Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551639 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5790 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 08:28:20 »
A ja po prostu zamawiam na bieżąco. Gdy zbierze się odpowiednia ilość tytułów, sumuję kwoty, opłacam i piszę by połączyć zmówienia w jedną paczkę.

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5791 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 08:57:25 »
Sluchajcie dluzszy okres przedsprzedazy to proba poradzenia z problemem o ktorym pisaliscie czyli odsprzedawanie z z duzym zyskiem - pomyslalem zeby sprobowac takiego mechanizmu zobaczymy jak zadziala

No chyba nie pykło to do końca bo właśnie jak ktoś wyżej zauważył, Cyngiel w folii juz gdzieś śmiga na giełdach po 200 cebulionów.
Pytanie jak z innymi pozycjami, czy czasem też tak nie będzie że "spekulanci"  ;) nie wykupią specjalnie nakładu żeby potem kosić cenę x2.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5792 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:01:20 »
To, że ktoś wystawia też nie znaczy, że znajdzie się ktoś, kto to kupi. Ja co jakiś czas śledzę oferty Zagubionych Dziewcząt. Od dawna zaczynają się od 600 zł w górę i nikt tego nie kupuje.

Offline Sędzia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5793 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:25:42 »
To, że ktoś wystawia też nie znaczy, że znajdzie się ktoś, kto to kupi. Ja co jakiś czas śledzę oferty Zagubionych Dziewcząt. Od dawna zaczynają się od 600 zł w górę i nikt tego nie kupuje.

za 200 kupi

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5794 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:44:05 »
za 200 kupi

Masz jakiś przykład takiej oferty zakończonej sprzedażą?

Offline tB

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5795 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:44:47 »
Masz jakiś przykład takiej oferty zakończonej sprzedażą?

Ja w zeszłym roku za 300 z OLX w świetnym stanie ze slipcase trafiłem.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5796 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:45:45 »
Ja w zeszłym roku za 300 z OLX w świetnym stanie ze slipcase trafiłem.

Miałem na myśli Buttonmana za 200, czy ktoś realnie za tyle kupił z drugiej ręki?

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5797 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:48:49 »
No chyba nie pykło to do końca bo właśnie jak ktoś wyżej zauważył, Cyngiel w folii juz gdzieś śmiga na giełdach po 200 cebulionów.
Pytanie jak z innymi pozycjami, czy czasem też tak nie będzie że "spekulanci"  ;) nie wykupią specjalnie nakładu żeby potem kosić cenę x2.

To jest zjawisko maryginalne . Serio. To nie wegiel ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline plast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5798 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:51:21 »
Kto nigdy nie kupił z drugiej ręki 2x drożej niż mógł kupić normalnie niech pierwszy rzuci kamieniem...

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5799 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 09:51:42 »
Oczywiście, nikt nie właduje paru stów / paru tysięcy (zależy ile egzemplarzy by miał niby wziąć "na spekulację") mając szansę, że to sprzeda z jakimkolwiek zyskiem bliską zeru. Niech nawet kupi 5 egzemplarzy za 130 zł i próbuje sprzedać za 200. Gdzie prawdopodobnie nie sprzeda, ale załóżmy. Zarabia na tym 350 zł. Bądźmy poważni.

Offline plast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5800 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 10:21:11 »
Oczywiście, nikt nie właduje paru stów

Taak. Tymczasem na olx...





Offline stab

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5801 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 10:33:35 »
Ale ty sławnych Button Manów są na Allegro i Olx w sumie 4 (cztery) egzemplarze.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5802 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 10:34:00 »
Ale czego to dowodzi? Zupełnie niczego. Ani tego, że jedna osoba przeznaczyła większe środki na zakup większej liczby egzemplarzy z zamiarem odsprzedaży. Ani nawet tego, że w ogóle ktokolwiek z tych ludzi dokonał zakupu nawet jednego egzemplarza w tym celu. Bardzo wiele osób kupując komiksy, ustawia je na półkach nie zdejmując folii, choć kupują dla siebie. A potem mogą potrzebować kasy i chcieć sprzedać, albo przechodzi im faza na komiksy etc. Nie wspominając o tym, że jeśli ktoś chce odsprzedaż drożej i znajduje na to chętnego, nawet jeśli kupi w takim celu, to nie ma w tym nic złego. Cała moja teza to to, że nie będzie chętnych na zakup Buttonmana z drugiej ręki za 200 zł (albo będą to pojedyczne osoby) przez najbliższe parę lat.

Offline plast

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5803 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 10:53:46 »
Moim zdaniem dowodzi to dokładnie czegoś odwrotnego - tego, że drugi obieg nowych (zafoliowanych) komiksów jest naprawdę spory i można czerpać z tego przychody.

Przy niskich nakładach poniżej 1000 sztuk bez dodruków oraz w rzadkich wydaniach raz na 5-10 lat nie jest to nic dziwnego.

Obserwowałem w przeszłości na olx całą masę wyprzedanych w sklepach i bez szans na dodruk w najbliższym czasie komiksów pod kątem tego czy się pojawiają i w jakich cenach i tylko oferty przesadzone (takie gdzie ktoś chciał 500-600 za coś co normalnie było po 100) wisiały dłużej, reszta (po 200, 300, nawet 400) schodziła szybko (kilka dni), a przynajmniej dane ogłoszenia znikały - zatem raczej schodziło.

A teraz jeszcze dochodzi upadek wartości pieniądza, kupiony dziś Button za 150 już na starcie zyskuje, bo za rok o tym czasie te 150 będzie warte 100, a jeśli ktoś kiedyś zrobi dodruk lub nowe wydanie to już nie będzie kosztowało 150 tylko 200 albo 250 na start (patrz casus Donżona).

Plus pamiętać należy, że cała masa komiksów jest do wyrwania w cenie 30-40-nawet-50% niższej niż bazowa, więc gdy nakład się wyczerpie to na start folia w szafie już zarobiła na siebie te 30-50%.

Nie jest to może biznes życia, ale naprawdę bardzo wiele osób zarabia w ten sposób i nie mam tu na myśli wyłącznie komiksów, ale wszystko co jest w jakiś sposób ograniczone ilościowo i bez dużych szans na "doprodukowanie".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5804 dnia: Pt, 20 Styczeń 2023, 11:08:38 »
Dodam tylko, że demonizowanie "spekulacji" moim zdaniem jest pozbawione podstaw. To jest normalny mechanizm w gospodarce i jest zwyczajnie neutralny, a czasami pozytywny. W przypadku towaru o zbyt małej dostępności, zwiększa tę dostępność w czasie, kosztem wyższej ceny. Cena to nie jest wypadkowa kosztów + marży, cena to wypadkowa podaży i popytu. Jeśli podaż jest za mała, cena wzrasta, całkowicie normalne zjawisko i nie ma w nim nic złego.