Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 7
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Egmont 2019 A czy jest szansa, że serię będą kontynuowane od "tom 1" ? Tak jak to miało miejsce w USA?
Jeśli drugi raz przerwą serię w trakcie, bo zmienił się scenarzysta to już nigdy nie wejdę od nich w otwarte serie SH. Ucięli mi kilka serii w New52 i jeśli to samo zrobią z Rebirth to stracą klienta, bo to będzie kolejny dowód, że nie ma sensu kupować nic od nich co można kupić po angielsku.

Pt, 08 Luty 2019, 15:03:36
2
Odp: Egmont 2019 W ogóle jestem w stanie zrozumieć, że wydawca ucina jakieś serie itp
Natomiast to jest zrobione totalnie bez szacunku do czytelnika. Powinien pójść jakiś komunikat bądź wyjaśnienie co się dzieje i co dalej. Ech.. teraz się nauczę. Jak ucięli w New52 to jak kretyn zaufałem przy Rebirth.

Pt, 08 Luty 2019, 15:17:28
1
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy) Biedne, bardzo biedne zapowiedzi. Pierwszy raz od lat nie czuję w ogóle ekscytacji.

Na plus:
 - Punisher MAX dostanie kolejny tom. Kto to pisał dalej? Aaron ? Rucka?
- Kapitan Ameryka od Brubakera ? To będzie całość w dwóch tomach.
- Uniwersum Sandman.

Na minus:
- Brak nowości Vertigo
- Brak nowości Marvel NOW 2.0

I może mi wytłumaczyć ktoś o co chodzi z Odrodzeniem? Widzę, że nagle zaczną wydawać Batmana co dwa miesiące oraz Dtective Comics. Wszystkie inne serie mają ostatni tom. O co z tym chodzi? Każda z nich zamieni się później w DC Uniwersum? Czy Egmont wycofuję się praktycznie po całości z Rebirth?

Pt, 26 Kwiecień 2019, 14:04:20
1
Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy) Podjąłem dzisiaj decyzję, że brakujące tomy z Rebirth dokupuję po angielsku. Od Egmont będę kupował teraz tylko zamknięte serie, już wydane w komplecie. Kupowałem całe Rebirth, mój znajomek również. Zostaliśmy na lodzie. Wystarczyłaby jakaś jasna deklaracja, ale nie, trzeba czekać. Kołodziejczak to dno totalne jeśli chodzi o PR i marketing.
Pn, 29 Kwiecień 2019, 13:10:53
2
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
W preorderze, dwa Epici na sierpień wychodzą u konkurencji z wysyłką Inpostem jakieś 10 zł drożej.

Także średnio z tą rewolucją.

Dodajmy do tego, że w Atom można zamawiać za pobraniem. Ja dlatego się przerzuciłem z MvN. Nie masz zamrożonej kasy kilka miesięcy, łatwiej tak zarządzać wydatkami. MvN straszy kilka tygodni, że zbankrutuje i mam wpłacić im pieniądze za Animal Mana który ma się ukazać w grudniu ? Bez jaj.

Wt, 07 Maj 2019, 13:29:14
1
Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie Ja również mam ubaw, bo okazuję się na koniec, że jedyny sklep komiksowy który kłamie, manipuluje oraz prowadzi brudną grę wobec konkurentów to jest Multiversum. Wszystko co pisał o konkurencji dotyczy jego, nie Atomu. To się nazywa projekcja.
Wt, 07 Maj 2019, 13:39:32
2
Odp: Batman Mi się Batman Kinga podoba. Myślę, że sam King problemem nie jest, tylko redaktorzy i wymagania co do serii.
Cz, 23 Maj 2019, 11:10:46
1
Odp: Batman
Lepiej bym tego nie ujął. Zdecydowanie najbliższe prawdy i w punkt.

Już odliczam zeszyty kiedy ten wyrobnik (King) zostanie wreszcie prawowicie usunięty ze stanowiska. Patrząc na to co wyprawia zaczynam dochodzić do wniosku, że jego lepsze projekty jak Vision, MM i Sheriff of Babylon to po prostu wypadki przy pracy.

Trzy razy wypadek przy pracy? I to taki, że dostał Eisnery? Bez jaj. Moim zdaniem on jest genialny, jak może pisać jak chce, to tworzy świetne komiksy. W momencie w którym ma redaktorów, nakazy oraz dużą presję, to już idzie mu gorzej. Ja jego Batmana lubię. Snyder podobał mi się bardziej, ale to nie jest zła seria.

Pt, 24 Maj 2019, 09:43:35
1
Odp: Shout Box @KamilM
Jak już tak bawimy się w psychiatrę internistę to również coś diagnozuję. Projekcja. Zarzucanie innym rzeczy którą samemu bardzo mocno się wypiera. To jest często schorzenie u osób które z dużą zajadliwością, wręcz niezdrową, coś krytykują. Moim zdaniem z pary Tom King i KamilM to Ty jesteś chory psychicznie. Byłeś u lekarza?

Pt, 24 Maj 2019, 13:33:22
2
Odp: Usagi Yojimbo Tylko to jest już coś innego, inny rodzaj straty. Istotne wydarzenia fabularne, relację między bohaterami, genezę postaci, to wszystko tracisz w momencie w którym zrezygnujesz z tych pierwszych 7 tomów. To są moim zdaniem kluczowe elementy dla komiksu. Nie znając niuansów oraz nie wychwytując wszystkich kontekstów, nie stracisz praktycznie nic, poza wartością dodaną do opowiadanej przez Sakai historii. Kolejna rzecz, że jak zainteresuję Ciebie coś z komiksu stricte japońskiego to znajdziesz mnóstwo materiału by historię lepiej zrozumieć. Mi najbardziej z tomów FG podobały się historię w których Usagi mierzy się z Yokai. Niedawno skończyłem czytać książkę ( http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4219261/y-kai-tajemnicze-stwory-w-kulturze-japonskiej ) o tych "stworkach", jest tam nakreślony bardzo duży kontekst i historia tego zjawiska w Japonii. Sakai korzysta przy tworzeniu postaci również oryginalnego bestiariusza z końca 18 wieku, autorstwa autorstwa Toriymay Sekiena ( https://www.goodreads.com/book/show/25497496-japandemonium-illustrated ), który również przeczytałem, bo to absolutna podstawa dla całej japońskiej popkultury. Ktoś tu przywołał film "Milczenie" i, że dzięki niemu lepiej zrozumiał komiks. Przecież to zawsze tak działa, że jeśli coś nas interesuję to chcemy zgłębić więcej wiedzy i mieć lepsze rozeznanie w temacie. Można historię Japonii poznawać dodatkowo, na własną rękę jeśli się uzna, że ta wiedza jest atrakcyjna i zwiększa immersję w odbiorze komiksu. I powtórzę jeszcze raz - ona nie jest niezbędna, a pierwsze 7 tomów dotyczy stricte postaci, miejsc, wydarzeń które będą się powtarzać w tomach z Dark Horse i już mogą być znaczące dla rozumienia całości komiksu.
Śr, 19 Czerwiec 2019, 11:24:18
4