Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 69617 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #135 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 20:33:42 »

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 12:21:34 »
Ostatnio przeczytałem trzy tomy mangi Star Wars.

https://www.goodreads.com/book/show/40075149-star-wars-lost-stars-vol-1-manga-star-wars-lost-stars?from_search=true&qid=Ljh83Te4mm&rank=1


 W Japonii ukazują się adaptacje książek z nowego kanonu w formie komiksowej. Później są tłumaczone i wydawane w USA oraz UK.

 "Lost Stars", czyli wydane w Polsce "Utracone Gwiazdy" autorstwa Claudii Gray to jedna z lepszych nowo kanonicznych książek (zresztą "Więzy Krwi" tej samej autorki również). Manga historie z książki trochę okroiła, ale mimo tego jako adaptacja jest świetnie poprowadzona. To historia o dwójce przyjaciół, których wojna galaktyczna rzuca po przeciwnych stronach barykady, Imperium oraz Sojusz Rebeliantów. Lubię w tej historii to, że znane wydarzenia (zniszczenie Gwiazd Śmierci) są przedstawiane z perspektyw innych, zwykłych uczestników oraz obserwatorów tych wydarzeń. Z punktu widzenia Imperium te same sytuację, są zupełnie inaczej odbierane i odczuwane. Wątek miłości w stylu Romeo-Julia jest stary jak świat, ale tutaj nie jest tani, odczuwamy emocje razem z bohaterami. Manga dodatkowo ma świetne rysunki, zwłaszcza znanych postaci. Autor adaptacji świetnie czuje się w tym uniwersum.



W lutym wychodzi kolejna manga, tym razem adaptacja młodzieżowej powieści o Luku Skywalkerze.

PS: Chciałem załączyć kilka kadrów z komiksu, ale coś nie działa. Nie rozumiem co.
« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Luty 2020, 12:32:40 wysłana przez Dariusz_Notariusz »


Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #138 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:30:01 »
O co to chodzi, jakieś nowe lepsze starwarsy ? Tamte zniszczyli więcej stwierdzili, że sobie stworzą nowe ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kielo

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #139 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:38:32 »
Skywalker Saga oficjalnie sie zakonczyla wraz z czescia 9.

Teraz zaczyna sie nowa era, kilkaset lat przed ANH. Nowe filny, komiksy, ksiazki itd. Chodza plotki, ze mlody Yoda bedzie jednym z bohaterow.

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #140 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:43:08 »
Ostanie trzy części to raczej Palpatine Saga.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #141 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:45:56 »
Stopień ekscytacji: 0.  Ten filmik niestety podkreślił wrażenie taśmowości, generyczności i bezpłciowości produkcji. Nawet na tych szkicach nie zobaczyłem nawet jednej rzeczy, która by mnie zaintrygowała.
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Luty 2020, 08:47:38 wysłana przez Bender »

Offline Cringer

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #142 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 09:35:19 »
Disney odgrzał już kotlety z lodówki to bierze się za zamrażarkę z Rycerzami Starej Republiki.
Co samo w sobie nie jest tak tragiczne. Do McDonalda nie idzie się na wykwintne danie. Jednak udawanie że ileś nad tym dumali, mieli zebrania, rozrysowania fabuły, i udają że stworzyli coś nowatorskie wygląda żałośnie.

Offline Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #143 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 09:43:02 »
No i fajnie! Liczę, że wyjdzie z tego coś ciekawego!

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #144 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 13:19:56 »
Też się cieszę. Zupełnie nie rozumiem narzekania i ględzenia, że to brukanie legendy. Tak samo jak nie rozumiem zachwytów nad oryginalną sagą. Dla mnie wszystkie trylogie są po prostu fajnym sci-fi, a nie kultem. Jedynie IV-VI ma przewagę ze względu na sentyment, ale nic poza tym.

Disney odgrzał już kotlety z lodówki to bierze się za zamrażarkę z Rycerzami Starej Republiki.


No właśnie niestety nie, bo Stara Republika to rzeczywistość sprzed kilku tysięcy lat przed Sagą Skywalkerów, a Disney bierze się za okres 200 lat przed nią. Ja bym sobie bardzo życzył filmów o Starej Republice, bo uważam, że ma ona ogromny potencjał, ale na to pewnie jeszcze długo trzeba będzie czekać, bo twórcy z uporem godnym lepszej sprawy unikają tego tematu...

Offline xanar

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #145 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 13:46:45 »
Jestem na 100% pewien, że nic lepszego nie zrobią niż KOTOR'y jeżeli chodzi o Old Republic, przecież oni nawet nazwę zmienili, wiele to ze Starą Republiką mieć nie będzie.
W tym klipie jest taka tablica z tym co ma być w filmie, nie widzę jednej rzeczy, chyba najważniejszej tam na górze powinna być napisana historia czy coś takiego  :) ale jest dwa razy diversity i representation/diversity a to przecież najważniejsze  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Cringer

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #146 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 14:19:53 »
No właśnie niestety nie, bo Stara Republika to rzeczywistość sprzed kilku tysięcy lat przed Sagą Skywalkerów, a Disney bierze się za okres 200 lat przed nią.
Mogą sobie lata wymyślać jakie chcą, na ten jednak moment wygląda mi to jak KOTOR.

Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #147 dnia: So, 07 Marzec 2020, 21:45:56 »
Star Wars Adventures: Clone Wars #1 dostało nowy wariant z ratio 1:100 (Mike Oeming). Coś tu poszło nie tak, w szczególności z Anakinem :/


Offline stachel

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #148 dnia: Pn, 27 Kwiecień 2020, 11:38:24 »
Jedi Bibliothek podało daty dla kolejnych komiksów z SW (przeniesienia z kwietnia). Zeszyty zostały przeniesione na lipiec, wydania zbiorcze na listopad (sic!). Jeśli więc ktoś czekał na STAR WARS JEDI FALLEN ORDER DARK TEMPLE TP albo na STAR WARS RISE OF KYLO REN TP to jeszcze sobie trochę poczekamy :(

Offline Gazza

Odp: Star Wars
« Odpowiedź #149 dnia: Cz, 14 Maj 2020, 11:49:59 »
W Gildii (gdzie mam zamówiony) nowy nr SW Komiks ma kolejne odroczenie premiery. Czy do kiosków również nie trafił i opóźnienie dotyczy całości nakładu?
Egmont "stracił" licencję ale chyba nie dotknie to bieżącego numeru? Trochę to niepokojące się robi...