Autor Wątek: Studio Lain  (Przeczytany 1551639 razy)

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3975 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 13:58:04 »
Nikt o zdrowych zmysłach nie zgodziłby się na wytrącanie sobie asów z rękawa. ;)

Po to się buli za licencje by przyciągać czytelników do siebie. Caza to mega mocna licencja co widać na forum i niejedna osoba kupi Relax dla Cazy pewnie.

Ktoś kupi cały magazyn tylko dla shorta Cazy i gdyby nie te kilka stron to by nie kupił? Śmiem wątpić.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3976 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 13:58:23 »
bede bronil wydawce Relaxu - moj blad ze napisalem o kogo chodzi, ale chcialem dac do zrozumienia, ze te super komiksy ukaza sie po polsku w magazynie i to jest dobra informacja dla mnie jako fana - ja postapilbym tak samo jak chlopaki z Relaxu naprawde - to jest maly rynek - jesli Caza przyciaga nawet 50 osob do magazynu to ma sens z punktu widzenia wydawcy - z mojej strony zero dyplomocji - ja naprawde tak do tego podchodze - nie mam zadnych pretensji do nikogo - stalo sie - jesli ktos jest winien to my - bo trzeba bylo moze odczekac z informacja o wydaniu, az wszytsko bedzie na tip top - takze badzcie zli na nas
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline parsom

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3977 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 13:58:52 »
Relax jaki jest, to zakała. A wy może jednak weźcie na ten 2023...

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3978 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:00:05 »
A wy może jednak weźcie na ten 2023...

to oznaczalo by zamrozenie funduszy na dwa lata
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Random_Hero

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3979 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:03:01 »
Ja na przykład  Relaxu nie kupuję (sądzę, że trochę podobnych osób by się znalazło) - wolę dołożyć te kilka PLN i kupić porządny komiks. Takie wydanie Cazy to bym brał w ciemno - może SL jednak zmieni zdanie i wyda to na 2023??
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Maj 2022, 14:09:23 wysłana przez Random_Hero »

Offline bibliotekarz

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3980 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:11:34 »
Ktoś kupi cały magazyn tylko dla shorta Cazy i gdyby nie te kilka stron to by nie kupił? Śmiem wątpić.
Na razie kupiłem jeden Relax i ten numer będzie dla mnie drugi z powodu... Cazy. Resztę też przeczytam, ale Caza to jednak gwiazda numeru.

Wydanie porządnego albumu to była dla mnie wiadomość roku obok Toppiego.

Batman returns
his books to the library

ukaszm84

  • Gość
Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3981 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:12:03 »
Ja śledzę rynek tylko i wyłącznie jako czytelnik, więc wielu rzeczy na bank nie wiem. Ale widzę czasem takie akcje jak Timof podrzucający Egmontowi jakiś tytuł do wydania albo dogadujący się z Holcmanem, że jeden wyda jeden tytuł drugiego autora a drugi inny. Uważam, że Caza w magazynie i Caza w integralach to jest inny odbiorca docelowy i wydanie w obu formach było by tylko z korzyścią dla rynku i czytelników. Chyba, że Labrum poza Relaxem zamierza wydać również integral, wtedy nie ma tematu z mojej strony. Ale blokowanie wydania albumu z powodu wydawania w magazynie jest moim zdaniem słabe.

Offline adamarluk

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3982 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:15:04 »
Wydanie tego albumu Cazy w 2023 roku to byłaby wciąż zajebista wiadomość.

Offline studio_lain

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3983 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:18:16 »
Wydanie tego albumu Cazy w 2023 roku to byłaby wciąż zajebista wiadomość.

Pewnie za rok ktos wroci do tego tematu - takze  ukaze sie ten album predzej czy pozniej :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline pokia

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3984 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:21:41 »
A ja nie wiedziałem, że Relax wyda właśnie tego Caze. Magazyn to nie moja orbita zainteresowań.

Wyszło jak wyszło. A Relax ma znowu trochę szumu - sprzedadzą kilka egz. więcej.

 

Offline eyesore

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3985 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:48:31 »
Byłem zainteresowany Caza od Was ale nie ma opcji żebym kupował Relax, raz się naciąłem na wydanie w odcinkach i masę średniej jakości zawartości w cenie jak za dobrego frankona.
Trudno, poczekam, może ktoś inny wróci do tematu w przyszłym roku (a może SL?  ;) ).

Online isteklistek

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3986 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:50:59 »
Ja Relaxu nie mam zamiaru kupować. Chytry traci dwa razy ... to zawsze tak wygląda (sytuacja z DC na polskim rynku). W przypadku Dredda można było się jakoś dogadać z Ongrysem i oba wydawnictwa są zadowolone. Może rynek jest mały, ale materiału do wydania jest mnóstwo. Ja bym jeszcze rozumiał, gdyby Relax miał to wydać w integralu, albo, że ten komiks to żyła złota i pewny na nim zarobek, bo ludzie będą się o ten numer zabijać. Możliwe, że niektórzy będą robić ostrą selekcję i zamiast magazynu komiksowego na swojej liście wyżej będą mieć komiks ładnie wydany.

Offline Teli

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3987 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 14:56:12 »
A który to Relax ma tę licencję? Ten od PCA czy ten od Labrum? Bo jak ten drugi to możemy mieć jeszcze perspektywie sprawdzoną przez nich opcję Conanową i sprzedanie jeszcze raz tego samego w pojedynczym albumie.

Offline Death

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3988 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:06:49 »
Szanuję dyplomację, ale skoro wydawca oryginału zapytał ich o to, to mogli się zgodzić. I jednocześnie mogłyby komiksy mistrzów jak Caza wychodzić w magazynie i w integralach. Jestem praktycznie pewien, że na sprzedaż Relaxu by to nijak nie wpłynęło. Więc jednak j.... Relax.
Nie wpłynęło? Błagam. Mucha wydawała pojedyńcze albumy Gideon Falls i jak tylko zapowiedzieli integral, to płaczom nie było końca, choć było albumy kontra album. A tutaj masz album kontra komiks w częściach rozwalony po magazynie. Ten Caza będzie pociągiem napędowym magazynu, a tak to mnóstwo osób czekałoby na album.

Offline Koora

Odp: Studio Lain
« Odpowiedź #3989 dnia: Śr, 11 Maj 2022, 15:07:49 »
Jak dla mnie szkoda :( nie ma opcji żebym kupił to w Relaxie. Którykolwiek Relax by to nie był.