Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 43
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Komiksy IPN
Po użytym przez ciebie słowie "reżimowa" odnoszę wrażenie, że faktycznie jakaś wojenka się toczy.
Ciężko inaczej nazywać to szambo jakim jest telewizja partyjna PiS za miliardy złotych, finansowana z pieniędzy nas wszystkich.

Co do komiksów, to nie spodziewam się jakiegoś mega realizmu czy rozterek bohaterów, pokazania ich dwóch obliczy. Domyślam się, że to komiks na zlecenie IPN i będzie tam jakaś dawka propagandy, ale mi to nie przeszkadza, tak się opowiada w każdym kraju o swoich bohaterach.

Pt, 31 Maj 2019, 08:45:39
1
Odp: Thorgal Szanowny Panie,
Jak pisałem wcześniej, nasza Galeria nie zajmuje się dystrybucją.
Wszystkie tematy załatwiamy przez dystrybutorów.
Pana sprawa również została tam przekazana.
Osoba zajmująca się FB przekazała do dystrybutora pełną informację oraz Pana kolejne zapytanie i byliśmy pewni że wszystko już jest zakończone.
Tak jak wspomniałem w prywatnej wiadomości, jutro zajmę się sprawą i do Pana odpiszę, a ze strony Galerii mogę tylko Pana przeprosić za niedogodności.
Z poważaniem
Krzysztof Garula

Nd, 28 Lipiec 2019, 23:34:40
1
Odp: Magazyn "Komiks i My" Kapral: "Tylko że na IPNie chyba lepiej wychodzi finansowo"
 
Ach, ci socjaliści i ich ulubione zajęcie, tj. zaglądanie komu się da do portfela...
 
Z tego co mi wiadomo zarówno jeden jak i drugi autor mają się obecnie czym zajmować, a cała sytuacja z "Polą" była dość specyficzna. Tak więc projektów do publikacji im nie brakuje. Niemniej kto wie, może za kilkadziesiąt lat, podsumowując swoją twórczość, obaj panowie przybliżą całą sprawę na kartach obszernego wywiadu-rzeki...

Śr, 14 Sierpień 2019, 12:29:10
1
Odp: Komiks w mediach O nagonce na Jakuba Kijuca pokrótce:
 
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/463952-rysownik-oskarzany-o-homofobie-czyli-jak-faszyzuje-lgbt?error_code=4201&error_message=User+canceled+the+Dialog+flow&fbclid=IwAR0dgQaMKh3HAseJINOyizJTSrIC6pHO-z4Nb-RikejQ3EL4IxzkFW51RDA#_=_
 

Pn, 16 Wrzesień 2019, 14:29:55
1
Komiksy Jakuba Kijuca Jakub Kijuc to autor aktywny na gruncie rodzimego komiksu co najmniej od roku 2010. W jego autorskim dorobku odnajdujemy m.in. takie przedsięwzięcia jak seria "Konstrukt", "Jan Hardy", "R.O.T.A." oraz zrealizowane do scenariusza Sławomira Zajączkowskiego fabuły "Lirnik" i "Ale w radiu nic nie mówili". Ostatnio wykonał też ilustracje okładki polskiej edycji "Supermana". A poniżej ilustracja sprzed kilku lat również z udziałem Człowieka ze Stali:
 

Pn, 16 Wrzesień 2019, 15:16:21
1
Odp: Komiksy Jakuba Kijuca Wpadł mi swego czasu (tzn. w momencie premiery) w łapska następujący komiks omawianego autora:Niestety, wizja Twórcy okazała się chyba zbyt ambitna dla przeciętnego czytelnika (czyt. dla mnie), bo za cholerę nie mogłem załapać co, gdzie i dlaczego (i w końcu: po co?).

Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:45:51
1
MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r. No dobra zostało 40 minut. Robię oddzielny wątek na relacje i komentarze na temat co tam Egmont na przygotował.  8) 8)


MFKiG 2019: Spotkanie z Egmontem – transmisja na żywo. Pierwsze zapowiedzi na 2020 rok

We wpisie są już zdjęcia z prezentacji z zapowiedziami na pierwszą połowę 2020 roku. Nagranie w lepszej jakości pojawi się niebawem.


Nagranie w lepszej jakości.


So, 28 Wrzesień 2019, 10:20:43
1
Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r. Wiecie co? Tak trochę z czapy się wetnę, ale pierwszy raz zdarzyło mi się obejrzeć relację ze spotkania i "ten" osławiony TK sprawia wrażenie całkiem sympatycznego i jak najbardziej sensownie wypowiadającego się gościa. Sam w sumie spodziewałem się trochę jakiegoś pół demona ziejącego ogniem piekielnym na pełnych ufności, niewinnych komiksiarzy, który poprzez zastraszanie i rzucanie uroków będzie wyszarpywał ciężko zarobione banknoty z portfeli a tu takie zaskoczenie. W życiu bym nie zgadł, że to ten okrutnik, który tak brutalnie urywa i morduje kolekcje.  8)

OT mode off.  ???

Nd, 29 Wrzesień 2019, 00:13:30
1
Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r. Ja nigdy nie mogłem zrozumieć pojazdów na Kołodziejczaka. To człowiek z dużą klasą, fajnym poczuciem humoru i bardzo zasłużony dla polskiego rynku komiksowego. Obrzucanie go błotem to zapewne domena sfrustrowanych squatowców pokroju towarzystwa, które wywołało aferę z Kijucem. Margines, ale niestety głośno szczekający, więc niektórym może się wydawać, że to głos istotny.

Natomiast jeśli chodzi o samą sprawę Kijuca, to również uważam, że TK wypowiedział się z wielką klasą i plus za stanowczość wypowiedzi. A typ zadający pytanie i poprawiający je pytaniem czy nie można było ze spotkania wykluczyć tylko Kijuca to skończony [cenzura administracji forum]. Pewnie ktoś od nas z forum? Albo z tych słynnych komiksowych grup fb dla alternatywnie inteligentnych?

Całe spotkanie fajne, ale dla mnie najfajniejsza była wiadomość na sam koniec - wreszcie jakieś info o Armadzie. Mam nadzieję, że jednak zdecydują się na pójście w integrale, szkoda że nikt z sali, na czele z zadającym pytanie, nie byli stanowczy w domaganiu się integrala. To seria zasługująca na porządne wydanie. Ale zeszytowymi dodrukami też nie pogardzę, do dziś bardzo żałuję przerwania tej serii i mam nadzieję, że Egmont w najbliższej przyszłości da mi szansę na naprawienie tego błędu :)

Jeszcze odniosę się do zachowań sali - kurcze, czy naprawdę konieczne jest bicie brawa po każdym przełączeniu slajdu? Przecież to zaburza przebieg spotkania. No i jest strasznym wazeliniarstwem...

Nd, 29 Wrzesień 2019, 11:07:41
1
Odp: Binio Bill Za fb:

Wszystkich fanów Binio Billa zelektryzuje wiadomość, że wydawnictwo Kultura Gniewu po albumie Binio Bill - ... i Szalony Heronimo, kończącym oryginalną serie rysowaną przez Jerzego Wróblewskiego, wyda komiks Binio Bill - Nadal w siodle, którego autorem jest kontynuujący w AKT przygody tej postaci - Jarosław Wojtasiński. Jak nam donosi Jarek, od stycznia 2020 zaczyna pracę nad rozszerzoną wersją tego albumu, wzbogaconą o dodatkowe historie, ze zmienioną czcionką oraz poprawioną kolorystyką.
Warto czekaćŚr, 27 Listopad 2019, 22:15:34
1