Autor Wątek: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC  (Przeczytany 457071 razy)

jotkwadrat i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline frosty24

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3405 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 07:18:05 »
A gdzie mieszkasz? Z resztą w Warszawie też nie jest lepiej, na premierę też w środę rzadko kiedy jest nowy tom, jakoś około poniedziałku po weekendzie się on pojawia. A właśnie w dwóch w moim pobliżu też od dawna nie widziałem nowych tomów, ciekawe czy to ze względu na wykupienie, czy po prostu zrezygnowali bo im się nie opłacały one.

W Głogowie

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3406 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 07:29:02 »
Czy ja dobrze rozumiem, że Bazyl robi plagiat korzystając z twoich wpisów?

lol, nie?

@Kyms
Kilka razy chciałem skorzystać z Twojej listy, ale nie można jej znaleźć na portalu. Kilka razy szukałem na różne sposoby i nic. Musisz zrobić jakiegoś linka w rozwinięciu, bo po wejściu na kolekcje to są tylko różne artykuły. Może ta lista gdzieś tam jest na szarym końcu, ale kilka razy przeglądałem i poległem.

Wystarczy skorzystać z wewnętrznej wyszukiwarki do wyszukania  :)

Offline Takesh

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3407 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 07:39:51 »
No teraz znalazłem jak wpisałem lista dubli.

Przy okazji ostatni tom Supermana nie jest nowością na naszym rynku, tylko częściowym dublem. Jak można nie pamiętać Bloodsporta? Przecież każdy, kto chciał, mógł te komiksy kupić!

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3408 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 07:48:35 »
No teraz znalazłem jak wpisałem lista dubli.

Przy okazji ostatni tom Supermana nie jest nowością na naszym rynku, tylko częściowym dublem. Jak można nie pamiętać Bloodsporta? Przecież każdy, kto chciał, mógł te komiksy kupić!

Pamiętam o tym. Brak tej informacji wyjaśniałem na Facebooku, ale zaktualizuję informację, żeby nie było niedomówień  ;)

Offline Takesh

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3409 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 07:57:45 »
Nie mam Facebooka, więc nie wiem o tym sprostowaniu. Jak i każda osoba, która tą listę sprawdzała. Ale dobrze, że poprawisz.

Nie wiem, czy w innych pozycjach też są jakieś błędy i wyjaśnienia na Facebooku, ale to wogóle nie jest profesjonalne, ani logiczne.

Na stronę trolla nie wchodzę. Myślałem, że jest chociaż jedna dobra lista...

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3410 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 08:08:19 »
Nie mam Facebooka, więc nie wiem o tym sprostowaniu. Jak i każda osoba, która tą listę sprawdzała. Ale dobrze, że poprawisz.

Nie wiem, czy w innych pozycjach też są jakieś błędy i wyjaśnienia na Facebooku, ale to wogóle nie jest profesjonalne, ani logiczne.

Na stronę trolla nie wchodzę. Myślałem, że jest chociaż jedna dobra lista...

Już, przystopuj  ;) Lista została poprawiona o Twoją uwagę, dziękuję. Robię to za każdym razem, gdy ktoś ma zastrzeżenia, a takich więcej nie otrzymałem.

Offline Danio

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3411 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 09:41:55 »
Po czytaniu starych postów widzę, że trochę spieprzyłem kupując Nieskończony Kryzys w wydaniu Egmontu, bo w Bohaterowie i Złoczyńcy przedstawiony jest ten event dużo dokładniej. Ale jak już go mam to wystarczy, że dokupię Tom 7 Projekt Omac będący chyba wstępem do tego wydarzenia i wszystko zrozumiem? W tej kolekcji widzę, że tomów typu "Nieskończony Kryzys: cośtam cośtam" jest jeszcze kilka, wszystko jest istotne i dobre?

BTW, @Kyms super jest ta lista tomów i dubli, już mi się przydała 2 razy w tym miesiącu, dzięki!
Tak pomyślałem, że pochwalę, żeby nie było samego narzekania słychać. ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2024, 09:59:15 wysłana przez Danio »

Offline Takesh

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3412 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 09:57:42 »
Moim zdaniem wszystko. Czytałem to na bieżąco jak się ukazywało, ale każda seria była ciekawa i ważna.

Jedynie to nie sprawdzałem, czy u nas będą wszystkie istotne historie. Bo chyba jednej mini brak i historii z serii Wonder Woman i Supermana plus jeszcze kilku. Wogóle tamten okres DC był bardzo dobry scenariuszowo. Większość serii prezentowała conajmniej dobry poziom.

Ps.
Nie sądziłem, że zwrócenie uwagi na taki błąd jest narzekaniem. Już nie będę tego robił.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2024, 09:59:18 wysłana przez Takesh »

Offline Danio

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3413 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 10:09:34 »
Nie sądziłem, że zwrócenie uwagi na taki błąd jest narzekaniem. Już nie będę tego robił.
Zwrócenie uwagi na błąd jest w porządku, zgadzam się z tym, że poprawienie czegoś tylko na facebooku (którego też nie używam), a nie również na blogu jest dziwne, ale wyrzuty typu "myślałem, że jest chociaż jedna dobra lista"  albo "to nie jest profesjonalne" są wg mnie niepotrzebne. No chyba, że prowadzenie tego bloga to zawód Kymsa którym zarabia na życie, a nie hobby, to wtedy wymaganie profesjonalizmu bym zrozumiał.

Ale dzięki wielkie za opinie o Kryzysie! Tylko sprzedać to DC Deluxe i kupić 5 tomów z BiZ już będzie droższą operacją, muszę to przemyśleć. ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2024, 10:15:23 wysłana przez Danio »

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3414 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 11:47:42 »
Ale dzięki wielkie za opinie o Kryzysie! Tylko sprzedać to DC Deluxe i kupić 5 tomów z BiZ już będzie droższą operacją, muszę to przemyśleć. ;)
Mimo wszystko warto moim zdaniem iść w ten Nieskończony Kryzys kolekcyjny, miej na uwadze, że chyba jeszcze nas czekają dwa lub trzy tomy będące wokół Nieskończonego Kryzysu, więc jeszcze nie mamy całości - jeden z nich, Zemsta i Sumienie wychodzi już 27.03, ale niestety nie jest to mini seria Day Of Vengeance, ale nadal tom jak najbardziej wart uwagi moim zdaniem.

Offline Bazyliszek

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3415 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 12:16:27 »
Myślałem, że jest chociaż jedna dobra lista...

Tak, moja. ;) Wrzuciłem ją do netu 21 października 2021 roku na podstawie tytułów z hiszpańskiej strony tej Kolekcji od Salvatu/Hachette. Są daty ale bez zawartości, jak u Kymsa bo nie miałem wtedy tych informacji.

https://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2021/10/bohaterowie-i-zoczyncy-kolekcja.html

Na początku tego tematu niezastąpiony R3wolw3rowi3c uporządkował te tytuły chronologicznie i dzięki temu można zobaczyć sobie w jakim okresie czasu się to dzieje.

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/bohaterowie-i-zloczyncy-kolekcja-komiksow-dc/msg123660/#msg123660

@Danio
Nawet jeśli nie wymienisz Kryzysu Egmontu na Hachette, to warto kupować te tomy z tie-inami do niego. To wszystko jest premierowy materiał kryzysowy, którego wcześniej w Polsce nie było. I to są bardzo dobre komiksy. Szkoda, że nie dostaniemy tego Dnia Zemsty tak jak dostaliśmy Poświęcenie. I rzeczywiście - nie będzie tej historii z Donną Troy.

Offline Kyms

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3416 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 12:45:27 »
Tak, moja. ;) Wrzuciłem ją do netu 21 października 2021 roku na podstawie tytułów z hiszpańskiej strony tej Kolekcji od Salvatu/Hachette. Są daty ale bez zawartości, jak u Kymsa bo nie miałem wtedy tych informacji.
21 października? Na blogu masz datę 13 października  ;)

Twoja lista jest bardzo dobra, ale traktuję ją wyłącznie jako ciekawostkę, ponieważ w niczym mi nie pomaga i jest nieczytelna m.in. brak informacji o kolejności wydania tomów u nas, zawartości, ich ustosunkowaniu do innych wydań (nowe, dubel, częściowy dubel), czy polskich dat premier (podane daty są zagranicznych wydań, prawda? jeśli polskich to masz sporo błędów zaczynają od początku np. tom 1 ukazał się 18.08.2021, a nie 12.08.2021 ).
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2024, 12:47:53 wysłana przez Kyms »

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3417 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 13:36:03 »
Tak, moja. ;) Wrzuciłem ją do netu 21 października 2021 roku na podstawie tytułów z hiszpańskiej strony tej Kolekcji od Salvatu/Hachette. Są daty ale bez zawartości, jak u Kymsa bo nie miałem wtedy tych informacji.

https://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2021/10/bohaterowie-i-zoczyncy-kolekcja.html
Bazyl, nie umniejszam ci, ale jak powiedział Kyms, twoja lista jest momentami nieczytelna i ma błędy pod względem dat + osobiście lepiej dla mnie jakbyś dodał po prostu tomy jak będą wychodzić w Polsce, bo zmieniasz ją tak naprawdę średnio raz na miesiąc kiedy dowiadujemy się o kolejnych Polskich tomach - to powoduje chaos mocny i przez to można się pogubić, szczególnie ktoś kto nie siedzi na forum, co miesiąc widzi kolejne zmiany, a on już nastawiał się, że dany tom będzie np za miesiąc.
Osobiście mogę polecić tą listę, może nie ma w niej informacji co jest dublem, a co nie, ale moim zdaniem jest najbardziej przystępna, i najbardziej czytelna:
https://www.batcave.com.pl/wielka-kolekcja-komiksow-dc-bohaterowie-i-zloczyncy/

Offline Gustavus_tG

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3418 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 13:41:24 »


Osobiście mogę polecić tą listę, może nie ma w niej informacji co jest dublem, a co nie, ale moim zdaniem jest najbardziej przystępna, i najbardziej czytelna:
https://www.batcave.com.pl/wielka-kolekcja-komiksow-dc-bohaterowie-i-zloczyncy/

Świetna lista, dzięki za wrzucenie

Offline bibliotekarz

Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Odpowiedź #3419 dnia: Cz, 07 Marzec 2024, 13:50:02 »
Zaglądam na Batcave i nigdy nie widziałem tej listy lol
Google podpowiada mi tylko listę Bazyla.
Batman returns
his books to the library