Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 300626 razy)

michał81, kelen, LukCook (+ 1 Ukrytych) i 20 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1770 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 10:50:01 »
Sami prowokujecie tematy polityczne.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline HugoL3

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1771 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 11:15:39 »
Ale gdzie jest ta granica, na temat tego o czym wolno pisać, a o czym nie? Już kij w to logo, ale skoro regularnie dyskutujemy o cenach komiksów, później płynnie przechodzimy do inflacji,
chcąc nie chcąc zahaczamy tu o wojnę...

Może rozróżnijcie sytuacje, w której ludzie obrzucają się obelgami tylko za to, po której stronie stoją (polityka w Polsce, wojna, whatever) od tego, że ludzie po prostu rozmawiają o polityce i gospodarce, bo to są tematy, które dotykają nas na co dzień i z roku na rok coraz bardziej...

A jeśli serio martwi Was to, że takie tematy będą widoczne - stwórzcie dział, dostępny tylko dla zarejestrowanych/zalogowanych użytkowników (takich, którzy mają 100+ postów na koncie) i będzie z głowy.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1772 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 11:24:31 »
Nie będzie na forum działu o polityce. Pisałem już wielokrotnie dlaczego: to nigdy nie kończy się dobrze i wymaga ciągłej moderacji. Nie mam na to ani ochoty, ani czasu. Jak w kontekście cen/komiksów poruszany jest temat gospodarczo-polityczny, to takie posty nie wylatują do kosza. Jeśli natomiast ktoś usilnie wrzuca takie wstawki jak sum41 albo odlatuje już w samą politykę to za to lecą ostrzeżenia. Sum41 ubzdurał sobie, że na forum wprowadzana jest cenzura, bo ktoś chce uciszać akurat jego poglądy. Ja mam naprawdę bardzo dużo cierpliwości, ale jak ktoś bardzo chce dostać bana, to go dostanie.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1773 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 11:38:35 »
No nie, dzisiaj to Sum41 napisał 1 jeden post o polityce i 7 nie o polityce w różnych tematach, także raczej nie
odlatuje już w samą politykę
Ale jak ktoś od początku tego forum pisze, że "Egmont to zło" w prawie każdym poście, no to już spoko jest  ::)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1774 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 11:58:55 »
"Egmont to zło"
mi to brzmi jak hasło polityczne  ;D

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1775 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 12:28:49 »
No widzicie, użytkownicy forum piszą, że to są posty o polityce  :)  i co teraz zrobicie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Enceladus

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1776 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 12:47:14 »
 Jest to forum głównie o komiksach, ale wiadomo, że w wiadomościach będą przedzierały się różnego rodzaju treści, które mogą naruszać czy też być na "krawędzi" regulaminu. Wiele wiadomości, może być interpretowane na różne sposoby, jedne słowa ktoś puści a ktoś drugi uwali.

Jeśli jest kara - musi być przedstawiona jasno i publicznie podstawa do tego - np. dana wiadomość, dane słowa itd. i jaki pkt. regulaminu łamie, oraz wymiar kary.
Powoduje to że:
- poprawia się czytelność działań moderatora, a tym samym nie ma późniejszych niedomówień, przypuszczeń czy też oskarżeń.
- możliwość odwołania się od kary nieprawidłowo ukaranego użytkownika.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1777 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 13:11:00 »
Mie znasz historii moderowania tego forum, przez pierwszy rok czy dwa nie dawali ostrzeżeń nikomu, później jakaś wajcha się przestawiła i zaczęli dawać za wszystko. Dwóch użytkowników, którzy mieli najwięcej postów stwierdzilo, ze to niepoważne i skasowali konta. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że człowiek, który został wszędzie pobanowny gdzie się udzielał, hasa sobie tutaj swobodnie i jeszcze ma pretensje, jak dostaje jakiegoś osta  ;D , ale prawie został moderatorem tutaj ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1778 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 13:40:17 »
Porządek porządkiem, traktowanie ludzi w taki sposób to coś innego.

Offline PJP

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1779 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 16:34:09 »
Cytuj
Jeśli jest kara - musi być przedstawiona jasno i publicznie podstawa do tego - np. dana wiadomość, dane słowa itd. i jaki pkt. regulaminu łamie, oraz wymiar kary
Jasna sprawa, bo wcześniej czy później trafi się ktoś, kto będzie chciał uzasadnienia, a jeśli tego nie dostanie, kto wie co dalej z tym zrobi, czy nie wejdzie na drogę prawną. Śmichy chichy, ale czasem różnie bywa :)

Online Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1780 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 16:50:57 »
To Bender już się wypisał z Forum? Jak kiedyś JanT i ramirez82?

xanar masz wiele jednozdaniowych postów, które piszesz tylko jako wycieczki osobiste i przy okazji żeby sobie licznik nabijać. Takie zachowania łamią regulamin a mimo to też ostrzeżeń za nie nie dostajesz.

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1781 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 17:40:19 »
Jak w kontekście cen/komiksów poruszany jest temat gospodarczo-polityczny, to takie posty nie wylatują do kosza.

Za pisanie rzeczy niezgodnych z prawdą to chyba jest minimum jakieś procentowe ostrzeżenie. Więc w związku z powyższą wypowiedzią wnoszę o nałożenie takiego.

Jeśli ktoś chce zostać męczennikiem, to przyjmę rolę Piłata. Nie ma problemu.

Maski opadły ;)

Offline Enceladus

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1782 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 18:13:46 »
Jeśli ktoś chce zostać męczennikiem, to przyjmę rolę Piłata. Nie ma problemu.

Nawiązując do wypowiedzi, dodaje swoje wyobrażenie tejże sytuacji  ;)


Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1783 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 19:12:14 »
To Bender już się wypisał z Forum? Jak kiedyś JanT i ramirez82?

xanar masz wiele jednozdaniowych postów, które piszesz tylko jako wycieczki osobiste i przy okazji żeby sobie licznik nabijać. Takie zachowania łamią regulamin a mimo to też ostrzeżeń za nie nie dostajesz.
No i ? Gdzie masz w tym regulaminie, że jednozdaniowych postów pisać nie można :) żeś se wymyślił ;D

Za to w regulaminie jest coś takiego "Użytkownik nie powinien odbiegać od tematu danego wątku. Użytkownik powinien wystrzegać się pisania postów niewnoszących nic nowego do tematu." połowa twoich postów nie wnosi nic do tematu, wszyscy wiedzą, że Hachette jest najlepsze a Egmont najgorszy :)
Koleś, którego wszędzie podabnowali będzie mnie pouczał co jest niezgodne z regulaminem  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Powinni cię już dawno stąd usunąć, tak jak znikałeś z każdego miejsca gdzie się pojawiłeś, a ten licznik postów to mi strasznie potrzebny jest do życia, mogą mi go wyzerować jak się da, albo i dać posty na minusie ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Lavender Blue

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1784 dnia: Pt, 29 Wrzesień 2023, 20:31:23 »
Muszę powiedzieć, że kurczę szkoda odejścia Bendera - to (był?) jeden z forumowiczów, z którym nawet jeśli czasem w duchu mogłam się nie zgadzać, to zawsze przyjemnie było czytać jego posty w dyskusjach. Bo wnosił dużo ciekawych spostrzeżeń, pisał kulturalnie i pokazywał wiele fajnych mniej znanych komiksów ze swojej kolekcji. No i ten jego zblazowany awatarek był jednym z moich ulubionych. Szkoda, ale decyzję rozumiem.