Autor Wątek: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów  (Przeczytany 393947 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2325 dnia: Cz, 28 Październik 2021, 18:36:02 »
Ja właśnie czekam na pierwszą pakę od nich, ale jeszcze chwile zejdzie bo miałem w zamówieniu jakieś komiksy które będą mieć premierę pod koniec miesiąca jeśli dobrze pamiętam. Kiedy dotrze to zdam relację :).

Edyta... po napisaniu posta spojrzałem na kalendarz, już jest koniec miesiąca... jak ten czas za*****la :/.

Offline PawelC

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2326 dnia: Śr, 03 Listopad 2021, 19:27:11 »
Dziś dostałem pierwsze zamówienie z Multiszop o którym wcześniej wspominałam i niestety tak sobie jest jeśli chodzi o pakowanie.

Ale po kolei, zamówienie na 12 komiksów, połowa europejczyki, połowa to Egmontowe grubaski w formacie amerykańskim, większość HC. Karton z recyklingu dość cienki i bardzo giętki, oklejony byle jaką taśmą która ledwo co trzymała i co najgorsze o wiele za duży. W środku tylko trochę torebek z powietrzem położonych na wierzchu, bo bokach nic i komiksy mogły sobie latać jak chciały we wszystkie strony. No i najgorsze, totalnie bezmyślne ułożenie komiksów w środku które dawało komiksom jeszcze większe pole do zwiedzania kartonu. Czuć i widać, że pakowanie po taniości oraz na zasadzie nie wiem co robię (lub mam wyje&&&&), i tylko dzięki kurierowi który obszedł się łaskawie z paczką stan komiksów jest w miarę ok.
Nie jestem przesadnie pedantyczny, powiedzmy, że nie reklamuję jeśli stan komiksu jest tak na 95% ok, czyli jakieś mikro uszkodzenia typu kropka zdarcia na narożniku, mała rysa, małe wgniecenie zostawiam. Jakbym oczekiwał 100% to całe zamówienie byłoby do reklamacji.

Jeśli miałbym porównać to powiedzmy, że równie słabe pakowanie ma Tantis (żeby być sprawiedliwym, nie zawsze, czasem dostawałem od nich spoko zapakowane komiksy).

Także tak średnio pierwsze wrażenie. Ceny spoko, pakowanie amatorka.

Offline licinus

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2327 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 19:58:52 »
Jaki sklep internetowy polecacie, który na prawdę porządnie pakuje komiksy? Oczywiście nie liczę bonito i gildii.

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2328 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 20:44:56 »
robmydobrze.pl ale ten sklep skupia się przede wszystkim na niezalowych komiksach.

Offline Grrrgory

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2329 dnia: Pn, 08 Listopad 2021, 22:38:27 »
Jaki sklep internetowy polecacie, który na prawdę porządnie pakuje komiksy? Oczywiście nie liczę bonito i gildii.
Bezpośrednio u wydawców - Nonstopcomics i Kultura Gniewu. Pakowanie lepsze niż w Gildii :)

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2330 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 06:30:29 »
Chyba sklepy zaczynają się nie wyrabiać przed świętami

1. Empik - zamówienie złożone 03.11.21 (środa).
Produkty dostępne 24h - czas dostawy 05.11.21-08.11.21
Niestety ani 05, ani 08 nie dotarło, 08.11 dopiero od nich wyszło, dotarło dzień później, inpost jeszcze ogarnia

2. TaniaKsiążka - zamówienie złożone 04.11.21 (czwartek)
Produkty dostępne 24h - czas dostawy wyskoczył na 12.11.21
Co dziwne w dniu 09.11 (wtorek) dostaję od nich email z przeprosinami, że paczka jeszcze nie wyszła i wyjdzie w dniu 10.11.21
Niestety nie wyszła

Także jak komuś zależy na jakimś zakupie, to niech doliczy sobie 7 dni od zamówienia do dostarczenia produktu

Offline misiokles

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2331 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 07:58:01 »
gildia.pl - paczka wysłana na drugi dzień od momentu zaksięgowania wpłaty.

Offline kv

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2332 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 08:11:17 »
To samo egmont.pl - w piątek pozycje z przedsprzedaży zmieniły status na 24h, w poniedziałek wysyłka (spakowane już w sobotę).

EDIT: a taniaksiazka.pl to już jak składałem zamówienie w zeszłym tygodniu to pomimo, że dostępność wg strony była 15.11 to sklep przewidywał wysyłkę 18.11 (sic!).
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Listopad 2021, 08:14:39 wysłana przez kv »

Offline Lipa

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2333 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 08:12:23 »
Czyli jak widać nie ma reguły

Offline starcek

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2334 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 11:13:02 »
gildia.pl - paczka wysłana na drugi dzień od momentu zaksięgowania wpłaty.
To jest chyba u nich standard. Zawsze tak mam.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2335 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 12:50:54 »
Ja mam inne doświadczenia - w Tantisie przesyłki wysłane niemal od razu, po czym wiszą w Inpoście, ze statusem "nadawca poinformował". Tantis tłumaczy, że kurierzy mają tyle przesyłek, że skanują dopiero w sortowni, a ta się zatyka.
Panie B., może czas się zająć swoją firmą, zamiast po Bahamach czy innych Panamach się wozić. Bo inny pan B. pana wykupi.

Offline bibliotekarz

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2336 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 14:31:56 »
2. TaniaKsiążka - zamówienie złożone 04.11.21 (czwartek)
Produkty dostępne 24h - czas dostawy wyskoczył na 12.11.21
Co dziwne w dniu 09.11 (wtorek) dostaję od nich email z przeprosinami, że paczka jeszcze nie wyszła i wyjdzie w dniu 10.11.21
Niestety nie wyszła

EDIT: a taniaksiazka.pl to już jak składałem zamówienie w zeszłym tygodniu to pomimo, że dostępność wg strony była 15.11 to sklep przewidywał wysyłkę 18.11 (sic!).

taniaksiazka - zamówienie złożone 3.11, odbiór najpóźniej 10.11. Dlatego 09.11 pisałem dlaczego wciąż przesyłka nie jest nawet nadana. Dostałem odpowiedź, że została w tym momencie maksymalnie przyspieszona. Tymczasem wciąż nie jest nawet nadana.

Tak więc reguła jest, tyle że dotyczy tylko taniejksiazki.
Batman returns
his books to the library

Offline PJP

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2337 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 17:53:25 »
Od pewnego czasu, jeśli nie muszę, unikam taniej książki właśnie z uwagi na te poślizgi... Podobnie zresztą całkowicie zrezygnowałem z przedsprzedaży.

Offline Pawel.M

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2338 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 18:20:50 »
Panie B., może czas się zająć swoją firmą, zamiast po Bahamach czy innych Panamach się wozić. Bo inny pan B. pana wykupi.
InPost nie ma nic wspólnego z Twoją obsuwą. Przerobiłem to na wydawnictwie StalkerBooks  (księgarnia eSeF) - kupowałem książkę zapowiedzianą. Zamówienie składane 10 lipca, książka miała wyjść na początku sierpnia. Już 12 lipca dostałem wiadomość z Inpostu, że "nadawca poinformował", choć wysłać nie mógł, bo książka jeszcze nie wyszła - po prostu, InPost wysyła taką informację w momencie, kiedy nadawca informuje, że chce nadać paczkę. InPost wtedy generuje naklejkę itp., ale kiedy paczka faktycznie zostanie wysłana zależy nie od nich, a od księgarni.

Offline parsom

Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« Odpowiedź #2339 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 20:31:22 »
Skąd wiesz, jak było w tym przypadku? Według wersji Tantisa - biorą od nich paczki hurtowo, skanują dopiero w sortowni. Oni wydają im na bieżąco, potem się przytyka.