Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 394744 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2340 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 20:55:18 »
Chyba każdy kto wysyłał coś paczkomatem to wie :) Jak chcesz wysłać paczkę to wchodzisz na stronę paczkomatów i ją rejestrujesz -- wówczas automatycznie generuje się list przewozowy a mail o tym fakcie jest wysyłany do odbiorcy paczki. A że sortownia zapycha się jedynie w przypadku paczek z tantisa, to jednak skłaniałbym się ku temu, że między wygenerowaniem numeru przewozowego przez tantisa o odebraniem przez kuriera upłynęło wiecej czasu niż tantis twierdzi.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2341 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 21:08:47 »
Dzięki, wujku dobra rada. Głupi ja, na paczkomatach się nie znam. W mojej wsi dopiero dyliżans zainstalowali.
Kiedy się pojawia status "przygotowana", to wiem. Ale wcale nie jestem przekonany, że Tantis kłamie. Tym bardziej, że wcześniej pojawia się komunikat, że paczka została skompletowana. Co mieliby robić ze spakowanymi książkami? Trzymać w magazynie?
Miałem kiedyś podobny przypadek bodajże z DPD. Ja byłem nadawcą, kurier paczkę zabrał, a status na "paczka rozpoczęła podróż" czy coś w tym stylu zmienił się dopiero po kilku dniach.

Offline martinezpl

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2342 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 23:12:52 »
Dzięki, wujku dobra rada. Głupi ja, na paczkomatach się nie znam. W mojej wsi dopiero dyliżans zainstalowali.
Kiedy się pojawia status "przygotowana", to wiem. Ale wcale nie jestem przekonany, że Tantis kłamie. Tym bardziej, że wcześniej pojawia się komunikat, że paczka została skompletowana. Co mieliby robić ze spakowanymi książkami? Trzymać w magazynie?
Miałem kiedyś podobny przypadek bodajże z DPD. Ja byłem nadawcą, kurier paczkę zabrał, a status na "paczka rozpoczęła podróż" czy coś w tym stylu zmienił się dopiero po kilku dniach.

A może status "paczka została skompletowana" to taka zasłona dymna, żeby potem można było na przewoźnika winę zwalić? Pytanie, komu bardziej ufamy. Inpost to nie DPD.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2343 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 23:41:25 »
Firma z takim przemiałem zamówień miałaby się bawić w takie dziecinne sztuczki? I co - mają drugi system do obsługi tych zamówień (poza tym "oficjalnym")?
Wierzysz Inpostowi bardziej niż innym? Bo ja nie bardzo. Miałem z nimi kilka przebojów - tam wszystko działa, dopóki coś nie pójdzie nie tak. Wtedy jest problem.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2344 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 06:37:48 »
Biorąc pod uwagę ile w ostatnich tygodniach jest osób na L4 bądź opiekach nad dziećmi (gdyż covidy i przeziębienia kładą ludzi masowo do łóżek), jest prawdopodobne, że brak ludzi do pracy powoduje opóźnienia zarówno po stronie sklepu jak i przewoźnika i brak obstawy zmianowej powodują zatkane przemiały. I tak - dontej pory Henio pakował paczki a Staszek generował listy przewozowe i wydawał je kurierom. A teraz Henio jest chory, więc Staszek klika paczka przygotowana w systemie i idzie pakować paczkę, bo mu tak wygodniej. Pewnie, podobnie może być w inpoście, gdzie i kurierzy leżą w łóżkach i pozostali przyspieszają ile mogą skanując paczki w sortowniach - ale wiadomo, trzeba mieć min empatii by próbować zrozumieć opóźnienia.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2345 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 08:04:43 »
Skąd wiesz, jak było w tym przypadku? Według wersji Tantisa - biorą od nich paczki hurtowo, skanują dopiero w sortowni. Oni wydają im na bieżąco, potem się przytyka.
Właśnie stąd: "Nadawca poinformował". jeśli paczka trafiła do InPostu dostaję info: "Potwierdzenie nadania przesyłki".
Wierzysz Inpostowi bardziej niż innym?
Tak, bardziej wierzę In Postowi, niż księgarniom-dyskontom.
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Listopad 2021, 08:06:59 wysłana przez Pawel.M »

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2346 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 10:29:11 »
Dopóki kurier nie zeskanuje paczki - nie ma zmiany statusu. Przecież nie zmienia się ten status magicznie po wrzuceniu na pakę busa.
A ja wierzę bardziej Tantisowi. Załatwiał mi już niejedną reklamację, każdą wzorcowo. Inpost mnie olewał.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2347 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 10:39:15 »
Dopóki kurier nie zeskanuje paczki - nie ma zmiany statusu. Przecież nie zmienia się ten status magicznie po wrzuceniu na pakę busa.
Paczkę skanują w miejscu przyjęcia: jeśli kurier odbiera, to skanuje w momencie odebrania, jeśli paczkę dostarcza się do punktu przyjęć, skanują w punkcie przyjęć. Robią to od ręki, skąd by bez tego wiedzieli, że w ogóle mają taką paczkę? Wybacz, krótko bo krótko, ale pracowałem jako kurier (w DPD), więc wiem jak to wygląda - kurier nie odbierze paczki od nadawcy bez zeskanowania.

Online Crono

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2348 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 10:39:20 »
Nie pracuję i nie pracowałem w InPost, ale zawsze wydawało mi się, że ten status zmienia się właśnie po odbiorze przesyłki przez kuriera - przecież musi te paczki zeskanować przed wrzuceniem do busa.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2349 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 10:56:06 »
Nie odbierze paczki bez zeskanowania? No popatrz, a ode mnie odbierał. Mam to gdzieś zgłosić? Widziałem też jak wywoził paczki z jakieś apteki internetowej - wywiózł na wózku, wrzucił na pakę i tyle. Przypuszczam, że tu może być podobnie - podjeżdża, zabiera, potem skanuje. Wytłumaczenie, że Tantis robi jakieś sztuczne ruchy jest nieco zbyt karkołomne.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2350 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 14:41:00 »
Nie odbierze paczki bez zeskanowania? No popatrz, a ode mnie odbierał. Mam to gdzieś zgłosić? Widziałem też jak wywoził paczki z jakieś apteki internetowej - wywiózł na wózku, wrzucił na pakę i tyle. Przypuszczam, że tu może być podobnie - podjeżdża, zabiera, potem skanuje. Wytłumaczenie, że Tantis robi jakieś sztuczne ruchy jest nieco zbyt karkołomne.
Możliwe, że śpiesząc się nie skanował przy nadającym, ale musiał mieć zeskanowane zanim wrócił do sortowni. Jak sobie wyobrażasz inaczej zdanie paczek? Inna rzecz, że paczka nie zeskanowana, to paczka nieistniejąca - na jakiej podstawie chciałbyś potem reklamować, że nie doszła? To tak jakbyś na poczcie nadał polecony bez pieczątki na kwitku.

Nie, karkołomne to są twoje hipotezy. To że obsługa dyskontów kłamie, wiadomo nie od dziś. Wiadomo też, że jak coś nadajesz, musisz mieć potwierdzenie - w tym przypadku potwierdzeniem jest skan.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2351 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 15:07:44 »
Historie przesyłek z tantisa mają takie etapy:
Przygotowana przez nadawcę - w trasie - przyjęta w oddziale

Historie przesyłel od mniejszych nadawców:
Przygotowana przez nadawcę - - odebrana od klienta - w trasie - przyjęta w oddziale

Nawet system Inpostu pokazuje, że coś jest pomijane przy odbieraniu tych przesyłek.

A nawet coś takiego mam w tantisie
Przygotowana przez nadawcę - przyjęta w sortowni - w trasie
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Listopad 2021, 15:10:21 wysłana przez parsom »

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2352 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 21:09:32 »
TaniaKsiazka - zamówienie z 04.11.21 z dostępnością 24h

Dostalem email 09.11.21, że wyjdzie 10.11.21. Dziś dostałem email, że wyjdzie 15.11.21 (11 dni od zamówienia).

Nie polecam, chyba, że ktoś łasi się na cenę i nie zależy mu na czasie

Offline xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2353 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 21:56:47 »
Takie pytanie, z tych sklepów to jest jakiś, który jakoś sensownie pakuje czy raczej na sztukę wszystkie, bo już chyba na większość się poobrażałem  ;D
Takiego czegoś podobnego jak kiedyś Fantastyczne Światy pewnie nie ma.
Tylko Gildia jakoś się wyróżnia, chociaż tu widzem też, że ludzie narzekają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2354 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 06:52:26 »
Na Fantastyczne Światy też czasami zdarzały się narzekania. Najlpeiej pakuje sklep Róbmy Dobrze, ale tam tylko niszowe i niezalowe rzeczy głównie.