa na odbiór) - czy nie jesteś?

Nie koleżko, jak bardzo byś się nie starał manipulować, to te twoje prymitywne zagrywki po prostu się nie sprawdzą.
Nie jestem niczyim rzecznikiem, partycypowałem w powstaniu tego katalogu (za swoje prywatne, więc nic ci do tego), uczestniczyłem w tym festiwalu (też za swoje prywatne) i byłem uwzględniony na wystawie (nie interesuje mnie z jakiego klucza dobierano, nie wywierałem ŻADNYCH nacisków).
O czym chcesz tutaj „dyskutować”? Że każdy, kto ogarnia jakąś wystawę czy katalog ma się tobie przedstawić i pokazać faktury?
Proszę bardzo, przedstaw się z imienia i nazwiska, udowodnij swoją tożsamość i potem możemy kontynuować jakąkolwiek wymianę informacji w tym tonie.
No chyba, że jesteś kolejnym „tajemniczym przyjacielem”, z tego warszawskiego środowiska, z którego „popisami” mamy od pewnego czasu do czynienia w komiksowie?

Coś pomyliłem?

W sumie jedynie to, że ten namiot praw autorskich jest większy niż niejedna nasza impreza komiksowa, stoliczków wydawców jest tam tyle, że ja się gubiłem, a ofertami wymieniają się wydawcy z całej Europy, a nie tylko Francuzi.

12
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:55:58 »
Turu, wierszem mu, wierszem!
Mówisz i masz:

Na forum raz pewien harpagan
Chciał zrobić malutki bałagan
A gdy się okazja trafiła
Straszliwe głupoty nawijał
I choć argumentów nie miał
To myślał, że ma ich arsenał
Wyciągnął „koleżków” i „kasę”
(Bo twórcy na kasę są łase)
Lecz wiedząc, że pisze bzdury
Zakrzyknął „pokażcie faktury!”
„I miejsce pokażcie w katalogu,
Bo kto tam pierwszy, ten pierwszy po Bogu!”

Skoro nie było ŻADNEGO związku z wystawą, to wszyscy wydawcy i autorzy zrzeszeni w PSK (nie znający się, co też wyjaśniłeś) dostali info o katalogu i mogli w nim zaistnieć?

Zdajesz sobie sprawę, że np. ja nie mam nic wspólnego z PSK?
Jeśli znasz jakiekolwiek inne inicjatywy tego typu, to poproszę o info.
Jeśli nie, to o co właściwie drzesz tutaj szaty?
Z pytaniami o szczegóły, pozwolę sobie przekierować do Timofa, jest dostępny na praktycznie każdej imprezie, więc nie powinno być problemu.
Ja jestem tylko prostym robolem ze Śląska, mam wywalone na wszystkie koterie i układziki, i jeśli ktoś do mnie przychodzi i proponuje miejsce w takim katalogu, to pozwalam sobie np. na wyłożenie na to swojej prywatnej kasy, zarobionej ciężką robotą w fabryce, i wuj do tego komukolwiek, na co tę kasę wydaję.
Jeszcze jakieś „bezstronne” pytanie?


13
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 16:14:51 »
No pięknie, pięknie się Polskie Stowarzyszenie Królicze zaprezentowało. Jest moc.

Dziwnym trafem ze wstępu Timofa nie wynika, że ów katalog jest po prostu efektem zrzutki pewnej grupy znajomych, gdzie kto więcej dał, tym bardziej jego ofertę widać.

 Wiesz co, mam alergię na takich typów jak ty. Sam nic nie zrobisz, ale wyszukujesz każdy „otwór”, do którego można narobić.
Skąd wziąłeś informację o „grupie znajomych”? Co to za brednie o „kto dał więcej”?
Właśnie przez takich kolesi jak ty, część ludzi zajmujących się, jak to napisał pewien marszand „promocją historyjek z dymkiem”, czuje się komfortowo produkując swoje paszkwile.
Prymitywna żenada.

14
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 15:25:16 »
A ten katalog ofertowy (czy jak go zwać) - tak z czystej ciekawości pytam - co to nie był związany z wystawą za państwową kasę, to był w końcu sygnowany jako dzieło PSK, gdzie prezesem jest Timof, czy nie był?

A tak merytorycznie i bardziej z sensem? Co mnie, a tym bardziej Ciebie, obchodzi, czyja sygnaturka znajduje się na katalogu, który trafia do rąk potencjalnych wydawców? Zrobisz taki katalog za PSK? Dotrzesz z nim do zagranicznych wydawców? Jeśli nie, to gdzie masz problem?

15
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 09:06:09 »
jeśli tak, to to jest środowiskowe samobójstwo
Niekoniecznie, zarówno w środowisku, jak i wśród odbiorców, jest dosyć duża grupa osób, której odpowiada taka narracja (lub kompletnie nie przywiązują do tego wagi).

Strony: [1] 2 3 ... 115