Autor Wątek: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.  (Przeczytany 39254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #165 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 00:13:30 »
Wiecie co? Tak trochę z czapy się wetnę, ale pierwszy raz zdarzyło mi się obejrzeć relację ze spotkania i "ten" osławiony TK sprawia wrażenie całkiem sympatycznego i jak najbardziej sensownie wypowiadającego się gościa. Sam w sumie spodziewałem się trochę jakiegoś pół demona ziejącego ogniem piekielnym na pełnych ufności, niewinnych komiksiarzy, który poprzez zastraszanie i rzucanie uroków będzie wyszarpywał ciężko zarobione banknoty z portfeli a tu takie zaskoczenie. W życiu bym nie zgadł, że to ten okrutnik, który tak brutalnie urywa i morduje kolekcje.  8)

OT mode off.  ???
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gazza

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #166 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 00:20:31 »
Hehe, tak, to właśnie ten słynny TK. Tym razem stwierdzam, że mniej żartobliwy niż zwykle i chyba, co od niedawna z szefowaniem całości wydawnictwa związane- merytorycznie komiksowo mniej przygotowany. Ja tam, oprócz niekiedy "kontrowersyjnych" decyzji i bywa, że "pyszałkowatego" zachowania - bardzo go szanuję i to nie tylko za komiksową działalność.

Offline Arion Flux

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #167 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 08:49:42 »
@death_bird: Ale przecież nie od dziś wiadomo, że zło przybiera niewinne postaci. Ja to się nawet czasem dziwię, że TK nie jest małą dziewczynką z kucykami.

Offline arczi_ancymon

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #168 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 09:20:35 »
Znaczy... ja tam nie znam tej serii, ale "śpioch" to chyba przecież jedno z przyjętych określeń na nieaktywnego agenta.

Jak kolega powyżej napisał - Sleeper = Śpioch. Przekład 1:1, ale zawsze trzeba pojęczeć, nie?

JanT

  • Gość
Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #169 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 09:26:14 »
Nie że źle tylko niepotrzebnie tłumaczone. Dodatkowo na końcu wpisu jest  ;)

Offline Kadet

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #170 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 10:46:40 »
Jak wydanie jest polskie i ukazuje się w Polsce, to czemu niby nie tłumaczyć tytułu, który ma polski odpowiednik? Polski to też piękny język  ;)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline asx76

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #171 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 10:54:05 »
Akurat w przypadku "Sleeper" polski odpowiednik brzmi kiepsko, na Saturna! :P

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #172 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 11:07:41 »
Ja nigdy nie mogłem zrozumieć pojazdów na Kołodziejczaka. To człowiek z dużą klasą, fajnym poczuciem humoru i bardzo zasłużony dla polskiego rynku komiksowego. Obrzucanie go błotem to zapewne domena sfrustrowanych squatowców pokroju towarzystwa, które wywołało aferę z Kijucem. Margines, ale niestety głośno szczekający, więc niektórym może się wydawać, że to głos istotny.

Natomiast jeśli chodzi o samą sprawę Kijuca, to również uważam, że TK wypowiedział się z wielką klasą i plus za stanowczość wypowiedzi. A typ zadający pytanie i poprawiający je pytaniem czy nie można było ze spotkania wykluczyć tylko Kijuca to skończony [cenzura administracji forum]. Pewnie ktoś od nas z forum? Albo z tych słynnych komiksowych grup fb dla alternatywnie inteligentnych?

Całe spotkanie fajne, ale dla mnie najfajniejsza była wiadomość na sam koniec - wreszcie jakieś info o Armadzie. Mam nadzieję, że jednak zdecydują się na pójście w integrale, szkoda że nikt z sali, na czele z zadającym pytanie, nie byli stanowczy w domaganiu się integrala. To seria zasługująca na porządne wydanie. Ale zeszytowymi dodrukami też nie pogardzę, do dziś bardzo żałuję przerwania tej serii i mam nadzieję, że Egmont w najbliższej przyszłości da mi szansę na naprawienie tego błędu :)

Jeszcze odniosę się do zachowań sali - kurcze, czy naprawdę konieczne jest bicie brawa po każdym przełączeniu slajdu? Przecież to zaburza przebieg spotkania. No i jest strasznym wazeliniarstwem...
« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Wrzesień 2019, 12:14:13 wysłana przez Użytkownik usunięty53490 »

Offline stachel

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #173 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 11:20:34 »
Natomiast jeśli chodzi o samą sprawę Kijuca, to również uważam, że TK wypowiedział się z wielką klasą i plus za stanowczość wypowiedzi.
Zdecydowany plus za TK za stanowczą reakcję i niemieszanie polityki, czy poglądów do komiksów.

Jeszcze odniosę się do zachowań sali - kurcze, czy naprawdę konieczne jest bicie brawa po każdym przełączeniu slajdu? Przecież to zaburza przebieg spotkania. No i jest strasznym wazeliniarstwem...
Potrzeby klaskania nie miałem, ale nie uważam, że to w jakiś sposób przeszkadza w spotkaniu. Ot, ludzie nagradzają decyzje wydawcy, z którymi się zgadzają :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #174 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 12:15:37 »
Potrzeby klaskania nie miałem, ale nie uważam, że to w jakiś sposób przeszkadza w spotkaniu. Ot, ludzie nagradzają decyzje wydawcy, z którymi się zgadzają :)

Wiadomo. Ale taka reakcja po każdym slajdzie już wygląda karykaturalnie, bardziej jak wazeliniarstwo i klakierstwo, niż spontaniczne zadowolenie. Tam nie było aż tylu przełomowych niespodzianek.

Offline donT

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #175 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 12:20:10 »
Bleksed, Blek Lejbel, Disi Dilaks... moje uszy krwawia...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline KubciO

Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #176 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 12:29:38 »
Potrzeby klaskania nie miałem, ale nie uważam, że to w jakiś sposób przeszkadza w spotkaniu. Ot, ludzie nagradzają decyzje wydawcy, z którymi się zgadzają :)
Po czym było znać, że na sali znakomita większość to fani SH (oczywiście nic nie mam do samych komiksów czy tym bardziej ludzi je czytających). :P Szkoda, że np. wiadomości o wydawaniu frankofonów czy zbiorczych tomach Usagiego od FB nie nagrodzono oklaskami - nawet owacje na stojąco nie byłyby przesadzoną reakcją. 8)

John

  • Gość
Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #177 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 12:32:57 »
Apasz, gdybyś czytał uważnie temat MFKIG wiedziałbyś że każdy tutaj bronił Kijuca. Ani jedna osoba na Specu nie popierała absurdalnej decyzji o jego wykluczeniu.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #178 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 12:38:41 »
Po czym było znać, że na sali znakomita większość to fani SH (oczywiście nic nie mam do samych komiksów czy tym bardziej ludzi je czytających). :P Szkoda, że np. wiadomości o wydawaniu frankofonów czy zbiorczych tomach Usagiego od FB nie nagrodzono oklaskami - nawet owacje na stojąco nie byłyby przesadzoną reakcją. 8)

Albo infoska o Armadzie :(

Apasz, gdybyś czytał uważnie temat MFKIG wiedziałbyś że każdy tutaj bronił Kijuca. Ani jedna osoba na Specu nie popierała absurdalnej decyzji o jego wykluczeniu.

Bądźmy precyzyjni - nie było głosów popierających takie oczekiwanie, natomiast stwierdzenie, że ani jedna osoba stąd czegoś takiego by nie poparła, jest nadinterpretacją. Osobiście jestem przekonany, że jest tu przynajmniej kilka osób, które przyklasnęłyby cenzurze i dyskryminacji osób ze względu nawet nie na poglądy, a na swoje wyobrażenie o poglądach tych osób. Bo przypominam, że Kijuc nigdzie się w sposób niestosowny publicznie nie wyrażał, a zarzuty pod jego adresem wynikają wyłącznie z faktu, że gość ma konserwatywne spojrzenie na pewne sprawy.

krzychw75

  • Gość
Odp: MFKiG 2019 - spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem. Zapowiedzi na 2020r.
« Odpowiedź #179 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 13:10:36 »
Apasz, nie cisnąłem o integrale gdyż łyknę dowolny format, niech tylko Armadę dodrukują.  ;).  I tak dla mnie mina mojego syna jak zadawałem pytanie bezcennna. Szkoda, że zapomniałem zapytać o kontynuację Relaxu  :(.
Moja osobista opinia, brak oklasków przy frankofonach, po ilości pytań odnośnie amerykanów przypuszczam, że "frankofonomaniaków" była pewnie na spotkaniu garstka. I te kilka zaledwie rąk w górze w odpowiedzi na pytanie kto czyta Armadę....
A propos wrażenia nt. p. Tomasza to też odniosłem pozytywne wrażenie, niech tylko jako puenta będzie komentarz mojego syna: " w sumie odpowiedział na wszystkie pytania". Sic!