Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kot Tip-Top

Strony: [1] 2 3 ... 26
1
Komiksy europejskie / Odp: Asteriks i Obeliks
« dnia: Cz, 09 Czerwiec 2022, 00:21:31 »
Tak. Jak jeszcze pierwsze dwa były spoko tak ostatnie to porażka, że jestem zdziwiony, że nikt tam od górny to klepie zamiast poszukać kogoś z wyższym poziomem.

Co do kłótliwości to ponoć to wyśmiewa cechy narodowe Francuzów i to jest ich elementem... przynajmniej według samych francuzów  ;) Dla mnie te ich ciągłe bójki nie przeszkadzały bo zwykle powody były dziecinne więc prześmiewcze to było i dawało ducha tej wiosce.

2
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 15:59:19 »
Jak tu porównać Animal Man Omnibus do Kajko i Kokosza. Jeden omniak zarabia dla wydawnictwa tyle co 5 lub 8 Kajków (strzelam, ale nawet gdyby okazało się, że 10 to nie byłbym zdziwiony).
Tylko jeśli zainteresowanie Kajkiem jest większe, a więc i nakłady to mogą na nowych Kajakch zarabiać znacznie więcej niż na nowych Animal Manach.

3
Komiksy europejskie / Odp: Asteriks i Obeliks
« dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 15:14:56 »
Obie serie są napchane aluzjami do lokalnej kultury/pop kultury. Kajko w tłumaczeniu na Francuski by pewnie też wiele stracił ale zachowałby sporo tego co trafia do wszystkich. Karykatury są dosyć częste w Asteriksach. Nie wiem na ile kiedykolwiek to kogoś bawiło - o ta postać wygląda jak ten znany aktor - ale jest to jakaś ciekawa część estetyki świata.

Co do sympatyczności to zgodzę się, że Mirmił/Lubawa prezentują się znaczniej sympatyczniej od Aspranoiksa/Dobrominy. U jednych jednak sprzeczki wyważa czułość, która u tamtej drugiej pary jak tak rzadsza, że w zderzeniu się prezentują wręcz patologicznie.

Jednocześnie samo to, że postacie w Asteriksie mają wiele negatywnych cech charakterów nie widzę jako minus bo to buduje komedie. Kokosz też potrafi być samolubny, chamski i przemocowy.

Kakofoniks związany na koniec to bardziej taki stempel serii na koniec każdego albumu. Zgodzę się, że jest zabawniej jak robią jaką wariacje.

Ostatni album "Asteriks i Gryf" to niestety była porażka choć plastycznie ładny.

4
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 11:10:08 »
Jak dzieciak wkręci się w "Smerfy", "Kajka" czy "Asteriksa" to chętnie sięgnie z ciekawości po "Yakariego" albo "Iznogouda" albo (ze względu na płeć) "Sisters" lub "Studio tańca".

Od siebie dodam takie dwa grosze, że mam wielu znajomych co kochają filmy Marvela ale jak z ciekawości sięgnęli po komiks to byli rozczarowani im im się ciężko to czytają, nie trafiło do nich jak to jest opowiadane... przy czym zaznaczam, że mówię tylko o reakcjach znajomych, sam lubię te komiksy. Np. z Asteriksami czy innych frankofonów już nie ma takiej rozbieżności względem adaptacji. Nawet znam osoby co po nowych Kaczych Opowieściach z sentymentu wrócili do czytania Disneya Barksa i Rosy i byli miło zaskoczeni.

5
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 22:23:52 »
Ja bym nawet powiedział, że Uderzo to rzadki przykład, którego styl do samego końca nie tylko utrzymał konsekwentny poziom ale plastycznie było tylko lepiej i lepiej  :o

6
Dział ogólny / Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 22:21:12 »
Byłem na troszkę. Bardzo przyjemnie i fajna inicjatywka :D

Nic do dodania ponad to co powiedzieli Szelak, Freshmaker i Kream2  ::)

7
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: Pt, 03 Czerwiec 2022, 21:58:17 »
TK dalej jest tym samym zatwardziałym wrogiem superhero co w 2010.
Eee... Ale on... napisał komiks o Batmanie...?

8
Dział ogólny / Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 22:25:40 »
"Moskwa" znacznie lepsza ale jedyny mankament że wymaga wiedzieć kto-jest-kto bo np. nagle pojawia się jaki czarny charakter co jest kuzynem głównego bohatera i niby odnośniki są ale nie mamy jak zajrzeć do wcześniejszych przygód...

9
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 04:31:52 »
Czy tylko ja mam wrażenie, że Ongrys byłby idealny do wydania zbiorczego Kica Przystojniaka?

10
Dział ogólny / Odp: Komiksowa Warszawa 26-29.05.2022
« dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 04:21:39 »
Pytałem o Sprycjana i Fantazjusza, niestety na kolejny tom trzeba będzie poczekać bo seria schodzi się tak słabo, że nawet francuski wydawca widząc wyniki sprzedaży nie naciska na terminy.

Wielka szkoda choć jak już pisałem kiedyś w innym wątku źle się za temat zabrali bo i słaby album na początek zamiast takiego co u nas rozpoznają i mają miłe wspomnienia - Nowy York i mogli to lepiej nagłośnić marketingowo, w końcu legendarna seria co każdy fan frankofonów kojarzy albo przynajmniej widzi że to coś "a la Tintin".

Kurczę, aż z niedowierzaniem spojrzałem teraz, że od premiery "Moskwy" minęły cztery lata  :o (a jeszcze ten z kolei wyszedł z dwa lata po "Australii") Mam wrażenie, że jakby wzięli przykład z Egmontu - co takiego Yakariego wydał od razu kilka tomów w jednym roku to by też inaczej się odbiło echem albo spróbowali by integral (jak Iznogoud i Clifton) ale pewnie dla mniejszego wydawcy to niewykonalne.

11
Komiksy polskie / Odp: Kajko i Kokosz
« dnia: Nd, 29 Maj 2022, 08:50:55 »
No i będzie "Londyński kryminał" w kolorze jeszcze w tym roku  :)

12
Meago ujawniła na swoim facebooku - https://www.facebook.com/Meagolicious - okładki tomu 2 i 3 Delisi
13
Komiksy polskie / Odp: Magazyn "Komiks i My"
« dnia: Nd, 22 Maj 2022, 20:31:02 »
Też się cieszę, że obawa, że wyparowali i niebawem będą już pamiętani jako ciekawostka niesłuszna.  :D

Liczę, że frekwencja im się zwiększy, bo raz na dwa lata to póki co specyficzne tempo...

15
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: So, 21 Maj 2022, 20:36:55 »
Ależ zdecydowanie! Bardzo doceniam takie inicjatywy. Gdyby tylko więcej było prezentowania tych albumów frontem do kamery/widzów niż machania nimi i nerwowego zerkania, byłoby jeszcze lepiej.

A ja sie zgodzę z tym co mówi ;) Każdy album o który mówi, można łatwo googlnąć... czy po prostu zapauzować ekran ::) Jakoś nie widzę problemu, choć mógłby po prostu (pewnie łatwo ale się nie znam) zrobić by okładki pokazały mu się w rogu jako przebitki

Strony: [1] 2 3 ... 26