Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551706 razy)

0 użytkowników i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5640 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 11:52:09 »
Nie da się tego jakoś wysądować? Teraz chyba w grach planszowych robią dodruki gdzie ludzie się zapisuje i coś wpłacają na poczet zapisu. Wydawnictwo zakłada ile minimalnych wpisów musi być i jak się uzbiera to robią dodruk albo zwracają kasę. Taka zbiórka na małą skalę bez zadnego portalu. Wiadomo, w grach planszowych
 prościej bo to dodruk a nie tłumaczenie, kupowanie licencji i zamrożenie kasy na dłuższy czas.

no wiesz te kicstartery itp - ale ja nie mam na to sily
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Online michał81

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5641 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 11:52:50 »
nawiazac kontakty w Ameryce
to ja tu tak tylko rzucę coś w kontekście tej Ameryki
4 Kids Walk Into A Bank
lub
Murder Falcon

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5642 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 11:53:24 »
Rzadko kupuję coś od SL, ale z ciekawości zapytam - jaki musiał by być nakład Nemezis, żeby cena wyniosła 300 zł, a nie 400? (plus nakład dla ceny 350 zł?
I czy jeśli Nemezis nie sprzeda się dobrze (klapa) to będziecie mogli jeszcze wydawać dalej komiksy czy będzie trzeba zamknąć budę?

poki co nie da sie okreslic - bo nie wiem jakis sposob wydania, jakie bajery itp
ale wiesz co zachowujac skale normalnych komiksow to mysle ze tak 900-1000

tak wydawlibysmy dalej - mowimy o sytuacji, gdy uda nam sie tak dobrze trzymac na rynku jak teraz
wtedy bedziemy mieli poduszke finansowa
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Leyek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5643 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 11:54:15 »


To zapowiedź koszulki w naszym wydaniu? :)

Cała gadka o Nemesis przypomniała mi, że jakiś czas temu wziąłem za grosze to kolorowe wydanie jak były promocje/błędy na Empiku (i nawet udało mi się je znaleźć na półkach). Muszę je przejrzeć jak znajdę jakieś czytelnicze okienko :)

Offline bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5644 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 11:54:29 »
Ryzykowne. Kiedy czytam narzekania na integrale, to najczęściej pojawiają się 2 argumenty
1. nie wiem czy będzie mi się podobało, wiec nie chcę wydawać dużej kwoty na raz.
2. nie stać mnie na wydanie dużej kwoty, wolę kupować na raty.
Oba argumenty pozostają zasadne. Natomiast widać z każdym rokiem coraz wyraźniej rozwarstwienie rynku. Mamy różne grupy odbiorców. Jedna grupa oczekuje klasycznych historii i jest gotowa wyłożyć na nie większe kwoty aby nacieszyć się bardziej prestiżowym wydaniem i mieć komfort przeczytania całości. Druga grupa testuje cały czas, które nowości jej odpowiadają i pozostaje przy wybranych seriach, nie chce więc w ciemno inwestować dużych pieniędzy. Nemesis zdecydowanie trafia bardziej do tej pierwszej grupy.

Też uważam, że się sprzeda w tych powiedzmy 500 egzemplarzach, ale jednak nie zestawiajmy jakiegoś komiksu, o którym słyszeli głównie miłośnicy 2000 AD z Ptakiem Czasu, który zamieszkał w świadomości czytelników ponad 30 lat temu za sprawą Komiksu Fantastyki. Ptak czasu to u nas kult.
I nie zestawiajmy z Manarą. Też ma niesamowity status.
Kult kultem, ale istnieje też coś takiego jak znajomość rynku. Kultem zapewne cieszą się również Caza i Corben, którzy nigdy się nie doczekali polskich wydań najważniejszych dzieł a jednak śmiem twierdzić, że sprzedali by się znakomicie.

Gust czytelników się sublimuje i z czasem nabywają coraz większą świadomość tego, które tytuły miały największy wpływ na rozwój komiksu w Europie i na świecie, które cieszyły się za granicą szacunkiem i popularnością. Wiedzą jakich u nas wciąż brakuje najważniejszych frankofonów albo najważniejszych tytułów z 2000AD. Ta grupa bardziej świadomych czytelników nie jest może szczególnie duża, ale zdeterminowana. Tytuły takie jak Button Man czy Nemesis raczej coś im mówią. I podobnie pewnie będą kojarzyć inne uznane marki - Blake i Mortimer, Adele Blanc-Sec, Luther Arkwright, Le vagabond des limbes.
Batman returns
his books to the library

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5645 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 11:55:35 »
To zapowiedź koszulki w naszym wydaniu? :)

Cała gadka o Nemesis przypomniała mi, że jakiś czas temu wziąłem za grosze to kolorowe wydanie jak były promocje/błędy na Empiku (i nawet udało mi się je znaleźć na półkach). Muszę je przejrzeć jak znajdę jakieś czytelnicze okienko :)

ten kolor edition - nie jest fajny, kreska o nilla ginie - to zrobiono u innego wydawcy, ktory kolorowal tez np abc warriors bisleya ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5646 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 11:56:24 »
  Cóż, powodzenia zatem życzę. Nie mogę obiecać, że kupię jeżeli wam się uda wydać, myślę że raczej nie, ale jednocześnie nie jest to stanowcze nie. Tak czy siak czekam na kolejne Slaine i dołączam do grona proszących o Xenozoic Tales, ile 50-groszówek wrzuciłem w automat z Kadillakami i Dinozaurami to nie zliczę a i kreskówka na bodajże Pro 7 była oglądana.Rocketeer Stevensa też na 100% wylądowałby na liście "do zakupu".

Offline Motyl

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5647 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 12:26:28 »
Rzadko kupuję coś od SL, ale z ciekawości zapytam - jaki musiał by być nakład Nemezis, żeby cena wyniosła 300 zł, a nie 400? (plus nakład dla ceny 350 zł?

Nakład komiksu mającego do 700 stron i cenę 300 zł to w okolicach 1200-1300 sztuk. Wszystko jest jednak płynne, bo ceny idą w górę i zależy też od komiksu, ile kosztują prawa do niego i ile dany wydawca przeznacza środków na koszty osobowe.

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5648 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 12:36:58 »
Za to Ptak czasu i Borgia to były wydania komiksów już dostępnych na rynku, a Nemesis nie. Ptak czasu również był cały czas dostępny w normalnym wydaniu od Egmontu, a na Borgię można było liczyć na Scream (jak widać słusznie). Więc kupili głównie ludzie, którzy chcieli mieć konkretnie wypasione wydanie, bez tych, którzy chcieli po prostu poznać historię. Nie mówiąc o tym, że już wtedy zaczynało się dostrzeganie dziadostwa PCA, choć nie było jeszcze tak zaawansowane jak dzisiaj. Mi się wydaje dość oczywiste, że Nemesis w takiej formie i w takim nakładzie jak wspominane wyprzeda się bardzo szybko. Książka Ruska za 500 zł (nawet za 400 powiedzmy, na targach) się przecież wyprzedała dość szybko, choć tu ciężko dokładnie porównać nie znając nakładu.
Naklad ksiazki Ruska o ile dobrze pamietam to bylo 500 sztuk.
« Ostatnia zmiana: Nd, 15 Styczeń 2023, 12:42:07 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline zombie001

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5649 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 12:43:53 »
Jako, że Nemezis to pieśń przyszłości, pewnie gdzieś 5-10 lat, to to 400 zł  za całość jest takim całkiem  optymistycznym założeniem. Pamiętajcie o tym. :D
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5650 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 12:48:45 »
Jako, że Nemezis to pieśń przyszłości, pewnie gdzieś 5-10 lat, to to 400 zł  za całość jest takim całkiem  optymistycznym założeniem. Pamiętajcie o tym. :D

:) nie no - przyszly rok, tak polowa bym lokowal - moze na festiwal w lodzi? :)

ale masz racje, kto wie czy tyle chleb nie bedzie kosztowal ;)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5651 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 12:51:53 »
zaczelismy juz szukac tlumacza, takze temat uwazam z otwarty ;)




Przecież edycje kolekcjonerskie gier już od jakiegoś czasu chodzą po 1000zł i jakoś schodzą bez większych problemów zazwyczaj. Nemesis będzie komiksem pod zatwardziałego komiksiarza, a ten nie ma problemu z wydawaniem setek złotych na komiksy. Egmont ze swoimi powiększonymi formatami też tylko patrzeć jak dojedzie do 400zł okładkowej. Nigdy wcześniej nie było od razu puszczonych trzech tomów w etui, więc to będzie nie lada gratka. Już na samą myśl przebieram nerwowo nóżkami.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline 79ers

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5652 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 13:10:26 »
I nie docenia rzucania się polskich czytelników na drogie wydania w małym nakładzie.
Podobnie jak polscy czytelniczy krezusi, którzy nie dostrzegają, że nie tylko oni czytają komiksy.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5653 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 13:29:05 »
zebysmy dobrze sie zrozumieli
nie jestem zwolenikiem elitaryzmu itp, itd
wrecz przeciwnie
ale nie widze innej mozliwosci i formy spelnienia jednego ze swoich komiksowych marzen
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #5654 dnia: Nd, 15 Styczeń 2023, 13:39:43 »
Podobnie jak polscy czytelniczy krezusi, którzy nie dostrzegają, że nie tylko oni czytają komiksy.

Ale obecnie na rynku mamy tyle tańszych i równie dobrych komiksów, że nawet ci mniej majętni komiksiarze mają co czytać i kupować. Już dawno przekroczyliśmy poziom, w którym każdego było stać na wszystko. Teraz pozostaje sobie odpowiedzieć - czy zbierać tasiemce marvelowe na raty, czy wysupłać większą ilość gotówki na raz.