Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 573264 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3675 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 07:29:37 »
Ciekawa decyzja, przeczytać całe Knightfall, dwa tomy będące pomostem pomiędzy, a jak już zaczęło się tak naprawdę najlepsze co może być z Batmanem to olać to 🤔

Chciałem dociągnąć do rewanżowej walki Bruce'a z Bane'em, bo bez tego miałem poczucie "niekompletności" Knightfallu, w międzyczasie doszedłem do wniosku, że zaczyna mnie to już nudzić, w dodatku nie odpowiada mi kolorystyka komiksów drugiej połowy 90s  (już w "Dziedzictwie" miałem z tym problem, po prostu nie mój klimat), wszelkie sentymenty tego nie obejmują i jeszcze miejsca na półce brakuje. No i dokładnie w tej chwili zwątpienia Egmont akurat  nie dawał egzemplarzy recenzenckich, co przesądziło sprawę :P   Przy tej ilości argumentów "przeciw" decyzja była prosta.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 07:40:12 wysłana przez Gieferg »

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3676 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 07:57:53 »
No i dokładnie w tej chwili zwątpienia Egmont akurat  nie dawał egzemplarzy recenzenckich, co przesądziło sprawę :P   Przy tej ilości argumentów "przeciw" decyzja była prosta.
Teraz mam wątpliwości czy każda twoja recenzja na filmozercach ma jakąkolwiek wartość czy zalicza się do tych patorecenzji, o których była kiedyś dyskusja, bo jak wydawcy nie dają za darmo komiksów to znaczy że nie warto czytać i pisać recenzji. Słabe podejście.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 08:24:28 wysłana przez michał81 »

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3677 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 10:44:12 »
Słabe, ale nie moje. Nie mam nic wspólnego z taką postawą, podobnie jak nie oceniam komiksów dobrze, tylko dlatego, żeby się przypodobać wydawcy, np zjechałem po całości Maximum Carnage i Każdy z każdym, które dostałem do recenzji. No i chyba powinno być widać, że jak już coś recenzuję to nie jest to tekst na odwal się, machnięty w pół godzinki, bo trzeba machnąć ich piętnaście, bo nowa dostawa komiksów przyszła. A sporo recek w necie tak własnie wygląda, tyle że do mnie nie przychodzą żadne dostawy, tylko pojedyncze komiksy.

Po prostu biorę do recenzji i/lub kupuję to co mam ochotę przeczytać. Jak nie bardzo mam ochotę, ale proponują, to mogę się czasem skusić. Tutaj nie miałem ochoty i nie proponowali.
Nie dali do recenzji też ostatniego epica Punishera i niektórych epiców Spider-Mana, to sobie kupiłem, bo byłem nimi zainteresowany. Wcześniej kupiłem też choćby AVP, które bardzo chętnie bym zrecenzował, ale Scream nie dał.

"No Man's Land" nie mieści się w interesującym mnie przedziale czasowym i tyle.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 11:02:46 wysłana przez Gieferg »

Offline kknd2

Odp: Batman
« Odpowiedź #3678 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 11:09:36 »

 Wcześniej kupiłem też choćby AVP, które bardzo chętnie bym zrecenzował, ale Scream nie dał.


To wydawca musi dać do recenzji aby napisać recenzję ? Nie możesz napisać bo chcesz zrecenzować dany tytuł?

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3679 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 11:34:26 »
Mogę. Ale przeważnie mi się nie chce.
Poza tym - if you're good at something, never do it for free ;)
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 11:47:29 wysłana przez Gieferg »

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #3680 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 12:13:30 »
Mogę. Ale przeważnie mi się nie chce.
Poza tym - if you're good at something, never do it for free ;)

Czyli jeśli ktoś pomaga innym, charytatywnie, niosąc pomoc potrzebującym i okaże się, że jest w tym dobry, to ma przestać jeśli nie zapłacą tej osobie?

Odp: Batman
« Odpowiedź #3681 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 13:50:45 »
Mogę. Ale przeważnie mi się nie chce.
Poza tym - if you're good at something, never do it for free ;)
Patrząc na twoje słowa, i też te, że jak Egmont skończył dawać za darmo wydania recenzenckie to tym bardziej skończyłeś z kupowaniem tych Batmanów mam wnioski, że trochę za długo żyłeś w bańce gdzie co miesiąc wpadały komiksy za setki złotych a jedynie co musiałeś zrobić to napisać recenzję ich.
Nie, żebym był uszczypliwy, ale 95% osób na tym forum, w tym ja, kupuje komiksy za pieniądze z własnej kieszeni, tak to działa, pora przywyknąć do tego bo tym sposobem zaraz w ogóle przestaniesz kupować komiksy bo dotąd były za darmo i było fajnie  ;)

Online Popiel

Odp: Batman
« Odpowiedź #3682 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 13:56:27 »
Z postów Gieferga już dawno wynika, że komiksy dzielą się na dwie kategorie:

1. Te, których nigdy nie przeczytał i nie przeczyta, bo go nie interesują i nawet do nich nie zajrzy;
2. Te, które dostał za darmo do recenzowania.

Taki to miłośnik

Offline xardas

Odp: Batman
« Odpowiedź #3683 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 13:56:55 »
Mogę. Ale przeważnie mi się nie chce.
Poza tym - if you're good at something, never do it for free ;)
Stosując tą logikę każda osoba dobra w łóżku powinna być prostytutką? ???

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3684 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 16:15:46 »
Która część tego ---> " ;) " jest niejasna?

Cytuj
1. Te, których nigdy nie przeczytał i nie przeczyta, bo go nie interesują i nawet do nich nie zajrzy;
2. Te, które dostał za darmo do recenzowania.

Taki to miłośnik
Jasne oczywiście. Zrecenzowałem w życiu komiksów mniej niż 20. Jakimś cudem na półce mam trochę więcej XD

W ogóle bóldupienie o tym, że kogoś nie interesuje jakiś komiks, to jest jakiś szczyt absurdu :)
Ale w jednym masz rację - taki ze mnie miłośnik, że nie zmieściłbym komiksu na podium moich głównych pasji.

Cytat: Wayne Collector
Patrząc na twoje słowa, i też te, że jak Egmont skończył dawać za darmo wydania recenzenckie to tym bardziej skończyłeś z kupowaniem tych Batmanów mam wnioski, że trochę za długo żyłeś w bańce gdzie co miesiąc wpadały komiksy za setki złotych

O czym/o kim ty w ogóle piszesz?
Gada się w tym wątku jak ze ścianą. Kilka osób przyjęło sobie z góry pewną wizję mojej osoby i napieprzają jeden przez drugiego oderwane od rzeczywistości posty, nie czytając w ogóle tego co mam do powiedzenia. W życiu zrecenzowałem bodaj 14 komiksów od Egmontu na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Jakie komiksy za setki złotych co miesiąc? WTF?

A Egmont wydania recenzenckie już znowu daje i miałem własnie wczoraj propozycję odnośnie recki najnowszego tomu No Man's Land, ale odmówiłem, bo mnie ten komiks NIE INTERESUJE. po prostu. Nie chcę go czytać nawet za darmo.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 16:43:54 wysłana przez Gieferg »

Odp: Batman
« Odpowiedź #3685 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 17:14:55 »
Która część tego ---> " ;) " jest niejasna?
Jasne oczywiście. Zrecenzowałem w życiu komiksów mniej niż 20. Jakimś cudem na półce mam trochę więcej XD

W ogóle bóldupienie o tym, że kogoś nie interesuje jakiś komiks, to jest jakiś szczyt absurdu :)
Ale w jednym masz rację - taki ze mnie miłośnik, że nie zmieściłbym komiksu na podium moich głównych pasji.

O czym/o kim ty w ogóle piszesz?
Gada się w tym wątku jak ze ścianą. Kilka osób przyjęło sobie z góry pewną wizję mojej osoby i napieprzają jeden przez drugiego oderwane od rzeczywistości posty, nie czytając w ogóle tego co mam do powiedzenia. W życiu zrecenzowałem bodaj 14 komiksów od Egmontu na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Jakie komiksy za setki złotych co miesiąc? WTF?

A Egmont wydania recenzenckie już znowu daje i miałem własnie wczoraj propozycję odnośnie recki najnowszego tomu No Man's Land, ale odmówiłem, bo mnie ten komiks NIE INTERESUJE. po prostu. Nie chcę go czytać nawet za darmo.
Sam dosłownie dałeś za jeden z argumentów który przypieczętował zrezygnowanie z No Man's Land to Egmont który przestał dawać za darmo wydania recenzenckie. Teraz nagle się z tego wycofujesz   ;)
Albo twoje słowa, że kupiłeś sobie AVP,  ale nie napiszesz recenzji, bo ci scream nie dał ci wydania do recenzji - przecież to brzmi jak mentalnie 6 latek który jak nie dostał tego za darmo to foch na wydawnictwo i recenzji nie będzie. Sory, ale pisząc recenzje na portalu rozrywkowym na tym polega twoja robota, żeby pisać recenzje, a sam napisałeś, że nie będzie jej, bo biedny musiałeś sam zapłacić za ten komiks (jak 95% ludzi na tym forum, ale o tym już pisałem   ::) )
Jeśli uważasz, że za wszystko trzeba pobierać hajs, to trochę to przykre, moim zdaniem jeśli komiksy są twoją pasją to czyta się je z przyjemności, a nie myśląc tylko o zarobku   ;)

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3686 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 17:26:40 »
Ile jeszcze razy napiszesz, że NML cię nie interesuje? Na Borneo chyba jeszcze nie dotarło...

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3687 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 17:42:28 »
Cytuj
ale pisząc recenzje na portalu rozrywkowym na tym polega twoja robota
Nie, to w żadnym wypadku nie jest moja "robota".

Z jakiego to konkretnie powodu wydaje ci się, że skoro 2 czy 3 razy do roku zrecenzuję jakiś komiks to automatycznie powinienem recenzować wszystko co kupuję bo jak nie to znaczy, że walę focha?

Cytuj
Sam dosłownie dałeś za jeden z argumentów który przypieczętował zrezygnowanie z No Man's Land
Ostatni i najmniej istotny.
« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 17:55:06 wysłana przez Gieferg »

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #3688 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 17:44:31 »
@Gieferg

Chyba ktoś włamał Ci się na konto i jakieś bzdury wypisuje...



Po prostu biorę do recenzji i/lub kupuję to co mam ochotę przeczytać. Jak nie bardzo mam ochotę, ale proponują, to mogę się czasem skusić. Tutaj nie miałem ochoty i nie proponowali.
Nie dali do recenzji też ostatniego epica Punishera i niektórych epiców Spider-Mana, to sobie kupiłem, bo byłem nimi zainteresowany. Wcześniej kupiłem też choćby AVP, które bardzo chętnie bym zrecenzował, ale Scream nie dał.

"No Man's Land" nie mieści się w interesującym mnie przedziale czasowym i tyle.



A Egmont wydania recenzenckie już znowu daje i miałem własnie wczoraj propozycję odnośnie recki najnowszego tomu No Man's Land, ale odmówiłem, bo mnie ten komiks NIE INTERESUJE. po prostu. Nie chcę go czytać nawet za darmo.

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #3689 dnia: Wt, 06 Luty 2024, 17:49:22 »
Chyba nie.

Jak zapewne wiesz wydano już coś takiego:
https://egmont.pl/Batman.-Ziemia-niczyja.-Kataklizm.-Tom-1,78106626,p.html (nie proponowali do recenzji)

A teraz wychodzi cos takiego: https://egmont.pl/Batman-Ziemia-niczyja.-Kataklizm.-Wstrzasy-wtorne.-Tom-2,79348754,p.html (i to mógłbym dostać)

Widać sformułowanie "najnowszy tom" nie było dość jasne, ale po tym co tu niektórzy odwalają w ostatnich postach nic mnie już nie zdziwi. Czuję się jakbym dyskutował z kosmitami.



« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Luty 2024, 17:55:56 wysłana przez Gieferg »