Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551635 razy)

0 użytkowników i 22 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7425 dnia: So, 20 Maj 2023, 16:34:00 »
Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Jako wydawca dajecie ciała na całej linii. Wielokrotnie różni czytelnicy pisali, że nie mogą kupić komiksu, bo błyskawicznie znika z Gildii. Wasze tłumaczenie, że komiks jest dostępny w innych miejscach, jest najgorsze z możliwych. Kupujący ma prawo nabywać z któregokolwiek sklepu chce, nie jest obowiązany jeździć po imprezach komiksowych, aby kupić jeden komiks, może być przyzwyczajony do jednego sklepu (w tym wypadku Gildii), może też nie mieć kasy w momencie ruszenia przedsprzedaży, a później już towar jest niedostępny. Natomiast jak mantrę powtarzacie swoje głupawe uwagi, że komiks jest gdzieś tam dostępny. Nie wychodzicie naprzeciw klientom, a wręcz przeciwnie. Zadowala was sytuacja, że handlarze wykupują nakład i odsprzedają później po kątach na allegro czy olx, a ten odbiorca, który chce naprawdę kupić komiks, nie ma takiej możliwości. Jest masa możliwości na uregulowanie takiej sytuacji, gdy komiks znika z najpopularniejszego sklepu komiksowego (bo takim niezaprzeczalnie Gildia jest) na dwa miesiące przed fizyczną premierą, ale nie zadajecie sobie nawet odrobiny trudu, by coś z tym zrobić. Tylko durne komentarze. Większość komiksów kupuje w dwóch sklepach. W Gildii, gdzie po pierwsze dbają o klienta, nie ma problemów z reklamacją i mają szeroką ofertę oraz sensowną granicę darmowej dostawy, oraz w Świecie Książki, gdzie mogę odebrać osobiście. Gildia też jest jednym z najsolidniejszych sklepów, jeśli chodzi o rozliczanie się z wydawcami, regulują szybko i pewnie, co ma dla mnie też duże znaczenie, bo wiem, że wydawca nie będzie czekał bóg wie ile na pieniądze za towar od mniej solidnego sklepu (a takie niestety też są) i przez to nie zainwestuje ich w kolejne tytuły. Reasumując, wasze olewanie wielokrotnych komentarzy klientów, że w Gildii nie można dostać waszych komiksów to patologia na wielu płaszczyznach. Nie jest to normalna sytuacja, nie sprzyja ona rozwojowi rynku, a wręcz przyczynia się do jego regresu. Za chwilę będą padać hasła, chcesz kupić komiks, przyjedź do wydawcy. A przecież nie o to chodzi.

no ja sie smieje, jak jestes oderwany od rzeczywistosci :)
nabywca moze, wydawca musi :)
« Ostatnia zmiana: So, 20 Maj 2023, 16:40:10 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7426 dnia: So, 20 Maj 2023, 16:47:31 »
Wydawca nic nie musi. Wydawca, który nie umie zadbać o dystrybucję nie musi wydawać komiksów. Może zająć się uprawą ziemi, przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek. Wydawca, który nie dba o klientów jest najgorszym z możliwych wydawców, którego nie warto wspierać :) Wtedy już faktycznie nic nie musi :)

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7427 dnia: So, 20 Maj 2023, 16:49:15 »
Ale to jest warunek minimum - żeby projekt ruszył. Tutaj mamy do czynienia z ograniczeniem "górnym". Masz maksymalną liczbę sztuk bez względu na zainteresowanie i jak to ostatnie jest wyższe niż nakład to umarł w butach. Ktoś odchodzi z kwitkiem.
Na Kickstarterze masz ograniczony czas na złożenie przedpremierowego zamówienia, jeśli nie zdążysz to klapa. W przypadku SL też masz ograniczony czas na złożenie przedpremierowego zamówienia, tylko, że nie jest z góry określony.

Nieprawda. Wrzucasz tutaj do jednego wora (pomijając kwestię instrumentów pochodnych) zarówno spółki growth jak i value. Na spółkach typu "growth" faktycznie zarabiasz poprzez wahania kursu i można je określić mianem spekulacyjnych, ale już spółki "value" trzyma się w portfelu latami (nawet dekadami), bo w ich przypadku wahania kursowe są wtórne - trzyma się je głównie dla wypłacanej regularnie dywidendy. To, że nasza GPW jest w dużej mierze rynkiem rodem z "Dzikiego Wschodu" nie znaczy, że wszędzie tak jest.
Kto mi zabroni kupić spółkę value i potraktować jak spółkę growth? Mogę na tym nawet zarobić, też nie jest to zabronione. Uprościłem, żeby nie wchodzić w szczegóły, bo nie o to chodzi.

Nie wiem czy to jest kwestia konkretnych tytułów czy po prostu polityki Studio Lain, które wybiera specyficzne, niszowe tytuły wiedząc, że zainteresowanie nimi jest równie niszowe. Coś co nie będzie opłacalne dla Egmontu będzie opłacalne dla działającego w innej niszy Studio. Wolny rynek, którego przejawem jest również spekulant sprzedający 10 szt za podwójną okładkową. Ciekawe czy mu się sprzeda. :)
No to jest pytanie co było pierwsze. Z tego co się orientuje, SL miało wcześniej inny model, bardziej tradycyjny i Lain opowiadał, że się nie sprawdził, że ma składzik komiksowy w piwnicy. Ten nowy model jak na razie chyba działa. Ja się cieszę, bo czekam na obiecany Nemesis który wygrał w ankiecie, a warunkiem jest z tego co wiem, dobra sprzedaż innych tytułów. Więc jak dla mnie, SL może nawet robić zapisy na komiksy, whatever, byle bym dostawał wypasione komiksy z 2000 AD z kozackimi rysunkami, których nikt inny pewnie nie wyda.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Maj 2023, 17:01:26 wysłana przez Zwirek »

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7428 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:10:46 »
Wydawca nic nie musi. Wydawca, który nie umie zadbać o dystrybucję nie musi wydawać komiksów. Może zająć się uprawą ziemi, przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek. Wydawca, który nie dba o klientów jest najgorszym z możliwych wydawców, którego nie warto wspierać :) Wtedy już faktycznie nic nie musi :)

nie nie kochany zadnych uogolnien :)

wydawca ktory nie chce zadbac o pana motyla, tak jak on by chcial :) i bedzie sie zgadzac :)

zreszta po latach na tym forum nikt nie kupi tekstu, ze nie dbamy o czytelnika
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7429 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:14:01 »
Na Kickstarterze masz ograniczony czas na złożenie przedpremierowego zamówienia, jeśli nie zdążysz to klapa. W przypadku SL też masz ograniczony czas na złożenie przedpremierowego zamówienia, tylko, że nie jest z góry określony.
Kto mi zabroni kupić spółkę value i potraktować jak spółkę growth? Mogę na tym nawet zarobić, też nie jest to zabronione. Uprościłem, żeby nie wchodzić w szczegóły, bo nie o to chodzi.
No to jest pytanie co było pierwsze. Z tego co się orientuje, SL miało wcześniej inny model, bardziej tradycyjny i Lain opowiadał, że się nie sprawdził, że ma składzik komiksowy w piwnicy. Ten nowy model jak na razie chyba działa. Ja się cieszę, bo czekam na obiecany Nemesis który wygrał w ankiecie, a warunkiem jest z tego co wiem, dobra sprzedaż innych tytułów. Więc jak dla mnie, SL może nawet robić zapisy na komiksy, whatever, byle bym dostawał wypasione komiksy z 2000 AD z kozackimi rysunkami, których nikt inny pewnie nie wyda.

nie zwirku - mamy ten sam model od zawsze
- od zawsze drukujemy 600-800
- od zawsze tylko w sklepach komiksowych
- nadal mamy ta sama piwnice, no sasiedzi jeszcze oddali nam pol innej

a tak nic sie nie zmienilo, niektore komiksy schodza szybciej i tyle
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7430 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:27:05 »
Wydawca nic nie musi. Wydawca, który nie umie zadbać o dystrybucję nie musi wydawać komiksów. Może zająć się uprawą ziemi, przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek. Wydawca, który nie dba o klientów jest najgorszym z możliwych wydawców, którego nie warto wspierać :) Wtedy już faktycznie nic nie musi :)

Gdyby nie umiał zadbać to by nie miał tylu nabywców. Traktujesz SL jak molochy a tak naprawdę to tylko pasjonaci którzy dorabiają/zarabiają (nie wiem czy to ich jedyne źródło zarobku) na tym co lubią. Może nie jestem tak oblatany we wszystkich wydawnictwach ale pokaż mi tak bezpośredni kontakt z wydawcą który zawsze służy pomocą, dodatkowymi informacjami, czasami sam spr gdzie jest jakiś tytuł i da cynka. Ciekawe czy ty byś potrafił zainwestować co miesiąc dodatkowo np 15k na dodatkowe 200szt które niewidomo czy sie sprzedadzą i jeszcze płacić np za przechowywanie komiksów. 15k przez 12 miesięcy to jest prawie 200k rocznie (tak sobie to jakoś wyliczam ;) ) dodatkowo musisz zainwestować na wydawanie dodatkowego nakładu. Może się zwróci, może zarobi a może straci.
Podejrzewam gdybyś powiedział Arkowi że ok ty dajesz kasę na +200szt i to co się sprzeda ponad standardowej sprzedaży to zarobisz to myśle że byłaby szansa na dogadanie się biznesowo.
Ale prawda taką że mało który z nas byłby skłonny ryzykować taką kasę to dlaczego SL musi bo ktoś tak chce. Trochę podejście jak Bazyl i Egmont ::)
Prawo wolnego rynku nie podoba się to nie kupujesz, jak wielu będzie takich jak Wy to SL upadnie. A jak większość akceptuje taki stan rzeczy to SL może w końcu też się rozrośnie sukcesywnie.
Ode mnie dla SL propsy lecą za co co robią  :)

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7431 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:32:26 »
Gdyby nie umiał zadbać to by nie miał tylu nabywców.

A ma tylu nabywców? Really? Nakład 600 czy 800 sztuk kupi może 300-400 osób, reszta to spekulanci biorący po 5 i więcej sztuk na handel. A osoby, które licznie w komentarzach tu i na FB piszą, że nie mogą dostać tytułu, bo jest dla nich niedostępny, wydawca zbywa śmiechem i komentarzem w stylu: "A jesteś ze Szczecina, to wiesz w Krakowie mają jeszcze dwie sztuki możesz podjechać", i to jest dbanie o klienta? Widzę, że oderwane od rzeczywistości jest nie tylko Studio Lain.

nie nie kochany zadnych uogolnien :)

wydawca ktory nie chce zadbac o pana motyla, tak jak on by chcial :) i bedzie sie zgadzac :)

zreszta po latach na tym forum nikt nie kupi tekstu, ze nie dbamy o czytelnika


Czyli ten, który nie ma kasy na premierę lub nie kupi na czas w sklepie, w którym mu najwygodniej, ma przepłacać u spekulantów. O wielkie dzięki za łaskę, Studio Lain. Nie wiem, co zrobię z tą wyśmienitą wieścią. Chyba wywieszę transparent na balkonie: Kocham Studio Lain!
« Ostatnia zmiana: So, 20 Maj 2023, 17:36:02 wysłana przez Motyl »

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7432 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:35:52 »
Wielokrotnie różni czytelnicy pisali, że nie mogą kupić komiksu, bo błyskawicznie znika z Gildii.
Tylko że komiksy Studia są dostępne też poza Gildią. Zaklinacze Opali są nadal dostępne w innych sklepach jak widać:

https://robmydobrze.pl/produkt/zaklinacze-opali/

https://komiksiarnia.pl/studio-lain/15656-zaklinacze-opali-9788396657732.html

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7433 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:36:37 »
Tylko że komiksy Studia są dostępne też poza Gildią. Zaklinacze Opali są nadal dostępne w innych sklepach jak widać:

https://robmydobrze.pl/produkt/zaklinacze-opali/

https://komiksiarnia.pl/studio-lain/15656-zaklinacze-opali-9788396657732.html

Od róbmy dobrze nie zamierzam kupować żadnych komiksów, sorry.

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7434 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:41:23 »
Od róbmy dobrze nie zamierzam kupować żadnych komiksów, sorry.
Nie zmienia to faktu, że można kupić tam komiks w normalnej cenie. Pomimo że zgadzam się co do twojej opinii dotyczącej gildii, to jednak wiele dyskusji tu na forum czy też na grupach fb pokazuje, że wiele osób uważa gildię za sklep drogi i woli kupować gdzie jest najtaniej.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7435 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:41:45 »
No i Motyl straciles w moich oczach ogromnie
po co pisanie tych glupot? jestes w stanie to faktycznie wykazac?
ci spekulanci to jest margines chlopie, MARGINES
tak samo jak marginalne jest - kilka-kilkanascie osob - ktore maja problem z zakupem
sadzisz, ze my naprawde nie analizowalismy tych zjawisk?

dwa jestem wyjatkowo przekonany ze ty i tak nie kupujesz naszych komiksow :)
« Ostatnia zmiana: So, 20 Maj 2023, 17:43:45 wysłana przez studio_lain »
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7436 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:42:20 »
Tylko że komiksy Studia są dostępne też poza Gildią. Zaklinacze Opali są nadal dostępne w innych sklepach jak widać:

https://robmydobrze.pl/produkt/zaklinacze-opali/

https://komiksiarnia.pl/studio-lain/15656-zaklinacze-opali-9788396657732.html

 sa we wszystkich oprocz gildii i komikslandii
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7437 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:42:36 »
Od róbmy dobrze nie zamierzam kupować żadnych komiksów, sorry.

Czemu?

Offline Zwirek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7438 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:44:13 »
Od róbmy dobrze nie zamierzam kupować żadnych komiksów, sorry.
Sorki za offtop, napiszesz coś więcej?

Offline dinogal

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #7439 dnia: So, 20 Maj 2023, 17:50:44 »
wydawca zbywa śmiechem i komentarzem w stylu: "A jesteś ze Szczecina, to wiesz w Krakowie mają jeszcze dwie sztuki możesz podjechać", i to jest dbanie o klienta? Widzę, że oderwane od rzeczywistości jest nie tylko Studio Lain.

No szkoda że Ci nie podwiozą pod dom i jeszcze podusie ugniotą do czytania  ;D większość tych sklepów ma wysyłkę chyba że uznajesz tylko zakupy nie dalej niż 500m od domu bo Poczta/Inpost to też zło wcielone i nie będziesz z nich korzystać  ;)
Motyl, Bóg z Tobą :)