Autor Wątek: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021  (Przeczytany 72067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #375 dnia: Śr, 21 Grudzień 2022, 21:25:04 »
AAAAAAAAAAAAAA! ETZ!
No jak tak można?! Po 4 zeszytach wyścigu Upiornych Jeźdzców w 5 tomie Avengers, dostaliśmy przedruk ANAD Ghost Rider #1 z WKKM i SBM. Czyli w sumie 50 zł okładkowe jest za zaledwie 4 premierowe zeszyty. Dla mnie to jest draństwo ze strony wydawnictwa. Zamiast zrobić podwójny tom, to dali nam cieniznę i jeszcze przedruk komiksu sprzed 5 lat, którego serii palcem nie tknęli jak wychodził polski Marvel 2.0. Wracamy do niskich zagrywek wypełniania komiksów ścinkami jak w Angeli czy Superior Spider-Man 1 itp. Mam ochotę wyjść z siebie i stanąć obok, tak bardzo jestem zły na tą zagrywkę Egmontu. A wystarczyłoby dać zeszyt ANAD GR #12 i nie byłoby sprawy. Ale nie - znowu przepłacamy za dubla. Ludzie trzymajcie mnie!

Offline AntekSocjalny

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #376 dnia: Śr, 21 Grudzień 2022, 21:41:48 »
Zdajesz sobie sprawę, że tak wyszło w oryginale? Czy robisz gównoburzę dla zasady?

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #377 dnia: Śr, 21 Grudzień 2022, 21:43:53 »
AAAAAAAAAAAAAA! ETZ!
No jak tak można?! Po 4 zeszytach wyścigu Upiornych Jeźdzców w 5 tomie Avengers, dostaliśmy przedruk ANAD Ghost Rider #1 z WKKM i SBM. Czyli w sumie 50 zł okładkowe jest za zaledwie 4 premierowe zeszyty. Dla mnie to jest draństwo ze strony wydawnictwa. Zamiast zrobić podwójny tom, to dali nam cieniznę i jeszcze przedruk komiksu sprzed 5 lat, którego serii palcem nie tknęli jak wychodził polski Marvel 2.0. Wracamy do niskich zagrywek wypełniania komiksów ścinkami jak w Angeli czy Superior Spider-Man 1 itp. Mam ochotę wyjść z siebie i stanąć obok, tak bardzo jestem zły na tą zagrywkę Egmontu. A wystarczyłoby dać zeszyt ANAD GR #12 i nie byłoby sprawy. Ale nie - znowu przepłacamy za dubla. Ludzie trzymajcie mnie!

Napisz jeszcze to w paru innych tematach, żeby przypadkiem nikt nie przeoczył, aż dziw bierze, że tak samo nie podniecasz się jak Hachette sam po sobie się dubluje, co samo w sobie jest niesamowite, wtedy takie posty powinieneś, pogrubione i podkreślone pisać. BTZ, HTZ.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #378 dnia: Śr, 21 Grudzień 2022, 22:00:22 »
Zdajesz sobie sprawę, że tak wyszło w oryginale? Czy robisz gównoburzę dla zasady?

W oryginale Miłość i Wojna były w 4 tomie Daredevila Millera a nie w 3. W oryginale nigdy nie było wydania Imperatywu Thanosa z oboma tomami Annihilatorów. W oryginalnym zbiorczym JL tom 4 Morrisona była Ziemia 2. I co? I Egmont dał radę. A tu oczywiście nic nie mógł zrobić. Jasne.

@xanar - bo to jest tak oburzające, że jeden temat nie wystarczy. Duh. A serio - w temacie Egmontu wróciła sprawa cen. A ten komiks pokazuje jak są dmuchane strony, żeby uzasadnić cenę 50 zł. Tutaj zaś mówię o aspekcie, że danie w zeszycie Avengers z 2019 roku ANAD GR 1 nie ma żadnego uzasadnienia fabularnego. Gdy Egmont wydawał ANADy to całkowicie olał sprawę wielu fajnych serii, w tym GR. I teraz po 5 latach do tego wraca? Dla mnie to jest frustrujące. I wpisuje się w politykę doklejania komiksów z Kolekcji do premierowego materiału, żeby komplecista musiał przepłacać. A tego bardzo nie lubię i krytykuję za każdym razem.

Offline AntekSocjalny

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #379 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 07:17:14 »
Nic nie zostało doklejone, tak samo wydał Marvel. Przestań kłamać...szkoda, że Egmont nie wydał tego tomu bez tego "dubla" tylko z czterema zeszytami

Offline OokamiG

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #380 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 07:28:05 »
W oryginale nie było takiego wydania Daredevila.

Offline Bazyliszek

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #381 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 08:31:05 »
Czy chodzi o Ghost Ridera wydanego w lipcu 2017 w WKKM i obecnie nie do kupienia jako nówka sztuka?

Wiele komiksów wydanych w 2017 roku jest obecnie nie do kupienia, ale oczywiście czepisz się tylko WKKM. Poza tym ten sam zeszyt był przedrukowany w SBM #119 z 14 lipca 2021 i też mnie to denerwowało. A teraz Egmont zrobił trzeci druk, zamiast zmienić skład tego albumu, albo obniżyć cenę.


Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #382 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 08:38:01 »
 ;D ;D ;D ;D
A możesz wkleić te swoje posty z tym wielkim obudzeniem jak Hatchtte dubluje Hatchtte  ;D

Tak z ciekawości są jakieś wydania gdzie Egmont dubluje sam siebie ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #383 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 08:41:34 »
Tak z ciekawości są jakieś wydania gdzie Egmont dubluje sam siebie ?

Był jakiś tam event z mordą Luthora na okładce, gdzie były zeszyty z wydań Ligi Sprawiedliwości. Choć oczywiście w porównaniu z sytuacjami, w których Hachette dublowało samo siebie to pikuś, było ich dużo więcej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Grudzień 2022, 08:45:46 wysłana przez ukaszm84 »

Offline Darth_Simon

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 08:46:47 »
;D ;D ;D ;D
A możesz wkleić te swoje posty z tym wielkim obudzeniem jak Hatchtte dubluje Hatchtte  ;D

Tak z ciekawości są jakieś wydania gdzie Egmont dubluje sam siebie ?

Daw albo trzy zeszyty powtarzają się w 4 tomie ligi sprawiedliwości z Uniwersum DC oraz Wojnie Totalnej - Rok Łotrów
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 08:50:08 »
Tak z ciekawości są jakieś wydania gdzie Egmont dubluje sam siebie ?
Tak.

Liga Sprawiedliwości. Tom 4: Szósty Wymiar oraz Liga Sprawiedliwości – Wojna totalna. Rok Łotrów mają powtórzone 3 zeszyty (było wyjaśnione dlaczego tak się stało)

W Śmierci są powtórzone 3 zeszyty z serii Sandman (dwa z regularnej i jeden z Nocy Nieskończonych), przy czym wydanie tego komiksu jest takie samo w oryginale.

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #386 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 08:54:55 »
A ta Liga Sprawiedliwości to też tak było w oryginale czy to skład Egmontu ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 09:24:19 »
A ta Liga Sprawiedliwości to też tak było w oryginale czy to skład Egmontu ?

Z wydaniem Ligii wynikł taki problem, ponieważ Egmont bazował na dwóch wydaniach. Do 4 tomu łącznie wydawał tak jak jest w amerykańskich zbiorczych, a tom Wojna totalna. Rok Łotrów jest oparty na wydaniu francuskim. Ten tom jest wstępem do Death Metal, którego wydanie też jest na podstawie francuskiego wydania. Potem ponownie wrócił do wydawania wg wydań amerykańskich w kolejnych tomach Ligii. Stąd całe to zamieszanie, co było już tłumaczone przy premierze tego tomu.
« Ostatnia zmiana: Cz, 22 Grudzień 2022, 09:26:47 wysłana przez michał81 »

Offline HugoL3

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 10:54:58 »
;D ;D ;D ;D
A możesz wkleić te swoje posty z tym wielkim obudzeniem jak Hatchtte dubluje Hatchtte  ;D

Tak z ciekawości są jakieś wydania gdzie Egmont dubluje sam siebie ?

A liczymy dodruki i nowe wydania tego samego? :D :D :D

Offline xanar

Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« Odpowiedź #389 dnia: Cz, 22 Grudzień 2022, 11:31:37 »
Oczywiście, dubel to dubel  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój