Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1552005 razy)

0 użytkowników i 24 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7440 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:51:04 »
  Ostro. Wszystko jest fajnie jak jest fajnie a tak jest dopóki nie przestanie być fajnie. Skoro potencjalni klienci się skarżą a się skarżą przynajmniej tutaj, to może jednak warto by było przemyśleć sprawę. I powściągnąć ego, już tu był jeden taki co to wszystko mógł, nic nie musiał i xuj go w bagno wciągnął.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7441 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:52:46 »
No szkoda że Ci nie podwiozą pod dom i jeszcze podusie ugniotą do czytania  ;D większość tych sklepów ma wysyłkę chyba że uznajesz tylko zakupy nie dalej niż 500m od domu bo Poczta/Inpost to też zło wcielone i nie będziesz z nich korzystać  ;)
Motyl, Bóg z Tobą :)

motyl wymysla swoj swiat - sadzisz ze ktos z nas by dal taki komentarz? jedyne co moglo byc to np. powinien byc dostepny w krakowskim sklepie KIK - oni wysylaja komiksy :)

nie mowiac juz ze siedzimy w tej pwinicy i tylko knujemy jak to posmiac sie z ludzi ;)
« Ostatnia zmiana: So, 20 Maj 2023, 17:58:05 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7442 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:54:28 »
  Ostro. Wszystko jest fajnie jak jest fajnie a tak jest dopóki nie przestanie być fajnie. Skoro potencjalni klienci się skarżą a się skarżą przynajmniej tutaj, to może jednak warto by było przemyśleć sprawę. I powściągnąć ego, już tu był jeden taki co to wszystko mógł, nic nie musiał i xuj go w bagno wciągnął.

wszystkim nie dogodzisz, nie ma co probowac
i nie ma tu zadnego ostro :) przynajmniej z mojej strony
prosze powsciagnac projekcje ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7443 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:55:57 »
Nie określiłem z czyjej.

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7444 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:56:37 »
sa we wszystkich oprocz gildii i komikslandii
Nie są we wszystkich, mijasz się z prawdą.
Best Comics? Nie dostępne, pomimo że kilka pozycji SL można u nich kupić.
Incal? Też brak, pomimo że kilka pozycji SL można u nich kupić.

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7445 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:58:38 »
No i Motyl straciles w moich oczach ogromnie
po co pisanie tych glupot? jestes w stanie to faktycznie wykazac?
ci spekulanci to jest margines chlopie, MARGINES
tak samo jak marginalne jest - kilka-kilkanascie osob - ktore maja problem z zakupem
sadzisz, ze my naprawde nie analizowalismy tych zjawisk?

dwa jestem wyjatkowo przekonany ze ty i tak nie kupujesz naszych komiksow :)

Naprawdę straciłem w Twoich oczach, już płaczę w kącie, nie wiem czy się podniosę po takim ciosie.

Masz słabych jasnowidzów, że nie przewidzieli, że coś tam jednak kupuję :)
A i było tego więcej, tylko wiesz, nie jestem spekulantem, jak nie mam kasy, to sprzedaję coś, do czego już nie wrócę :)



Mam nadzieję, że lepiej analizujesz ilu spekulantów kupuje twoje komiksy niż to czy ja kupiłem. Bo na razie to zaliczyłeś wtopę :)

Offline celtic

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7446 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:58:57 »
nie zwirku - mamy ten sam model od zawsze
- od zawsze drukujemy 600-800
- od zawsze tylko w sklepach komiksowych
- nadal mamy ta sama piwnice, no sasiedzi jeszcze oddali nam pol innej

a tak nic sie nie zmienilo, niektore komiksy schodza szybciej i tyle


Może warto by było spróbować modelu zza oceanu, preorder zrobić na 2-3 miesiące i zrobić nakład taki na jaki złożone są zamówienia?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7447 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:59:08 »
Nie są we wszystkich, mijasz się z prawdą.
Best Comics? Nie dostępne, pomimo że kilka pozycji SL można u nich kupić.
Incal? Też brak, pomimo że kilka pozycji SL można u nich kupić.

sa we wszytskich - w sensie - z listy, ktora zawsze podajemy
Best i Incal nie zamawiaja naszych komiksow
« Ostatnia zmiana: So, 20 Maj 2023, 18:17:10 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7448 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:59:58 »
Naprawdę straciłem w Twoich oczach, już płaczę w kącie, nie wiem czy się podniosę po takim ciosie.

Masz słabych jasnowidzów, że nie przewidzieli, że coś tam jednak kupuję :)
A i było tego więcej, tylko wiesz, nie jestem spekulantem, jak nie mam kasy, to sprzedaję coś, do czego już nie wrócę :)



Mam nadzieję, że lepiej analizujesz ilu spekulantów kupuje twoje komiksy niż to czy ja kupiłem. Bo na razie to zaliczyłeś wtopę :)

kolega ci pewnie zdjecie zrobil :)

czyli jednak mozna kupic nasze komiksy? :) niemozliwe :)
ach juz wiem
pewnie jestes jednak tym spekulantem co wykupuje :) on tez by sie zarzekal ze nie jest ;)
« Ostatnia zmiana: So, 20 Maj 2023, 18:07:21 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7449 dnia: So, 20 Maj 2023, 18:02:29 »
Może warto by było spróbować modelu zza oceanu, preorder zrobić na 2-3 miesiące i zrobić nakład taki na jaki złożone są zamówienia?

myslisz ze nie myslalem o tym, nie da sie, juz to tlumaczylem, ze przy komiksach licencyjnych to nie byloby takie proste
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Komediant

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7450 dnia: So, 20 Maj 2023, 18:07:13 »
Traktujesz SL jak molochy a tak naprawdę to tylko pasjonaci którzy dorabiają/zarabiają (nie wiem czy to ich jedyne źródło zarobku) na tym co lubią.

SL to taki sam moloch jak kg czy timof. Różnica jest taka że ich komiksy spokojnie da się kupić po kilku miesiącach. Kg widząc tempo sprzedaży integrala Binio Billa chyba nawet nie czekało aż cały nakład zejdzie z decyzją o dodruku. SL jest na tyle cyniczne że nie tylko zapiera się przed dodrukami (bo piwnica!), ale nawet nie ma ochoty łaskawie zwiększyć nakładu.

Prawo wolnego rynku nie podoba się to nie kupujesz, jak wielu będzie takich jak Wy to SL upadnie. A jak większość akceptuje taki stan rzeczy to SL może w końcu też się rozrośnie sukcesywnie.
Co? Kupiłem trochę tytułów od początku działalności SL, od grudnia właściwie niczego do koszyka dorzucić się nie da, bo niedostępne.* I jakoś nie widzę, żeby miało zanosić się na ich upadek.
Sukcesywnie się rozrośnie? Przecież wydawca sam mówi, że wygodnie mu pluskać się w tej kałuży.
Ponoć przed powstaniem Vertigo jedną z opcji na nazwę imprintu było Elite Comics, z dostępnością swoich tytułów może SL powinno rozważyć zmianę nazwy...

*Szczęściem z reguły z komiksami SL mi nie po drodze, scenariusze tam konieczny dodatek do rysunków, a rysunkowo rzadko mój gust pokrywa się z gustem wydawcy; gorzej, kiedy ten zapowie coś co mnie zainteresuje - ostatnio zainteresował mnie Mardi Grass (czy jakoś tak), i to nawet nie prezentowane grafiki, a wzmianka, że tytuł dostał nagrodę im. Gościnnego za scenariusz, sprawdziłem listę laureatów i tam faktycznie kilka mocnych pozyzji, na czele z rewelacyjnym 'Deogratias' Stassena. No i to, mimo całej antypatii do wydawcy i jego podejscia, mocno mam ochotę sprawdzić, a zapewne znów nie będzie łatwo.

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7451 dnia: So, 20 Maj 2023, 18:08:35 »
kolega ci pewnie zdjecie zrobil :)

czyli jednak mozna kupic nasze komiksy? :) niemozliwe :)
ach juz wiem
pewnie jestes tym spekulantem co wykupuje :)

Tak, można, Catamounta kupiłem od spekulanta, przepłaciłem względem ceny okładkowej. Innych komiksów, które wyprzedały się szybko przez spekulantów już nie ściągałem. Nie na moją kieszeń.

Fajne żarciki sobie stroisz, więc z mojej strony to już będzie all. Fajnie się gadało, na koniec maksyma z moich stron, która pasuje do Twoich żarcików jak ulał: Mózg nie brwi, nie masz, nie dorysujesz :)

Udanego dnia i jeszcze szybszej sprzedaży komiksów :)

Offline bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7452 dnia: So, 20 Maj 2023, 18:09:02 »
kolega ci pewnie zdjecie zrobil :)

czyli jednak mozna kupic nasze komiksy? :) niemozliwe :)
ach juz wiem
pewnie jestes jednak tym spekulantem co wykupuje :) on tez by sie zarzekal ze nie jest ;)
Wiesz, dopiero co pisałeś, że nie naśmiewasz się ze swoich klientów.
Batman returns
his books to the library

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7453 dnia: So, 20 Maj 2023, 18:11:45 »
Wiesz, dopiero co pisałeś, że nie naśmiewasz się ze swoich klientów.

no wybacz
jak ktos rzuca idiotyzmy  piszac ze ilosc spekulantow to okolo polowa nabywcow SL
to trudno nie zaczac sie smiac
albo jak wymysla komentarze, ktore rzekomo piszemy
jakby motyl nie opowiadal dowcipow to bym sie nie smial
« Ostatnia zmiana: So, 20 Maj 2023, 18:13:58 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7454 dnia: So, 20 Maj 2023, 18:12:47 »
No nie wierzę, wydawcy dostaje się za to, że spekulanci kupują jego komiksy. I za to, że Gildia nie zamówiła większej ilości komiksów, a zamówiły inne sklepy, w których towar tak szybko się nie sprzedaje, więc Gildia już nie ma, a inne sklepy mają, ale tam się nie kupuje, bo tylko Gildia i w ogóle foch. :)
Przecież cały ten model biznesowy jest oparty na strachu i poczuciu straty, więc kupują nawet nieprzekonani i jak wydawnictwo wyda o te 200 sztuk więcej, to sprzeda się jeszcze mniej i to wszystko jebnie.

Oczywiście model jest wkurzający, ale skoro działa, to lepiej tego nie ruszać.