Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551672 razy)

0 użytkowników i 24 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3990 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:14:35 »
Nie wpłynęło? Błagam. Mucha wydawała pojedyńcze albumy Gideon Falls i jak tylko zapowiedzieli integral, to płaczom nie było końca, choć było albumy kontra album. A tutaj masz album kontra komiks w częściach rozwalony po magazynie. Ten Caza będzie pociągiem napędowym magazynu, a tak to mnóstwo osób czekałoby na album.

No nie, to są zupełnie inne sytuacje. W przypadku Gideon Falls to zawartość ta sama tylko inna forma wydania. Tutaj zawartość jest zupełnie inna, bo short Cazy to jakieś kilka procent zawartości magazynu. Ktoś by mógł poznać Cazę w magazynie i kupić wtedy cały album, albo ktoś mógłby kupić magazyn po przeczytaniu albumu żeby poznać inne komiksy w Relaxie się znajdujące (na zasadzie "jak wsadzają coś tak dobrego to reszta też taka powinna być"). Sytuacja win-win, moim zdaniem się to w ogóle nie kanibalizuje, podobnie jak Świat Komiksu nie kanibalizował albumów z KŚK. Więc jeszcze raz podkreślam, gdyby wydawca Labrum miał Cazę wydać i w magazynie i w integralu to bardzo spoko i z mojej strony tematu nie ma. Jeśli jednak blokuje magazynem integral to słabo, bo nie tylko by na tym nie stracił ale mógłby zyskać.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3991 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:36:37 »
Jeszcze z pięć lat temu narzekaliśmy, że przydałoby się na rynku jakiś fajny magazyn komiksowy. Doczekaliśmy się. Zaczęły się narzekania, że poziom słaby i zapchajdziury badziewnymi shorciakami. Więc wydawca zaczął szukać czegoś topowego. Okazało się że nie, że czytelnicy chcą by w magazynie komiksowym jednak powinny być gówniane komiksiki a te lepsze do u kogo indziej :)

Offline Dracos

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3992 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:39:56 »
Generalnie w tematach relaksu czy innych magazynów się nie wypowiadam bo nie jestem ich konsumentem i nie jestem targetem dla nich. Ale wiedziałem że te publikacje będą wcześniej czy później problemem przez blokowanie licencji. Już przy Texas Jacku mi się paliła lampka ostrzegawcza, ale się nie odzywałem bo może i Sykes faktycznie miał kiepską sprzedaż i nie było szans na wydanie w albumie. Ale z tym Cazą to niech ich szlag trafi, naprawdę chciałbym i życzę im tego żeby te inicjatywy magazynowe z poszatkowanymi albumami (a nie szortami) padły na pysk, a komiksy były wydawane w całości w albumach bądź zbiorczo.

I rozumiem decyzję o nie zamrażaniu kasy do 2023 nie wiadomo co będzie za rok.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3993 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:44:39 »
Jeszcze z pięć lat temu narzekaliśmy, że przydałoby się na rynku jakiś fajny magazyn komiksowy. Doczekaliśmy się. Zaczęły się narzekania, że poziom słaby i zapchajdziury badziewnymi shorciakami. Więc wydawca zaczął szukać czegoś topowego. Okazało się że nie, że czytelnicy chcą by w magazynie komiksowym jednak powinny być gówniane komiksiki a te lepsze do u kogo indziej :)

A ktoś tak napisał?

Offline Castiglione

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3994 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:48:30 »
Przecież w przyszłym roku ten komiks normalnie będzie mógł być wydany, jak nie Lain to wyda go ktoś inny, nie wiem o co tu płakać.

Sytuacja win-win
Na pewno ludzie zaczęliby kupować Relaksy, bo album Cazy fajny, to i reszta musi być fajna xD

Online Szekak

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3995 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:50:15 »
Cisniexie na Realx, ale relax rovi swoja robote dla komiksowa i dociera do ludzi, ktorzy na codzien komiksy omijaja.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3996 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:58:16 »
Poki co robimy chlopaki taki fajny komiks :)
Bedzie duzy integral, Luc Besson uwielbia ten komiks ;)
Zdobył kupę nagród i jest niczym seria z Heavy Metal w duchu Incala ;)

Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3997 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:11:21 »
A ktoś tak napisał?
Taki wniosek się wysnuwa z lektury postów.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3998 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:13:39 »
Taki wniosek się wysnuwa z lektury postów.

Ja raczej wysnuwam wniosek, że ludzie by woleli żeby w magazynach były dobre komiksy, które byłyby zajawką i zachętą do kupna całych albumów, a nie żeby magazyny były jedyną formą wydania dobrych komiksów blokującą wydanie albumów, bo tak to powinno działać i tak to działa i działało zawsze i wszędzie.

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3999 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:24:12 »
Przecież Relax, może to wydać w formie albumu, jak już skończy wydawać w odcinkach.

Offline misiokles

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4000 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:25:20 »
Już widzę głosy chwalące magazyny komiksowe, że fajnie płacić 2x - za zajawkę i cały album. A tu chytrym jest Humanoids, który chciał sprzedać komiks dwa razy.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4001 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:27:17 »
Już widzę głosy chwalące magazyny komiksowe, że fajnie płacić 2x - za zajawkę i cały album. A tu chytrym jest Humanoids, który chciał sprzedać komiks dwa razy.

No, ale przecież wszędzie to tak zawsze działało na świecie i działa nadal.

sum41

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4002 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:37:36 »
SL a kiedy The Rocketeer lub Xenozoic Tales - nie pytam czy dzialacie w tym kierunku ale chociaz spytam czy myslicie o tym? :)

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4003 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:40:07 »
A który to Relax ma tę licencję? Ten od PCA czy ten od Labrum? Bo jak ten drugi to możemy mieć jeszcze perspektywie sprawdzoną przez nich opcję Conanową i sprzedanie jeszcze raz tego samego w pojedynczym albumie.
Dałem linka wcześniej, że Labrum:)
A okładka Relaxu nie jest przypadkiem z tego komiksu Cazy, który zostanie wydany przez Lain?
https://www.gildia.pl/komiksy/522459-relax-38-labrum
Jeśli tak, to ciekawe jaki jego komiks będzie w magazynie.

Wiadomo, że lepiej album, ale to nie wina magazynu, że kupuje takie fajne licencje. :)

Offline Klima

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #4004 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 16:57:22 »
Szkoda że nie wydacie tego Cazy ale mam nadzieję że spróbujecie ponownie jak licencja Labrum wygaśnie.