Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 391704 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline adamarluk

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2355 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 07:17:13 »
Po trzeciej reklamacji zasugerowałem Pani z Tantisa, że może warto by użyć folii bąbelkowej by zminimalizować ryzyko uszkodzeń. W odpowiedzi dowiedziałem się, że już nie używają tego typu folii. Cóż, ekopoprawność przybiera formę paranoi.

Online xanar

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2356 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 08:10:10 »
To chyba bardziej cięcie kosztów.
Ja mam taki problem, że po trzeciej reklamacji już mi czwarty raz nie chcą wysyłać, także sklepy się kończą do kupowania, oczywiście mogę zrobić jeszcze raz takie samo zmówienie i jeszcze raz tak się bawić, ale to chyba za bardzo dziwne dla mnie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Listopad 2021, 08:16:15 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2357 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:40:15 »
Jak widać wszyscy uczą się od Amazona jak ciąć koszty i izolować klienta awanturującego się.  :o

Pozostaje Tobie Gildia - mają chyba najmniej wtop.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2358 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 12:15:24 »
Do Bydgoszczy pozostaje wam jeździć...

Offline filipdm

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2359 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 14:29:20 »
Po trzeciej reklamacji zasugerowałem Pani z Tantisa, że może warto by użyć folii bąbelkowej by zminimalizować ryzyko uszkodzeń. W odpowiedzi dowiedziałem się, że już nie używają tego typu folii. Cóż, ekopoprawność przybiera formę paranoi.
Zamówiłem z obawami Ekspedycję z Tantisa i oczywiście walnięty róg, mimo że prosiłem o zabezpieczenie i o folię. Mają dosłać nowy egzemplarz. Zobaczym, może się uda.
W Tantisie będe zamawiać tylko pojedyńcze lekkie tomy coś jak Gideon Falls. Wszystkie tomy brałem pojedyńczo  z Tantisa przez allegro smart i doszły całe.

Offline GoNzO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2360 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 14:36:33 »
W Tantisie będe zamawiać tylko pojedyńcze lekkie tomy coś jak Gideon Falls. Wszystkie tomy brałem pojedyńczo  z Tantisa przez allegro smart i doszły całe.

Ja już od dawna biorę tam tylko miękkie okładki raz na 3 miesiące.

Offline Rodrigues

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2361 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 14:52:40 »
Zamówiłem Ekspedycję z Gildii i przyszła zawinięta w grubo ponad metr folii bąbelkowej. Stan Idealny.

W Tantisie również wziąłem parę tytułów - zamówienie nieźle wpasowane w karton - oprócz tego brak folii i innych wypełniaczy. Część pozycji ma zarysowania, ale już sam nie wiem czy to wina opakowania, czy już takie trafiły do pudła.
Strategia z kupowaniem tam tylko miękkich okładek to chyba faktycznie dobry pomysł.

Offline Voitas

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2362 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 18:15:04 »
Odebrałem właśnie zamówienie z NonStopComics w księgarni Celownik w Gliwicach. Duży plus dla dziewczyny, która mi wydawała zamówienie. Sama zauważyła przy kasowaniu Maski, że ma jakieś ubicie na okładce i od razu wymieniła komiks na inny egzemplarz. Stwierdziła, że takiego ubitego to mi nie da. Pełna profeska :)

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2363 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 19:06:41 »
Albo żadna profeska, tylko w oko jej wpadłeś. Następnym razem wyślij koleżankę albo żonę po odbiór, zobaczymy czy tak od ręki wymieni. W sumie żony to może lepiej nie wysyłaj jak się tak nad tym zastanowić, koleżankę.

Offline CUJO

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2364 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 19:55:37 »
Cześć, a ja mam pytanie: braliście ostatnio coś wysyłkowo ze Świata Książki? U siebie nie mam możliwości odbioru osobistego, dawno nic stamtąd nie brałem, a ciekaw jestem, jak wygląda u nich teraz pakowanie itp. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)

Offline szulig

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2365 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 20:04:29 »
26 listoapda zlozone i oplacone zamowienie w tantis.pl. 28 listoapda odbiór. 30 sztuk roznej wielkosci. Poprosiłem o solidne zapakowanie, byl karton wypeniony poduszkami. Osoba ktora pakowala robila to rozsadnie i nie pakowala piramidalnie do pudla (od najwiekszych do najmieniszych na gorze). Komiksy byly przekladane miedzy soba rozną wielkoscią co powodowało ze w pudle byla mniejsza przestrzen do wypenienia. Brawo dla osoby pakujacej. Wszystko przyszlo nienaruszone.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2366 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 20:08:51 »
Cześć, a ja mam pytanie: braliście ostatnio coś wysyłkowo ze Świata Książki? U siebie nie mam możliwości odbioru osobistego, dawno nic stamtąd nie brałem, a ciekaw jestem, jak wygląda u nich teraz pakowanie itp. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)

Ja brałem kilka miesięcy temu The Goon pierwsza część i przyszlo wszystko ok.

Offline JanJ

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2367 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 10:36:50 »
Czytając ostatnie komentarze i patrząc po swoich zamówieniach odnoszę wrażenie, że przesyłki są coraz słabiej zabezpieczane. Folia bąbelkowa staje się luksusem. Powodem są pewnie rosnące ceny i oszczędność sklepów. Ciekaw jestem kiedy zaczną oszczędzać na taśmie klejącej i wymyślą jakieś samoskładalne pudełka, z których przy większym zamówieniu komiksy będą wypadały w transporcie :)

Offline Toranga

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2368 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 10:53:56 »
Czytając ostatnie komentarze i patrząc po swoich zamówieniach odnoszę wrażenie, że przesyłki są coraz słabiej zabezpieczane. Folia bąbelkowa staje się luksusem. Powodem są pewnie rosnące ceny i oszczędność sklepów. Ciekaw jestem kiedy zaczną oszczędzać na taśmie klejącej i wymyślą jakieś samoskładalne pudełka, z których przy większym zamówieniu komiksy będą wypadały w transporcie :)

Są już takie samoskładalne pudełka.
Jak czasem zamawiam jeden-dwa komiksy z Allegro to przychodzi w takim czymś.
Ale o dziwo jest to dość dóbr zabezpieczenie. Zwłaszcza jak jeszcze obłożą czymś komiks w środku.

Offline Archie

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2369 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 15:07:17 »
Czytając ostatnie komentarze i patrząc po swoich zamówieniach odnoszę wrażenie, że przesyłki są coraz słabiej zabezpieczane.
Zależy gdzie, bo np. paczka z Non Stop Comics przyszła do mnie pancernie zapakowana (podwójny karton, podwójna folia).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."