Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178819 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline WeaponX

Odp: JPF
« Odpowiedź #1065 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 21:25:00 »
Jeśli to wydanie 2in1 to mam nadzieje,że orginalne okładki będą w środku.

Offline Castiglione

Odp: JPF
« Odpowiedź #1066 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 21:41:38 »
To prawda. Stare okładeczki były koksiarskie.
Co fakt, to fakt. Popatrzyłem na okładki z zapowiedzi JPFu, pomyślałem, że w sumie spoko, ale tylko tyle, a tu klimat jest mocny.

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #1067 dnia: Pt, 27 Październik 2023, 23:04:05 »
Jeśli to wydanie 2in1 to mam nadzieje,że orginalne okładki będą w środku.

To wydanie Master Edition, czyli pod względem formatu, takie samo jak wydane u nas Blame! W przypadku Biomegi objętościowo powinno faktycznie wyjść 2w1.
Spróbuję poszukać jak wygląda sprawa dodatków, ale trzeba pamiętać, że w Blame! Master Edition nie było okładek z "małego wydania" tankōbon*, więc i w tym przypadku szanse są nikłe.

*Dla ciekawskich - okładki Blame! 1-10 tankōbon:
Spoiler: PokażUkryj

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1068 dnia: Nd, 29 Październik 2023, 15:38:28 »
Popołudniu, w grudniu:
https://www.helios.pl/57,Warszawa/Aktualnosci/Szczegoly/id/7805/AKIRA-w-Helios-ANIME
- wrzutka warszawska, ale dotyczy kin Helios w całej Polsce.

Offline FDH

Odp: JPF
« Odpowiedź #1069 dnia: Pn, 30 Październik 2023, 16:02:17 »
Super,dzięki za info,Rzeszów się załapał więc idę na Akirę

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1070 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 19:29:52 »
Do kiedy jest preorder na Biomegę ?
Przymierzam się do Claymore i nie chcę kumulacji na koniec roku.

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1071 dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 19:53:08 »
Pisze tylko że premiera Biomegi 2024 więc nie ma konkretnej daty. Natomiast pierwszy tom Claymore preorder do końca grudnia, premiera luty.
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline Comzilla!

Odp: JPF
« Odpowiedź #1072 dnia: Pn, 27 Listopad 2023, 16:49:00 »
Informacja od wydawcy :



Cytuj
Nastoletni Subaru Sumeragi jest trzynastą głową klanu Sumeragi. Wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Hokuto i tajemniczym weterynarzem Seishirou, podróżuje po Tokio, uspokajając zagrażające miastu duchy.

-Liczba tomów: 3 (seria zakończona)
-format A5
-około 400 stron
-obwoluta lub TWARDA OPRAWA z obwolutą (twarda oprawa tylko w pre-order)
-cykl wydawniczy: co 3 miesiące
-cena za tom: 63,00 zł
PREMIERA: luty 2024
TWARDĄ OPRAWĘ można zamawiać do końca grudnia
Mój kanał na YT Comzilla!

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1073 dnia: So, 23 Grudzień 2023, 21:55:26 »
Jak wrażenia z SM Eternal?

Offline amsterdream

Odp: JPF
« Odpowiedź #1074 dnia: So, 23 Grudzień 2023, 22:08:04 »
Jeszcze nie doszło :(

Offline 79ers

Odp: JPF
« Odpowiedź #1075 dnia: So, 23 Grudzień 2023, 22:35:00 »
Niestety musiałem dzisiaj z językiem na wierzchu pędzić do paczkomatu, żeby nie odbierać w święta. Moim zdaniem mocno przereklamowane - podobnie zresztą jak Nocturnals, chociaż wydanie w  obydwu przypadkach przyzwoite. Nie wiem dlaczego oryginalny wydawca tak przeciągał sprawę - nie widzę tych fajerwerków, jedynie lekko połyskliwą okładkę, wspomniane przyzwoite wydanie i niezły papier.

Online Crono

Odp: JPF
« Odpowiedź #1076 dnia: So, 23 Grudzień 2023, 23:37:06 »
Odebrałem dzisiaj. Na szybko przejrzałem, przeczytam pewnie w święta, chociaż historię znam na pamięć. Co do samego wydania to jest ok, tylko zastanawia czemu to tyle trwało skoro i tak nie jest idealnie (pod pewnym kątem na okładce widać szachownicę, takie jakby rysy układające się w kwadraty). Jest to pewnie wynik zastosowanej techniki nałożenia na okładkę brokatu, ale i tak dziwnie to wygląda.

Odp: JPF
« Odpowiedź #1077 dnia: Pt, 29 Grudzień 2023, 00:17:02 »
Nie wiem czy to wina oryginalnego wydawcy, czy samej autorki? Jak dobrze kojarzę wypowiedzi wydawnictwa to w Niemczech też chyba wszystko trwało jakieś 5-6 lat, czyli tyle co u nas. Autorka chyba osobiście wszystko zatwierdzała, a pewnie robiła to wtedy jak miała czas. Podobnie było z "Akirą" i Otomo.

Co do samej mangi to dzisiaj odebrałem i zacząłem czytać. Wygląda to bardzo ładnie. Anime oglądałem naście razy, ale z mangą mam styczność pierwszy raz. Kiedyś widziałem przykładowe strony i kompletnie nie przemawiała do mnie kreska, a teraz o dziwo niesamowicie mi się podoba. Jak pomyślę, że anime leciało w TV prawie 30 lat temu, to serio, czuję się staro :( Kiedy to przeleciało? :(
Zapraszam wszystkich do odwiedzania bloga "Czytamy Komiksy", a także do obserwowania profilu na Facebooku i Instagramie.

https://czytamykomiksy.blogspot.com/
https://www.facebook.com/czytamykomiksy
https://www.instagram.com/czytamykomiksy/

Offline Antari

Odp: JPF
« Odpowiedź #1078 dnia: Pt, 29 Grudzień 2023, 19:32:52 »
Odebrałem dzisiaj. Na szybko przejrzałem, przeczytam pewnie w święta, chociaż historię znam na pamięć. Co do samego wydania to jest ok, tylko zastanawia czemu to tyle trwało skoro i tak nie jest idealnie (pod pewnym kątem na okładce widać szachownicę, takie jakby rysy układające się w kwadraty). Jest to pewnie wynik zastosowanej techniki nałożenia na okładkę brokatu, ale i tak dziwnie to wygląda.

Również mam ten efekt szachownicy na okładce i szczerze mówiąc drażni mnie to... Nie wiedziałem czy to jakieś uszkodzenie czy zamierzony efekt i zacząłem szukać w necie informacji na ten temat. Czyli tak ma być i nie ma czego reklamować? W oryginalnym, zagranicznym wydaniu też tak było?

Online Crono

Odp: JPF
« Odpowiedź #1079 dnia: Pt, 29 Grudzień 2023, 20:48:12 »
Nie wiem jak było w oryginale, ale na grupach na Facebooku kilka osób też zwróciło na to uwagę, więc podejrzewam że cały nakład tak ma. Tak jak pisałem powyżej, to pewnie efekt zastosowanej techniki nałożenia brokatu.