Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808496 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3735 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 12:45:19 »
Kolejna zapowiedź to kolejny tom z cyklu Mrocznych miast - Teorii ziarnka piasku. Wydanie zawierać będzie oba tomy wydania francuskiego. Premiera przełom lutego i marca.



Cytuj
Wreszcie tytuł ciągle odkładany i przekładany z tysiąca powodów. Kabuki wersja oparta na amerykańskim Library Edition, czyli składająca się z dwóch pierwotnie wydanych osobno tomów: Circle of Blood i Dreams, wraz z dodatkami autorstwa m.in Bendisa i Steranko. Ponad 400 stron arcydzieło komiksowego. Format analogiczny do Tomb Raiderów Archiwa i rocznicowych Aliens, Predator i Terminator.



« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Styczeń 2023, 12:53:02 wysłana przez michał81 »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3736 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 12:50:47 »
No i cyk. Obawiam się czy dadzą radę zrobić to dobrze, szczerze wątpię, ale bardzo trzymam kciuki i kupię mimo wszystko, choćby za samą konsekwencję i odwagę zmierzenia się z tym.

Cytuj
Wreszcie tytuł ciągle odkładany i przekładany z tysiąca powodów. Kabuki wersja oparta na amerykańskim Library Edition, czyli składająca się z dwóch pierwotnie wydanych osobno tomów: Circle of Blood i Dreams, wraz z dodatkami autorstwa m.in Bendisa i Steranko. Ponad 400 stron arcydzieło komiksowego. Format analogiczny do Tomb Raiderów Archiwa i rocznicowych Aliens, Predator i Terminator.

Offline FDH

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3737 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 13:04:50 »
Super że Kabuki w końcu będzie ,może jednak wyjdzie dobrze,ale boję się zapytać jaka cena😬

Offline vision2001

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3738 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 13:08:43 »
I jak się jeszcze do tego mają te serie poboczne ze świata, tj. Kasta Metabaronów, Broń Metabarona, Technokapłani oraz Megalex (to nie wiem czy jest z tego świata).
Tu akurat jest prosta odpowiedź. Każdą można czytać oddzielnie seriami.
Jak Incal mi nie podszedł, to Kasta Metabaronów bardzo mi się podobała.
Ale wiadomo - są gusta i guściki i jak sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz. A może ktoś Ci napisze polecajkę, z którego gustem Twój gust na historyjki komiksowe się pokrywa, to wtedy będziesz wiedział na 100% w co zainwestować.

(Miałem kumpla, który oglądał multum filmów. To co polecił i później obejrzałem nie było dobre... Więc, gdy chciałem wiedzieć czego nie oglądać zawsze się do niego zwracałem z prośbą o polecajkę :P )

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3739 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 13:19:57 »
Scream (zresztą nie tylko on) konsekwentnie rujnuje moje plany na pierwszy kwartał tego roku, kiedy miałem kupić dosłownie kilka albumów. Kabuki i Mroczne miasta to rzeczy, które przeczytać muszę. :)

Incal spokojnie mieści się w top 10, a nawet top 5 komiksów sci-fi jakie czytałem. Jest naprawdę aż tak dobry jak mówią.

Offline Grzesko

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3740 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 13:35:38 »
Widziałem to info o dodrukach i mam w sumie proste pytanie - czy warto? Ale czy tak naprawdę warto?

Jak zacząłem wychodzić poza SH szukając po prostu dobrych komiksów wiele się naczytałem, jaki to Incal jest świetny, że arcydzieło, że Moebius (lubię, ale jakimś psychofanem nie jestem), że klasyka, że wstyd nie mieć... ale się okazało, że wyprzedane.

Jeżeli miałby być dodruk, to pewnie powoli zacząłbym bym skupować to co jest, a dodruki na bieżąco - tylko czy naprawdę warto? Czy to się nie zestarzało, nie trąci naiwnością i po prostu standardowe przehypowanie czegoś, co kiedyś było przełomowe?
I jak się jeszcze do tego mają te serie poboczne ze świata, tj. Kasta Metabaronów, Broń Metabarona, Technokapłani oraz Megalex (to nie wiem czy jest z tego świata).

Będę wdzięczny za sugestie, a powiem, że jestem na nie dość podatny, gdyż dzięki takim sugestiom Toppi dociąża moje półki :)

Ponad rok temu zaczalem robic tak jak Ty pomyslales - czyli zbierac to co jest. Takze po napisaniu do wydawnictwa wiedzialem ze beda dodruki. Wiec wiedzialem ze raczej uda mi sie wszystko uzbierac. Teraz czekam tylko na to co maja puscic, kupuje i zaczynam czytac :) co do zdania to najlepeij samemu sobie wyrobic, jak sie nie spodoba zawsze mozna odsprzedac.

Offline srogin

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3741 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 13:40:11 »
Kabuki, oprócz fajnej okładki, wygląda bardzo przeciętnie. Niektóre ilustracje wręcz kiczowato.
Skąd ten hype?


Offline donT

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3742 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 13:51:10 »
Pierwszy tom zdecydowanie odstaje od reszty serii, zwlaszcza graficznie, gdzie autor posluguje sie raczej klasyczna, prosta kreska. Jednakze od tomu 2 Kabuki rozwija skrzydla i zmienia sie w pieknego motyla. To komiks bardzo specyficzny i nie kazdemu podejdzie. Ja te serie uwielbiam i uwazam, ze warto dac jej szanse.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline maxim1987

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3743 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 15:11:09 »
Cytuj
Incal spokojnie mieści się w top 10, a nawet top 5 komiksów sci-fi jakie czytałem. Jest naprawdę aż tak dobry jak mówią.
Ostatnio przypomniałem sobie całość (przed incalem - incal - po incalu) i musze stwierdzić, ze Incal to jednak jeden ze słabszych komiksów sf jakie czytałem. Z jodoversum zdecydowanie bardziej podchodzą mi Technokapłani czy Kasta metabaronów

Offline plast

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3744 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 15:58:44 »
Incal jest bardzo, bardzo, bardzo specyficzny :)

Offline Sędzia

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3745 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 15:59:07 »
To prawda z tym dodrukiem, moja ramka wygląda tak:



Tak więc mogę wpisać "001" i puścić za tysiaka ;)

Serio myślicie, że Scream po wydaniu Dekalogu cz. 1 w 777 egzemplarzach robiłby jeszcze dodruk kolejnych minimum 500 sztuk? Dekalog od początku nie sprzedawał się zbyt szybko, a po wydaniu tomu 2 długo się zastanawiano czy Scream nie zaprzestanie wydawania serii.

Dużo bardziej prawdopodobne, że - tak jak w przypadku chyba każdego limitowanego nakładu - od początku było więcej egzemplarzy wydrukowanych, aby zabezpieczyć ewentualne zwroty i uszkodzenia. I potem sprzedali to co zostało. Może się to komuś nie podobać (bo miało być limitowane 777 egzemplarzy), ale z drugiej strony może sprzedaż tych kilkunastu-kilkudziesięciu tomów uratowała całą serię.

Widziałem to info o dodrukach i mam w sumie proste pytanie - czy warto? Ale czy tak naprawdę warto?

Jak zacząłem wychodzić poza SH szukając po prostu dobrych komiksów wiele się naczytałem, jaki to Incal jest świetny, że arcydzieło, że Moebius (lubię, ale jakimś psychofanem nie jestem), że klasyka, że wstyd nie mieć... ale się okazało, że wyprzedane.

Jeżeli miałby być dodruk, to pewnie powoli zacząłbym bym skupować to co jest, a dodruki na bieżąco - tylko czy naprawdę warto? Czy to się nie zestarzało, nie trąci naiwnością i po prostu standardowe przehypowanie czegoś, co kiedyś było przełomowe?
I jak się jeszcze do tego mają te serie poboczne ze świata, tj. Kasta Metabaronów, Broń Metabarona, Technokapłani oraz Megalex (to nie wiem czy jest z tego świata).

Będę wdzięczny za sugestie, a powiem, że jestem na nie dość podatny, gdyż dzięki takim sugestiom Toppi dociąża moje półki :)

Mnie Jodorowsky nie podchodzi. Jeszcze Incal jest ok (choć przehypowany), tak Przed Incalem i zwłaszcza Final Incal to było rozczarowanie, te komiksy są zbędne. Kasta i Technokapłani w porządku, ale to też ten styk Jodorowskyego, który mi nie pasuje. Miałem wszystko, sprzedałem wszystko poza Incalem, który zostawiłem dla rysunków Moebiusa. Resztę kupiłem sobie po angielsku za 100 zł w paczce na Humble Bundle, gdyby mi się chciało z jakiegoś powodu wrócić.

Offline Szekak

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3746 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 16:34:04 »
Dekalog 1 miał dodruk, dlatego teraz jest normalnie dostępny w sklepach. I to praqda, ze egzemplarze z dodruku nie sa numerowane.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Styczeń 2023, 16:40:03 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3747 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 20:45:13 »
(Miałem kumpla, który oglądał multum filmów. To co polecił i później obejrzałem nie było dobre... Więc, gdy chciałem wiedzieć czego nie oglądać zawsze się do niego zwracałem z prośbą o polecajkę :P )

Ja tak mam z @Deathem;) Jak mam wątpliwości co do jakiegoś komiksu i widzę, że jemu się b. podobał, to już wiem, że to nie dla mnie ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:25:10 wysłana przez Leyek »

Offline Brvk

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3748 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:39:29 »
Scream o dwóch lat pięści fanów eurokomiksów i mam nadzieję, że w nowym roku to się nie zmieni. Tempo Mrocznych Miast bardzo dobre.

Ja tak mam z @Deathem;) Jak mam wątpliwości co do jakiegoś komiksu i widzę, że jemu się b. podobał, to już wiem, że to nie dla mnie ;)
To chyba mało co jest dla Ciebie, bo mam wrażenie, że kolega Death kupuje wszystko i podoba mu się wszystko. Nie ma chyba na forum większego entuzjasty komiksowego.
« Ostatnia zmiana: Pn, 02 Styczeń 2023, 21:41:20 wysłana przez Brvk »

Offline Midar

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3749 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 23:35:08 »
To chyba mało co jest dla Ciebie, bo mam wrażenie, że kolega Death kupuje wszystko i podoba mu się wszystko. Nie ma chyba na forum większego entuzjasty komiksowego.
O, i tu się mylisz. Death ma szerokie spectrum, ale śledź uważnie. On potrafi oddzielić ziarno od plew.