Autor Wątek: Scream Comics  (Przeczytany 808539 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3720 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:48:43 »
Lutowe zapowiedzi od Scream:
- Historia bez bohatera / Dwadzieścia lat później (wydana już kiedyś przez Egmont)
https://alejakomiksu.com/komiks/9438/Historia-bez-bohatera/
https://www.lelombard.com/bd/histoire-sans-heros/histoire-sans-heros-20-ans-apres-integrale
Cytuj
Skoro wszyscy już się sylwestrowo wybawili, czas wrócić do komiksów i lektury.🙂
A my do pracy i startujemy z zapowiedziami roku 2023.
Zaczynamy od premier lutowych i klasyki! Historia, bez której nie byłoby "Lostów"!
W amazońskiej dżungli rozbija się samolot... Brzmi znajomo? 🙂
Jean Van Hamme w najlepszej formie, rysunki Daniela Henrotina, tworzącego pod pseudonimem Dany. Klasyka twórcy postaci Thorgala (oczywiście obok naszego kochanego Grzegorza Rosińskiego), którego tu pozdrawiamy)  z wydawnictwa Le Lombard. Jej kontynuacją jest komiks pt. Dwadzieścia lat później (fr. Vingt ans après) z 1997, także autorstwa Van Hamme'a i Dany'ego. Oba w naszym wydaniu zbiorczym. W dwóch wydaniach: limitowanym i regularnym.



- Dekalog - wyd. zbiorcze tom 5 (ostatni)
https://www.bedetheque.com/serie-514-BD-Decalogue.html
- Sherman (seria Machiny wojenne)
https://www.bedetheque.com/BD-Machines-de-guerre-Tome-3-Dream-Team-395536.html
Cytuj
Pod koniec lutego ukażą się także dwa wcześniej zapowiedziane tytuły. Za opóźnienie przepraszamy, ale mamy nadzieję, że dzięki niemu odetchniecie trochę finansowo po grudniowych przedświątecznych zakupach i w lutym będzie łatwiej sięgnąć do portfela...
Podwójny ostatni album Dekalogu zawierać będzie toy 9 i 10 oraz dodatki do serii, które ukazały się w albumie 11 wydania oryginalnego.
A dla miłośników militariów trzeci tom Machin wojny o Shermanie. Już po redakcji i w ostatniej korekcie.





A w marcu:
- Borgia - zbiorczy tom 2 - albumy 3-4 (finałowe)
https://www.bedetheque.com/serie-10333-BD-Borgia-Jodorowsky-Manara.html
- Dżinn - zbiorczy tom 6 - albumy 12-13 (finałowe)
https://www.bedetheque.com/serie-528-BD-Djinn-Dufaux-Miralles.html
Cytuj
Był van Hamme jako scenarzysta, musi być i "ten drugi" wielki mistrz czyli Dufaux. W marcu z opóźnieniem (naprawdę nie z naszej winy) zamykamy najdłuższą naszą serię czyli Dżinn. Ostatni podwójny tom. a tu pokazujemy okładkę oryginalnego tomu 13.
Wreszcie komiks scenarzysty, który jak wiecie dla wielu z nas jest tym najważniejszym. Komiks, którego pierwotnie nie mieliśmy zamiaru wydawać, ale setki waszych głosów spowodowały, że zmieniliśmy zdanie. Macie bowiem słuszność  w twierdzeniu, że skoro Jodorowsky jest  "naszym" najważniejszym scenarzystą, to kto po polsku wydał więcej dzieł Milo Manary?
A więc komiks dwóch naszych najważniejszych Mistrzów: Borgia tom 3 i 4. Oczywiście w dwóch wydaniach.
Oba tytuły powinny mieć premierę w marcu. W końcu to miesiąc kobiet.



« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Styczeń 2023, 14:16:41 wysłana przez Konrad »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3721 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 13:50:01 »
O, super, jeden z nielicznych tytułów z tych starych Mistrzów Komiksu (czy tam Plansz Europy, nie pamiętam), którego nigdy nie czytałem.

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3722 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 14:40:34 »
Historia bez bohatera to bardzo fajny komiks. Ten drugi tom czyli 20 lat później (który zresztą wyszedł 20 lat później) był słabszy i chyba miał też jakieś gorsze komputerowe kolory, ale był w porządku. Jedynka nie potrzebowała jednak kontynuacji i była świetną zamkniętą opowieścią.

Offline Klint

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3723 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 15:02:00 »
Z opóźnieniem ale jednak kończą kolejne serię !
Liczę też na jakieś nowe tytuły :)

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3724 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 15:10:51 »
Skorzystam z okazji, seria Dekalog to jedna z tych w które nie wszedłem, ale tak co chwila na mnie spogląda i się zastanawiam. Póki co jest wciąż dostępna całość i nie po skalperskich cenach, rysunkowo jest ok przynajmniej patrząc po przykładowych planszach, ale kompletnie  nie potrafię ogarnąć jak to scenariuszowo stoi niby blurb wydawcy zachęca, ale coś mnie powstrzymuje. Może ktoś byłby tak miły i kilka słów skrobnął (niekoniecznie recenzja :) ale czy polubił tytuł i co go do niego przyciągnęło).

Offline Death

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3725 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 15:25:33 »
Fajnie, że wyjdzie ostatni Dekalog, bo sobie przeczytam całą serię. :)
A całość jest dostępna, bo pierwszy tom, który miał być limitowany do 777 egzemplarzy został podobno dodrukowany. :D
Na przykład mój wygląda tak:


Ale jeśli masz jedynkę z dodruku, to podobno też masz tę ramkę, ale jest pusta i sobie możesz wpisać dowolny numer. Jeśli to prawda z tym dodrukiem, to w mojej opinii jest to żenada sporego kalibru. Mnie tam nie zależy, bardzo fajnie, że się sprzedał i trzeba było zrobić dodruk, ale najpierw chwalisz się limitowanym i dodatkowo numerowanym wydaniem, a potem robisz dodruk. :D Trochę jaja.

Offline Dracos

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3726 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 15:41:20 »
Hmmm nie do końca o takich paru słowach myślałem ale ok :)

Offline Jaxx

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3727 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 18:42:32 »
To prawda z tym dodrukiem, moja ramka wygląda tak:



Tak więc mogę wpisać "001" i puścić za tysiaka ;)

Bender

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3728 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 22:42:08 »
Żenada to jest mało powiedziane. To jest po prostu... oszustwo.

Offline Leyek

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3729 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 22:46:55 »
Van Hamme super, bo na Egmontowego się nie załapałem. Choć pewnie cena będzie kosmiczna, za ten ich przesadzony format.

W tym Dekalogu to mogli chociaż tą ramkę wywalić. Żenada.

Online greg0

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3730 dnia: Nd, 01 Styczeń 2023, 23:02:11 »


Tak więc mogę wpisać "001" i puścić za tysiaka ;)
... a tam dziesięć innych "001" po 850zl sztuka.
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Styczeń 2023, 23:19:11 wysłana przez greg0 »
Ważne żeby narzekać...

Offline Konrad

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3731 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 12:21:23 »
Scream o kilku nadchodzących wznowieniach:
Cytuj
Trzy tytuły, które zostaną wznowione w tym roku i to w jego pierwszej części.
I od razu odpowiadamy na pytania, które zadaliście po pierwszym zeszłorocznym poście z kilkoma zapowiedziami.

Przed Incalem. Tak będzie w formacie zgodnym z ostatnia wydanym i nadal dostępnym w dystrybucji Final Incalem (210x280 mm). A także Incalem poszerzonym o Tajemnice Incala. Tak zdecydowaliśmy się zrobić w wyniku głosowania dawno temu, w którym to czytelnicy wybrali format pasujący właśnie do Incala. Więc i wznowienie Incala będzie w tym formacie.
Nie wiemy dziś, czy to ostateczny projekt okładki. Może zrobimy go na różowo lub tęczowo jeśli licencjodawca pozwoli?:)

Kasta Metabaronów 1-4. Będzie w formacie identycznym z dziś ciągle dostępnym tomem 5-8. Tak musiało być, ponieważ wielu czytelników zakupiło tom 5-8 zbyt późno i nie mają w swoich zbiorach właśnie tomu 1-4.
Nie widzimy wielkich perspektyw na slipcase w tym wypadku z przyczyn prozaicznych. Producent tegoż ostatniego dla Kasty sprzed lat po prostu już dawno na emeryturze.

Książe nocy. I tu okładka zostanie zmieniona. Pewnie będzie też bez plakatu, albo po prostu z innym.
Każde z wydań będzie mieć nową redakcję i korektę.

I pytanie ostatnie. Czy w tym roku będzie Incal w wersji kolorowej. Zobaczymy. Zależy to bowiem od wielu okoliczności w tym prac nad filmem. Założenie było bowiem takie, że Incal miał być wydany nieco przed premierą kinową filmu... Ale wcale tak nie musi być.





Online dreamer36

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3732 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 12:26:16 »
Widziałem to info o dodrukach i mam w sumie proste pytanie - czy warto? Ale czy tak naprawdę warto?

Jak zacząłem wychodzić poza SH szukając po prostu dobrych komiksów wiele się naczytałem, jaki to Incal jest świetny, że arcydzieło, że Moebius (lubię, ale jakimś psychofanem nie jestem), że klasyka, że wstyd nie mieć... ale się okazało, że wyprzedane.

Jeżeli miałby być dodruk, to pewnie powoli zacząłbym bym skupować to co jest, a dodruki na bieżąco - tylko czy naprawdę warto? Czy to się nie zestarzało, nie trąci naiwnością i po prostu standardowe przehypowanie czegoś, co kiedyś było przełomowe?
I jak się jeszcze do tego mają te serie poboczne ze świata, tj. Kasta Metabaronów, Broń Metabarona, Technokapłani oraz Megalex (to nie wiem czy jest z tego świata).

Będę wdzięczny za sugestie, a powiem, że jestem na nie dość podatny, gdyż dzięki takim sugestiom Toppi dociąża moje półki :)

Online michał81

Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3733 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 12:34:50 »
Jeżeli miałby być dodruk, to pewnie powoli zacząłbym bym skupować to co jest, a dodruki na bieżąco - tylko czy naprawdę warto? Czy to się nie zestarzało, nie trąci naiwnością i po prostu standardowe przehypowanie czegoś, co kiedyś było przełomowe?
Na to ciężko jest mi odpowiedź. Na pewno jest trochę przehajpowane. Ale na 100% jest to zasłużony klasyk syfy.

I jak się jeszcze do tego mają te serie poboczne ze świata, tj. Kasta Metabaronów, Broń Metabarona, Technokapłani oraz Megalex (to nie wiem czy jest z tego świata).
Tu akurat jest prosta odpowiedź. Każdą można czytać oddzielnie seriami.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Scream Comics
« Odpowiedź #3734 dnia: Pn, 02 Styczeń 2023, 12:45:01 »
Pewnie ile osób tyle odpowiedzi, dla mnie Incal to prawdopodobnie najlepszy komiks ever. To jest tak ważny tytuł, że według mnie warto samemu przeczytać i wyrobić sobie opinię.