Autor Wątek: Midjourney a komiksy  (Przeczytany 3702 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #60 dnia: So, 02 Marzec 2024, 14:46:11 »
Najpierw próbuję zrobić opis postaci, aż uzyskam prompt który odpowiada temu co chcę osiągnąc i potem go wklejam przy kolejnych kadrach z tą postacią. Lepiej żeby postać nie była zbyt "szczegółowa" bo trudno potem zachować podobieństwo, szczególnie że generator lubi sobie zapomnieć o jakichś szczegółach czasami. Zwykle prompty pisze po angielsku (da się po polsku też).

Przykładowo dla postaci Milou: "20 years old peasant woman, brown hair, in a white dress, white linen shirt and brown vest"

Czasami generator uparcie robi close-upy, gdy chcemy akurat całą postać, wtedy można dopisać np "full body", "seen from far away" albo np coś o stopach "barefeet" i może wtedy pokaże całość.

A potem do tego się dopisuje np. "looking scared while standing on the shore of the pond, at sunset, comic book style" - i próbuję kilka razy aż wyjdzie to, o co mi chodziło i w miarę się zgadzają szczegóły.

Czasami coś trzeba zmienić, bo generator się buntuje, np przemoc - słowo "woman" wtedy nie jest dobrze widziane, ale zamienisz na jakiś synonim i może przejść :P Albo coś w wygladzie - np Skallier miał najpierw "peasant" a potem zmieniłem mu na "beggar". Gorzej, że jednego dnia dany prompt daje określony efekt, a następnego (albo z innego konta) już jest nagle nieco inny wygląd. Dopisek "comic book style" też daje różne efekty bo raz to będzie ładny, szczegółowy obrazek, a innym razem jakieś badziewie.

Jak jest druga postać w kadrze, robi się trudniej, bo generatorowi się czasem mieszają cechy więc dłużej trwa zanim wyjdzie co trzeba. No i tak się można bawić, wpisujesz, zmieniasz, kombinujesz, do skutku.


Wrzuciłem powyższy przykładowy prompt i dostałem to:



Jak widać generator wymyślił sobie, że na jednym kadrze dziewczyna będzie w kapeluszu (zapewne za sprawą słówka "peasant" w opisie), a na jednym zapomniał, że miał być styl komiksowy.
« Ostatnia zmiana: So, 02 Marzec 2024, 15:07:05 wysłana przez Gieferg »

Offline Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #61 dnia: So, 02 Marzec 2024, 17:48:55 »
Brzmi jak dużo pracy  ;D

Jest takie narzędzie Prompt Builder, wygląda niepozornie, ale jak zaczniesz klikać, pojawią się opcje.
Główną zaletą jest interfejs obrazkowy, który na wyjściu daje prompt ze słów kluczowych zrozumiałych dla AI.
https://promptomania.com/prompt-builder/

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #62 dnia: So, 02 Marzec 2024, 18:12:58 »
I czemu to konkretnie ma służyć?

Cytuj
Brzmi jak dużo pracy
Raczej jak dużo dobrej zabawy ;)

Offline Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #63 dnia: So, 02 Marzec 2024, 18:34:49 »
I czemu to konkretnie ma służyć?
Ułatwia uzyskanie pożądanego rezultatu, bez specjalistycznej wiedzy z zakresu dziedzin jak: sztuka, fotografia, film, materiałoznawstwo i innych.

Offline Rodrigues

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 10:58:23 »
Wrzucę tutaj. Śmieszek to jedno, a pisanie zrozumiałych dla AI komunikatów to drugie. Mniszek lekarski jest w dechę.


Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 12:58:16 »
Ja tam zwykle "wycieram kurz".

Offline Zwirek

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 22:06:59 »
Taka tam zabawka do pobawienia ;) bez rejestracji.
Tylko liznąłem opcji color i styl, ale widzę, że potencjał jest spory, można też wycinać tło.
https://huggingface.co/spaces/modelscope/TransferAnything

Oryginał Aaricia



Przeróbki







« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2024, 22:39:13 wysłana przez Zwirek »

Offline Gieferg

Odp: Midjourney a komiksy
« Odpowiedź #67 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 22:29:03 »
Przyda się  8)

Zacząłem właśnie grzebac przy drugim komiksie (również na bazie jednego z moich opowiadań), ten jest o wiele bardziej rozbudowany i zarazem problematyczny dla zwykłego generowania bingiem (cenzura mi miesza szyki), więc dojdzie ręczne grzebanie w photoshopie dorysówki AI, może czasami podmienianie twarzy i pewnie każde inne narzędzie jakie uznam za przydatne.

takie klimaty:

« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2024, 23:07:17 wysłana przez Gieferg »