Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178909 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Interloper

Odp: JPF
« Odpowiedź #765 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 15:17:25 »
Cytuj
A swoją drogą, to ciekawe jak udało im wydać się w całości poprzednie wydanie.
Też mnie to zastanawia, patrząc po tym, jakie cyrki się teraz wyprawia. Dla mnie to rybka, bo mam Akirę z pierwszego wydania komplet, ale potrafię zrozumieć, że takie olewanie klienta przez stronę japońską jest niefajne.

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #766 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:02:10 »
No i ich strata, bo brałbym jak zły, a tak trzymam się swojego miękkiego kompletu nabytego lata temu ; )

Offline OokamiG

Odp: JPF
« Odpowiedź #767 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:03:54 »
A pierwszy tom Akiry się wyprzedał? Jak z dodrukami tej serii? Też muszą pytać o zgodę na nie?

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #768 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:12:51 »
Nie będzie zgody na dodruki, gdyż na to musi być osobny projekt, który muszą zaakceptować  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cringer

Odp: JPF
« Odpowiedź #769 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 16:44:20 »
Pamiętam jak lata temu, gdy jeszcze wychodziła pierwsza edycja Akiry, JPF zapowiadało "Domu". Nic z tego nie wyszło, więc może już wtedy nie było różowo.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #770 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 17:43:46 »
Egmont też kiedyś myślał o Domu i się wycofał. Oni chcieli wtedy stworzyć taką kolekcję na wzór Mistrzów Komiksu tylko, że z mangami. No ale słaba sprzedaż innych tytułów pewnie przekreśliła te plany. Ze 20 lat temu to było :P

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #771 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 17:56:16 »
A szkoda, Domu zdecydowanie jest tytułem brakującym na naszym rynku.

Offline Cringer

Odp: JPF
« Odpowiedź #772 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 18:02:09 »
Kiedyś na forum wspomniano że Otomo nie chce aby wydawano jego komiksy za granicą.

Bender

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #773 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 19:37:58 »
Tyle, że w Japonii używają innych farb, niedostępnych w Polsce. I trzeba kombinować z mieszankami.

Raczej watpię żeby nie istniały tabele z odpowiednikami tego ich Toyo (czy jak to się tam nazywa) do Pantone. Nie tylko mangi tam sie drukuje. 
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Kwiecień 2022, 19:39:34 wysłana przez Bender »

Offline Kvothe

Odp: JPF
« Odpowiedź #774 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 19:55:31 »
Z tego co piasali na facebooku to nie było zgody na wydanie HC (sam nawet o to pytałem).
A to ciekawe, w innych krajach wychodzą boxy w HC, a u nas sam Otomo  zabronił. Czy to po prostu kwestia pieniędzy jak zawsze. Kiedyś się zastanawiałem czy deluxe Berserka, byłby możliwy do wydania u nas. Jednak szybko stwierdziłem, że nie. Mimo tego, że dużo pozycji wychodzi w HC teraz.

Offline xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #775 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 20:09:49 »
Może na twardo można tylko w boxach  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline radef

Odp: JPF
« Odpowiedź #776 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 21:33:09 »
A to ciekawe, w innych krajach wychodzą boxy w HC, a u nas sam Otomo zabronił.
Ja podejrzewam, że tam chodziło o to, że Otomo nie zgodził się na wydanie HC i SC równolegle, jak chciało JPF. Więc JPF stwierdziło, że w takiej sytuacji wydadzą tylko SC. Lub o boxy, jak napisał xanar.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline zombie001

Odp: JPF
« Odpowiedź #777 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 23:29:21 »
No, ale wiecie, to w takim razie jest różnica powiedzieć:

Nie wydamy na twardo, bo Japończycy się nie zgodzili.


a

Nie wydamy na twardo, bo Japończycy się nie zgodzili.. na naszych warunkach, a innych nie przewidujemy.

Jeżeli drugie jest bliższe prawdy, to pierwsze nie jest zaraz kłamstwem, ale jednak czułbym pewien niesmak, gdyby wydawnictwo karmiło nas taką półprawdą. A przecież JPF chyba tak naprawdę nigdy nie sprecyzowało powodów. Takich konkretów. Bo lakoniczne zwalenie winy na Japończyków to też takie sobie było.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #778 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 23:45:45 »
Ej, ale jak Japonia nie zgadzała się na wydanie równoległe HC/SC, to w przypadku SM poszli w HC. Jakoś nie widzi mi się, by rezygnowali z Akiry w najlepszym możliwym wydaniu... Japonia jest dziwna, to raczej oni zablokowali, a nie JPF grymasił.

Offline Simon

Odp: JPF
« Odpowiedź #779 dnia: Pt, 22 Kwiecień 2022, 14:42:45 »
Wydawnictwo potwierdziło na Facebooku, że wyda mangę science-fiction Urusei Yatsura Rumiko Takahashi. Na tę serię Rumiko czekałem bardzo! :)
"I've... seen things you people wouldn't believe...
Attack ships on fire off the shoulder of Orion.
I watched C-Beams glitter in the dark
Near the Tannhäuser Gates.
All those... moments... will be lost in time,
Like tears... in... rain.
Time... to die..."