Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573388 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3750 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 23:40:39 »
Na pewno jednak nie decydowałbym się na zaczynanie przygody z Batmanem od tej sagi, raczej nadal polecam jedno tomowe historię.
Hola, kto powiedział, że zaczynam Batmana? Przeczytałem cały Knightfall, potem Epidemię, która mnie rozczarowała, więc postanowiłem odpuścić kolejny tom czyli Dziedzictwo i od razu przejść do Ziemi niczyjej. Teraz dowiaduję się, że właściwa Ziemia niczyja zaczyna się od 4 tomu, a poprzednie 3 to jakieś wstępy, crossovery, nie wiadomo co i o to właśnie pytam.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3751 dnia: Cz, 29 Luty 2024, 23:56:47 »
To bierz śmiało 7 tomów wg mnie nie powinieneś się rozczarować.

Online Xmen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3752 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 00:50:04 »
Ale serio czym ta seria się wyróżnia? Tutaj były komentarze typu "nic lepszego z Batmanem nie przeczytasz" itp itd Jakoś lepiej skacze po dachach ten Batman? Jest bardziej obrażony niż zwykle? Czy może są jakieś ciekawe zwroty akcji?
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3753 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 06:48:10 »
Może później się to jakoś rozkręca bo pierwszy tom - Kataklizm był średni. Nawet najsłabszy tom Knightfall (5), lepiej mi się czytało. Dziedzictwo też lepsze.

Offline jahred666

Odp: Batman
« Odpowiedź #3754 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 17:58:59 »
a dla mnie Dziedzictwo było tragicznie słabe.. a juz w nim motyw a'la Indiana Jones wręcz żenujący... Pierwsze dwa tomy cyklu Ziemi Niczyjej, które się do tej pory ukazały to dla mnie kosa!

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3755 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 20:16:51 »
Pytanie tylko ile można czytać o ratowaniu cywili spod gruzów? Bo kataklizm to tak na oko z połowa stron to w kółko ten sam wątek.

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3756 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 20:34:26 »
Dziedzictwo miało sporo fajnych rzeczy (trochę słabych też), w zasadzie w pewnym sensie dokańczało Knightfall, ale graficznie już nie mój klimat.
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Marzec 2024, 20:38:13 wysłana przez Gieferg »

Offline 79ers

Odp: Batman
« Odpowiedź #3757 dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 20:49:16 »
Pytanie tylko ile można czytać o ratowaniu cywili spod gruzów?
Taki naród - choćbyś bronił się rękami i nogami, to i tak pomogą.

Offline Dacu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3758 dnia: So, 02 Marzec 2024, 20:01:32 »
Przeczytałem tom 3 Injustice. Co prawda historia zmierza do starej, dobrej nawalanki ale bawiłem się super. Historia nie jest męcząca poprzez zmianę charakteru każdego tomu. Po tomie 3 zapragnąłem poznać Hellblazera! Ponadto, z 1/3 bohaterów musiałem googlować, dla mnie ciekawe rozszerzenie świata.

Online Gustavus_tG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3759 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 12:52:57 »
The Bat-Man First Knight pierwszy zeszyt się pojawił. Batman wraca do 1939, pisze Jurgens.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #3760 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 20:49:05 »
Pytanie tylko ile można czytać o ratowaniu cywili spod gruzów? Bo kataklizm to tak na oko z połowa stron to w kółko ten sam wątek.

Więcej nie będzie:
Kataklizm to samo trzęsienie i to co zaraz po nim
Wstrząsy wtórne to właśnie pokazanie konsekwencji Kataklizmu dla zwykłych ludzi co moim zdaniem jest super bo rzadko kiedy komiksy superhero tak dobrze przedstawiają sytuację zwykłych ludzi.
Droga do Ziemi Niczyjej (u nas Walka o Gotham) koncentruje się już na tytułowej walce o to by Gotham nie zostało zamknięte, jest też większa intryga z tym związana.
A Ziemia Niczyja to sytuacja w Gotham po zamknięciu miasta (nie jest to żaden spoiler bo przecież tytuł Ziemia Niczyja to spoileruje) gdzie mamy miasto podzielone na frakcje przestępców i policji oraz walkę między nimi, a także spojrzenie na życie normalnych ludzi. Tu mamy mniejsze historie (najczęściej kilku zeszytowych), które pokazują całość Ziemi Niczyjej (fabularnie coś jak Wojny Klonów).

Offline Juby

Odp: Batman
« Odpowiedź #3761 dnia: So, 09 Marzec 2024, 18:05:23 »
BatCave to klęska urodzaju.
Widzę to trochę inaczej. Po prostu, niemal wszyscy przenieśli swoje zainteresowania (czy to wrzucając coś do sieci, czy też szukając w niej informacji) na social media i content na youtube. Szkoda, bo fanowskie strony i fora (takie jak to) robiły to o wiele lepiej. Od lat obserwuję też ogromne lenistwo użytkowników Internetu - ludziom najzwyczajniej w świecie nie chce się szukać, nie mają cierpliwości przejrzeć nawet pierwszą kartę wyszukiwania w google*. Szkoda, bo BatCave trzyma poziom sprzed lat, a wiele stron reprezentuje sobą obecnie szczyno-dziennikarstwo zdominowane przez clickbaity i prześciganie się w ilości "newsów".

*
Spoiler: PokażUkryj
Zaglądam na Batcave i nigdy nie widziałem tej listy lol
Google podpowiada mi tylko listę Bazyla.
https://www.google.com/search?q=wkkdc+bohaterowie+i+z%C5%82oczy%C5%84cy&oq=wkkdc+bohaterowie+i+z%C5%82oczy%C5%84cy&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOdIBCDUzMDhqMGo3qAIAsAIA&sourceid=chrome&ie=UTF-8
^ piąty link, tuż nad blogiem bazyla :P Broń boże nie traktuj tego jako atak, @Bibliotekarzu. Moja opinia jest na podstawie obserwacji postów dziesiątek userów kilku forów z ostatnich pięciu lat, zdaję sobie sprawę że najzwyczajniej w świecie mogłeś coś przeoczyć (tak bywa).

W razie gdyby ktoś nadal nie był pewien gdzie może znaleźć najlepsze, najobszerniejsze i najdokładniejsze bazy danych komiksów z Batmanem, odsyłam do linków poniżej:
https://www.batcave.com.pl/komiksy-polska-1990/
https://www.batcave.com.pl/wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics/
https://www.batcave.com.pl/wielka-kolekcja-komiksow-dc-bohaterowie-i-zloczyncy/
https://www.batcave.com.pl/komiks/bibliografia/

Ostatni link miał przedstawiać spis wszystkich wydań komiksowych z Batmanem i innymi bohaterami Gotham wydanych w naszym kraju. Powstał w 2003 roku, aktualizowany był na bieżąco gdzieś do 2013-2014. Nowsze roczniki dopisane zostały na podstawie spisu rocznikowego (link pierwszy), ale @Q tworzy go na podstawie zapowiedzi Egmontu (i kolekcji komiksowych) oraz zdobytych przeze mnie informacjach, a nie kupuję i nie czytam nawet 10% tego, co niektórzy tutaj, dlatego jeśli ktoś z forum KOMIKSpec znajdzie chwilę, aby zapoznać się z tym tekstem/ listą na BC i znajdzie jakieś błędy, lub braki, będę wdzięczny za info i pomoc (piszcie pw do mnie).

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3762 dnia: So, 09 Marzec 2024, 18:14:44 »
^ piąty link, tuż nad blogiem bazyla :P
Teraz może tak. Google cały czas aktualizuje wyniki. Kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej. Po prostu nie wpisuję tego samego hasła co tydzień aby sprawdzić, czy wypozycjonowało się coś nowego.
Batman returns
his books to the library

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3763 dnia: So, 09 Marzec 2024, 21:35:34 »
*
Spoiler: PokażUkryj
https://www.google.com/search?q=wkkdc+bohaterowie+i+z%C5%82oczy%C5%84cy&oq=wkkdc+bohaterowie+i+z%C5%82oczy%C5%84cy&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOdIBCDUzMDhqMGo3qAIAsAIA&sourceid=chrome&ie=UTF-8
^ piąty link, tuż nad blogiem bazyla :P Broń boże nie traktuj tego jako atak, @Bibliotekarzu. Moja opinia jest na podstawie obserwacji postów dziesiątek userów kilku forów z ostatnich pięciu lat, zdaję sobie sprawę że najzwyczajniej w świecie mogłeś coś przeoczyć (tak bywa).

Nie wiem dlaczego wspominany jest tylko blog Bazyla skoro nad jego wynikiem znajdują się aż 3 listy: Uniwersum, Wikipedii i Batcave  ;D

Online Xmen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3764 dnia: So, 09 Marzec 2024, 22:20:51 »
Bazyl jest bardziej rozpoznawalny, nie ma co się obrażać.
Jeleń to zwierzę leśne, którego widok napawa podziwem. Jego majestatyczny wygląd najlepiej podkreśla poroże – inaczej też wieniec, przypominający koronę. Jest postrzegany jako król lasu. Od początku dziejów pozostaje symbolem męstwa, witalności, władzy, a także walki i zwycięstwa.