Autor Wątek: JPF  (Przeczytany 178906 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #750 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 16:37:57 »
Panorama wygląda mega ; ) Nie czytałem Huntera jak wychodził za pierwszym razem - dobre?

Odnośnie Dragon Balla - no właśnie na aukcjach mało twardej oprawy. Pierwszego tomu w ogóle nie widzę. Dlatego miałem nadzieję, że pojawi się jeszcze w sklepie.

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #751 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 19:43:53 »
Panorama wygląda mega ; ) Nie czytałem Huntera jak wychodził za pierwszym razem - dobre?

Odnośnie Dragon Balla - no właśnie na aukcjach mało twardej oprawy. Pierwszego tomu w ogóle nie widzę. Dlatego miałem nadzieję, że pojawi się jeszcze w sklepie.

Sprawdzaj też OLXa. Czasami pojawia się 1 tom. Wczoraj widziałem ogłoszenie na tomy 1-5 w twardej. Dzisiaj już go nie ma.

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #752 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 20:07:50 »
Dzięki R. A pamiętasz może w jakiej kwocie widniały? Obecnie przebitka jest mw dwukrotna per tom.

Zastanawiam się, czy nie pojawią się te tomy w sklepie z powrotem. Czy tomy innych serii nie znikały też wcześniej, by później się pojawić? Taka Ranma tom 1 miała premierę rok temu i wciąż jest dostępna. Podobnie Inuyasha, etc.

Online xanar

Odp: JPF
« Odpowiedź #753 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 20:44:20 »
https://www.olx.pl/d/oferty/q-dragon-ball-twarda/

Jak w sklepie nie ma to już raczej nie będzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Warpath

Odp: JPF
« Odpowiedź #754 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 21:17:38 »
No nic, to ewentualnie miękka dla brakujących tomów. Szkoda płacić +50zł per tom za samą twardą wersję.

Offline Rodrigues

Odp: JPF
« Odpowiedź #755 dnia: Wt, 19 Kwiecień 2022, 22:57:44 »
Dzięki R. A pamiętasz może w jakiej kwocie widniały? Obecnie przebitka jest mw dwukrotna per tom.

Cenowo było bardzo przystępnie - 300 za całość (czyli za 5 tomów). Pewnie dla tego tak szybko wyparowało.

Co tu gdybać - zdzwoń albo napisz do Mangardenu, jak wygląda sytuacja i czy coś im zostało.

https://mangarden.pl/pl/contact.html

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #756 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 10:13:41 »
Wiem, że to nie wina wydawcy, ale czekanie na kolejne tomy Akiry zaczyna mnie irytować.

Mogli to ogarnąć przed premierą, a nie wydać trzy tomy i pierdolić się z kolorkami, na które mało kto zwróci uwagę.

Liczę na to, że jak już dostaną akcept, to będą kolejne tomy wypuszczać szybko, w dwumiesięcznych odstępach.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Kwiecień 2022, 11:54:38 wysłana przez pokia »

Offline KubciO

Odp: JPF
« Odpowiedź #757 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 12:07:00 »
Liczę na to, że jak już dostaną akcept, to będą kolejne tomy wypuszczać szybko, w dwumiesięcznych odstępach.
Nie chcę Cię martwić, ale oni chyba wysyłają materiały na każdy kolejny tom osobno, więc i na akceptację przyjdzie nam czekać. Chyba że wspominali gdzieś, że wysłali wszystkie pozostałe materiały do akceptacji razem, w co nie wierzę.

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #758 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 12:12:24 »
Wspominali. Nie pamiętam gdzie o tym było, ale poszły już wszystkie obwoluty do akceptu.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: JPF
« Odpowiedź #759 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 12:33:48 »
Na Fejsie pisali kilka miesięcy temu. Wysłali wszystkie obwoluty za jednym razem i tak samo zrobili też z Sailorkami, żeby nie było podobnej sytuacji. Z tego co pamiętam to przy "Akirze" świruje sam Otomo z tymi kolorami. Jedną wersję okładki już im kiedyś cofnął. Na twardą oprawę też się nie zgodził :-/

Offline zombie001

Odp: JPF
« Odpowiedź #760 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 12:42:49 »
Tzn. pewne jest na 100% że się nie zgodził, czy może wydawca stwierdził, że z akceptacją twardookladkowców to już byłoby za dużo roboty i powiedział pass. :)
Bo to 2 różne kwestie.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #761 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 13:03:01 »
Z tego co pamiętam to przy "Akirze" świruje sam Otomo z tymi kolorami.

To jest normalnie niepoważne. To można technologicznie ogarnąć przez podanie konkretnej farby. No chyba, że sam Otomo tego nie wie i jest na zasadzie, że dzisiaj chciałby trochę więcej zieleni, a jutro bardziej na czerwono. W głowie się poprzewracało.

Offline Alexandrus888

Odp: JPF
« Odpowiedź #762 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 13:11:19 »
Tyle, że w Japonii używają innych farb, niedostępnych w Polsce. I trzeba kombinować z mieszankami.

Offline pokia

Odp: JPF
« Odpowiedź #763 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 13:36:37 »
Tyle, że w Japonii używają innych farb, niedostępnych w Polsce. I trzeba kombinować z mieszankami.

I o tym piszę. Niech podadzą konkretne informacje. Farbę można kupić. Gwarantuję, że to tańsze niż wielokrotne drukowanie obwolut i wyrzucanie ich do kosza.

Powtórzę, że to delikatnie mówiąc niepoważne podejście że strony Japończyków. Nazwałbym to dosadniej, ale nie znam szczegółów. Mogę podejrzewać, że gdyby JPF wiedziało co ich czeka, to inaczej by do tego podeszli. A swoją drogą, to ciekawe jak udało im wydać się w całości poprzednie wydanie.

Offline michał81

Odp: JPF
« Odpowiedź #764 dnia: Śr, 20 Kwiecień 2022, 13:45:55 »
Tzn. pewne jest na 100% że się nie zgodził, czy może wydawca stwierdził, że z akceptacją twardookladkowców to już byłoby za dużo roboty i powiedział pass. :)
Bo to 2 różne kwestie.
Z tego co piasali na facebooku to nie było zgody na wydanie HC (sam nawet o to pytałem).