Autor Wątek: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)  (Przeczytany 308812 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Deg

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2010 dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 20:32:42 »
Jpr to jest Kolekcja Barksa w której połowa zawartości to duble (...)

To jak Ty sobie wyobrażasz kolekcję? Poszatkowaną, złożoną z przypadkowych fragmentów, bez kontynuacji, nawiązań?

A, nie, Poczekaj. Właśnie tak, prawda?   ???

No to wiadomo co powinno się wydać i już to padło - Paperinik oraz Kaczor Donald i Wehikuł Czasu.

Wehikuł czasu z dublami, czy bez?  ::)
This is my truth, tell me yours.

Online Takesh

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2011 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 10:28:04 »
Jak chronologia, to tylko wg daty oryginalnego powstania idąc od początku. Tyle że raz byłby to tom np. z komiksami z lat 1978-1981 które ukazały się już w Polsce, drugi raz album w tym samym przedziale czasowym, ale już z komiksami tylko premierowymi. Żadnej dowolności, tylko jedziemy od początku, do końca.

Serio? Czyli album z jednego okresu wydać w dwóch albumach: pierwszy z historiami, które masz, a drugi z historiami, których nie masz? Qr...!! Nie wierzę, że można być takim idiotą. Osoba o nazwie Bazyliszek nie może istnieć. To jest jakieś fajkowe konto i ktoś sobie jaja ciągle robi.

Halo moderacja! Zróbcie coś z tym trollem, bo wszędzie pierd... w kółko to samo i w żadnym wątku nie można spokojnie czytać, czy prowadzić normalnej konwersacji.

Nawet jak się go zablokuje, to inni go cytują i toczą rozmowy na kilka stron. Jak to nie jest troll nr 1 i powód do całkowitego bana, to ja nie wiem.

Już się wyłączam. Dość wqur... się.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2012 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 10:57:53 »
@UP
Przecież ty bardzo rzadko piszesz o kaczych komiksach. Teraz mam wrażenie, że wpadłeś tutaj żeby tylko się do mnie przyczepić i się wyżyć ze swoich frustracji.

Nie z historiami które ja mam, tylko z historiami które wyszły już wcześniej po polsku. Nie mam wszystkich komiksów Vicara, bo nie mam wszystkich polskich numerów KD. Ale gdybym chciał, to mógłbym je zacząć zbierać z rynku wtórnego. Jest jednak różnica w zbieraniu komiksow których nie mam, a tym, że miałbym kupować album zbiorczy z kolejnym wydaniem "Najeźdzców z kosmosu" czy też "Kosmicznych moli".

Serio? Czyli album z jednego okresu wydać w dwóch albumach

Tak

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2013 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 11:22:17 »
Nawet jak się go zablokuje, to inni go cytują i toczą rozmowy na kilka stron. Jak to nie jest troll nr 1 i powód do całkowitego bana, to ja nie wiem.
Tylko że sam go zacytowałeś  ;D ;D


To nie potwierdza tego o czym pisze Takeshi, bo historie nadal są ułożone chronologicznie, a nie na zasadzie "pan egoista bazyl tak chce".

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2014 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 11:51:49 »
By nie prowadzić do takich sytuacji, proponowałem w Egmoncie, by jakoś to zmienić, ale nie udało się.
Czasami w kolekcji Barksa są drobne przesunięcia. Zresztą sam Barks nie zawsze tworzył komiksy 1:1 w takiej kolejności, jak były wydawane, więc każda kolejność jest nieidealna.
I tak "Latający Holender i inne historie z lat 1958-1959" zawiera historie od kwietnia 1958 do stycznia 1959.
A "Skarb Pizarra i inne historie z lat 1958-1959" zawiera historie od listopada 1958 do września 1959.



Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline radef

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2015 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 13:35:45 »
A wracając do wcześniejszej propozycji Bazyliszka.

Mamy Vicara z lat 1993-1994 [specjalnie wybrałem takie lata, w okolicach startu KD, przyznaję się].
Wówczas Vicar stworzył 58 komiksów, łącznie 605 stron.
Normalnie, gdybyśmy wydawali komiksy chronologicznie, z tego wyszłyby 2-3 tomy.
Ale w propozycji Bazyliszka musimy patrzeć, co jest powtórką, a co nie - 27 komiksów wydano w Polsce, 275 stron.
Więc zgodnie z jego wytycznymi powinniśmy je podzielić na jeden tom zawierający 275 stron powrótek, i 330 stron z nowościami.
I jest fantastycznie, Bazyliszek się raduje?
NIE.
Ponieważ wśród 275 stron powtórek tylko 179 stron to powtórki z "Kaczorów Donaldów" z lat 90., pozostałe prawie 100 stron to powtórki z "Mickey Mouse'a", "Kaczora Donalda" z XXI wieku oraz "Urodzin Kaczora Donalda".
« Ostatnia zmiana: So, 01 Lipiec 2023, 13:38:26 wysłana przez radef »
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Online Szekak

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2016 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 13:53:02 »
A ja tak na inny temat... jakie okładki zbiorczaków od Egmontu miały błędy? 10 tom Dona Rosy to wiem, ale jeszcze pamiętam, że jeszcze jakiś kaczogród miał babola na okładce, ale nie pamiętam który.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online michał81

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2017 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 13:57:14 »
A ja tak na inny temat... jakie okładki zbiorczaków od Egmontu miały błędy? 10 tom Dona Rosy to wiem, ale jeszcze pamiętam, że jeszcze jakiś kaczogród miał babola na okładce, ale nie pamiętam który.
Trzeci tom Kaczogrodu Carla Barksa, gdzie była dodatkowa płetwa na okładce. Poprawiona chyba w dodrukach.

Online Szekak

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2018 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 14:05:15 »
A bedzie poprawiony 10 tom dona rosy?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Castiglione

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2019 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 14:14:20 »
Poprawiona chyba w dodrukach.
Poprawiona.


10 Rosa na razie w ogóle ma problem z dodrukiem, a że Disney ostatnio chciał cenzurować te komiksy, to może być różnie.

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2020 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 14:43:32 »
A wracając do wcześniejszej propozycji Bazyliszka.

Mamy Vicara z lat 1993-1994 [specjalnie wybrałem takie lata, w okolicach startu KD, przyznaję się].
Wówczas Vicar stworzył 58 komiksów, łącznie 605 stron.
Normalnie, gdybyśmy wydawali komiksy chronologicznie, z tego wyszłyby 2-3 tomy.
Ale w propozycji Bazyliszka musimy patrzeć, co jest powtórką, a co nie - 27 komiksów wydano w Polsce, 275 stron.
Więc zgodnie z jego wytycznymi powinniśmy je podzielić na jeden tom zawierający 275 stron powrótek, i 330 stron z nowościami.
I jest fantastycznie, Bazyliszek się raduje?
NIE.
Ponieważ wśród 275 stron powtórek tylko 179 stron to powtórki z "Kaczorów Donaldów" z lat 90., pozostałe prawie 100 stron to powtórki z "Mickey Mouse'a", "Kaczora Donalda" z XXI wieku oraz "Urodzin Kaczora Donalda".

No ja się  bym radował. Taka ewentualna Kolekcja nie miałaby być tylko dla mnie. Mamy tom z premierami, który kupiłbym na pewno. A nad tym z powtórkami bym się zastanowił. Trochę DD i MM mam, sprawdzam zawartość i wtedy decyduje. Ale to jest wybór świadomego czytelnika. A nie zmuszanie go by płacił za powtórki. W tym roku wyjdzie ten mieszany zbiorek Cavazano i wtedy się przekonam jak mi coś takiego podchodzi.

Dzięki radef - jesteś najlepszy. Dostarczasz solidnych danych, których ja w głowie nie mam.

Offline Dracos

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2021 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 14:50:07 »
@Bazyliszek A nie przyszło Ci do głowy że możesz być jedyną albo jedną, a bo ja wiem z 10 osób w Polsce które mają takie stare KD i MM? Przecież nikt specjalnie pod ciebie nie będzie układał jakiegokolwiek wydania. Z punktu widzenia korpo to mogą się obyć spokojnie bez twoich pieniędzy :)

Online zombie001

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2022 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 14:57:07 »
A wam nie przyszło jeszcze do głowy, że od lat próbujecie dyskutować ze świrem, który ma własną, "wyrytą w kamieniu", nienaruszalną, wizję rzeczywistości???
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline Bazyliszek

Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2023 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 20:35:11 »
Po pierwsze - czy są tu jacyś kaczkofani jeszcze oprócz radefa, czy zebrał się klub hejterów 8azyliszka, bo akurat tutaj piszę? Jakoś tych nicków z ostatnich dwóch stron za bardzo nie widziałem do tej pory w tym temacie.

Po drugie. Czytam Kaczki od 1994 roku. A wiecie kto jest moim ulubionym disneyowskim bohaterem? Tak - oczywiście Sknerus McKwacz. Ja go rozumiem, podziwiam i się z nim utożsamiam. :) Od dekad. Przesiąkłem sknerusowością i filozofia by płacić jeszcze raz za coś co już mam, kłoci się z moją religią. ;) Zwłaszcza, że i tak tłumaczenia Wojnarowskiego są lepsze niż obecne.

Po trzecie - co by komu przeszkadzało wydanie komiksów Vicara wg mojej propozycji? To jest dość rozsądna propozycja - chronologiczna kolejność, plus uwzględnienie dotychczasowej biblioteki Egmontu. Kto by na tym ucierpiał? A kompleciści jak ja by zyskali. Czy naprawdę wolicie żeby to sypać jak leci, bez względu na datę powstawania danej historyjki, jak teraz pójdzie Cavazano? Albo pomijać dziedzictwo polskiego Kaczora Donalda? Kto mówił, że jak rodzice kupowali dane komiksy w młodości, to teraz kupują wznowienia dla swoich dzieci. A pewnie nie tylko ja ma skitrane swoje numery na strychu, czy w piwnicy.

Po czwarte. radef olewa taką kolejność, bo nie ma wszystkich Kaczorów Donaldów z lat 1994-2000. Przykro mi z jego powodu. Ja mam bo się na nich wychowałem. Bo to ciągle są świetnie złożone komiksy. Najpierw Barks, potem detektywistyczny Miki, zwykle dobry Vicar na końcu. Plus fajne zagadki, figle-figlarzy i kozackie dodatki. To jest złoto. Polecam skompletowanie każdemu kaczkofanowi. To nie jest trudne bo za czasów Kołodziejczaka od 1996 to wychodziło po 200 tys nakładu za każdy numer do przełomu wieków. To jest na Allegro/olx. Moim zdaniem równie cenne komiksy, jak inne archiwalne serie.

Po piąte. Weźcie ochłońcie. Naskakujecie na mnie, jakby od mojej zgody czy aprobaty zależało czy taka ewentualna Kolekcja by wyszła. Tak nie jest, jestem zwykłym forumowiczem i Egmont Polska niestety do mnie nie dzwoni (choć telefon mi działa). TK może i czyta co piszę, ale się śmieje z tego i potem robi po swojemu, albo specjalnie na odwrót. Jego błąd, ale to tylko pokazuje, że nikogo nie obchodzi zdanie randoma z internetu. Na razie nie ma ani słowa i cienia zapowiedzi o wychodzeniu Kolekcji Vicara. Ani tym bardziej Paperinika czy Wehikułu Czasu. Dostajemy najgorsze możliwe wydanie Czarodziejów, za dużo Gigantów Extra i kompilację Cavazano. Tyle, nic więcej na razie.
« Ostatnia zmiana: So, 01 Lipiec 2023, 20:49:13 wysłana przez Bazyliszek »

ukaszm84

  • Gość
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Odpowiedź #2024 dnia: So, 01 Lipiec 2023, 20:47:36 »
Tak z ciekawości - gdyby cały sezon jakiegoś serialu miał wyjść na blu-rayu, a ty miałbyś już część tego sezonu w jakiejś starej wersji na dvd to też byś chciał żeby wydali każdy odcinek osobno, żebyś mógł sobie kupić tylko te, których nie masz?