Autor Wątek: Piłka Nożna  (Przeczytany 119113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piłka Nożna
« dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 21:45:38 »
 Właśnie wystartowała najlepsza liga świata (i nie nie mam tu na myśli Lotto Ekstraklasy, ta wystartowała już wcześniej). Jacyś kibice "soccera" wśród forumowiczów?

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 21:55:27 »
No ba. Od 10 lat zapodaje fantasy premierleague.
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **

Offline Amer

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 21:59:52 »
MU od 03.03.1999 (ćwierćfinał LM z Interem).
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 22:01:30 »
Od 1994 i meczu z Barca 2:2 lee sharpe
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 22:02:55 »
Mnie jakoś nie wciągnęła ta zabawa, kiedyś próbowałem i pograłem kilka miesięcy, ale raz zapomniałem, drugi raz zapomniałem i później mi się już nie chciało za bardzo, ale za to strzeliłem w jednej kolejce ponad 140 punktów jak dobrze pamiętam, szczęście początkującego zapewne. Tak czy siak, jeżeli Kanarki zapomniały jak się gra w Premier League to właśnie dostają bolesne przypomnienie.

Liverpool mniej więcej 97/98 Fowler, McManaman. Wcześniej raczej United, na szczęście mi przeszło :D
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Sierpień 2019, 22:18:46 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline perek82

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 09 Sierpień 2019, 22:19:23 »
Ja wsiaklem na całego. Nawet zainstalowalem sobie swoją jedyną aplikacje na telefonie która mnie na bieżąco informuje o wynikach.
Słabe to Norwich. Pogrom tu zaraz będzie.
Thorgal (17) **
Thorgal (16) ****
Thorgal (15) ****
Thorgal (14) ***
Lonesome (1-3) **

Offline Szekak

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #6 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 00:53:07 »
Właśnie wystartowała najlepsza liga świata (i nie nie mam tu na myśli Lotto Ekstraklasy, ta wystartowała już wcześniej). Jacyś kibice "soccera" wśród forumowiczów?
Pod jakim wzgledem najlepsza? Bo jezeli chodzi o poziom pilkarski to jednak La Liga jest w ostatnich latach najmocniejsza liga swiata bez dwoch zdan. ;)
« Ostatnia zmiana: So, 10 Sierpień 2019, 00:54:45 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #7 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 08:43:57 »
No tak średnio, tam masz ze trzy dobre zespoły a reszta szału nie robi. W finale Liga Mistrzów grały dwa zespoły z Premier League, w ćwierć finałach było ich cztery a z La Liga jedna, także ten.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #8 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 09:50:16 »
Ostatni sezon nalezy na razie traktowac jako wyjatek od reguly niz jakas wykladnie, bo w ostatnich latach LL totalnie dominowala nad PL w Europie, a jezeli w LL masz trzy dobre zespoly, to w PL masz raptem dwa.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Sierpień 2019, 09:57:52 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #9 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 10:40:14 »
No nie do końca jak masz więcej lepszych zespołów w lidze to musisz grać więcej spotkań na większych obrotach, bardziej eksploatujesz zawodników, zresztą jak grałeś w coś, to wiesz jak wygląda gra ze słabeuszami a jak z zespołem, który ma jakiś większy poziom sportowy. W Anglii chyba z rok temu sypnęli więcej kasiory więc może poczynili więcej wzmocnień i stąd te wylinki LM.

Taki Cristiano Ronaldo jak grał w Anglii to strzelał po 20, raz miał sezon, że 31 strzelił a w takiej Hiszpanii miał ponad ponad 40.

Zresztą jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #10 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 10:54:17 »
Akurat jakby kasiora decydowała to PL rządziłaba i dzieliła od lat, a w ostatnich latach rządziła i dzieliła LL. Nawet licząc ostatni świetny sezon w wykonaniu PL w Europie to nadal dominuje w rankingu z ostatnich pięciu lat LL.

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/crank2019.html

Przykład z Cristiano totalnie od czapy, bo już pomijając fakt tego w jakim kierunku ewoluował ten piłkarz, to mógłbym podać przykłady w drugą stronę jak Torres choćby, który w Atletico nigdy nie przekroczył 14 goli w sezonie, a w pierwszym sezonie w Liverpoolu od razu strzelił 33 bramki i moglibyśmy się tak przerzucać, ale to do niczego nie prowadzi. Fakty są jakie są i najbardziej obiektywną miarą są wyniki na arenie europejskiej, reszta do domysły i teorie.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Sierpień 2019, 10:56:14 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Amer

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #11 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 11:08:25 »
Ja wolę PL, ale muszę przyznać, że LL wydaje się (minimalnie) lepsza. Od dłuższego czasu wyższy ranking UEFA, lepsze wyniki w bezpośrednich starciach i chyba więcej klubów, które zaszły naprawdę daleko. Kiedyś to sobie spisałem, bo mnie zastanawiało i wygląda to tak:

W XXI wieku w 1/2 LM wystąpiły: Real M., Barcelona, Atletico, Valencia, Deportivo La Coruna, Villarreal.
W XXI wieku w 1/4 LM wystąpiły: Sevilla, Malaga.

W XXI wieku w 1/2 LE wystąpiły: Deportivo Alaves, Espanyol, Osasuna, Celta Vigo, Athletic Bilbao, (Sevilla, Atletico, Barcelona, Valencia, Villarreal).
W XXI wieku w 1/4 LE wystąpiły: Rayo Vallecano, Getafe, (Malaga).

Jak łatwo policzyć, w ostatnich 20 latach aż 15 zespołów z Hiszpanii doszło do ćwierćfinału któregoś z europejskich pucharów. Nie sprawdzałem angielskich klubów, ale w ciemno strzelam, że było ich tak daleko jednak trochę mniej.

Mówimy, że dwa (czy trzy) kluby liczą się w Hiszpanii. Dajcie zagrać Barcie i Realowi w PL, to też będą dominować tak, jak to robią w starciach z Wyspiarzami w LM. I jeden comeback Liverpoolu niczego nie zmienia, bo nikt nie mówi, że Anglicy grać nie potrafią. Najzwyczajniej wyniki mają trochę gorsze w dłuższej perspektywie.

Jeszcze mam takie ciekawostki spisane:
2013–14 – żaden z hiszpańskich zespołów nie został wyeliminowany w play-offach przez klub spoza Hiszpanii (6 wygranych dwumeczów w LM i 7 w LE). W LM jeden zespół został wyeliminowany w grupie.
2015–16 – dopiero w półfinale LE klub spoza Hiszpanii wyeliminował hiszpańską drużynę (6 wygranych dwumeczów w LM i 9 w LE; 1 dwumecz przegrany w LE). Dwie hiszpańskie ekipy zajęły 3. miejsce w fazie grupowej LM i trafiły do LE.
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.

Offline xanar

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #12 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 11:17:18 »
Akurat jakby kasiora decydowała to PL rządziłaba i dzieliła od lat, a w ostatnich latach rządziła i dzieliła LL. Nawet licząc ostatni świetny sezon w wykonaniu PL w Europie to nadal dominuje w rankingu z ostatnich pięciu lat LL.

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method5/crank2019.html

Przykład z Cristiano totalnie od czapy, bo już pomijając fakt tego w jakim kierunku ewoluował ten piłkarz, to mógłbym podać przykłady w drugą stronę jak Torres choćby, który w Atletico nigdy nie przekroczył 14 goli w sezonie, a w pierwszym sezonie w Liverpoolu od razu strzelił 33 bramki i moglibyśmy się tak przerzucać, ale to do niczego nie prowadzi. Fakty są jakie są i najbardziej obiektywną miarą są wyniki na arenie europejskiej, reszta do domysły i teorie.

Z tego rankingu widać, że liga angielska jest już lepsza nie od jednego sezonu ale od dwóch i ma tendencje wzrostową natomiast hiszpańska spadkową. 

Jak zrobisz tabelkę z dwóch ostatnich sezonów to angielska będzie lepsza  :)

Jak podajesz jakieś dane to niech będą zgodnie z prawdą, Torres najwięcej strzelił w lidze hiszpańskiej 19 bramek, fakt w pierwszym sezonie było 24 ale później to już było co raz gorzej.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #13 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 12:06:10 »
Ok, podałem dane z sprzed dwóch sezonów poprzedzających transfer do Liverpoolu, ale ty też podałeś błędne dane, bo strzelił 20, a nie 19. Ale jak już wspomniałeś CRa to warto wspomnieć, że najlepszych piłkarzy świata zawsze ciągnie właśnie do LL i tam zazwyczaj kończą.

Na razie to jest dopiero zarys tendencji, zobaczymy czy się utrzyma w obecnym sezonie, niemniej na chwile obecną jest za wcześnie by mówić, że PL jest silniejsza. Tabelka z dwóch sezonów jest mniej wymierna niż z pięciu, z pięciu wydaje się optymalna, a w ostatnich pięciu LL dominuje PL, koniec, kropka. :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Piłka Nożna
« Odpowiedź #14 dnia: So, 10 Sierpień 2019, 12:56:48 »
Najlepszą ligą świata bezapelacyjnie jest liga angielska. Ligą, a nie pojedynczymi drużynami w pucharach europejskich. Od kiedy to LM czy LE wpływa na jakość rozgrywek ligowych? Panowie...

Premier League różni się od La Liga kontaktami medialnymi (reklamowymi). W Anglii wszystko dzielone jest przez 20, w Hiszpanii śmietankę spijają najwięksi giganci z Barcelony i Madrytu. Dlatego w Anglii kluby bijące się o otrzymanie stać na transfery w okolicach 20 mln funtów a czasami nawet dochodzącymi pod 30. Co doprowadza to wyrównywania poziomu sportowego. W PL oglądanie spotkania 12 z 15 drużyną zazwyczaj jest równie ekscytujące co 1 z 3, w Hiszpanii natomiast bywa z tym naprawdę przeciętnie.

Natomiast pisząc o LM i LE to macie rację po okresie panowania klubów angielskich przyszedł czas na erę Barcelony, Realu, Sevilli i Atletico, natomiast ostatnie edycje pokazały że tendencja może ponownie może się odwrócić. Oby!