Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 12124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #135 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 20:33:42 »

« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 12:21:34 »
Ostatnio przeczytałem trzy tomy mangi Star Wars.

https://www.goodreads.com/book/show/40075149-star-wars-lost-stars-vol-1-manga-star-wars-lost-stars?from_search=true&qid=Ljh83Te4mm&rank=1

W Japonii ukazują się adaptacje książek z nowego kanonu w formie komiksowej. Później są tłumaczone i wydawane w USA oraz UK.

"Lost Stars", czyli wydane w Polsce "Utracone Gwiazdy" autorstwa Claudii Gray to jedna z lepszych nowo kanonicznych książek (zresztą "Więzy Krwi" tej samej autorki również). Manga historie z książki trochę okroiła, ale mimo tego jako adaptacja jest świetnie poprowadzona. To historia o dwójce przyjaciół, których wojna galaktyczna rzuca po przeciwnych stronach barykady, Imperium oraz Sojusz Rebeliantów. Lubię w tej historii to, że znane wydarzenia (zniszczenie Gwiazd Śmierci) są przedstawiane z perspektyw innych, zwykłych uczestników oraz obserwatorów tych wydarzeń. Z punktu widzenia Imperium te same sytuację, są zupełnie inaczej odbierane i odczuwane. Wątek miłości w stylu Romeo-Julia jest stary jak świat, ale tutaj nie jest tani, odczuwamy emocje razem z bohaterami. Manga dodatkowo ma świetne rysunki, zwłaszcza znanych postaci. Autor adaptacji świetnie czuje się w tym uniwersum.

W lutym wychodzi kolejna manga, tym razem adaptacja młodzieżowej powieści o Luku Skywalkerze.

PS: Chciałem załączyć kilka kadrów z komiksu, ale coś nie działa. Nie rozumiem co.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Luty 2020, 12:32:40 wysłana przez Dariusz_Notariusz »

Offline Kielo

« Odpowiedź #137 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 07:36:43 »

Offline xanar

« Odpowiedź #138 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:30:01 »
O co to chodzi, jakieś nowe lepsze starwarsy ? Tamte zniszczyli więcej stwierdzili, że sobie stworzą nowe ?

Offline Kielo

« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:38:32 »
Skywalker Saga oficjalnie sie zakonczyla wraz z czescia 9.

Teraz zaczyna sie nowa era, kilkaset lat przed ANH. Nowe filny, komiksy, ksiazki itd. Chodza plotki, ze mlody Yoda bedzie jednym z bohaterow.

Offline xanar

« Odpowiedź #140 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:43:08 »
Ostanie trzy części to raczej Palpatine Saga.

Offline Bender

« Odpowiedź #141 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:45:56 »
Stopień ekscytacji: 0.  Ten filmik niestety podkreślił wrażenie taśmowości, generyczności i bezpłciowości produkcji. Nawet na tych szkicach nie zobaczyłem nawet jednej rzeczy, która by mnie zaintrygowała.
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Luty 2020, 08:47:38 wysłana przez Bender »
Mozart in Paris (Duchazeau) - dobre, zwłaszcza jak ktoś lubi Blaina.

Offline Cringer

« Odpowiedź #142 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 09:35:19 »
Disney odgrzał już kotlety z lodówki to bierze się za zamrażarkę z Rycerzami Starej Republiki.
Co samo w sobie nie jest tak tragiczne. Do McDonalda nie idzie się na wykwintne danie. Jednak udawanie że ileś nad tym dumali, mieli zebrania, rozrysowania fabuły, i udają że stworzyli coś nowatorskie wygląda żałośnie.

Offline Gazza

« Odpowiedź #143 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 09:43:02 »
No i fajnie! Liczę, że wyjdzie z tego coś ciekawego!
Niezwyciężony - 7/10  |  Sędzia Anderson: Szambala - 8/10  |  Mandroid - 8/10  |  Fear Agent - 7/10  |  Bezprawie - 8/10

Offline Apasz

« Odpowiedź #144 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 13:19:56 »
Też się cieszę. Zupełnie nie rozumiem narzekania i ględzenia, że to brukanie legendy. Tak samo jak nie rozumiem zachwytów nad oryginalną sagą. Dla mnie wszystkie trylogie są po prostu fajnym sci-fi, a nie kultem. Jedynie IV-VI ma przewagę ze względu na sentyment, ale nic poza tym.

Disney odgrzał już kotlety z lodówki to bierze się za zamrażarkę z Rycerzami Starej Republiki.

No właśnie niestety nie, bo Stara Republika to rzeczywistość sprzed kilku tysięcy lat przed Sagą Skywalkerów, a Disney bierze się za okres 200 lat przed nią. Ja bym sobie bardzo życzył filmów o Starej Republice, bo uważam, że ma ona ogromny potencjał, ale na to pewnie jeszcze długo trzeba będzie czekać, bo twórcy z uporem godnym lepszej sprawy unikają tego tematu...
#stopmowienienawiści
#wolnesondy
#OTUA

Offline xanar

« Odpowiedź #145 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 13:46:45 »
Jestem na 100% pewien, że nic lepszego nie zrobią niż KOTOR'y jeżeli chodzi o Old Republic, przecież oni nawet nazwę zmienili, wiele to ze Starą Republiką mieć nie będzie.
W tym klipie jest taka tablica z tym co ma być w filmie, nie widzę jednej rzeczy, chyba najważniejszej tam na górze powinna być napisana historia czy coś takiego  :) ale jest dwa razy diversity i representation/diversity a to przecież najważniejsze  :)

Offline Cringer

« Odpowiedź #146 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 14:19:53 »
No właśnie niestety nie, bo Stara Republika to rzeczywistość sprzed kilku tysięcy lat przed Sagą Skywalkerów, a Disney bierze się za okres 200 lat przed nią.
Mogą sobie lata wymyślać jakie chcą, na ten jednak moment wygląda mi to jak KOTOR.