Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551758 razy)

0 użytkowników i 36 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10770 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:17:55 »
Poza tym, w mandze nie przepadam, że czyta się ją szybko i to ma odzwierciedlenie w scenariuszu - opowiadanie obrazem i onomatopeją, tak to zazwyczaj wygląda.

Według mnie to największy atut mang i główny (*) powód dlaczego na pewnych rynkach wypiera inne komiksy. Mnie po 10 godzinach pracy umysłowo-fizycznej czasami już kompletnie nie chce się przebijać przez te tony tekstu w komiksach amerykańskich i frankofońskich, wolę opowiadanie obrazem.

(*) Pomniejsze to brak wszelakiej łopatologicznej propagandy, świeże scenariusze (w sensie, że czasami jak czytam jakąś mangę to jestem zaskoczony bo czegoś takiego nie widziałem jeszcze w żadnym medium - komiks, film, gra, książka) a w innych komiksach praktycznie mi to się już nie zdarza. No i w końcu kreska, gdzie wielu autorów naprawdę eksperymentuje ze stylem a nie rysuje jak od sztancy. Np. ostatnio przeczytałem jakiegoś współczesnego Marvela z X-Men, jakież było moje zdziwienie gdy na koniec przestudiowałem dokładniej stopkę i okazało się, że było tam 6 czy 7 rysowników a ja myślałem, że to jedna i ta sama osoba rysowała bo tak mało charakterystyczni byli ci wszyscy rysownicy. W Europie też coraz więcej autorów wali te obrzydliwe komputerowe kolorki, przez co ich kreska traci na jakości niesamowicie. Nawet LEO ostatnio poszedł w tym kierunku :(

Offline michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10771 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:35:30 »
To ja odgrzebię coś co SL bardzo dawno temu wrzucało jeszcze na forum gildii Defoe od Pata Millsa. W sam raz coś dla fanów Bloodborne.













to bym chętnie zobaczył
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2024, 21:38:48 wysłana przez michał81 »

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10772 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:38:03 »
Według mnie to największy atut mang i główny (*) powód dlaczego na pewnych rynkach wypiera inne komiksy. Mnie po 10 godzinach pracy umysłowo-fizycznej czasami już kompletnie nie chce się przebijać przez te tony tekstu w komiksach amerykańskich i frankofońskich, wolę opowiadanie obrazem.

Czyli tradycyjnie gorszy produkt wypiera lepszy.

Disco-polo też lepiej wchodzi niż inna muzyka jak się jest zmęczonym ;) Nie trzeba się wsłuchiwać w jakieś smaczki, a nóżka sama chodzi ;)

PS. A i żeby nie było wczoraj przeczytałem z 70 stron mangi, pierwsze po jakimś roku. Trafiło na Pięść gwiazd północy 1 - rysunki spoko, nawet się zdziwiłem jak niezłe, ale reszta to smutne heh, gdzie temu np. do takiego Jeramiaha (trzymając się podobnego klimatu). Ale jak będę kolejny raz u rodziców, gdzie wywiozłem swoje mangi, to jeszcze poczytam z nudów :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2024, 21:41:19 wysłana przez Leyek »

Offline amsterdream

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10773 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:52:48 »
Czyli tradycyjnie gorszy produkt wypiera lepszy.

Z tym bym mocno polemizował. A Disco Polo nie lubię będąc nawet potwornie zmęczonym więc to chyba tak nie działa.

"Pięść gwiazd północy" to trochę taki średni twór na powrót. Ma jakieś swoje atuty, ale według mnie to strasznie infantylna manga.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2024, 22:09:08 wysłana przez amsterdream »

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10774 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 22:32:02 »
Według mnie to największy atut mang i główny (*) powód dlaczego na pewnych rynkach wypiera inne komiksy. Mnie po 10 godzinach pracy umysłowo-fizycznej czasami już kompletnie nie chce się przebijać przez te tony tekstu w komiksach amerykańskich i frankofońskich, wolę opowiadanie obrazem.

(*) Pomniejsze to brak wszelakiej łopatologicznej propagandy, świeże scenariusze (w sensie, że czasami jak czytam jakąś mangę to jestem zaskoczony bo czegoś takiego nie widziałem jeszcze w żadnym medium - komiks, film, gra, książka) a w innych komiksach praktycznie mi to się już nie zdarza. No i w końcu kreska, gdzie wielu autorów naprawdę eksperymentuje ze stylem a nie rysuje jak od sztancy. Np. ostatnio przeczytałem jakiegoś współczesnego Marvela z X-Men, jakież było moje zdziwienie gdy na koniec przestudiowałem dokładniej stopkę i okazało się, że było tam 6 czy 7 rysowników a ja myślałem, że to jedna i ta sama osoba rysowała bo tak mało charakterystyczni byli ci wszyscy rysownicy. W Europie też coraz więcej autorów wali te obrzydliwe komputerowe kolorki, przez co ich kreska traci na jakości niesamowicie. Nawet LEO ostatnio poszedł w tym kierunku :(

Mangi jak i komiksy są przeróżne, trudno generalizować. Owszem komiksy europejskie mają tendencję do dużej ilości tekstu w dymkach, przykładem jest chociażby Pasażerowie Wiatru, gdyby nie świetna fabuła, to bym odłożył. Komiksy amerykańskie, szczególnie starsze też miewają ten problem. Z kolei w mandze np. pierwszy tom Blame! trudno to nazwać czytaniem, miałem wrażenie, że oglądam film poklatkowy, nie powiem, to było przyjemne uczucie, ale wymuszało styl scenariusza i upraszczało rysunki.

Czytam zwykle w weekendy, więc jestem wypoczęty ;) Nie lubię czytania przy sztucznym świetle, to jest zabójstwo dla kolorów. No ale mangę dałoby rade, bo jest czarno-biała, z resztą niektóre komiksy również.

Co do propagandy, schematyczności, pełna zgoda, dlatego głównie czytam starsze tytuły.


Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10775 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 23:19:41 »
Manga mangą, ale mamy już marzec :) Co tam Studio Lain przygotowało nam na ten miesiąc fajnego? "Arciborea", czy "CE"? :) I jak tam sprzedaż najnowszych tytułów?
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10776 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 12:44:17 »
Manga mangą, ale mamy już marzec :) Co tam Studio Lain przygotowało nam na ten miesiąc fajnego? "Arciborea", czy "CE"? :) I jak tam sprzedaż najnowszych tytułów?

Acriborea już poszła do druku

Ziarno sprzedaje się dobrze, ale bez jakiegoś szału :)

Bezprawie 2 stanęło, brak tomu 1 robi swoje - planujemy dodruk 150-200 sztuk

Slaine: Władca - zaskakująco dobrze, powoli się kończy
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10777 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 12:46:43 »
Mangi jak i komiksy są przeróżne, trudno generalizować.

pan żwirek prawdę gada, są mangi gdzie są spore ilości tekstu - nie ma jednego wzorca, ale są oczywiście trendy tak jak w komiksie europejskim, amerykańskim czy europejskim
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10778 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 12:47:53 »
Czyli tradycyjnie gorszy produkt wypiera lepszy.

Disco-polo też lepiej wchodzi niż inna muzyka jak się jest zmęczonym ;) Nie trzeba się wsłuchiwać w jakieś smaczki, a nóżka sama chodzi ;)

PS. A i żeby nie było wczoraj przeczytałem z 70 stron mangi, pierwsze po jakimś roku. Trafiło na Pięść gwiazd północy 1 - rysunki spoko, nawet się zdziwiłem jak niezłe, ale reszta to smutne heh, gdzie temu np. do takiego Jeramiaha (trzymając się podobnego klimatu). Ale jak będę kolejny raz u rodziców, gdzie wywiozłem swoje mangi, to jeszcze poczytam z nudów :)

pięc gwiazd jest old school shonen :) jesli byś chciał natomiast ruszyć na przygodę z mangą to podaj mi 5 top twoich komiksowych tytułów coś ci znajdę :)


i przy okazji paczucha mangusiow

Ichi - samuraje



Wolfsmund - od asystenta tworcy Berserka - dinogal cos dla ciebie :)



Gunka no Baltzar - sa polskie akcenty ;)



Kimi no Knife - thriller



Kidou Ryodan Hachifukujin - genialne s-f



Kokou no Hito - dramat o zdobywaniu gór

« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Marzec 2024, 13:17:48 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10779 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 13:35:17 »

Bezprawie 2 stanęło, brak tomu 1 robi swoje - planujemy dodruk 150-200 sztuk

Naprawdę sugeruję po dodruku sprzedaż tylko w pakiecie :) bo wykupią tom 1 a drugiego 50szt i znowu będziesz miał stos w piwnicy ;)

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10780 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 13:38:55 »
Acriborea już poszła do druku


a kiedy na Gildii?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10781 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 13:43:41 »
przyszły tydzień - poniedziałek o 12
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Simon

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10782 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 14:09:00 »
To CE wyjdzie pewnie w maju albo czerwcu?
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10783 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 14:27:15 »
Też uważam, że lepiej zrobić pakiet "Bezprawia" w przypadku dodruku pierwszego tomu i sprzedawać to wszystko razem. Jak rozumiem dodruk dotyczyć będzie tylko standardowej okładki, tak?
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #10784 dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 15:21:08 »
Też uważam, że lepiej zrobić pakiet "Bezprawia" w przypadku dodruku pierwszego tomu i sprzedawać to wszystko razem. Jak rozumiem dodruk dotyczyć będzie tylko standardowej okładki, tak?

tak
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień