Autor Wątek: PolishComicArt.pl  (Przeczytany 93844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #735 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 17:29:37 »
Nie ważne czy dobre, czy nie. Ważne czy znowu wydadzą jak Legendy Rosińskiego. Ja niestety nie kupiłem. Na KFK miałem sposobność zobaczyć wydanie na żywo. Niestety dalej nie mam zamiaru kupić. Wszystkie wpadki Muszki i innych to nic, jak to wydanie zrobili. Skan skanu jakiegoś wydania? Ja dziękuję.

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #736 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 18:39:14 »
 A z ciekawości- to wydanie Legend było sygnowane przez Libertago?

Offline Deg

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #737 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 22:08:34 »
To Może ktoś kojarzy? Fajne to?
Coś o marynażach pewnie.
This is my truth, tell me yours.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #738 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 07:42:11 »
A z ciekawości- to wydanie Legend było sygnowane przez Libertago?
Absolutnie nie.

btw.: nikom/żadnemu wydawnictwu nie życze takiego wyj*bania sie na ryj jak Garuli i PCA. Za to masakrowanie komiksów i bycie marszandem rodem z Hrabiego Skarbka.

Offline Zwirek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #739 dnia: Wt, 26 Marzec 2024, 23:30:21 »
Z Facebooka wydawcy

Cytuj
Przedstawiamy Wam jak wiele pracy wkładamy w wydanie zbiorczego komiksu Tomek Grot (Jan Tenner). Wszystkie kolory robione są ręcznie, a przed rozpoczęciem prac wykonanych zostało wiele prób.
Tutaj macie cztery przykłady, nawiązujące do tego, czego oczekiwał sam Bogusław Polch. I w duchu jego założeń powstanie ta edycja.
Wszystkie Państwa sugestie z chęcią czytamy.
Wkrótce więcej informacji o samym projekcie!


Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #740 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 13:58:20 »
Nie siedzę w temacie - właściwie to dlaczego nakładają nowe kolory? Może się nie znam, ale jak chcą wiernie odwzorować, to nie łatwiej zeskanować i pipetą w programie graficznym pobrać próbki kolorów?

Offline sir Nick

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #741 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 14:20:02 »
ale jak chcą wiernie odwzorować

Ale oni nie chcą. ;D Są jak Weronika - "trochę zwariowani, ekscentryczni, nieprzewidywalni...".

Nie ma różnic, nie ma płci
Nie ma walki, nie ma krwi
Tu problemów nie ma nikt
Nie pożądasz tutaj nic
Inkubator taki znam
Dorastają płody tam
Wielki ołtarz, dom ze szkła
Dał ci życie i śmierć da.

Proletaryat "Nowy wspaniały świat"

Offline misiokles

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #742 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 14:56:28 »
Nie, żebym bronił PCA, ale tu może być podobna akcja co z nowym kolorowaniem Thorgala (które raczej się ludziom podoba) i dostosowanie kolorystyki do współczesnych technik poligraficznych.

Offline Zwirek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #743 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 20:47:02 »
Czarny humor...


Offline Szekak

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #744 dnia: Śr, 27 Marzec 2024, 21:02:57 »
Wolalbym czarno-bialy...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Mruk

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #745 dnia: Dzisiaj o 12:36:36 »
Nie siedzę w temacie - właściwie to dlaczego nakładają nowe kolory? Może się nie znam, ale jak chcą wiernie odwzorować, to nie łatwiej zeskanować i pipetą w programie graficznym pobrać próbki kolorów?

Jan Tenner to sześć epizodów i dwa albumy. Polch pokolorował tylko niewielką część komiksu, która wyszła w odcinkach w Juppi, czyli epizody 4-6 (szósty nie ukazał się cały, choć mógł być cały pokolorowany). Epizody 1-3 (wydane u nas jako Tomek Grot - Pościg) i dwa albumy nie były kolorowane, tzn Niemcy zrobili sobie sami kolory, niespecjalnie udane.

Żeby teraz wydać Tomka Grota, trzeba sprawdzić czy kolor epizodów 4-6 jest kompletny (ew. uzupełnić braki) oraz od nowa pokolorować epizody 1-3 oraz oba albumy.

Natomiast nie mam pojęcia, jak to wszystko ma się do pokazanych czterech wariantów planszy, bo tutaj powinien być kolor Polcha, więc kolorowanie tego od nowa wydaje się bez sensu...

Wolalbym czarno-bialy...

Ja zdecydowanie wolę dobrze zrobiony kolor.